Pora robić letnie plany, a dla wielu rodzin są to między innymi kolonie. Po roku, który mieliśmy, pomysł wyjścia z domu, bycia aktywnym i zobaczenia innych dzieci brzmi bardzo kusząco.

Chociaż są powody, by mieć nadzieję, że to lato będzie lepiej niż 2020, rzeczywistość jest taka, że ​​COVID – 19 nadal będzie z nami. Szczepionki zrobią różnicę, ale nie są jeszcze dostępne dla obozowiczów w wieku poniżej 16 – oraz dla młodzieży i młodych dorośli, którzy stanowią większość personelu, prawdopodobnie również nie wszyscy zostali zaszczepieni. Kiedy więc rodziny planują, muszą pomyśleć o COVID – 19.

Zacznij tutaj: weź pod uwagę czynniki ryzyka

Zanim jeszcze pomyślisz o obozie, rodziny powinny wziąć pod uwagę ich szczególne czynniki ryzyka. Miejmy nadzieję, że wszyscy dorośli z grupy wysokiego ryzyka otrzymają szczepionkę przeciwko COVID – 19, zanim dzieci udadzą się na obóz. Jeśli nie zostały jeszcze zaszczepione, teraz jest czas, aby popracować nad uzyskaniem szczepionki.

Jeśli dzieci mają problemy zdrowotne, takie jak astma lub wrodzona choroba serca, które zwiększają ryzyko powikłań COVID – 19, rodzice powinni porozmawiać z lekarzem dziecka przed wysłaniem go na obóz. W przypadku niektórych dzieci z grupy wysokiego ryzyka lepiej byłoby zostać w domu jeszcze jedno lato.

Ważne jest również, aby upewnić się, że dzieci są na bieżąco z szczepieniami dziecięcymi. Wiele dzieci zostało w tyle z powodu pandemii.

Dowiedz się o zagrożeniach na obozie – i planach obniżenia ryzyka

Nie ma sposobu, aby obóz był wolny od ryzyka. Ale obozy i rodzice mogą zmniejszyć ryzyko na wiele sposobów. Oto kilka rzeczy, o których rodzice powinni pomyśleć i zapytać:

Skąd pochodzą obozowicze i personel? Lokalne półkolonie z dziećmi i personelem przeważnie z miasta o małej liczbie przypadków COVID będzie mniejszym ryzykiem niż obóz, który przyciąga do wielu różnych społeczności, w tym niektórych o większej liczbie przypadków. New York Times ma interaktywną mapę Stanów Zjednoczonych, która może pomóc Ci sprawdzić, jak niski lub wysoki jest COVID – 19 liczby przypadków są podane w stanach i hrabstwach.

Jak czy obozowicze są zorganizowani? Czy są podzieleni na małe grupy, które się nie mieszają (co jest lepsze)? A może są w większych grupach – czy w ogóle nie są podzieleni na grupy? Im więcej mieszania, tym większa szansa na narażenie i rozprzestrzenianie się.

Czy czynności wykonywane są głównie w pomieszczeniach, czy na zewnątrz? Im więcej na zewnątrz, tym lepiej. Aktywność w pomieszczeniach powinna odbywać się w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Jak duży dystans fizyczny jest planowany lub możliwy? Chociaż dystansowanie się może nie być możliwe przez cały dzień, obóz powinien być zorganizowany w sposób ograniczający zatłoczenie i zapewniający dzieciom od trzech do sześciu stóp przestrzeni, gdy tylko jest to możliwe. Rodzice powinni zapytać konkretnie o typowe dni i zajęcia na obozie, w tym o sposób zarządzania posiłkami, aby zorientować się, jak blisko siebie będą dzieci.

Ile będzie wspólnego sprzętu? Im mniej, tym lepiej – a każdy wspólny sprzęt lub powierzchnie powinny być regularnie czyszczone. Jest to szczególnie ważne w przypadku obozów sportowych. (Jeśli Twoje dziecko lub nastolatek chorowało na COVID – 19, zobacz mój poprzedni wpis na blogu o powrocie do sportu i późniejszej aktywności fizycznej.)

Jak przebiega obozowe badanie przesiewowe pod kątem objawów lub narażenia i jakie protokoły mają wdrożone? Powinny być przeprowadzane codzienne badania przesiewowe pod kątem objawów (i narażenia poza obozem) dla obozowiczów i personelu, z odpowiednim planem pozostania w domu, testów i kwarantanny w oparciu o wyniki tych badań. Obozy noclegowe powinny mieć wyznaczoną przestrzeń kwarantanny i dostęp do testów. Zapytaj również o wymagania dotyczące testów.

Czy obozowicze i personel będą nosić maski? mogą wystąpić sytuacje (np. pływanie), kiedy noszenie masek może być trudne, ale w miarę możliwości obozowicze i personel powinni nosić maski, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo.

Jakie są plany obozu dotyczące mycia rąk? Regularne mycie rąk wodą z mydłem lub środkiem odkażającym jest ważne, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zarazków, w tym wirusa wywołującego COVID- 19. Rodzice powinni zapytać, jak często obozowicze będą myć ręce oraz o dostępność środka dezynfekującego do rąk.

Jaki jest plan posiłków? Najlepiej, jeśli dzieci przynoszą własne jedzenie i siedzą w pewnej odległości od siebie podczas jedzenia. Jeśli podawane jest jedzenie, powinno być pakowane w worki lub pudełka, bez wspólnych przyborów kuchennych.

Jaki rodzaj szkolenia i nadzoru pracownicy mają na temat COVID – 19? Personel powinien być przeszkolony w rozpoznawaniu i zapobieganiu COVID- 19. Ponadto powinni być nadzorowani i rozliczani. Powinny istnieć pisemne protokoły, które rodzice powinni widzieć.

Czy są dodatkowe uwagi dotyczące obozów z noclegiem? Tak. Obozy z noclegiem wymagają dodatkowych środków ostrożności. Przykładami mogą tu być sytuacje, w których wszyscy spali od stóp do głów i stosowanie fizycznych barier między łóżkami a umywalkami w łazience.

Porozmawiaj z dziećmi o tym, jak czują się na obozie i o obawach, jakie mogą mieć o przebywaniu z innymi ludźmi, zwłaszcza jeśli przeważnie byli odizolowani w domu. Porozmawiaj konkretnie o tym, jak będą wyglądać dni, i bądź gotów odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Brzmi jak dużo do zrobienia, ale jest ważne. Musimy przynajmniej jeszcze przez jedno lato być bezpieczni – dla naszego zdrowia i wszystkich wokół nas.

Aby uzyskać więcej informacji na temat obozów z noclegiem i zaleceń dla wszystkich obozów, sprawdź informacje o bezpieczeństwie obozowym podczas COVID – 19 na stronie Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Śledź mnie na Twitterze @drClaire