Zdolność do działania mitochondriów jest, zdaniem Dave’a Asprey’a, wyjątkowo ważna dla uniknięcia zaburzeń funkcji poznawczych, cukrzycy, bólu, stanów zapalnych i starzenia się, i osiągnięta poprzez redukcję reaktywnych form tlenu,napięcie oksydacyjne, które rujnują twoje ciało, jeśli mechanizmy obronne są słabe.

Najbardziej znanymi metodami ochrony twojego ciała przed pogorszeniem mitochondriów i jako reperkusji jest możliwość życia dłużej, według Asprey:

 • Trening, szczególnie trening okresowy o wysokiej intensywności (HIIT)
 • Ketoza cykliczna, przerywany post i / lubdieta ketogeniczna
 • Przeciwutleniacze, w szczególności glutation
 • Świetny mikrobiom jelitowy, używaj prebiotyków i jedz tak mało szybkich węglowodanów, jak to możliwe
 • Doskonały sen, uzyskany dzięki pomocy pierścienia Oura i okularów zasłaniających niebieskie światło

Ta książka jest bardzo podobna do poprzedniej książki AspreyHead Strong: Kuloodporna strategia do wyzwalania niewykorzystanej energii mózgu, aby pracować mądrzej i myśleć szybciej – w zaledwie dwa tygodnie, więc jeśli rzeczywiście go przeczytałeś: możesz lepiej wykorzystać swój czas. Asprey rozpoczyna książkę opowiadającą o tym, w jaki sposób biohacking pomógł mu pozbyć sięproblemów z wagąi zaburzeń poznawczych. Niemal całą swoją osobistą zmianę wiąże z licznymi technikami poprawy funkcjonowania mitochondriów. W każdej z komórek jest wiele mitochondriów. Mówi, że dysfunkcja mitochondriów jest jedną z przyczyn cukrzycy, bólu, obrzęku i starzenia się. Książka koncentruje się na tym, jak spowolnić starzenie się, co, jak myśli Asprey, zwiększa, poprawia i chroni mitochondria.

Zmienne w twoim ciele, których nie chcesz zwiększać, aby osiągnąć idealną wydajność mitochondriów, to insulinooporność i reaktywne typy tlenu (oksydacyjnenapięcie). Najpopularniejsze techniki ochrony ciała przed zniszczeniem mitochondrialnym, a tym samym zwiększenie możliwości dłuższego życia, według Asprey:

 • Ketoza, niezależnie od tego, czy jest spowodowana okresowym postem, sprzedaje i deklaruje, że kwas kaprylowy wpada w ketozę nawet podczas jedzenia węglowodanów, lub ketogennyplan diety
 • Trening, szczególnie HIIT.
 • Przeciwutleniacze, zwłaszcza glutation i węgiel aktywowany.
 • Doskonały mikrobiom jelitowy, stosowanie prebiotyków i spożywanie jak największej ilości szybkich węglowodanów.
 • Doskonały sen, osiągnięty dzięki pomocy pierścienia Oura i okularów zasłaniających niebieskie światło.
 • Czerwone światłoLeczenie

On również daje wiele innych mistycznych porad dotyczących biohackowania (które, moim zdaniem, czasami nie są poparte odpowiednimi badaniami naukowymi), takich jakhormon– manipulowanie interwencjami (szczególnie SARM), leczenie komórkami macierzystymi, peptydy (w szczególności BPC – 157), leczenie laserem zębów i terapia światłem żółtym. Co ciekawe, obejmuje onnootropicsbardzo niewielkimi badaniami, takimi jak Aniracetam. Uważa, że ​​układy związane z cukrzycą i mitochondriami w grupie nootropowych racetamów poprawią funkcje poznawcze i powolne starzenie. Uważam to za nieco dziwne, mając na uwadze jego cel życia 180 , że wykorzystuje liczne niedostatecznie zbadane biohacki. W mojej ocenie istnieje znaczne zagrożenie, że co najmniej jedna ze wszystkich ważnych rzeczy, które robi swojemu ciału, będzie miała śmiertelne konsekwencje, moderowane przez obecnie nieznane mechanizmy, zanim osiągnie swój cel bycia skończonym 180 lat.

Moim zdaniem, za systemami, na których działają biohacki, jest zbyt mało dokładnej wiedzy. Być może krótkie fragmenty pojedynczej interwencji biohackingowej miały jedynie pobudzić motywację. Chciałbym, żeby wyraźnie poinformował czytelników, że powinni przeprowadzić własne badania, ponieważ kilka badań, o których wspominał podczas kilku interwencji, nie powinno wystarczyć dla nikogo.

Image copyrights owned by Dave Asprey

Nowa książka Dave’a Asprey’a została wydana 8 / 10 / 2019

Źródło: Prawa autorskie do zdjęć należą do Dave’a Asprey’a

Książka była dla mnie mało warta, ponieważ obecnie znałem systemy ifilozofięza biohackami, które wykorzystuje. Interwencje zalecane w celu uzyskania „Super Osoby” były prawie identyczne z interwencjami związanymi z uzyskaniem „Główki Silnej”, która była przedmiotem jego ostatniej książki.

Nie jestem pewien, czy poparł te biochemiczne interwencje, ponieważ chce, abyś żył dłużej, czy też dlatego, że chce, abyś kupił jego kawę, kolagen i suplementy keto. Większość książek obejmuje produkty oferowane przez jego firmę, UberZdrowie. Myślę, że książka ta może przynieść wiele korzyści komuś, kto nie zna się na biohackowaniu, ponieważ obejmuje wiele pomocnych podstawowych biohacków (np. IF, BLB, HIIT) i przedstawia czytelnikowi systemy, dlaczego działają.

Ten post nie zastępuje eksperta rekomendacje lekarskie, diagnoza lub leczenie.

Ten post został pierwotnie opublikowany wnootralize.com

Ucz się więcej