Nootropics to kolejny trend odnowy biologicznej, o którym wszyscy będą rozmawiać

Nootropics to kolejny trend odnowy biologicznej, o którym wszyscy będą rozmawiać

Ach, tak, kolejny trend odnowy biologicznej zamiatający naród, obiecujący zmienić twoje życie i / lub opróżnić twoje konto bankowe. Nootropics, pięknie nazywane „inteligentnymi lekami”, to najnowszy suplement odnowy biologicznej sprzedawany w najlepsi detaliści i otrzymujący informacje na Instagramie ulubionych wpływowych osób (w rzeczywistości trynek nootropowy ma osiągnąć 6 miliardów dolarów 2024– teraztomodny ).

Weźmy na przykładKin. Znany na Instagramie i godny napoju napój zwrócił uwagę itesty smakowez najmodniejszych platform za obietnicę zmniejszenia stresu i wytworzenia błogości (bez alkoholu!) – to tak, jakbyś miał gwar bez kaca następnego dnia. Za dobre by było prawdziwe? Nie jestem osobą, która zawsze kupuje najnowsze trendy (szczególnie coś, co nazywane jest „inteligentnymi lekami”, brzmi szkicowo?), Ale muszę przyznać – nootropics brzmią obiecująco.

Co to są Nootropics?

Tylko nootropowedźwiękonieśmiela – one to w rzeczywistości zioła, żywność i suplementy, które zwiększają moc mózgu (np. pamięć, funkcje itp.) i mają korzyści ochronne (utrzymywanie mózg ostry i funkcjonujący, szczególnie w miarę starzenia się

). Podczas gdy trend pojawia się w formie suplementu, jestwięcej niż 80 różne substancje, które mogą spaść pod parasol nootropowy. Zawiera wiele składników pochodzących z pożywienia, o których prawdopodobnie słyszałeś, takich jak omega-3 (okrzyki do orzechów włoskich!) I flawonoidy (cząsteczka w produktach takich jak jagody i zielona herbata).

Jako dodatek są onestosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej od wiekówjako sposób na optymalizację funkcji mózgu. Pigułka, która podnosi ludzką inteligencję – brzmi jak science fiction, prawda? Ale w nootropics jest o wiele więcej nauki niż fikcji.

Korzyści:

Poprawa funkcji mózgu może oznaczać zmniejszenie zmęczenia psychicznego, poprawę koncentracji, zwiększenie umiejętności pamięci i czasu reakcji oraz ogólne poczucie większej czujności. Jak dokładnie to działa, pytasz? Mózg stale się regeneruje (rośnie nowe komórki mózgowe), a regeneracjamoże być zoptymalizowana za pomocą nootropów. Być może myślisz, że zwiększenie mózgupo prostuoznaczapokonując popołudniową mgłę mózgowąi poprawiając pamięć, ale mózg wpływa na tak wieleaspektów zdrowia i dobrego samopoczucia, co oznacza, że ​​nootropics mają o wiele więcej korzyści niż tylko zwiększenie koncentracji.

Niektóre nootropiki są równieżadaptogenne(jak Bacopa Monnieri i Lion’s Mane), więc pomagajączujesz się spokojny i radzisz sobie ze stresem. Wiele osób szuka wzmacniających mózg mocy nootropów, aby pomóc w różnych aspektach nastroju, takich jak depresja, lęk i przewlekły stresoraz nootropowa L-teanina również

udowodniono, że poprawiają jakość snu. Jeśli chodzi o korzyści zapobiegawcze, nootropics mają przeciwutleniacze, którepomagają chronić mózg przed skutki starzenia się.Czy nootropics są dla Ciebie odpowiednie?

Podobnie jak w przypadku każdego jedzenia, suplementu lub zmiany stylu życia, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy jest to dla Ciebie odpowiednie; tylko dlatego, że jest to trend ikażdyrobi to nie znaczy że każdypowiniento zrobić. Chociaż nootropowe są naturalne, zdecydowanie porozmawiaj ze swoim lekarzem, zanim spróbujesz, jeśli przyjmujesz pewne leki, takie jak SSRI. Zioła działają również poprzez zwiększenie krążenia w mózgu, więc jeśli masz skłonność do wysokiego ciśnienia krwi, może to nie być najlepsza opcja dla ciebie.

Ale jeśli chcesz poprawić koncentrację w pracy, pokonać mgłę i zmęczenie mózgu, poradzić sobie ze stresem lub potrzebujesz środków zapobiegawczych, aby utrzymać mózg w szczytowej wydajności, nootropics może być warte spojrzenia tak naturalnie jedzenie dla twojego mózgu. Suplementy ziołowe działają najlepiej, gdy są przyjmowane łącznie, więc dodaj nootropowe do swojej codziennej rutyny, aby poczuć, jak efekty narastają w miarę upływu czasu.

Co sądzisz o najnowszym trendzie wellness? Czy próbowałeś nootropics?

    

)

Czytaj więcej

About The Author