Image: Nootropics: Not just a fancy way of saying brain vitamins

(Wiadomości naturalne)  Nootropowe tonaturalne lub syntetyczne substancje, które poprawiają funkcjonowanie mózgu. Jeśli chcesz poprawić swoją pamięć i zdolności poznawcze, weź naturalny nootropowy środek, taki jak kurkumina lub kofeina.

Nootropics, które są również nazywane witaminami mózgu lub inteligentnymi lekami, zwiększają pamięć i wydajność poznawczą u zdrowych osób. Ponadto nootropics zapewniają neuroprotekcyjne korzyści.

Negatywne skutki uboczne syntetycznych nootropów

Środki nootropowe mogą być naturalne, syntetyczne lub na receptę. Chociaż wiele opcji syntetycznych i na receptę zapewnia szybszy czas reakcji, mają one również bardziej intensywne skutki uboczne.

Na przykład amfetaminy takie jak Adderall mogą sprawić, że będziesz bardziej uważny, rozbudzony i optymistyczny. Lek może również zmniejszać apetyt. Niestety Adderall jest często wykorzystywany w kampusach uniwersyteckich.

Skutki uboczne nadużywania Adderall obejmują lęk, niski popęd seksualny i pocenie się. Nadużywanie rekreacyjnych Adderall jest również związane z poważnymi skutkami ubocznymi, takimi jak zawał serca, szczególnie w połączeniu z alkoholem.

Aby uniknąć negatywnych skutków ubocznych syntetycznych nootropów, należy leczyć dolegliwości leżące u ich podstaw i stosować naturalne opcje w celu rozwiązania problemów, takich jak mgła mózgowa lub zmęczenie.

6 Naturalne nootropiki poprawiające funkcje poznawcze

Naturalne inteligentne leki obejmują adaptogeny, zioła i korzystne związki często występujące w zdrowej żywności.

Poniżej wymieniono sześć łatwo dostępnych naturalnych opcji, które możesz wypróbować, jeśli chcesz wzmocnićfunkcję mózgu.

Kofeina

Kofeina jest jednym z najpopularniejszych nootropów. Napoje takie jak kawa izielona herbatalub produkty spożywcze takie jak czekolada zawierają kofeinę. Jest również dostępny jako dodatek.

ebookebook

ebookOdkryj, jak zapobiegać i odwracać serce choroba (i inne zdarzenia związane z układem krążenia) dzięki temu darmowemu ebookowi

: Napisana przez popularnego pisarza Natural News Vickiego Batt’a, ta książka zawierawszystko, co musisz wiedziećo zapobieganiu chorobom serca, odwracaniu nadciśnienia i pielęgnowaniu zdrowia serca bez leków.Ucz się więcej.

Kofeina sprawia, że ​​czujesz się bardziej czujny i ożywia mózg, blokując receptory adenozyny. Adenozyna jest neuromodulatorem, który wiąże się ze specyficznymi receptorami, spowalniając aktywność neuronów i wywołując senność.

Kreatyna

Kreatyna to aminokwas, którego organizm używa do produkcji białka i wspierania wzrostu mięśni. Jest popularnym suplementem wśród sportowców.

Kreatyna jest również uważana za świetne paliwo dla twojego mózgu. Aminokwas wiąże się z fosforanem w mózgu, zapewniając energię komórkom mózgu w celu poprawy pamięci krótkotrwałej. (Powiązane:Naturalne suplementy, które należy przyjmować w celu zwiększenia wydajności umysłowej.)

Kurkumina

Kurkuminajest głównym związkiem kurkumy przyprawowej. Dzięki konsekwentnej długoterminowej suplementacji kurkumina może poprawić pamięć roboczą.

Kurkumina może również zwiększać czynnik neurotroficzny pochodzenia mózgowego (BDNF), hamować zapalne cytokiny i zmniejszać stres oksydacyjny.

Miłorząb dwuklapowy

Miłorząb dwuklapowy jest adaptogenem. Nootropowy, który pochodzi z liści drzewa miłorzębu japońskiego, jest silnym wzmacniaczem mózgu.

Miłorząb dwuklapowy poprawia pamięć i łagodzi stres poprzez obniżenie poziomu hormonu stresu, kortyzolu.

L-teanina

L-teanina to aminokwas, który zwiększa zalety kofeiny. L-teanina i kofeina naturalnie występują w herbacie, zwłaszcza w zielonej herbacie.

Pij zieloną herbatę, jeśli chcesz skrócić czas reakcji i złagodzić zmęczenie psychiczne.

Żeń-szeń Panax

Żeń-szeń Panaxlub azjatycki żeń-szeń jest popularnym adaptogenem, który poprawia pamięć poprzez minimalizację stresu oksydacyjnego w celu promowania chroniącego mózg tlenku azotu.

Badania sugerują, żeP. moc żeń-szeniawzmacnia mózg również zapobiega związanej z wiekiem utracie pamięci i poprawia pamięć długoterminową.

Włączanie nootropów do codziennej rutyny

Chociaż naturalne inteligentne leki są ogólnie uważane za bezpieczne, najlepiej skonsultować się z lekarzem w sprawie ewentualnych skutków ubocznych przed przyjęciem jakichkolwiek nootropów.

Możesz być również bardziej wrażliwy na niektóre nootropiki, takie jak kofeina lub L-teanina. Inne osoby mogą mieć specyficzne mutacje genów, które utrudniają metabolizm kofeiny.

Podobnie jak innenaturalne środki zaradcze, stosowanie nootropów z umiarem może poprawić funkcjonowanie mózgu i ogólny stan zdrowia. Większość ziół i związków jest dostępna w postaci suplementów w naturalnych sklepach z żywnością lub witaminami.

Alternatywnie możesz kupić adaptogeny i kurkumę w postaci proszku, które możesz dodać do przepisów lub koktajli.

Źródła obejmują:

MindBodyGreen.com

Healthline.com

2018Czytaj więcej