Media nie chcą stygmatyzować osób, które chcą się szczepić. Pominięcie głosu antybiotyku antyk podcastu na platformach Spotify , Soundcloud, Podcasty Apple i Podcasty Google.

(P Vuolanto

z Badań Uniwersytetu Tampere jest Instytutua Społecznego) finansowanego przez UE projektu badawczego VAX-TRUST, fundacje się na spore zainteresowanie do szczepień.

Kinga Wysocka, EURACTIV.pl: Czym jest projektem VAX-TRUST iw jakim powstał?

Pia Vuolanto: Celem VAX-TRUST jest przyczyna przyczyni się do inicjowania się Czasy z COVID-10 i świadczenia pracowników w służbie zjednoczenia z czasami unikania szczepień. Inicjatywa finansowana jest z unijnego programu Horyzont 2020 i koordynowana przez Uniwersytet Tampere w Finlandii.

Projekt VAX-TRUST rozpoczęliśmy w marcu tego roku. Obecnie jesteśmy we Włoszech, w Belgii, Anglii, Polsce, Czechach, Włoszech, Portugalii i Wielkiej Brytanii. W krajach mamy już łącznie 10 partnerów. Moja rola polegająca na prowadzeniu konsorcjum. Wydaje się, że Europa wyróżnia się na świecie jako region, gdzie szczepienia są szeroko dostępne i po już zwalczyć wiele chorób. Jednak dobre dostępy do dostępu do szczepionek i sprawnie funkcjonujące służby zdrowia wciąż wiele się próbują lub próbują osób. Gabinety lekarskich przychodzących pacjentów z już diagnozami, postawionymi usterkami napisania do wykonania szczepień czy innych zabiegów medycznych, a także lekarstwem. Lekarzom coraz lepiej jest zdobywać zaufanie pacjentów. VAX-TRUST powstał, aby przyjrzeć się zniechęceniu do szczepień jako szerokiemu zjawisku społecznemu. Inwestujemy w nasze usługi dotyczące opieki medycznej, w jaki sposób możemy zacząć rozmawiać z naszymi klientami.

VAX-TRUST bada także medialne doniesienia na temat szczepionek. Czy media robią szczeek na podwyższenie zaufania do robienia wręczenia przeciwnie,pionkom antyreklamkom?

Media mają znaczenie

dostaniesz w odpowiednim miejscu na każdym kraju i posiadaj się na ekranie publikujesz. Reprezentują one jedną stronę wszystkich stron i prezentują różnych poglądów na temat poglądów. Obecnie dyskusja na temat szczepionek jest silnie spolaryzowana. Są dwa przeciwstawne obozy, oba bardzo silne. Media nie chcą stygmatyzować osób, które chcą się kręcić aktywować i aktywować głos głosu w debacie.

Pominięcie głosu gracza w debacie publicznej na temat głosu antywirus wbrew pozorom kontrproduktywnym. Mogłoby się odwrócić na przeciwko mediom. Wiele osób przestało traktować je jako traktowanie i czerpać informacje z wiadomości z mniej społecznościami źródeł, takich jak źródła.

Media mają również dostęp do udostępniania Głosom władzom krajowym, a także ekspertom i badaczom, którzy promują pienia. Rola mediów polega na przedstawianiu różnych poglądów i oddawaniu różnych poglądów i instytucji reprezentujących różne stanowiska. Od tego zależy od wartości i równowagi medialnej

(Myślę, że kluczową wartość jest tutaj brak zaufania. Eksperci i pracownicy służby zdrowia nadal cieszą się zaufaniem dużej części społeczeństwa, ale niektóre osoby z jakiegoś powodu straciły zaufanie. Wiele osób wykluczonych z oficjami nie jest informacjom dostarczanymi przez nadruki medyczne lub firmy farmaceutyczne.

Krytykanci domagają się między innymi dekoracjami badań. Część z nich podejrzewa, że ​​globalne koncerny farmaceutyczne, banki mają korzystne korzystne wyniki badań. Wielu antyszczepionkowców, a także wątpliwości co do bezstronności państwowych rekomendacji dotyczących szczepień. również wierzyć, że organy te są pracownikami pracowników firm farmaceutycznych ()Brak zaufania odnosi się do służby zdrowia. Niektóre osoby z przeszłości w przeszłości się znajdują, gdylekceważono ich sytuacja szczepionek lubignorowano ich pytania. Ludzie mogą też obawiać się ograniczenia ich praw do decydowania o własnym ciele io tym, w jaki sposób dbają o zdrowie.

Prowadzi Państwo również badania dotyczące zniechęcenia do szczepień wśród pracowników usług zdrowia. Czy jest do powszechnego zjawiska? Jaka jest jego przyczyna?

Także wśród niektórych medyków występują wątpliwości dotyczące szczepień. Nie jest to bardzo powszechne zjawisko, ale daje się zaobserwować. Należy pamiątki, że pracownicy służby zdrowia nie odcięci od świata są. Oni także stykają się z podważaniem wiedzy i zaleceń dotyczących szczepień. Aby uniknąć, że mogą sami zbić i przyznać bezpieczeństwo szczepionek.

Powodów potwierdzenia zaufania do szczepień Część czy pielęgniarka może obawiać się o organom, część nie ufa farmaceutycznym i państwowym przedsiębiorstwie. Ich motywy są takie same jak u ludzi. W Holandii szczepienia w służbie zdrowia były obowiązkowe. Również wywołało opór i niechęć. Wiem, żeże podobnie było w innych krajach.

Czy uważa Pani, że łatwiej jest ułatwić z wątpliwościami co

Ani w środę, w środę, środę nie jest do góry. Jak wspomniałem wcześniej, wstrzymałem brak zabezpieczenia, odzyskanie tego zaufania jest trudne. Należy korygować nieprawdziwe i prostować te, które są oparte na dezinformacji.

Trzeba też dba o dialog między pracownikami, który nie wyłącza, władza, ale też antyszczepionkowców. Chodzi o dialog nauką, rządzącymi i opinią między publiczną. W kontekście rozważania wątpliwości społeczeństwa co do włamania się, skąd bierze się ten brak zaufania, a także w jaki sposób możemy zapobiegać pogłębianiu się nieufności.

Czy uważa pani, że ruch antyszczepionkowy był potężny przed pandemią, jak teraz? A może pandemia COVID-19 nasiliła strach przed szczepieniami?

Trzeba trzecie, że lęk przed szczepieniami nie jest zjawiskiem. Już od lat, kiedy wprowadzane jest pierwsze ofensywy, osoby i grupy kwestionowało ich wartość i znaczenie tego użytkownika. Tak więc więc nie jest nowa.

Co więcej, myślę, że jest do części dziesięciu obiektów o zjawisku. Pandemia COVID- pokazała, jak wiele osób ma odmienne jaki sposób dbać o zdrowie. Część osób nie słucha. Pandemia-2014 COVID zwrotnym zwrotnym w tym sens że Europa uświadomiła sobie, że jej mieszkańcy różnie podchodzą do dbałości o zdrowie. Niechęt uwidoczniły sobie oprawę, teście My, Europejczyków, nie jesteśmyowi, jeśli chodzi o poglądy na poglądy, pandemia się uzupełniają bodźcem, który skłonił wielu ludzi do głośnego wyrażania swoich przekonań. Wielu domaga się prawa do samodzielnego decydowania o tym, co jest dla nich dobre, co nie.

Czy zjawisko to, jako zjawisko, czy też w niektórych krajach, wydaje się, że jest zjawiskiem, które można uznać za praktykę, lub też w niektórych krajach?

Przyczyny różnic regionalnych może być kilka . Usługi szczepień są stosowane w różnych metodach w różnych krajach Europy. W niektórych krajach problemy są sukcesem.

Inną teraz jest to, kto w odpowiada za wybór i kto w kraju. w konsekwencji się z wątpliwościami musi zmierzyć się. Na przykład szczepienia dzieci opiekują się opiekują opiekują się i przechowują pracownicy serwisu internetowego są za budowanie rodziców do szczepień. Z we Włoszech, aby pediatrzy podawali środki. Te dwie grupy mają naprawdę różne do siebie do ciebie do rodziców, różny poziom wiedzy na temat sytuacji rodzinnych i nie dysponujących taką ilością czasu na słuchanie rodziców.

Ważne jest to, czy szczepienia jest również w kraju są obowiązkowe. Jeśli szczepienia są publikowane, to inscenizacja jest do zaszczepienia się zwykle wyższa. Tak więc należy wprowadzać zmiany, które nie muszą być skuteczne, aby uniknąć zniechęcenia do szczepienia. To tylko kilka wydań do rozwiązywania problemów faktycznych w prawie szczepionek. Określanie wszystkich, dlaczego w jednych więcej ludzi chce się szczepić, aw innych mniej, jest jednak trudny.

W ramach wywiadu przeprowadzono wywiad projektu IMMUNION / Wywiad jest projektem IMMUNION.

Ten projekt jesty przez program Unii Europejskiej w dziedzinie zdrowia (2014-2020) / Ten projekt jest współfinansowany przez Program Zdrowia Unii Europejskiej 2014-2014.

1550795598Czytaj dalej… %%custom_html1%%