Image by the author

Źródło: Zdjęcie autora

Nootropics– na przykładkofeina– to związki, które przy prawidłowym zastosowaniu są bezpieczne i mogązwiększyćwydajność poznawczą i stan umysłu

Możesz ustalić tolerancję na niektóre środki nootropowe, jeśli ich nie zmienisz. Można nawet rozwinąć zależność od niektórych. Jeśli masz historięnadużywania substancji, proponuję zacząć od tych słabszych. Na przykład N-acetylocysteina może pomóc w zwalczaniu zależności.

Kryterium dla związku jako nootropowego jest to, że substancja nie powinna być zagrożona uzależnieniem, jeżeli jest właściwie wykorzystywana. Nie dotyczy to niektórych związków, które niektórzy uważają za nootropowe. Przykładami substancji, które są ryzykowne, szczególnie jeśli masz historię nadużywania substancji, są Modafinil, Phenibut, kofeina i Tianepeptyna.

)

„Dawka powoduje zatrucie” – Paracelsus

W początkowej fazie zaznajomienia się z wpływem substancji na ciało i umysł powinieneś eksperymentować wyjątkowo dokładnie. Na początkowych etapach eksploracji zwolnij. Zbadaj indywidualną substancję i dowiedz się, co dzieje się w twoim ciele i umyśle po użyciu.

Celem stosowania nootropowego dla większości ludzi jest poprawa umysłu, a nie tylko leżąca u jego podstaw biochemia. Dowiedzmy się, co może pójść nie tak w realizacji.

Marnujesz gotówkę: Placebo lub prywatny brak odpowiedzi

Ryzyko polega na tym, że wszelkie doskonałe wyniki, które uważasz zaplacebo, co oznacza, że po prostu marnujesz gotówkę. Twierdziłbym jednak, że to Ty jesteś placebo, co wiąże się z faktem, że efekty placebo są tak samo realne, jak nie-placebo.

Z drugiej strony lepiej jest znaleźć rzeczy, które dotyczą długoterminowego poziomu biochemicznego. Nootropowe różnią się znacznie pod względem skuteczności w całej populacji ludzkiej.

Na przykład jeden specyficzny SNP (odmiana genu) – polimorfizm pojedynczego nukleotydu – zmienia skuteczność modafinilu na użytkowniku.

SNP „rs 4680” ma był związany z produkcją enzymu, który rozkładadopaminęw korze przedczołowej. Jeśli twój wariant SNP to GG, będziesz miał najlepszą reakcję na Modafinil. Jeśli jesteś AG, będziesz miał pośrednią reakcję, a jeśli jesteś AA, będziesz mieć mniej znaczący wynik.

Miałem test genowy, a moim wariantem jest AG, co oznacza, że ​​zareagowałbym, choć nie bardzo silnie (względnie), na Modafinil. (Będę blogować o testach genetycznych do celów biohackowania w późniejszym poście.)

Przykład SNP „rs 4680 ”, a Modafinil podkreśla, że ​​wszyscy reagujemy w inny sposób na to, na co jesteśmy narażeni. Dotyczy to zarówno składników biochemicznych, jak i mentalnych naszych umysłów. Dziedziczne badania przesiewowe to jedna z metod oceny odpowiedzi na poziomie biochemicznym. Odpowiedzi psychiczne mogą wskazywać na twoją reakcję biochemiczną.

Występują krótkotrwałe problemy psychiczne

Problemy psychiczne nie są czymś, przed czym można się całkowicie zabezpieczyć, niezależnie od tego, czy używasz nootropów, czy nie.

Liczne nootropiki mogą pomóc osobom z różnymi stanami psychicznymi, na przykładlękistres i niepokójRyzyko, na jakie jesteś narażony, zależy od tego, które nootropiki korzystasz, a przede wszystkim, jak z nich korzystasz.

Jeśli masz wcześniejszezaburzenia psychiczne, musisz być dodatkowo uważny. Nootropics może być bardziej korzystny dla osób z problemami poznawczymi lub osób zADHD, niż osoby bez zaburzeń psychicznych. Ale umysł i stan biochemiczny osób z zaburzeniami psychicznymi są często obciążone zarówno lekami, jak i problemami psychicznymi.

Miałem wiele możliwości, by oderwać się od problemów psychicznych i psychiatrycznych od czytania wielu książek dotyczących psychiatrii, psychologii i chorób psychicznych. Chociaż w dłuższej perspektywie korzystam z możliwości sprawdzenia tych wód, nie była to przyjemna procedura. To było bardzo upokarzające i odkryłem, jak niewiele trzeba popsuć, aby ktoś znalazł się w złym miejscu.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​najbardziej wymagające doświadczenia emocjonalne były w rzeczywistości jednymi z najbardziej stymulujących wzrost. Jeśli wyzdrowiejesz ze stanu dokuczliwego psychologicznie i dokonasz przeglądu tego, co się stało, będziesz miał nowy punkt widzenia i rozwijasz się jako osoba. Zrozumiesz znacznie nootropiki, znacznie lepiej zrozumiesz swój umysł i lepiej zrozumiesz ludzką psychikę.

Posiadanie sposobu myślenia było ważne, aby pomóc mi upewnić się, że wszystkie niekorzystne skutki, jakie kiedykolwiek miałem od nootropowego stosowania, były krótkotrwałe i zrozumiałe.

Problemy występują społecznie

Jeśli wystąpią problemy poznawcze lub wystąpią skutki uboczne nootropów, może to zdecydowanie wpłynąć nakarieręi relacje. Ani umysł, ani biochemiczne elementy składowe, z których jest zbudowany, nie istnieją w próżni; angażują się w swoje środowisko. Oczywiście będziesz miał trudności z przeprowadzeniem, jeśli masz problemy psychiczne.

Z mojego punktu widzenia dobrze wykorzystany nootropics może pomóc rozwiązać większość problemów, które możesz mieć zstresem społecznym i lękJeśli cierpisz na lęk społeczny, wiedz o tym: Jesteś zwierzęciem, jesteś uwarunkowany i możesz sam się zregenerować. Nootropics może pomóc w płynnym rozpoczęciu ekspozycji na to, co było poza strefą komfortu. Powiedzmy, że poprawiasz spokój dzięki Ashwagandha i musisz wygłosić publiczne przemówienie. W dłuższej perspektywie znacznie lepiej jest dlazaufania, zawód i umiejętności, aby zrobić to dobrze. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​pamięćkształtowanie się publiczne przemówienie jest silniejsze niż nootropics.

Możesz użyć nootropów, aby dostać się do nowych nawykowych sposobów bycia i żyć tak samo po zaprzestaniu używania nootropów.

Nie mogęnapięcieto wystarczy punkt: Nootropics powinien dawać korzyści i nie powodować znaczących skutków ubocznych. Myślę, że możesz zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie tego, wiedząc o zagrożeniach i ostrożnie eksperymentując.

Nieznane

Istnieją ograniczone badania większości związków nootropowych, a dla niektórych najlepszym źródłem wiedzy jest osobiste doświadczenie poszczególnych osób.

Istnieje kilka nootropów o odwróconym niebezpieczeństwie, które mają wiele naukowych dowodów na to, że są nieszkodliwe. Jeśli odkryjesz najpotężniejsze farmaceutyczne środki nootropowe, istnieje zagrożenie, że możesz stworzyć dla siebie długotrwałe problemy, wyrządzając poważne szkody w swoim DNA lub przez jakiś inny niezidentyfikowany mechanizm.

Moje indywidualnepodejściedalej tym silniejsi wykorzystują tylko kilka z nich, w których widzę najmniejsze zagrożenie i największe nagrody. Po prostu wykorzystuję je do wyjątkowych wydarzeń. Nigdy nie używam ich 2 dni z rzędu i jestem konserwatywny w ich wykorzystaniu.

Nie martwię się o zmiany długości życia wynikające z użycia tych nootropów. Myślę, że faktycznie wydłużyłem swoje życie znacznie powyżej średniej, celowo ćwicząc, jedząc, medytując i śpiąc.

Technologia ewoluuje w szybkim tempie. Istnieje duża szansa, że ​​wszelkie szkody, które można wyrządzić, zostaną naprawione po wystąpieniu problemu.

Jestem w pełni świadomy, że mogłem skończyć z chorobą w wyniku niewłaściwego użycia nootropów. Istnieje jednak duże rozróżnienie między możliwością i prawdopodobieństwem takiego wystąpienia. Robię wszystko, co w mojej mocy, aby zmniejszyć tę możliwość.

Nieznana i niepewność wymagają fundamentalnego zagrożenia dla problemów. Zasadniczo jesteśmy niespokojni i boimy się niezidentyfikowanych przez naszegenówDobrze nam to służyło na sawannie. Chyba że opracujemy celowe, celowe strategie radzenia sobie z tymstrachempozostaniemy w naszych strefach wygody, kosztem naszego dobrego samopoczucia i samorealizacji.

Będąc anty-kruchym sposobem na radzenie sobie z warunkami lub problemami. Jeśli będziesz uważny i posiadasz wiedzę na temat tego, co dzieje się w twoim umyśle, kiedy weźmiesz nootropiki zamiast być w tym, co się dzieje, skończysz jako silny lub odporny na to. To, czy potrafisz rozdzielić, jest biochemicznie zależne. Nasza zdolność do przyjmowania niepewności stale się zmienia. Pozostaje samo w sobie niepewne. Czy powinniśmy to zaakceptować?

Czy powinniśmy z zadowoleniem przyjmować nieprzewidywalność naszej ciągle zmieniającej się zdolności do przyjmowania niepewności? Moim indywidualnym punktem widzenia jest to, że nie, nie chcę codziennie spędzać godzin na ćwiczeniachuważność, aby potencjalnie wejść w stan umysłu, który sprzyja niepewności.

Celowo i celowo jest bardziej oszczędna pod względem czasowym i wynikowym praca z ciałem, na przykład poprzez stosowanie nootropów, które działają szczególnie dobrze dla ciebie, w przeciwieństwie do zmieniania się i wypadków w ciele.

Biohacking nie wymaga działania wbrew własnej naturze; wręcz przeciwnie, polega na ponownym dostosowaniu się do swojej natury (byciu zdrowym).Wybieram inżynierię mojego doświadczenia. Robię to, aby zoptymalizować wydajność poznawczą iszczęściai pomagaj innym robić to samo.

Ale jak zmniejszyć prawdopodobieństwo wszystkich tych zagrożeń i nadal zyskać na nootropach?Badania badaj każdą substancję i eksperymentuj stopniowo.Znajomość zagrożeń i sposoby ich złagodzenia nie są zastępowane, jeśli chcesz bezpiecznie wykonać biohack.

Ten post nie zastępuje porad ekspertów medycznych, diagnozy medycznej ani leczenia.

Ten post został pierwotnie opublikowany wnootralize.com

Sprawdź więcej