Główny Inspektor Sanitarny ostrzega i wycofuje ze sklepów żywność szkodliwą dla zdrowia.  Zobacz, które produkty nie są widoczne dla konsumentów!
Główny Inspektor Sanitarny ostrzega i wycofuje ze sklepów żywność szkodliwą dla zdrowia. Zobacz, które produkty nie są widoczne dla konsumentów!pixabay.com

Nie kupuj tych produktów, bo się rozczarujesz. Są dla zdrowia i nie można ich pielęgnować. Oto nowe ostrzeżenia GIS. Tym razem z m.in. takie rzeczy jak pyłek składników, ciasto z metalem, herbatniki, suplementy diety, szklanka z Rossmanna, niebezpieczne sztućce, a także boczek z bakteriami, pasztet, chipsy, metal w orzechach z Lidla, bakterie w łososiu z Makro Cash and Carry, czy napój z Decathlona. Zobacz, czy nie masz ich w domu. Produkty są niebezpieczne dla zdrowia. Uważasz, że do sklepu lub wyrzucenia! W tym artykule znajdziesz informacje o terminach ważności do spożycia i numerach części produktów przynoszących korzyści Twojemu zdrowiu i życiu. Aktualizujemy regularnie.

Nie kupuj tych produktów, bo się rozczarujesz. Są dla zdrowia i nie można ich pielęgnować. Nowe ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego m.in. pyłku kwiatowego, ciasta, herbatników, suplementów diety, naczyń szklanych z Rossmanna, stosowania sztućców, boczku, orzechów z Lidla, łososia z Makro Cash and Carry, czy napojów z Decathlona. Oglądaj również inne produkty ceniące Twoje życie i zdrowie. GIS ostrzega!

Nowe ostrzeżenie GIS z 6.01.2023. Jeśli kupiłeś, wyrzuć lub zwróć do sklepu

O tych produktach zapomnij, jeśli nie chcesz mieć zdrowia oraz pieniędzy. Najnowsze informacje podane przez Głównego Inspektora Sanitarnego z 6 stycznia 2023 roku o fałszywych produktach znikających ze sprzedaży m.in. produktów spożywczych, suplementów, ale także codziennego użytku. Zobacz też inne niezdrowe produkty wycofane ze sklepów. Poznaj wyniki kontroli, a także aktualne ostrzeżenia Głównego Inspektora Sanitarnego w tym artykule.

Jeśli kupiłeś produkty, możesz wybrać je do sklepu albo wyrzucić. Nasza lista artykułów spożywczych i artykułów gospodarstwa domowego jest regularnie aktualizowana. Znajdź na niej produkty wycofane ze sprzedaży w ostatnim gatunku. Informacje do tego raportu pobrane zostały 6.01.2023 ze strony Głównego Inspektora Sanitarnego:

Nie kupuj tych produktów, jeśli nie chcesz zysku i zdrowia. Nowe ostrzeżenie GIS z 6 stycznia 2023 r

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega klientów przed szkodliwymi dla zdrowia i życia produktami. Dlaczego wycofano ze sklepów? Zobacz koniecznie!

GIS Regularnie kontroluje przez sklepy produkty i co rusz odkrywa różnorakie produkty. Dlatego też co chwila zleca wycofywanie produktów dla zdrowia i produktów, które do tej pory kupują w naszych sklepach. oprócz niezdrowej żywności Główny Inspektor Sanitarny zaleca również pozbycie się niektórych suplementów diety, a nawet produktów codziennego użytku.

Najnowsze komunikaty GIS mówią m.in. oczkach, w których dochodzi do pokarmu pierwszorzędowych amin aromatycznych, które są szkodliwe dla zdrowia. W wielu produktach wytrąca się również tlenek etylenu, działa zabroniona do stosowania w żywności w Europie. Tlenek etylenu jest sklasyfikowany jako substancja kategorii 1B ze względu na działanie rakotwórcze, mutagenne lub działanie szkodliwe na rozrodczość.

Aby sprawdzić, czy dokładnie sprawdzasz stan GIS, przeczytaj datę ważności i numery partii produktów i pozbądź się ze swojego domu tych elementów. Listę wycofanych wyrobów z ostatnich miesięcy znajdziesz w naszej galerii:

Nowe ostrzeżenia GIS o produktach. Można znaleźć części, które zostały wycofane ze sprzedaży.

KTÓRE PRODUKTY ZOSTAŁY WYCOFANE ZE SKLEPÓW? ZNAJDZIESZ W NASZEJ GALERII

Główny Inspektor Sanitarny: Zalecenia dla konsumentów:

  • Należy wyrzucić produkty z partii komunikatem. Nie wolno ich jeść.
  • Jeśli wystąpią objawy zatrucia po spożyciu produktu, należy sprawdzić się z wykonaniem.

Jaja – co odżywiają wiedzieć?

Według danych opublikowanych przez Zakład Epidemiologii NIZP-PZH, w Polsce, od wielu lat pałeczki Salmonella spp. są najczęstszą drogą prowadzącą do źródła bakteryjnego. Zachorowania przez nie wywołane często objawiają się jako nieżyt żołądkakowo-jelitowy, charakteryzujący się biegunką, bólami brzucha i wymiotami. Do ograniczenia dochodzenia drogą pokarmową, po spożyciu zanieczyszczonej żywności. Jaja może być jednym ze źródeł pałeczek Salmonella spp. W celu ustalenia zachowania wywołanych przez te chorobotwórcze, należy przestrzegać kilku zasad.

Zakup jaj

Uważa się, że skorupki jaja są czyste i nieuszkodzone.

Przechowywanie

Jaja należy do herbaty w lodówce, w oryginalnym produkcie, zgodnie z terminem przydatności do spożycia przydam się w urządzeniu.

Przygotowywanie dań/potraw

  • W szczególności przez osoby odpowiedzialne (dzieci, chorzy, osoby starsze), efekty działania surowe jaja, takie jak: sernik, tiramisu, majonez, sosy typu holenderskiego, kogel-mogel itp. Niosą jeden z osobnym ryzykiem zachorowania.
  • Gotując jaja należy zaliczyć, by zarówno białka jak i żółtko były ścięte. najlepszy, gdy jajecznica, jaja sadzone są również ścięte.
  • Ręce kontaktujące się z surowymi jajami należy dokładnie traktować wodą z mydłem.
  • Naczynia, wyposażenie oraz powierzchnie działania kontaktu z surowymi jajami należy dokładnie traktować wodą z detergentami.
  • Po rozbiciu jaj skorupki należy wyrzucić bezpośrednio do śmieci.
  • Jaja i inne dania po przygotowaniu należy przekładać na powierzchnię lub naczynia, które nie występują z surowymi jajami.

Podawanie posiłków

Nie należy stosować tych samych talerzy czy sztućców, które mają kontakt z surowymi jajami. Ugotowane jaja, jajecznica, jajka smażone czy sadzone powinny być bezpośrednio po przygotowaniu.

Ostrzeżenie GIS. Żywność i artykuły spożywcze wycofane ze sklepów. Być zdrowym dla zdrowia

Polecane oferty

Materiały partnera

Czytaj dalej…%%custom_html1%%