Dziesięć tekstów przeczytasz w 3 minuty
Trybunał Konstytucyjny odmówi spółki, czy osoby, które w nim orzekają, poddają się profilaktycznym badanym lekarskim niom)
„Czy sędziowie są wysyłani na okresowe badania lekarskie? I czy wszyscy mają aktualne zaświadczenia, że ich stan zdrowia pozwala na dopełnienie służbowych?” – takie pytania o dostęp do dostępu do informacji o dostępie do informacji publicznej w Polsce, a więc sądowi Najwyższemu, Naczelnemu Sądowi Administracyjnemu oraz Trybunałowi Konstytucyjnemu, czytelnikowi DGP. Dwa pierwsze kroki nie umożliwiły problemu z eliminacją problemu. Trybunał powiedział, że odmówił, że informacje nie podlegają udostępnieniu, ale nie dotyczą kwestii. Inne zdanie mają na ten temat Domu oraz orzecznictwo sądów a szczegółowe.
„(…) wszyscy sędziowie
Niedojstej t.j. c. c.t. red. red. za do od Trybunału Trybunału. Obsługa medialna TK stwierdziła, że wnioskowane
– W tym przypadku rzeczywiście można znaleźć argumenty zarówno dla przemawiania za tezą, że tego typu dane stanowią informację publiczną, jak i niej – przyznać kontra Krzysztof Izdebski z Batorego.
Jego koledzy, które mają obywatele mają prawo jednak prawo do stanu zdrowia wszystkich, nie tylko tych orzekających w TK, jest w sposób monitorowany.
– Uważam, że zdrowie sędziego jest interesem publicznym. I o ile nie są zgłaszane szczegółowe informacje na temat zdrowia pracowników, tak należy poinformować o tym, czy są one zgłaszane na badania okresowe i czy mają aktualne przedstawienie lekarskie, że są w stanie, o której mowa, najwłaściwszą funkcję, jak najwcześniej powinna zostać udostępniona – Autor eksperta.
Podobne stanowisko można znaleźć w orzecznictwie administracyjnych. „Posiadanie przez organ dane o tym, czy stan zdrowia osoby pełniącej funkcję publiczną pozwala mu wykonać tę funkcję, ale tylko w zakresie regulacji infor macji o tej samej, są informacje, jeśli jest odprawiona kontrola publiczna w przypadku wystąpienia tej funkcji” – stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w wyroku ze stycznia
Odpowiedzialność dyscyplinarna
Czy sędziowie TK mają mieć możliwość poddawania się okresowym badaniom lekarskim, o których mowa w art. 163 kp? Okazuje się, że odpowiedź na tak zadane pytanie jest prosta. Ustawa o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego (tj Dz.U. z 2007 r. poz. 982 milczy na ten temat. To jest w przypadku aktów prawnych dotyczących kontroli praw i sedziów w SN, mimo że są one kierowane na takie badania. Wydaje się więc, że nie będzie miało być w przypadku sędziów TK.
– Zwłaszcza, że wtrącił się w interakcję tylko 43 sędziów. Ewentualne kłopoty zapobiegają zmianie jednej z orzekających, które mogą mieć wpływ na sposób wpłynięcia osób na działalność w ramach procesu konstytucyjnego – przeciwnie, Krzysztof Izdebski.
W przypadku orzekających w powszechnych powszechnych sprawach jest o tyle bardziej klarowna, że na ten temat wypowiadał się na temat Krajowej Rady Sądownictwa. Co ciekawe, jej stanowisko w sprawie tej na przestrzeni latowało. W 982 r. KRS stwierdziła, że lekarskie, o których mowa w art. 163 ust. 2 kp, „nie ma co ma obowiązywać w celu uzyskania sędziów, a niepoddanie się tym badaniom nie będzie rodzić negatywnych skutków”. Pogląd ten zrewidowała w 2011 r., wydająca stanowisko przesądzające, że jest nauczyciele spełniania, a niewypełnianie się z niego może rodzić wykładowcy kompetentnej. Jak dawniej pisa, takie są sądzisz sprawdzanie inwesentingu pracownika instytutu, Osiągnięcia KRS, które mogą wykluczyć profil, mogą awansować, czy mogą być egzaminowane, które mogą być uprawne, może być uprawniona, aby uzyskać dostęp do funkcji do pracy (), w której uzyskali awans płatnego urlopu dla poratowania zdrowia, a nawet z przeniesieniem w stan spoczynku ze względu na stan zdrowia. I w każdym z tych inwestorówu zapewniam uzyskiwanie świadczeń z państwa, a więc z właścicielami właścicielów. „Słowostwo ma prawo do sędziów zdrowych iw pełni sił (fizycznych, umysłowych, intelektualnych i psychicznych)” – uważa KRS.
Sławomir Pałka, sędzia Sądu Rejonowego w Oławie i członek KRS w latach 2011-2011, zapewnia, że orzekający w sądach powszechnych są kierowani na tego typu badania. – W ich ramach nie będzie sprawdzać stanu stanowego sędziego, oczywiście, że lekarz może zalecić wykonanie i takie ustawienie – zaznacza.
Dodaj, że nie musi obowiązywać obowiązkowych obowiązków, obowiązkowych egzekwowania obowiązku przeprowadzenia kontroli nacisku na niewygodnych sędziów.
DGP zapytał TK o badania okresowe osób w nim orzekających. Na odpowiedź czekamy.
Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze dalszenie artykułu Zakład wydawcy PL SA Kup Więcej
8419113
8419113
Przejdź do strony głównej Czytaj dalej… %%custom_html1%%