Kiedy Rahul Jandial po raz pierwszy otworzył czaszkę żywego człowieka jako rezydent medyczny trzeciego roku na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, wiedział, że znalazł swoje powołanie.

„Oczywiście istnieje strach, ale także lęk, że dosłownie jesteś w czyjejś głowie, co wywołuje zarówno intensywność, jak i podekscytowanie. Nie chcę brzmieć niezdecydowanie, ale dla dla mnie to dreszczyk emocji – mówi Jandial.

Ale nie musisz być neurochirurgiem, aby fascynować się mózgiem. Wszyscy, od potentatów z Doliny Krzemowej po biohakerów, zajmują sięśrodkami zwiększającymi wydajność poznawcząznanymi jako nootropics, które reklamują poprawę funkcji poznawczych po kropli pigułki.

I to martwi chirurga mózgu Jandiala, który nazywa „sprytnymi” pigułkami wprowadzanymi do obrotu, a wiele porad wydobywa się z niepotwierdzonych „bzdur”.

W rzeczywistości to zainspirowało Jandial napisał książkę z popartą naukową radą, jak osiągnąć optymalną sprawność mózgu.

„Znałem uczniów z moich klas medycznych, którzy myśleli, że dostają lepsze stopnie dzięki „pigułki, które w rzeczywistości pozwoliły im tylko pracować dłużej i ciężej, będąc tak samo gwiezdnymi lub miernymi jak na początku”, pisze Jandial, podwójnie wyszkolony chirurg mózgu i neurolog w City of Hope w Duarte w Kalifornii nowa książka „Neurofitness: A Brain Surgeon’s Secrets to Boost Performance and Unleash Creativity.”

Rahul Jandial

Rahul Jandial

Jandial mówiCNBC Make It, że najlepsze sposoby na zwiększenie mocy mózgu w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności są w rzeczywistości łatwiejsze niż ludzie myślą. Oto jego pierwsza trójka:

1. Pomijanie śniadania dwa razy w tygodniu

Okresowy post może byćmodny, ale post nie jest niczym nowym: kilka głównych religii świata wzywa dookresowego postu, a Jandial uważa, że ​​może mają związek z tym, jak wpływa na mózg.Badaniawykazały, że post może pomóc oczyścić umysł i obudzić zmysły, a także usprawnić funkcjonowanie mózgu.

Dwa dni w tygodniu sam Jandial ćwiczy okresowy post – w którym jesz normalnie przez osiem godzin dziennie, od 9:00 do 17:00 na przykład, a następnie nie jedz nic oprócz picia wody, kawy lub zwykłej herbaty dla drugiego 16 godziny – w celu poprawy jego zdolności poznawczych.

Bez jedzenia przez 16 godziny (które mogą obejmować czas snu), zwiększa naturalne czynniki wzrostu mózgu, mówi, które zasadniczo wspierają przetrwanie i wzrost neuronów mózgu. Neurony umożliwiają przesyłanie informacji między obszarami mózgu a resztą układu nerwowego organizmu. Więc jeśli twoje neurony są zdrowe i działają na pełnych obrotach, informacje będą przesyłane szybciej i wyraźniej, mówi, co oznacza, że ​​będziesz bardziej skoncentrowany i będziesz w stanie łatwiej uzyskać i przechowywać informacje, poprawiając zdolności poznawcze.

InnebadaniaJohna Hopkinsa wykazały również, że przerywany post może pomóc twojemu mózgowi odeprzeć choroby neurodegeneracyjne takich jak choroba Alzheimera i Parkinsona, przy jednoczesnej poprawie pamięci i nastroju. ”

Jandial mówi, że można łatwo uzyskać 16 godzinami jest pominięcie śniadania (co faktycznie robi każdego dnia). Chociaż śniadanie zostało nazwane najważniejszym posiłkiem dnia, mówi, że nie ma dowodów na poparcie tej teorii.

On sam ćwiczy 16 – godzinny przerywany post w poniedziałki i czwartki (do dni nie następujących po sobie), pomijając zarówno śniadanie, jak i lunch i zjadanie wszystkich jego codziennych kalorii na obiad. Mówi, trzymając się dietyUMYSŁ(która składa się z całych pokarmów, takich jak owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, fasola, i orzechy – a także ryby i drób) dla korzyści mózgu, „nie ma znaczenia, ile jesz i co jesz.”

Jandial sugeruje jednak, aby skonsultować się z ich własnego lekarza przed próbą postu. Eksperciodradzająniektórym osobom, w tym osobom starszym, kobietom w ciąży i dzieciom, przestrzeganie postu.I ostrzegają, że istnieje ryzyko ekstremalnych postów i postów trwających dłużej niż 24 godziny.

2. Głębokie oddychanie

Aby uspokoić umysł przed udaniem się w stresującą pracę lub sytuację życiową, Jandial sugeruje wykonywanie pięciu minut powolnego, głębokiego oddychania.

„Zanim pójdziesz do szefa lub wjedziesz na miejsce parkingowe w pracy, po prostu znajdź miejsce, w którym możesz powoli oddychać przez nos, licząc cztery, a następnie przytrzymaj oddychaj przez kilka sekund, a następnie powoli wypuszczaj powietrze przez usta, licząc cztery ”, mówi.

Wykonanie tego„ medytacyjnego oddychania ”dwa razy dziennie pomoże uspokoić neurony twój mózg, mówi, co również pomoże, by twoje myśli były „szybsze, szybsze i bardziej oryginalne”, i dodaje, że zazwyczaj dzieje się tak, gdy pojawia się najwyższa wydajność danej osoby.

Uważny Wspomagające zdolności oddechowe wzmacniające mózg są poparte badaniami: badaniena University of Oregon wykazało, że właśnie 11 dni uważnego oddychania przez godzinę każdego dnia poprzez technikę zwany integracyjnym treningiem ciała-umysłu (IBMT) „wywołuje pozytywne zmiany strukturalne w łączności mózgu poprzez zwiększenie wydajności w części mózgu, która pomaga osobie regulować zachowanie zgodnie z jej celami”. Jandial dodaje, że ulepszona łączność w różnych częściach mózgu jest bezpośrednio zaangażowana w podejmowanie decyzji, kontrolę impulsów i skupienie.

3. Będąc w pozycji pionowej

Stań lub chodź jak najwięcej w pracy, mówi Jandial.

mózg powinien znajdować się na pionowym ciele, a gdy osoba stoi lub chodzi, mózg zasypuje się BDNF (neurotroficzny czynnik pochodzenia mózgowego, zasadniczo białko dla mózgu). BDNF nie jest hormonem podobnym do estrogenu, to wzrost czynnik. To jest jak cud rośnie dla mózgu ”, mówi.

Według Jandiala twój mózg rozwija się z tych czynników wzrostu, ponieważ pomagają utrzymać zdrowie 90 miliard neuronów ludzkich ma w naszych czaszkach, co ostatecznie poprawia komunikację elektryczną między nimi, a tym samym wydajność mózgu.

Mówiąc, będąc pionowym, w zasadzie podajesz sobie lek na mózg podobny do nootropów bez przyjmowania pigułki lub suplementu.

„Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że mają już w sobie odpowiednie„ leki na mózg ”, które pomagają osiągać lepsze wyniki” – mówi.

Podoba ci się ta historia?Jak CNBC Make It na Facebooku.

Nie przegap:Długie godziny pracy przez dekadę mogą wzrosnąć ryzyko udaru mózgu o 45% – oto, co może pomóc)

W przygotowaniu jest pigułka poprawiająca wydajność na bazie bakterii jelitowych elitarnych sportowców

Rahul Jandial w sali operacyjnej

Czytaj więcej