W 2017 r. Ogarnęły mnie ataki paniki, kołatanie serca, lęk i zmęczenie. Minęłyby prawie dwa lata, zanim mógłbym regularnie ćwiczyć, aw różnych momentach tego doświadczenia nie byłem w stanie pracować ani nawet wyjść z domu.

W ciągu pierwszych kilku miesięcy najgorszymi objawami były zaburzenia psychiczne, choć wiele było w palpitacji serca i zmęczeniu fizycznym.

Na szczęście nie siedziałem bezczynnie i patrzyłem, jak ten proces zachodzi. Zanim to się zaczęło, grałem w gry CrossFit i wiedziałem już dużo o zdrowiu i kondycji. Zanurzyłem się głębiej, słuchając ton podcastów i audiobooków, a także czytając tyle funkcjonalnych materiałów zdrowotnych, jakie mogłem znaleźć.

Przez miesiące odnalazłem małe zwycięstwa i spowolniłem swój upadek, ale wciąż dochodziłem do punktu, w którym bałam się opuścić dom.

Potem spróbowałem magnezu. Do tego momentu próbowałem głównie używać ziół lub nieistotnych aminokwasów, takich jak L-teanina, aby zmniejszyć objawy. Nadal jednak widziałem magnez na stronach takich jak Exam.com lub bengreenfieldfitness.com.

Czytałem, że ten niezbędny minerał jest niedobór w większości populacji, szczególnie u twardo trenujących sportowców lub sportowców, i że niski poziom tego minerału może być powodem, dla którego cierpię z powodu lęku. Zrobiłem trochę badań i zamówiłem miejscowy balsam magnezowy na Amazon.

W międzyczasie w domu osiągnąłem nowy poziom minimalny. Siedząc w samochodzie na stacji benzynowej, odwróciłem się i wróciłem do domu zamiast wchodzić do środka. Miałem silny niepokój i czułem, że wejście mogłoby wywołać atak paniki. To było mniej niż milę od mojego domu.

Balsam magnezowy przyszedł do poczty następnego dnia. I zadziałało.

Przeszedłem od niemożności wysiadania z samochodu i szybkiej podróży do pomocy w prowadzeniu 5-dniowej wycieczki z plecakiem po Szlaku Appalachów.

Magnez mnie nie wyleczył. Skończyło się na tym, że musiałem zrobić dużo więcej niż naprawić nierównowagę mineralną, aby wydostać się z otworu, który wykopałem. Mimo to dla wielu osób magnez jest wystarczający. Korekta niedoboru może rozwiązać problemy tak małe jak skurcze mięśni i tak duże jak psychoza.

Jako czytelnik bloga Ready State nie zdziwiłbym się, gdybyś próbował wyleczyć się ze stanu zdrowia, ale mój domyślam się, że jesteś sportowcem lub innym najlepszym zawodnikiem, który szuka przewagi w życiu.

Nie martw się, magnez jest dla ciebie tak samo ważny, jeśli nie bardziej.

Potrzebowałem więcej, aby wyjść ze zmęczenia nadnerczy i rozregulowania osi HPA, niż tylko magnez, ale mógłbym nigdy nie skończyć w tym miejscu, gdybym już wiedział o tym cudownym minerale.

W trakcie tego przewodnika pokażę ci, jak ważny jest magnez, a także opiszę najlepsze sposoby jego wykorzystania w celu zoptymalizowania życia.


Rola magnezu w biologii: dlaczego jest tak ważna?

Magnez jest elektrolitem i działa synergistycznie z innymi elektrolitami, aby umożliwić funkcjonowanie organizmu.

Jak szeroki jest ten proces? Cóż, magnez bierze udział w ponad 300 procesach enzymatycznych w organizmie , w tym w funkcjach każdego ważnego narządu, a zwłaszcza serca i mózg.

Kiedy pojawi się niedobór magnezu, nawet jeśli nie jest on tak poważny, możesz zacząć odczuwać prawie każdy możliwy do wyobrażenia objaw.

U sportowców częstymi objawami niskiego magnezu są skurcze i powolny powrót do zdrowia, ale może być znacznie gorzej.

Nagła śmierć sercowa u sportowców jest związana z długotrwałym niedoborem magnezu. Kiedy o tym słyszysz triathlonista lub piłkarz doświadczający niewydolności serca w trakcie wyścigu lub gry, niski poziom magnezu jest częstym winowajcą.

Poza lekką atletyką niski poziom magnezu jest bardzo częstym powodem niepokoju, paniki lub depresji. Dr Carolyn Dean w swojej książce The Magnesium Miracle szczegółowo opisuje scenariusz, w którym u pacjenta z moczopędną rozwinęła się paranoja i psychoza. Po umieszczeniu na magnezie IV, całkowicie wyzdrowiała w ciągu 24 godzin.

Mógłbym nadal wymieniać szczegóły, ale oto sedno: magnez jest niezbędny na podstawowym poziomie biologicznym, a niski poziom magnezu może przyczyniać się lub powodować mnóstwo różnych problemów zdrowotnych. Wielkie pytanie, co powoduje niedobór magnezu?


Zrozumienie przyczyn niedoboru: dlaczego go potrzebujemy?

Niedobór magnezu w rzeczywistości nie powinien być łatwy. Jedzenie ma być bogate w ten minerał, tak bardzo, że nasz organizm ma naturalne mechanizmy usuwania nadmiaru magnezu.

Dzięki temu suplementacja magnezem jest znacznie bezpieczniejsza niż w przypadku innych elektrolitów, takich jak wapń. Jeśli weźmiesz za dużo magnezu, twoje ciało dosłownie go zrzuci. Dlatego niektóre formy magnezu są stosowane jako środki przeczyszczające.

Inne elektrolity, takie jak wapń, występują rzadziej w naszej diecie, więc nasze ciała przylegają do nich mocniej. Możesz zranić się, jeśli zużyjesz zbyt dużo wapnia, ponieważ nie zostanie on po prostu wydalony. Zamiast tego może zacząć zwapniać twoje tętnice i tworzyć inne problemy. Jednak wyprzedzamy się.

Powód, dla którego niedobór magnezu jest tak powszechny we współczesnej erze, jest złożony i wieloaspektowy.

Po pierwsze, magnez w pokarmach roślinnych jest znacznie rzadszy niż kiedyś. Uprawy jednoosiowe oraz niektóre nawozy i pestycydy doprowadziły do ​​niskiej zawartości magnezu.

Nawozy na bazie potasu wypełniają glebę, którą używamy azotanem potasu, gdzie zwykle byłby magnez i inne składniki odżywcze. Ten azotan potasu zastępuje magnez zwykle występujący w chlorofilu zielonych roślin.

Oznacza to, że w naszym pożywieniu jest mniej magnezu w diecie, zarówno gdy jemy rośliny o niskiej zawartości magnezu, jak i kiedy spożywamy zwierzęta, które jedzą materiał roślinny o niskiej zawartości magnezu. Jest to główny powód, aby trzymać się żywności ekologicznej i karmy dla zwierząt karmionej trawą, jeśli możesz.

Niestety, nawet przy dobrej diecie, możesz nie otrzymywać wystarczającej ilości magnezu.

Stresory, takie jak metale ciężkie, glifosat, toksyczność pleśni, zanieczyszczenia, kofeina i stymulanty, ćwiczenia i stres powodują, że szybciej zużywamy magnez.

Ponadto wapń jest bardzo promowany, a wiele pokarmów jest wzbogaconych tym minerałem. Dlaczego jest to czynnik niedoboru magnezu? Wapń działa synergistycznie z magnezem dla wielu funkcji organizmu.

Chcesz stosunek 1: 1 lub 1: 2 magnezu do wapnia . Pamiętasz jednak, co powiedziałem wcześniej o tym, jak nasz organizm utrzymuje wapń?

W przeciwieństwie do magnezu, wapń nie jest powszechny w naszym środowisku dietetycznym, a nasza biologia wykorzystuje witaminę D do magazynowania jak największej ilości wapnia.

Problem polega na tym, że teraz mamy za dużo wapnia. Pomyśl o tym, co dodaje mleko: „Zdobądź wapń!” i co tam.

Mleko i wiele innych przetworzonych produktów spożywczych jest wzbogaconych dodatkowym wapniem, ale nasza dieta nie została podobnie wzmocniona magnezem.

W dziedzinie lekkoatletyki pigułki wapnia i soli są powszechnymi narzędziami do zapobiegania skurczom. Niestety, bez przyjmowania magnezu problem może się jeszcze pogorszyć.

Ostatnim ważnym składnikiem niedoboru magnezu jest złe praktyki testowania we współczesnej medycynie . W przypadku fizycznego lub testowania elektrolitów większość lekarzy przeprowadzi test magnezu w surowicy.

Niestety, poziomy magnezu we krwi są niezwykle stabilne, nawet w obliczu niedoboru. Magnez jest tak ważny dla funkcji serca, że ​​organizm będzie wyciągał magnez z kości i tkanek (gdzie magazynowane jest 90% tego minerału) przez długi czas, zanim pozwoli on na spadek magnezu w surowicy.

Powszechnie uważa się, że niedobór magnezu występuje rzadko, ponieważ poziomy w surowicy rzadko są niskie. Wielu lekarzy nawet nie przeprowadza testów na magnez.

Jak powszechny jest niedobór magnezu? Cóż, administracja żywieniowa i narkotykowa szacuje, że 70% Amerykanów nie osiąga zalecanych dziennych wartości dla magnezu 420 mg.

Ponadto wielu praktyków medycyny funkcjonalnej sugeruje spożywanie większej ilości, od 500 mg do 600 mg jako poziomu podtrzymującego do 1000 mg lub więcej, jeśli koryguje się niedobór lub angażuje się w coś, co zużywa magnez, np. Ćwiczenia, stres, podróże , choroba lub niektóre diety.


Testowanie magnezu

Standardowe badanie magnezu w surowicy jest niedokładnym sposobem pomiaru poziomu magnezu, ale istnieją dokładniejsze testy.

Zasadniczo test RBC magnezu jest przydatny do diagnozowania niedoboru. W przeciwieństwie do testu surowicy magnezowej, który mierzy magnez swobodnie unoszący się we krwi, testy RBC zaglądają do czerwonych krwinek i mierzą tam magnez.

Otrzymanie testu jest proste i tanie. Często możesz dostać test RBC na magnez u swojego lekarza, ale jeśli nie, testy magnezu na RBC wynoszą od 30 do 60 USD, aby zamówić się na stronie takiej jak requestatest.com

.

Liczby RBC magnezu

Idealne zakresy laboratoryjne różnią się w zależności od miejsca testu, jednak dr Carolyn Dean z Magnesium Miracle uważa, że ​​zawsze powinieneś dążyć do osiągnięcia najwyższego poziomu. Gdy 70% populacji nie spełnia RDA dotyczących zużycia magnezu, wartości laboratoryjne uważane za „normalne” są prawdopodobnie nieoptymalne.

Wiele laboratoriów twierdzi, że dobra liczba RBC magnezu wynosi od 4 do 6,8 mg / dl. Dr Dean sugeruje celowanie od 6,0 ​​mg / dl do 6,8 mg / dl. To jest również mój cel.

Objawy niskiego magnezu

Osobiście uważam, że nie trzeba przeprowadzać testów, aby zacząć przyjmować magnez. Na pewno nie.

W końcu uważam, że powinieneś dostać test RBC na magnez, a następnie powtórzyć test w ciągu miesiąca, uzupełniając, aby sprawdzić, czy podnosisz swoje poziomy.

Jednak niedobór magnezu jest tak powszechny, a minerał jest tak bezpieczny, że myślę, że większość ludzi może po prostu zacząć suplementować. Jeśli chcesz zidentyfikować niedobór magnezu bez badań krwi, sprawdź, czy masz którykolwiek z poniższych objawów lub uczestniczysz w jednej z następujących kategorii:

  Ćwicz często

 • Często pocą się (korzystanie z sauny, jacuzzi, itp.)
 • Zmęczenie mięśni, skurcze lub osłabienie
 • Kołatanie serca, szybkie bicie serca lub arytmia
 • Lęk, depresja, wahania nastroju lub problemy z nastrojem
 • Mgła mózgowa lub trudności z koncentracją
 • Ból stawu
 • Ogólne zmęczenie
 • Są pod dużym stresem życiowym
 • Użyj diuretyków
 • Jeśli masz którykolwiek z tych objawów lub inne niewymienione obawy, może to być związane z niskim poziomem magnezu. Moja sugestia to zacząć suplementować i sprawdzić, czy poprawia się twoje samopoczucie. Jeśli tak, powiedziałbym, że masz całkiem niezły pomysł, że byłeś niski.

  Jednak nie wszystkie suplementy magnezu są takie same. Najpopularniejsze suplementy wykorzystują tlenek magnezu, który słabo się wchłania, podczas gdy inne, takie jak glicynian magnezu lub jabłczan, są bardzo biodostępne.


  Rodzaje magnezu

  Cytrynian magnezu i efekt przeczyszczający

  Istnieje wiele różnych rodzajów suplementów magnezowych, które możesz wziąć, ale tylko kilka, które lubię. Niektóre osoby reagują inaczej na różne typy. Na przykład cytrynian magnezu jest jedną z najczęstszych postaci doustnego magnezu i jest typem znanym z suplementu Calm Magnez Powder.

  Ja jednak nie odczuwam dużych korzyści ze spokojnego magnezu i często daje mi to efekt przeczyszczający.

  Wspomniałem wcześniej, że efekt przeczyszczający polega na tym, jak twoje ciało pozbywa się nadmiaru magnezu, gdy za dużo go zażyjesz. Z tego powodu nie musisz się tak bardzo przejmować nadmiernym spożyciem magnezu.

  Jednak nadal najlepiej go unikać. Kiedy tego doświadczasz, wyrzucasz nadmiar magnezu, ale także płynów w ogóle i uważam, że wyczerpujemy nasze elektrolity jako całość, kiedy je mamy.

  Nadal możesz potrzebować więcej magnezu, nawet jeśli masz działanie przeczyszczające. Thomas DeLauer, ekspert od diety ketogenicznej i ktoś dobrze zorientowany w stosowaniu magnezu, uważa, że ​​cytrynian magnezu jest również dostępny .

  Magnez jest nadmiernie wchłaniany do komórek natychmiast po wejściu do organizmu i inicjuje efekt przeczyszczający na długo przed rozpoczęciem korygowania niedoboru.

  Moje pierwsze doświadczenie z magnezem to balsam magnezowy, ale potem przez kilka miesięcy przestawiłem się na cytrynian magnezu. Nie zauważyłem długoterminowej poprawy po jego użyciu i znów zacząłem mieć problemy zdrowotne.

  Zacząłem wierzyć, że może w jakiś sposób nadmiernie uzupełniałem dawkę magnezu. Kiedy dostałem test RBC na magnez około miesiąc później, nadal miałem niedobór. W tym momencie przestawiłem się na inny rodzaj magnezu, nie odczułem już efektu przeczyszczającego i kontynuowałem poprawę samopoczucia.

  Jabłczan magnezu i glicynian magnezu

  Zdecydowanie moimi ulubionymi dwiema postaciami magnezu są jabłczan magnezu i glicynian magnezu. Obie są formami chelatu magnezu, co oznacza, że ​​cząsteczką jest magnez przyłączony do aminokwasu.

  Glicynian magnezu działa uspokajająco, ponieważ jest przyłączony do aminokwasu glicyny, który promuje pracę wątroby i stabilność nastroju.

  Jeśli chodzi o jabłczan magnezu, jest to ulubieniec sportowców. Jest to chelat kwasu jabłkowego, a kwas jabłkowy obniża stany zapalne i wspomaga wykonywanie ćwiczeń.

  Generalnie bardziej interesuje mnie nastrój niż wydajność. Moim ulubionym suplementem doustnym magnezu jest MagnesiumSRT firmy Jigsaw Health. Ta forma jabłczanu magnezu powoli uwalnia się do organizmu w ciągu dnia. Jest również oferowany z kompleksem witaminy B lub bez niego.

  Jeśli chodzi o glicynian, czyste kapsułki stanowią świetny glicynian magnezu produkt. Sugeruję, aby glicynian albo cyklował z jabłczanem magnezu. Nie sądzę, że jazda na rowerze pomaga poprawić niedobór magnezu, ale glicyna jest doskonałym aminokwasem na nastrój, więc lubię przełączać się między tymi dwoma rodzajami.

  Chlorek magnezu i magnez do stosowania miejscowego

  Miejscowe produkty magnezowe nie są spożywane doustnie, ale są nakładane na skórę. Niektórzy uważają, że miejscowy magnez lepiej koryguje niedobór niż suplement.

  Miejscowy magnez może być również stosowany do bezpośredniego leczenia bólu mięśni, skurczów i urazów.

  Chociaż nie ma dowodów na istnienie mechanizmu, ja i wielu innych stwierdzam, że zastosowanie oleju z chlorku magnezu, balsamu lub kąpieli w soli epsom jest lepsze w leczeniu bólu i bólu niż przyjmowanie suplementu.

  Większość miejscowych produktów magnezu to albo chlorek magnezu, albo siarczek magnezu, z których oba są solami.

  Do stosowania na konkretne urazy, skurcze i bóle polecam olej chlorku magnezu lub balsam , a do ogólnego użytku lubię płatki magnezu do odprężenia w nocy.

  Używam marki Ancient Minerals ze względów jakościowych, ale jeśli szukasz dobrej marki, po prostu wyszukaj ją w Google i poszukaj jej tła. Sole mogą zawierać metale ciężkie w zależności od ich pierwotnego źródła. Uważam, że ważne jest, aby zawsze weryfikować swoje firmy suplementujące.

  Dla sportowców i innych użytkowników Ready State , miejscowy magnez jest fenomenalnym dodatkiem do wieczornego rytuału lub rutyny mobilności. Często nakładam olej magnezowy na obszary, które zamierzam zająć się walcowaniem pianki lub innymi procedurami mobilności.

  Osobno, jeśli przeczytałeś Kelly’s artykuł o wieczornych rytuałach , wiesz już, że mobilność w nocy to świetny sposób na relaks i wyłączenie współczulnego układu nerwowego (walka lub ucieczka).

  Rzucanie w gorącej kąpieli z solą magnezową po może wzmocnić te efekty i jest również idealne do snu.

  Treonat magnezu

  Ostatnią formą magnezu, o której wspomnę, jest treonian magnezu. Treonian magnezu stosuje się ze względu na jego właściwości nootropowe. Nootropics to suplementy lub związki farmaceutyczne stosowane w celu poprawy funkcji mózgu.

  Treonian magnezu okazał się w badaniach bardzo korzystny dla funkcji pamięci, zarówno w nauce nowego materiału, jak i zachowaniu starych wspomnień. Ponadto wielu uważa, że ​​pomaga to w śnie.

  Uważam, że łatwiej jest uzyskać efekt przeczyszczający z treonianu magnezu niż z jabłczanu magnezu, miejscowego magnezu lub glicynianu magnezu.

  Lubię stosować treonat specjalnie do funkcji umysłowych, na przykład kiedy piszę lub badam. Aby utrzymać poziom magnezu lub naprawić niedobór, trzymam się innych form.

  Do treonian magnezu używam Jarrow Formuły marki .


  Wniosek

  Magnez jest jednym z najważniejszych minerałów, które możesz wziąć w formie suplementu.

  Bierze udział w ponad 300 procesach enzymatycznych w organizmie, a niski poziom magnezu może powodować problemy zdrowotne, od zawału serca do psychozy.

  Niski poziom magnezu jest również niezwykle powszechny, ze względu na brak minerałów we współczesnej glebie i rolnictwie, a także stresory marnujące magnez, takie jak problemy zdrowotne i ogólny stres życiowy, ale także pocenie się i ćwiczenia.

  Jeśli chodzi o testowanie, będziesz chciał użyć testu RBC na magnez zamiast badania krwi w surowicy. Wynika to z faktu, że magnez w surowicy może być normalny nawet w przypadku niedoboru.

  Powiedziawszy to, magnez jest bardzo bezpiecznym suplementem w użyciu. Jeśli spróbujesz suplementu magnezu złagodzi wszelkie objawy od bólu mięśni, lęku, nastroju i energii.

  Jeśli chodzi o rodzaj magnezu, wolę glicynian lub jabłczan. Oba są wysoce biodostępne i mają inne zalety.

  Świetnie wykorzystuję również miejscowy magnez, taki jak kąpiele solne epsom lub olej z chlorku magnezu. Łączy się to bardzo dobrze z pracą mobilną w ramach wieczornej rutyny.

  W szczególności olej magnezowy może być stosowany w leczeniu określonych obszarów bólów lub skurczów mięśni.

  Aby uzyskać krótką listę krok po kroku dotyczącą używania magnezu, cóż, proszę bardzo:

  1. ) codziennie uzupełniaj 400 do 600 mg jabłczanu magnezu lub glicynianu magnezu.
  2. Jeśli czujesz się lepiej, kontynuuj uzupełnianie tych ilości i uzyskaj test RBC na magnez, kiedy możesz.
  3. Przetestuj ponownie 1 miesiąc lub już 1 tydzień, jeśli możesz i sprawdź, czy Twoje poziomy wzrosną. Twój cel to 6,0 mg / dl do 6,8 mg / dl dla twojego wyniku testu RBC.

   Jeśli jesteś znacznie niższy niż 6,0 mg / dl (5,0 lub mniej), używaj do 1000 mg suplementacji magnezu dziennie, aż osiągniesz pożądany poziom, a następnie wróć do zakresu od 400 do 600 mg.

  Suplementacja magnezu jest ogólnie bezpieczna ze względu na zdolność organizmu do pozbycia się niepotrzebnego magnezu poprzez działanie przeczyszczające. Jeśli jednak zaczniesz odczuwać negatywne skutki, przetestuj jeszcze raz. Jeśli masz powyżej 7,0 mg / dl, zmniejsz stożek magnezu. Jeśli nadal jesteś niski, twoje objawy mogą być nadal niewystarczające. Niektóre osoby są „odpadami magnezu”, które bardzo szybko przechodzą przez ten minerał. Mogą potrzebować 1000 mg dziennie jako dawki podtrzymującej.

  Bez względu na to, kim jesteś i jaka jest twoja podróż, sądzę, że magnez może pomóc.

  Niezależnie od tego, czy jest to tylko jakiś miejscowy magnez na bóle i ból, treonat magnezu dla funkcji umysłowych lub regularna suplementacja w celu wyeliminowania niedoboru, jest to jeden z najsilniejszych suplementów na rynku.

  Dzięki tym informacjom mam nadzieję, że możesz użyć magnezu, aby rozwinąć i dalej wspierać swój stan gotowości.

    

  Czytaj więcej