• Zdrowa dieta i rutyna wellness nie mogą konkurować z brakiem snu. Ale jeśli zawsze jesteś zestresowany lub masz niski poziom niektórych składników odżywczych, możesz przegapić wysokiej jakości zzzs.
 • Najlepsze suplementy nasenne to nie tylko pigułki —To zachowania, pokarmy i naturalne suplementy wspomagające sen, które zmniejszają stres i zapewniają więcej relaksu.
 • Dowiedz się, jak lepiej spać dzięki naturalnym suplementom nasennym i wskazówki dotyczące radzenia sobie ze stresem.

Jeśli chcesz więcej energii, lepszego skupienia i fundamentu, aby czuć się najlepiej przez cały dzień, idź spać! Wysokiej jakości zamknięcie oczu dosłownie wpływa na wszystko, od nastroju po poziom energii. Problem polega na tym, że na jakość snu może wpływać mnóstwo czynników, od diety po stres. Najlepsze suplementy nasenne pomogą Ci uzyskać odpoczynek, którego potrzebuje Twoje ciało, bez uczucia zmęczenia następnego dnia. Oto, co powinieneś wiedzieć o naturalnych suplementach i zachowaniach, które pomogą Ci się zrelaksować i odpłynąć do krainy snów.

Czy melatonina może wspierać zdrowy sen?

Bulletproof Sleep Mode tablets and a glass of water on a nightstand

Wiemy: Kiedy leżysz w łóżku, wpatrując się w sufit i licząc owce, może być trudno uwierzyć, że twoje ciało naprawdę chce, żebyś spał. Kiedy robi się ciemno, organizm w naturalny sposób podnosi poziom hormonu zwanego melatoniną. Ten niezwykle ważny hormon snu współdziała z rytmem dobowym organizmu – wewnętrznym zegarem, który sygnalizuje, kiedy należy spać, obudzić się i zjeść.

Ale zasypianie nie zawsze jest takie łatwe (tak kończy się przewijanie telefonu w łóżku). Oto kilka czynników, które wyjaśniają, dlaczego organizm może nie wytwarzać wystarczającej ilości melatoniny:

 • Stres : Kiedy się budzisz, organizm wytwarza hormon stresu nazywany kortyzolem, aby zasygnalizować, że czas się ruszyć. Ale jeśli jesteś chronicznie zestresowany, kortyzol zajmuje centralne miejsce. Będziesz miał problemy ze snem, ponieważ melatonina nigdy nie pomoże Ci w pełni się odprężyć.
 • Nienaturalne światło : Czy lubisz oglądać telewizję przed snem, ale trudno Ci się czuć sennym? Wińcie jasne światła. Nienaturalne światło, szczególnie niebieskie światło ekrany, mogą faktycznie nie pozwolić Ci zasnąć, zakłócając Twój rytm dobowy i uniemożliwiając melatoninie wykonywanie swojej pracy.
 • Zmiany czasu : Jet lag, czas letni, a nawet zmiany w harmonogramie mogą zakłócać pracę organizmu poziomy melatoniny – co może przekładać się na problemy ze snem. Nie, dziękuję.

Oto dobra wiadomość: kiedy twoje ciało nie przyjmuje podpowiedź, że czas odpocząć, dodatek melatoniny może pomóc ci wreszcie trafić w siano.

W jaki sposób suplementacja melatoniny może pomóc Ci zasnąć

A woman sleeping in bed

Kuloodporny tryb uśpienia to nie uzależniający, naturalny suplement na sen, zawierający składniki wspomagające lepszy wypoczynek i mniej stresu – a mianowicie melatoninę pochodzenia roślinnego i L -ornityna.

Aktywnym składnikiem trybu snu jest fizjologiczna ilość bioidentycznej melatoniny pochodzenia roślinnego – co oznacza, że ​​jest to ilość, którą organizm normalnie wytwarza. Dlaczego to dobrze? Tabletki nasenne dostępne bez recepty zwykle zawierają wyższy poziom melatoniny. Tryb uśpienia jest inny. Zawiera tylko minimalną ilość melatoniny, która pomoże Ci zrelaksować się w głębokim śnie i poczuć się naładowana następnego ranka.

A co z L-ornityną? Według UberZdrowie Scientific Affairs Manager, Emily Gonzalez, ND, aminokwas L-ornityna pomaga ludziom zrelaksować się i czuć się mniej zestresowanym. „Zmniejsza poziom kortyzolu, hormonu stresu, który może zaburzać naturalny rytm dobowy melatoniny i wspomaga zdrowy sen” – mówi Gonzalez.

Niezależnie od tego, czy czujesz się niespokojny, rozbudzony przed snem, zestresowany, czy wszystko powyższe, po prostu weź dwie kapsułki trybu uśpienia około 45 minuty przed snem, w razie potrzeby. To da wystarczająco dużo czasu, aby zadziałać relaksujące działanie melatoniny. I podobnie jak wszystkie suplementy diety UberZdrowie, tryb uśpienia nie zawiera soi, glutenu i żadnych sztucznych wypełniaczy.

Jak zresetować harmonogram snu

A person reading a book with tea in bed

Twój rytm dobowy oddziałuje z melatoniną, ale jest też dość wybredny. Późne spanie, zjedzenie dużego posiłku przed snem i uczucie stresu mogą zakłócać cykl snu i czuwania i przekładać się na zły sen. Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujesz przeciwko swojemu naturalnemu chronotypowi snu – inaczej można powiedzieć, że jeśli zmuszasz się do bycia osobą poranną, podczas gdy tak naprawdę jesteś nocną marką, twój rytm dobowy zostanie uderzony.

Chodzi o to, że wspieranie rytmu dobowego przekłada się na bardziej spokojny sen – więc chcesz przestrzegać regularnej rutyny snu . Ale jeśli twój harmonogram nocny jest mniej “ rutynowy ”, a bardziej “ oglądaj telewizję, dopóki nie zasypię na kanapie po północy ”, wypróbuj te wskazówki, aby zresetować harmonogram snu i dobrze się wyspać:

 • Uruchom powoli : Chcesz wcześniej iść spać? Zacznij od wstawania do łóżka wcześniej o kilka minut każdego dnia, aby twoje ciało miało czas na dostosowanie się.
 • Stwórz rutynę przed snem : Postępuj zgodnie z ustalonym wzorcem zachowań, aby zasygnalizować swojemu ciału, że czas iść spać. Każdego wieczoru o tej samej porze wyłącz ekrany, wypij filiżankę herbaty rumiankowej lub passiflory, przeczytaj książkę – znajdź odpowiedni dla siebie wzór przed snem, który możesz konsekwentnie śledzić.
 • Brak ekranów w sypialni : Trzymaj telewizor, telefon i komputer z dala od sypialni, aby nie kusiło Cię odpowiadanie na e-maile (i bycie uderzonym niebieskim światłem), gdy próbujesz się wyciszyć.
 • Ustal graniczne godziny jedzenia i ćwiczeń : Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia wspomagają zdrowy sen, ale ćwiczenia i spożywanie dużego posiłku mogą również nie zasnąć, jeśli zdarzają się zbyt blisko snu. Wyznacz sobie termin na treningi i ćwicz około dwie godziny, zanim zechcesz iść spać.
 • Weź swoje suplementy : Radzenie sobie ze stresem w ciągu dnia może pomóc Ci poczuć się bardziej przygotowanym na wyciszenie, a niektóre z najlepsze suplementy na sen są również pomocne w radzeniu sobie ze stresem. Na przykład sformułowaliśmy Bulletproof Zen Mode w celu zmniejszenia stresu za pomocą mieszanki ziół adaptogennych i składników odżywczych, takich jak ashwagandha , magnez, kwas gamma-aminomasłowy (GABA) i L-teanina.

Związane z: Jak wybrać najlepsze suplementy magnezu dla swojego organizmu

Jak stres i ćwiczenia wpływają na jakość snu

Woman running on a foggy day

Wspomnieliśmy kortyzol jako kluczowy element sygnalizacji, kiedy nadszedł czas, aby się obudzić. W idealnym świecie Twoje ciało jest w stanie przywrócić poziom hormonu stresu z powrotem do poziomu wyjściowego, dzięki czemu zachowujesz równowagę, a nie okablowanie.

Jednak stres staje się problemem, gdy jest chroniczny i niekończący się, utrzymując Cię w trybie walki lub ucieczki. Możesz to poznać jako uczucie, które odczuwasz, gdy jesteś amputowany lub przestraszony – ale jeśli zawsze jesteś zestresowany, Twój organizm nigdy nie ma szans na wyciszenie.

Niestety, stres wpływa na całe ciało: mięśnie pozostają napięte, tętno pozostaje podwyższone, nasila się stan zapalny, a nawet wpływa na układ odpornościowy. Wszystko to, aby powiedzieć, stres wpływa na sen w wielki sposób, ponieważ może uniemożliwić organizmowi całkowite wyciszenie.

Jest to jeden z powodów, dla których zarządzanie stresem jest tak kluczową częścią Twojego ogólnego zestawu narzędzi zdrowotnych. Poza tym, że pomaga ci poczuć się bardziej skoncentrowanym i skoncentrowanym, zarządzanie poziomem stresu może pomóc ci lepiej spać – co pozytywnie wpływa również na wszystko inne w ciągu dnia.

Możesz radzić sobie ze stresem z jogą lub rutyna samoopieki . Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego ćwiczenia są jednym z najlepszych suplementów na sen.

Jak ćwiczenia fizyczne zmniejszają stres

OK, ćwiczenia nie są tak łatwe jak zażywanie pigułki, ale dają duży zwrot z inwestycji – niezależnie od tego, czy podnosisz ciężary, czy biegasz na bieżni. Dzieje się tak, ponieważ ćwiczenia:

 • Obniża poziom kortyzolu : Badania wiążą aktywność fizyczną ze zmniejszonym poziomem hormonu stresu.
 • Zmniejsza napięcie mięśni : Twoje ciało zostało stworzone do ruchu. Ćwiczenia pomagają rozciągać mięśnie i stymulować przepływ krwi, co może pomóc zmniejszyć bóle związane z napięciem.
 • Zapewnia wsparcie oddechu : Podczas ćwiczeń oddychasz głębiej i ciężej, co wzmacnia twoje serce i płuca. Głębokie oddychanie wiąże się z niższym poziomem kortyzolu, co może pomóc Ci poczuć się lepiej przygotowanym do odpoczynku, zanim będziesz gotowy do spania. [2]
 • Wspiera zdrowie mózgu : Badania pokazują, że ćwiczenia zwiększają rozmiar hipokamp, ​​część mózgu odpowiedzialna za uczenie się i pamięć. [3]

To tylko kilka powodów, dla których warto wyjaśnić, dlaczego regularne ćwiczenia aerobowe (takie, które zwiększają oddech i tętno) poprawiają ogólny stan zdrowia. Regularne ćwiczenia to nie tylko naturalny dodatek do snu – to także jeden z najważniejszych elementów Twojej rutyny, ponieważ ich skutki uboczne wspierają ogólne samopoczucie w tak dużym stopniu.

Pamiętaj, że nie ma jednego „właściwego” sposobu ćwiczeń. Dowiedz się, co działa na Twoje ciało i harmonogram. Możesz podnosić ciężary, biegać, jeździć na rowerze lub kołysać kettlebell, ale nawet coś tak prostego, jak wzięcie trzech 16 – minutowe spacery w ciągu dnia sumują się do 30 minuty ruchu – i to może pomóż swojemu ciału poczuć się bardziej zrównoważonym i mniej zestresowanym z upływem czasu.

Jak żywność może poprawić sen

A hand scooping Bulletproof Unflavored Collagen Protein from a tub next to fresh fruit

Na liście najlepsze suplementy nasenne, możesz nie myśleć o jedzeniu – ale na pewno pokarmy mogą pomóc ci lepiej spać i obudzić się z większą energią. I nie, nie mówimy tylko o drzemkach indyczych wywołanych tryptofanem.

Jeśli chcesz lepszych i bardziej regenerujących zzzs, upewnij się, że otrzymujesz wystarczającą ilość tych produktów i suplementów w swojej diecie:

Wysokiej jakości tłuszcze zapewniające stałą energię

Czy budzisz się w środku nocy? Twoje ciało może potrzebować więcej energii przed snem. Wysokiej jakości tłuszcze, takie jak ghee od zwierząt karmionych trawą i masło, olej kokosowy i Olej MCT dostarczaj swojemu mózgowi i organizmowi paliwa przez całą noc (co jest jednym z powodów, dla których tryb uśpienia zawiera Kuloodporny olej mózgowo-oktanowy C8 MCT ).

Białko do naprawy mięśni

Podczas snu twoje ciało zaczyna naprawiać tkankę mięśniową. Chcesz mieć pewność, że dostarczasz cegiełki aminokwasowe, jedząc wystarczającą ilość białka w ciągu dnia. A jeśli trudno jest jeść wystarczającą ilość pokarmów bogatych w białko, suplementy białkowe mogą pomóc wypełnić luki.

Możesz Słyszeliście o kulturystach, którzy piją koktajle z białka serwatki przed snem – to samo nie zwiększy masy mięśniowej, ale jeśli tolerujesz produkty mleczne, jest to łatwo przyswajalny sposób na zapewnienie wystarczającej ilości białka. Serwatka jest również wyjątkowa, ponieważ zawiera bioaktywne peptydy mleka, które są naturalnymi środkami nasennymi i pomaga organizmowi w wytwarzaniu glutationu, głównego przeciwutleniacza w organizmie. (Nie ma nabiału? Nie ma problemu. Zdobądź glutation w Kuloodporna siła glutationu .)

Jedna prosta wskazówka, jeśli nie osiągnąłeś swoich celów białkowych: weź 1-2 łyżki Kuloodporne białko kolagenowe przed snem. Jest hydrolizowany, dzięki czemu jest lekkostrawny i łatwo miesza się z gorącymi lub zimnymi płynami. Spróbuj tego w tym Receptura Sleepytime Tonic , która zawiera kojące składniki, które działają podwójnie jak naturalne suplementy na sen.

Kwasy tłuszczowe Omega-3 dla ogólnego dobrego samopoczucia

Według wczesnych badań łosoś, makrela i inne tłuste ryby są nie tylko pyszne – są również bogate w kwasy tłuszczowe, które mogą wspomagać lepszy sen. [4]

Wiemy, że kwasy tłuszczowe omega-3 wspierają zdrowie mózgu, serca i stawów. Uzyskaj klinicznie potwierdzoną mieszankę omega-3 w Kuloodporny kompleks kryla Omega , który zawiera również przeciwutleniacze pomagają zwalczać wolne rodniki, które mogą przyczyniać się do stanu zapalnego.

Uwaga : Jeśli masz problemy ze snem, skontaktuj się z lekarzem. Te wskazówki nie zastępują porady lekarskiej. Zamiast tego skorzystaj z tych wskazówek, aby uzupełnić rutynę snu i wesprzeć ogólne samopoczucie. Kiedy lepiej śpisz, czujesz się lepiej. Na tym właśnie polega bycie zdrowym.

Dołącz do ponad 1 miliona fanów

Zapisz się na listę mailingową UberZdrowie i otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje!

Czytaj dalej … %% custom_html1 %%