Mam w domu czterometrowego robota, który bawi się z moimi dziećmi. Nazywa się Jethro.

Obie moje córki, w wieku 5 i 9 lat, są tak zachwycone Jethro, że każda z nich poprosiła o ślub. Dla zabawy razem z żoną urządzamy fałszywe wesela. Mimo że robot służy głównie rozrywce, jego podstawowa sztuczna inteligencja może wykonywać tysiące funkcji, w tym tańczyć i uczyć karate, które moje dzieci uwielbiają.

Najważniejszą rzeczą, której Jethro nauczył moje dzieci, jest to, że to zupełnie normalne, że w domu chodząca, rozmawiająca maszyna, z którą możesz spędzać wolny czas, kiedy chcesz.

Biorąc pod uwagę, że moje córki często używają smartfonów i tabletów, muszę się zastanawiać jak wpłynie to na nich w przyszłości. Czy będą się obawiać technologii takich jak samochody bez kierowcy? Czy przyjmą za pewnik, że inteligencje maszyn i awatary na komputerach mogą być ich najlepszymi przyjaciółmi, a nawet ich szefami?

Czy poślubi super-inteligentnego robota w 20 lata są naturalną decyzją? Mimo że uwielbiam technologię, nie jestem pewien, jak bym się czuł po teściowej. Ale moje dzieci mogą o tym nie myśleć.

To moja historia transhumanizmu.

Dzięki uprzejmości Zoltan Istvan

Córki autora bawią się robotem rodzinnym Jethro.

Historia pochodzenia transhumanistycznego

Moja podróż przez transhumanizm rozpoczęła się w 2003 gdy pisałem historię dlaNational Geographicw strefie zdemilitaryzowanej Wietnamu i Prawie nadepnąłem na minę.

Pamiętam, jak mój przewodnik z grubsza odepchnął mnie na bok i wskazał na metalowy przedmiot wystający przede mną z ziemi.

Wpatrywałam się w urządzenie, które całkowicie oderwałoby mi nogi, gdyby mój but potknął się o minę. Właśnie się odwróciłem 30. Doświadczenie mnie wstrząsnęło. I wciąż mnie prześladuje.

Tej nocy, kiedy leżę spięty i nie śpię w pokoju hotelowym, doznałem objawienia, które pomogło mi zdefiniować resztę życia: zdecydowałem, że najważniejsze w moje istnienie polegało na walce o przetrwanie. Innymi słowy: moim celem było nigdy nie umrzeć.

Ponieważ nie byłem religijny, od razu zwróciłem się do rzeczy, które nadały sens mojemu światu: nauki i techniki. Zrobiłem skok wiary i postawiłem zakład tego dnia. Później nazwałem to (a nawet późniejpoświęciłem temu książkę) „Zakład transhumanistyczny.”

Transhumanizm wydłuży życie w wysokości $ 600 miliard przemysłu przez 2025.

Mój pomysł na zakład o nieśmiertelność przyszedłZakład Pascala, słynny zakład, który przyłapał na 17) wiek, który luźno argumentował, że lepiej wierzyć w Boga niż nie, ponieważ otrzymalibyście życie pozagrobowe, gdyby rzeczywiście istniał Bóg . Mój transhumanistyczny zakład opierał się na moim przekonaniu, że lepiej jest przeznaczyć nasze zasoby na naukę i technologię, aby przezwyciężyć śmierć, gdy jeszcze żyjemy – więc nigdy nie musimy się dowiedzieć, czy istnieje życie pozagrobowe, czy nie. Okazuje się, że nie byłem sam w swojej pasji, by żyć w nieskończoność dzięki nauce. Niewielki ruch społeczny, głównie naukowców i badaczy, zajmował się podobnymi problemami, zakładał organizacje i finansował badania.

Niektórzy z nich nazywali siebietranshumaniści.

Futuryści jednoczą się

Przewijanie do przodu 16 lata po moim incydencie z minami lądowymi, a transhumanizm wykroczył daleko poza swoją główną misję polegającą na przezwyciężaniu śmierci dzięki nauce.

Teraz ruch jest filozofią de facto (może nawet religia) Doliny Krzemowej. Zawiera wiele futurystycznych dziedzin:singularitaryzm, cyborgizm , krionika,edycja genetyczna, robotyka, AI, biohacking i inne.

W szczególności biohacking wystartował – praktyka fizycznego hakowania ciała nauką, zmieniania i rozszerzania naszej fizjologii w ten sam sposób, w jaki hakerzy komputerowi infiltrują komputer mainframe.

To całkiem oczywiste, dlaczego pojawił się jako tak duży trend: Przyciąga młodzież.

Nic dziwnego, że martwienie się o śmierć jest czymś, co zwykle robią ludzie starsi (i, najwyraźniej ci młodzi ludzie, którzy prawie nadepnęli na miny). Większość młodych ludzi czuje się niepokonana. Ale powiedz młodym ludziom, że mogą brać leki na mózg zwanenootropami, dzięki czemu są super inteligentni lub dają imspecjalne krople do oczu, które pozwalają im widzieć w ciemności lub dają im implant chipowy, który poprawia ludzkie możliwości (takie jak ten, który mam), a wielu młodych ludzi pójdzie po to.

Mój układ

W 2016, kandydowałem na prezydenta Stanów Zjednoczonych jako kandydat Partii Transhumanistycznej. Aby uzyskać wsparcie od młodszych biohakerów, wraz z zespołem podróżowaliśmy autobusemImmortality Bus– mój 38 – autobus kampanii w kształcie trumny —Do Grindfest, najważniejszego corocznego spotkania poświęconego biohackowaniu w Tehachapi w Kalifornii. Na starym fotelu dentystycznym w garażu biohakerzy wstrzyknęli mi strzykawkę z koniem zawierającą małączęstotliwość radiową implant identyfikacyjny, który wykorzystujetechnologia komunikacji bliskiego pola– ta sama częstotliwość bezprzewodowa, z której korzysta większość smartfonów. Małe urządzenie – wielkości ziarna ryżu – zostało umieszczone tuż pod skórąw moja ręka. Za pomocą mojego chipa mogłem uruchomić samochód, zapłacić bitcoinem i otworzyć drzwi frontowe czytnikiem zamka.

Cztery lata później nadal mam implant i używam go prawie codziennie. Na przykład dla surferów lub biegaczy, takich jak ja, jest to świetne, ponieważ nie muszę nosić przy sobie kluczy.

Jedną z rzeczy, którymi muszę się poruszać, jest to, jak niektórzy ludzie religijni postrzegają mnie, gdy rozumieją, że ja mieć jeden. Chrześcijanie ewangeliczni powiedzieli mi, że implant jest „znakiem bestii”, jak w biblijnej Księdze Objawienia.

Mimo że teoretyści spiskowi są mnie oznaczeni jakopotencjalny pretendent do Antychrysta, Nie mogę wymyślić żadnych negatywnych doświadczeń z implantacji chipa. Ale jak moja praca nad transhumanizmem dotarła zUS Militarydo Banku Światowego na wiele najbardziej znanych uniwersytetów na świecie, mój implant chipowy tylko pogarsza ten spisek.

Chociaż ludzie często chcą wiedzieć co jeszcze zrobiłem z moim ciałem, w rzeczywistości zostawanie cyborgiem jest o wiele mniej futurystyczne i drastyczne, niż ludzie myślą.

Dla mnie i dlatysiące ludzina całym świecie, którzy mają implanty, chodzi przede wszystkim o funkcjonalność. Implant sprawia, że ​​nasze życie jest łatwiejsze i wydajniejsze. Mój wysyła również wcześniej napisane wiadomości tekstowe, gdy telefony ludzi znajdują się w odległości kilku metrów ode mnie, co jest zabawną sztuczką na przyjęciu.

Ale szczerze mówiąc, wciąż opracowywanych jest wiele najbardziej transformacyjnych technologii , a jeśli jesteś zdrowy jak ja, dzisiaj naprawdę nie ma wiele korzyści z robienia wielu biohacków.

Biorę nootropiki dla lepszej pamięci mózgu, ale nie ma rozstrzygających badań, o których wiem faktycznie działa. Przeprowadziłem terapię falą mózgową, czasami nazywanąbezpośrednim neurofeedbackiemlub biofeedback, ale nie widziałem żadnych trwałych zmian. Latam dronami dla zabawy i oczywiście mam też Jethro, naszego rodzinnego robota.

W większości członkowie społeczności osób niepełnosprawnych naprawdę czerpią korzyści z technologii transhumanistycznych. Jeśli masz ramię wystrzelone podczas wojny, to nauka cyborga daje ci ramię robota kontrolowane przez twój układ nerwowy, który pozwala ci złapać piwo, grać na pianinie lub ponownie uścisnąć komuś rękę.

Przyszłość

Ale wkrótce pojawi się znacznie bardziej dramatyczna technologia. Mamy nadzieję, że będzie dostępny –i dostępny– wszystkim.

Poprosiłem o dodanie do listy ochotników w ramach eksperymentu, który umieści implanty w mózgach ludzi, które pozwolą nam komunikować się telepatycznie za pomocą AI. (Takie próby biohackowania są tajne, ponieważ podlegają bardziej intensywnymlegalnym kontrola.) Zastanawiam się również nad uzyskaniem systemu bezpieczeństwa rozpoznawania twarzy w moim domu. Mogę nawet dostaćrobota dla psa; stały się niesamowicie wyrafinowane, mają futro bardziej miękkie niż prawdziwe (które nie rozlewa się po całej kanapie ani nie wywołuje alergii), a nawet mogą działać jakosystemy ochrony.

Poza tym ludzie używają komórek macierzystych dowyhodowania nowych zębów, edycja genetyczna do utworzeniadesignerskie dziecii technologia egzoszkieletu, która prawdopodobnie pozwoli człowiekowiuruchomić na wodziew najbliższej przyszłości.

Większość ludzi ogólnie koncentruje się na jednym aspekcie transhumanizmu, takim jak po prostu biohacking lub tylko sztuczna inteligencja lub po prostu urządzenia wykorzystujące technologię fal mózgowych. Ale lubię próbować wszystkiego, obejmować wszystko i wspierać to wszystko. Niezależnie od nowej technologii kierowania transhumanistycznego, staram się wziąć to wszystko w garść i wprowadzić innowacje.

To wieloaspektowe podejście sprawdziło się, pomagając mi zbudować pomost łączący różne branże i frakcje ruch transhumanistyczny. To zainspirowało mnie do uruchomieniaprezydenckieji Kaliforniikampanie gubernatorialnena platformie transhumanistycznej. Teraz rozpoczynam nową kampanię w 2020 dla prezydenta USA jako republikana, który ma nadzieję, że konserwatyści będą bardziej otwarci na przyszłość.

Wejście do głównego nurtu

Ilość pieniędzy wpływających na projekty transhumanistyczne rośnie miliardy dolarów. Transhumanizm będzie przedłużać życie$ 600 miliard przemysłuprzez 2025, zgodnie z Bank of America. To nie jest czas, by transhumanizm rozpadł się na wiele różnych podziałów i nie ma czasu, by walić głową. Musimy zjednoczyć się w naszym dążeniu do prawdziwej zmiany istoty ludzkiej na zawsze.

Transhumaniści – nie ma znaczenia, jaki jesteś – wierzą, że mogą być czymś więcej niż tylko człowiekiem. Słowa „naturalne” nie ma w naszym słowniku. Jest tylko to, co transhumaniści mogą zrobić z narzędziami nauki i technologii, które tworzą. To jest nasze wielkie powołanie: przekształcenie człowieka w coś lepszego niż jest.

Ponieważtranshumanizm urósłdo tej pory tak szeroko, że nie wszyscy transhumaniści zgadzają się ze mną w sprawie zasadniczej zmiany istoty ludzkiej. Niektórzy uważają, że powinniśmy używać technologii tylko w celu wyeliminowania cierpienia w naszym życiu.Religijni transhumaniściwierzymy, że powinniśmy używać implantów mózgu i wirtualnej rzeczywistości, aby poprawić naszą moralność i zachowania religijne. Inni twierdzą, że polityka i transhumanizm nigdy nie powinny się mieszać, a my zawsze musimy trzymać naukę poza kontrolą rządu.

Przeszkody

Potrzebujemy jakiejś znaczącej jedności, ponieważ ponieważ rozwijamy się w tak szybkim tempie, czeka nas wiele wyzwań. Na przykład konserwatystaPrawica chrześcijańskachce wprowadzić moratorium na transhumanizm. Anarcho-prymataliści, kierowani przez ludzi takich jak prymitywistyczny filozof i autor John Zerzan (który
Dyskutowałem razna Uniwersytecie Stanforda), chcę wyeliminować wiele technologii i wrócić do stylu życia polegającego na zbieraniu polowań, który według nich jest bardziej zgodny z pierwotną ekologią Ziemi. I w końcu musimy uważać, aby tak zwany jeden procent nie zabrał technologii transhumanistycznej i nie porzucił nas wszystkich w proch, stając się bogami z radykalną technologią i nie dzieląc korzyści z ludzkością.

Osobiście uważam, że największym niebezpieczeństwem ery transhumanistycznej jest fakt, że w ciągu kilku dekad stworzymysuper-inteligentna AI. Co jeśli ten nowy byt po prostu zdecyduje, że nie lubi ludzi? Jeśli coś jest bardziej wyrafinowane, potężne, inteligentne i odporne niż ludzie, trudno będzie nam to powstrzymać, jeśli chce nas skrzywdzić lub wyeliminować.

Cokolwiek stanie się w przyszłości, musimy podjąć większa opieka niż kiedykolwiek przedtem, gdy nasz gatunek wkracza w erę transhumanistyczną. Po raz pierwszy jesteśmy na skraju transformacji fizycznej struktury naszych ciał i mózgów. I wynajdujemy maszyny, które mogą być bardziej inteligentne i potężne niż my. Ten rodzaj zmian wymaga, aby nie tylko rządy działały razem, ale także kultury, religie i ludzkość jako całość.

W końcu uważam, że o wiele więcej ludzi będzie zaangażowanych w transhumanizm niż przyznać się. Prawie wszyscy chcemy wyeliminować choroby, chronić nasze rodziny przed śmiercią oraz stworzyć lepszą ścieżkę i cel dla nauki i technologii.

Ale zdaję sobie również sprawę, że należy to robić tak delikatnie, więc aby nie przedwcześnie wpychać naszego gatunku w kryzys z naszą nieokiełznaną arogancją. Pewnego dnia my, ludzie, możemy spojrzeć wstecz i rozkoszować się, jak daleko ewoluował nasz gatunek – w nieśmiertelne ssaki, cyborgi, roboty, a nawet czyste żywe dane. Najważniejszą częścią będzie możliwość spojrzenia wstecz i upewnienia się, że nie zniszczyliśmy się, aby się tam dostać.

Czytaj więcej