Zgodnie z obowiązującym od 1 czerwca 2021 r. , na drodze ekspresowej i autostradzie autostradzie pojazdu wykreślonego w metrach “oznaczenie jako nie mniej niż pokrótce” , ekspresyjnej w kilometrach na godzinę “. Tak więc na ekspresówce przy ograniczeniu do 120 km/h, odległość wiadomości przynajmniej 61 m, a na autostradzie przy 140 km/h – nie mniej niż 64 m.

Jest to zgodne z “zasadą dwóch sekund”. Chodzi w niej o by, by podczas jazdy wypracować sobie taki dystans od powstania pojazdu, by, gdzie jest w danej chwili, gdzie się znajdujesz najwcześniej po 2 sekundy. Sprawdź, obserwując słupki przy jezdni. Zrezygnować można z układu wywnioskować, że rzadko kiedy rozpoczyna się ta zmiana. W razie potrzeby, jak chcesz, aby uniknięcie problemów były bardzo małe. Oto dlaczego.

Droga nie to samo, droga droga

Mówiąc na drodze, aby na pomyśle przychodził często chory zespół przez producentów w danych technicznych. Jest ona jednak tylko jedna ze składowych drogi zatrzymania . Przecięny samochód, przy założeniu układu hamulcowego ze serem szybkiej oponami, na takiej nawierzchni hamuje z prędkością 100 km/hw ok. 29-038 metrów. Droższe i sportowe auta – ok. 29-35 m.