• Kortyzol, hormon stresu, może wpływać na Twoje problemy ze snem, a także na to, jak działa melatonina, aby Cię uspokoić
  • Twoje ciało może nie wytwarzać wystarczającej ilości naturalnej melatoniny, ale odpowiedni suplement może pomóc Ci pracować nad zdrowym wzorcem snu.
  • Chodzenie na spacer, ograniczanie czasu spędzanego przed ekranem i właściwa dbanie o siebie to elementy zdrowej rutyny, która łagodzi senność.

Kiedy nie możesz się wyspać, niska energia i wycieńczenie mogą całkowicie wyrzucić cię z gry. Nie wspominając o negatywnym wpływie na Twoje zdrowie. Według CDC ponad jedna trzecia z nas w Stanach Zjednoczonych nie łapie wystarczającej liczby zzzów. [1] Rzeczy w naszym codziennym życiu, od stresu i nadmiaru czasu przed ekranem po jet lag i dietę może utrudniać zasypianie.

Kluczem do dobrego snu jest hormon zwany melatoniną. A jeśli nie produkujesz go wystarczająco dużo, twoje ciało nie może przygotować cię do odpoczynku. Od zaburzeń snu po problemy ze snem związane z pracą i stresorami rodzinnymi, dodatek melatoniny jest wart uwagi. W formie suplementu melatonina może być naturalnym rozwiązaniem, którego szukasz.

Kortyzol vs. . melatonina

Twój rytm dobowy to cykl twojego organizmu, który budzi Cię rano i nakręca w nocy. W zależności od pory dnia i ilości światła organizm na przemian uwalnia kortyzol lub melatoninę. Wyrzut kortyzolu rozpoczyna rutynę budzenia organizmu, a wzrost melatoniny podczas snu przygotowuje organizm do snu. I tak trwa cykl snu i czuwania.

Uwaga : Prawdopodobnie słyszałeś o kortyzolu nazywanym „hormonem stresu”, co brzmi jak coś, czego należy unikać . Jednak w tej sytuacji kortyzol faktycznie wykorzystuje swoje moce na dobre. Hormon działa na rzecz pobudzenia organizmu i poruszania się każdego ranka.

Twój organizm nie zawsze wytwarza melatoninę

Yellow clock on nightstand next to white bed

Krótka odpowiedź to nie , Twój organizm nie zawsze wytwarza melatoninę na sen. I jak już zapewne wiesz, następny dzień może być poirytowany i nieprzyjemny. Senność w ciągu dnia to doły – bez względu na to, ile Kawa kuloodporna pijesz!

Dobra wiadomość: jeśli nauczysz się brać melatoninę, może zrobić wielkie postępy w kierunku bardziej stabilnego snu – zwłaszcza jeśli sam nie produkujesz wystarczającej ilości melatoniny. Nie wiesz, czy tego potrzebujesz? Spójrz na następujące scenariusze…

1. Jeśli stres nie pozwala organizmowi się zrelaksować

jesteś pod wpływem stresu, Twój organizm wytwarza więcej kortyzolu, aby był gotowy do działania. UberZdrowie Scientific Affairs Manager, Emily Gonzalez, ND, mówi, że kiedy jesteś zestresowany, twoje ciało wypompowuje kortyzol, abyś mógł sprostać wyzwaniu. (Niestety, Twój organizm nie otrzyma wiadomości od melatoniny, że czas zrobić sobie przerwę i odpocząć). A jeśli poziom kortyzolu nie spadnie, Twój naturalny rytm dobowy zostanie przerwany.

Dodatkowo Gonzalez mówi, że jest inny hormon stresu, który współpracuje z kortyzolem, aby utrzymać cię w formie, faktycznie blokując produkcję melatoniny.

„Stwierdzono, że hormon uwalniający kortykotropinę, który jest głównym czynnikiem napędzającym układ hormonów stresu, hamuje produkcję melatoniny u ludzi – mówi. [2]

2. Jeśli nienaturalne światło sprawia, że twoje ciało myśli, że jest dzień

„Twoje ciało uwalnia melatoninę w odpowiedzi na ciemność” – mówi Gonzalez. „Sztuczne oświetlenie, ekrany komputerów, ekrany telefonów i telewizory mogą emitować wystarczającą ilość światła, aby zmniejszyć lub zahamować naturalne uwalnianie melatoniny.”

Zasadniczo oznacza to, że jeśli wystawiasz się na dużo nienaturalnego światła podczas zachodu słońca, twoje ciało nie otrzyma wiadomości, że nadszedł czas, aby wyprodukować melatoninę i wskoczyć do łóżka.

3. Kiedy czas letni lub jet lag zakłóca uwalnianie melatoniny

Czas letni i jet lag z podróży obaj mogą rzucać kluczem w całe prace. Czy wiesz, że Twoje ciało ma wewnętrzny zegar, który codziennie o tej samej porze uwalnia melatoninę? Oznacza to, że gdy słońce nagle zachodzi w innym czasie, twoje ciało będzie nadal wypompowywać kortyzol w oparciu o to, do czego jest przyzwyczajony.

„Włączenie większej ilości melatoniny może pomóc w przystosowaniu się do jet lag i zmiany pracy, gdy sen jest konieczny w ciągu dnia” – wyjaśnia Gonzalez. Niezależnie od tego, czy jest to nowa strefa czasowa, czas letni, czy zmiana rutyny, dawka melatoniny może być lekarstwem, które pozwoli Twojemu ciału uzyskać dźwięk, którego potrzebuje.

Związane z: Jak zresetować harmonogram snu, gdy zmieni się rutyna

Jak działa melatonina?

Według Gonzaleza, przyjmowanie melatoniny może pomóc w zasypianiu, gdy świat zewnętrzny nie zapewnia wystarczającej ilości ciemności, aby organizm zaczął wytwarzać własną melatoninę. „Ponadto melatonina jest sposobem, który nie powoduje powstawania przyzwyczajeń i pomaga ludziom zasnąć, gdy rytm dobowy wymaga dostosowania” – mówi.

Ponadto melatonina jest łatwo dostępna jako naturalny, dostępny bez recepty środek nasenny. Ponieważ jest zaliczany do innych suplementów diety, oznacza to, że nie potrzebujesz recepty na melatoninę (tak jak w przypadku tabletek nasennych). Co więcej, melatonina nie zawiera tych samych rodzajów skutków ubocznych, które są związane z lekami nasennymi na receptę.

Uzupełnienie o kuloodporny tryb uśpienia

Według National Center for Complementary and Integrative Health, krótkotrwałe stosowanie melatoniny jest bezpieczne dla większości ludzi. [3] Obejmuje to melatoninę używaną w Formuła kuloodpornego trybu uśpienia .

Ponadto Gonzalez mówi, że jedną z najlepszych cech suplementacji w trybie uśpienia jest to, że naśladuje on dokładny rodzaj melatoniny wytwarzanej przez organizm. „Tryb uśpienia zawiera fizjologiczną ilość bioidentycznej melatoniny pochodzenia roślinnego, czyli taką, jaką normalnie wytwarza organizm” – mówi.

Dodatkowe korzyści z trybu uśpienia

Jako dodatkowy bonus do zawartości melatoniny, tryb uśpienia ma inne korzystne suplementy , takie jak L-ornityna i olej C8 MCT (kluczowy składnik Kuloodporny olej MCT Brain Octane C8 ). Zarówno zwalczanie stresu, jak i wspieranie zapotrzebowania energetycznego podczas snu, co pomaga organizmowi przetrwać noc.

„ Stwierdzono, że aminokwas L-ornityna pomaga ludziom się zrelaksować i czuć się mniej zestresowanymi ”- wyjaśnia Gonzalez. „Zmniejsza poziom kortyzolu, hormonu stresu, który może zaburzać naturalny rytm dobowy melatoniny i wspomaga zdrowy sen. Olej MCT C8 to trójglicerydowy kwas kaprylowy MCT, który pomaga zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne podczas snu, napędzając mózg i organizm oraz zapobiegając głodowi w nocy. ”

Związane z: Dlaczego sen jest ważny? Korzyści poparte nauką wystarczającą ilością snu

Jak wziąć melatoninę do snu

Kiedy zażywać melatoninę na sen, to pytanie wielu osób poszukujących dobrego snu. Zalecamy zażywanie dwóch kapsułek trybu uśpienia 30 minut przed snem. Daje to twojemu ciału czas potrzebny na wyłączenie się i przygotowanie do zdrowego, regenerującego snu, gdy zaczną działać efekty melatoniny.

Wskazówka dla profesjonalistów : W UberZdrowie wierzymy w utrzymywanie otwartych linii komunikacji z twoją osobistą siecią dostawców opieki zdrowotnej. Zawsze zasięgnij porady lekarza, jeśli sen jest stałym problemem lub przed rozpoczęciem nowego schematu zdrowotnego – obejmuje to przyjmowanie melatoniny na sen.

Kluczowe wskazówki dotyczące lepszego snu

A person meditating at sunset

Jeśli masz problemy ze snem związane ze stresem lub innymi schorzeniami, nie martw się. Oprócz integracji, kiedy brać melatoninę na sen, istnieją inne rozwiązania. Zaspokój się, aby zachować zdrowie i produktywność przez:

  1. Wyjście na spacer : Wyjdź na zewnątrz o zmierzchu. To da Twojemu ciału szansę poczucia ochłodzenia i zachodu słońca.
  2. Wyłączanie ekranów : Od pracy przez media społecznościowe po oglądanie ulubionych programów – potrzebujesz przerwy od czasu przed ekranem. Wypróbuj książkę ze starej szkoły! (Pamiętasz je?) Lub przynajmniej włącz tryb nocny, aby uzyskać więcej czerwonego światła niż niebieskie światło.
  3. Znajdowanie czasu na relaks i dbanie o siebie : Twoja rutyna wellness również powinna być priorytetem. (Brzmi dość łatwo, prawda?) Najpierw dowiedz się, jak Kuloodporny tryb Zen może pomóc złagodzić twoją atmosferę. Następnie weź kąpiel, medytuj za pomocą aplikacji lub rozważ podanie yoga nidra spróbuj. Rób rzeczy, które pomogą Ci się wyciszyć, oderwij umysł od pracy i oczyść głowę, aby umysł i ciało mogły wtulić się w strefę snu.
  4. Przyjmowanie melatoniny na sen : Ponieważ melatonina nie jest nawykiem formowanie, jest łatwe w użyciu, gdy tego potrzebujesz. Włącz tryb uśpienia wieczorem, kiedy możesz stwierdzić, że będziesz mieć problemy z zaśnięciem, a efekty poczujesz już pół godziny później. Pozwoli to na spokojne wejście do krainy snów.
  5. Wzmocnienie odporności system : zdrowy sen i silny zdrowie immunologiczne idą w parze. Pozostań zobowiązany do wsparcie immunologiczne dla lepszego snu, a także dobrego ogólnego stanu zdrowia.

Dowiedz się więcej o zalety suplementów i jak ich używać!

Dołącz do ponad 1 miliona fanów

Zapisz się na listę mailingową UberZdrowie i otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje!

Czytaj dalej … %% custom_html1 %%