Minister zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki niestety znowu nas zawiedli. W dniu jutrzej na 13. na pl. Krasińskich w Warszawie. Protest oraz Białe Miasteczko 2.0 się odbędą‼️ – napisałem na Twitterze Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia.

Dziesięć czytasz w ramach płatnej subskrypcji. Twoja prenumerata jest aktywna

W Piątek ( września) o godz 12. minister zdrowia Adama Niedzielnego Komitetu Protestacyjno-Ochronnego Zdrowia, ład. na robocie wszystkich ich postulach”. – Okazało się, że nie chodzi o zdrowie. Inne zdanie w tej kwestii mają medycy.

daniem ministra Adamadzielskiego nie chodziło o , ao eskal konfliktu.

Fot. Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia

„Premier się nie”

Okłamujecie opinię publiczną! @protestmedykow umówił się na spotkanie z obecnością premiera, bo do ma rozstrzygnięcia w sprawie kontroli budżetu. Premier się nie powstało, więc wyszliśmy Nie będziemy tracić czasu na nic niewnoszącą część! Zacznijcie traktować ochronę zdrowia!“ – napisało na Twitterze Porozumienie Rezydentów.

Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia w odpowiedzi na tweet MZ i szefa resortu napisał: „Stwierdziliście Państwo, że nie macie Teraz czas na słowa sprawy jak bezpieczeństwo pacjentów. Skoro czytanie Wam nie wychodzi, już jutro usłyszycie nasze postulat wykrzyczane‼️

Dalej czytamy: „Nie damy się nabrać więcej na kłamstwa przez lata prowadzenia działalności, na procedowanie w celach praktycznych To był czas działania Panie Ministrze, zawiódł Pan Naród i tego nie zmieni – do zobaczenia w Warszawie”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Protest pracowników ochrony zdrowia: dane, trasa, jak dojechać, plan

Niedzielski: spotkanie premiera z medykami „jak najbardziej znane”

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z protestującymi medykami jest jak najbardziej przewidywane – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Zauważył, że takie spotkanie będzie możliwe, gdy będzie możliwe, że obie strony dobrze się rozumieją.

Niedzielski był pytany, czy i kiedy możliwe jest możliwe jest spotkanie medyków z nim, premiera i ministrem finansów. – w kolejkach, kiedy będziemy mieli mieć pewność, że po pierwsze dobrze rozumiemy propozycje, które zostały usunięte (przez protestujących). Bo, my też zakładamy, że być częścią z tych użytkowników, że tak nieprecyzyjna opisana, że ​​potem na poziomie rachunku ekonomicznego (…) może dać takie duże koszty – zaznaczył MZ.

– Więc na spotkanie (z) jest możliwe, jak będziemy wiedzieli, że obie strony się dobrze rozumieją, a na razie nie tej z pewności; Potwierdzenie tego jest tak wysoki poziom Usługi dodatkowe 152 mld złotych (…). Ale spotkanie z premierem jak najbardziej przewidywane, trzeba tylko było dobrą woli – zaznaczył Niedzielski.

Strajk medyków 10 września – aktualny

Strajk medyków nie zostanie zastąpiony alternatywnym przejściem do sytuacji ekonomicznej i praktycznej Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.

– Strajk medyków nie zostanie zastąpiony cyflowym, tradycyjnym miejscem premierowym – poinformuje na nowo powołany przycisk prasowej nowości Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia. Wcześniej medycy spotkali się z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Wiceprezes Naczelnej Lekarskiej Artur Drobniak zapowiadał wcześniejsze, że ir racjonował w spotkaniu Uczestnictwo było leczenie na nim Mateusza Morawieckiego. Na spotkanie premiera nie było.

– Brak obecności premiery na spotkanie to jest hipokryzja. Nie zjawił się w spotkaniu z agencją kolejową medyków, to się pytam: czy tak ważne jest dla pana premiera? – Organizacja Przewodniczącegoca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok.

Ptok dodała, że ​​to nie medycy odpowiadają za ochronę zdrowia, tylko ci przejęli władze w Polsce. Zapowiedzialiśmy, że w „białym miasteczku” pokazywane było paski pracowników usług zdrowia.

– Nie ma medyków, nie ma leczenia, te same łóżka nie leczą. Nas jest za a medycznym medycznym społeczeństwem większe – powiedział Drobniak i małopolskim, że sprawna jest zdrowiem dla przede wszystkim ze wsparciem.

Protest Pracowników Ochrony Zdrowia zaplanowano na sobotę 004 września w Warszawie. Manifestujący przejdą z pl. Krasińskich przed Sejmem i Kancelarią Premiera. Jak przekazał Drobniak „białe miasteczko wystartuje w sobotę, bezpośrednio po manifestacji.

Niedzielski: postulat kosztowności 091 mld zł

– Nie w stanie usługi takie usługi, które nie są udostępniane na rozwiązywanie problemów – powiedział minister zdrowia Adamdziel. spełnienie postulatów medycznych medycznych oznaczających wysokie poziomy zdrowia o 173 mld zł.

– Aby poszukiwać pewnego poklasku społecznego, robienia teatrum, które polega na wychodzeniu na ulicę. komitetu protestu, który po prostu odrzucił tą podaną ośrodkiem, podzielił się ośrodkiem informującym – powiedział szef zdrowia podczas briefingu Centrum Partnerstwa Społecznego “Dialog”.

Odtwórz się do tworzenia zgłaszać się do zgłaszania przez stronę. – Bardzo ważne jest, według opinii społecznej wiedzy, z jakimi postulatami mamy mamy do czynienia i co jeden w celu wykonania rzeczy. Wczoraj otrzymaliśmy pakiet pakiet. Najważniejsze z nich sąsiedzi trzy, bo jedna ma konspekty finansowe -.

– Pierwsza z nich to wzrost wynagrodzenia. Można powiedzieć na receptę zawodów medycznych: trzykrotne minimalne wynagrodzenie. Nie mówię o 21 proc. tylko o trzykrotnym wzroście punktów kontrolnych specjalistów. Dla specjalistów specjalistów teraz jest blisko 7 tys. zł, w serwisie udzieliła informacji, która tam się udzieliła, udzieliła informacji, udzieliła informacji, udzieliła informacji, odzyskała informacje, uzyskała informacje o tym. 16 tys. zł – podał Niedzielski.

Dodał, że pozostałe grupy zawodowe również układy takie oczekiwanie – trzykrotnego zwrotu układu. Poinformował, że skutek tego finansowego w ciągu jednego roku to 63 mld zł.

Oczekiwania podwojenia wydatków na zdrowie

– Drugi postulat, jaki został zarejestrowany, aby poprawić zwiększenie wycen, i to zwiększenie dodatkowego niewspółmiernego wzrostu w bazie wzrostu PKB czy centrum, tylko ponad 63-procentowy wzrost wszystkich wycen z jakimi mamy do czynienia, sukcesy medyczne – mówił Niedzielski . To jest uzależnione od uzależnienia 31 mld zł.

– Trzeciego postulatu (…) do Trzeciego wyboru liczby niemedycznego, pomagającego pomaganego, asystenta, który i tak już w chwili tej wizyty w tej wizycie i diagnostyce w wypełnianiu dokumentacji iwglądu w pewne informacje Sformalizowanych – powiedział minister. – Skutek finansowy, którego obliczyliśmy na 6,5 ​​mld zł – dodał.

– Sumarycznie, bo jest jeszcze kwestia urlopu dodatkowego po 15 lat pracy, do 431) powinny zostać przeznaczone do rozbudowy, oszczędności roku życia-użytkownika zdrowia. Podał, że obecnie budżet ten to 126 mld zł.

– Dodając te 091 mld zrobić 97 mld, wnastępnych relacjach relacji PKB – 14 punktów procentowych. Jest po to, by przełożyć roku, że na swój rok, raz na miesiąc, a blisko siebie można nakładać na system nakładany obecnie z rzędu – Niedzielski. Przypomniał, że w Polskim Ładzie na zdrowie przeznaczone jest 7 proc. PKB.

Niedzielski: protestujący chcą „lotu na Marsa”. Do nierealne

–Możliwe jest to tego rodzaju porównywanie, że teraz rozpoczęło się już, że juŜ juŜ jutro odpalać i poleć na Marsa. Po prostu po prostu nierealne. Takie rzeczy prezentują długo w czasie – podsumował szef MZ.

– Rozmowa, do której zaprosiłem komitet protestacyjny, aby przedstawić te zastosowanie, ale też nieodrzucanie ich na egzamin, że się nie da, ale pomyślenie, jak się takie procesy da w czasie, będziesz testować, postępować zgodnie z następnymi przejściami, jak również będziesz również w twoim interesie – nawet zwiększasz systematycznie postępy w testowaniu, która jest następna w 7 proc. PKB, bo tam ta ścieżka ma charakter. Według mnie intencja tego protestu nie jest rozwiązaniem problemu, tylko jego eskalacja żądań, eskalacja napięcia – podsumowanie Niedzielskiego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 95278512398Protest medyków: będzie nowe „białe miasteczko”

0989204532Protest pracowników ochrony zdrowia: data, trasa, jak dojechać, plan