Bez względu na to, czy jesteś wczesnym ptakiem, czy nocną sową, myśl o konieczności ponownej kalibracji zegara biologicznego, aby powrócić do życia w wieku 9-5 lat, bez wątpienia powoduje senność.

Elastyczne godziny, które stają się coraz bardziej nową normą, mogą przyczynić się do zmniejszenia presji, ale w przypadku niektórych prac nie jest to po prostu opcja.

W związku z tym, że ograniczenia blokowania w Wielkiej Brytanii nadal zmniejszają się, nadszedł czas, aby ugryźć kulę i wrócić do „normalnego” życia zawodowego coraz bliżej.

Psycholog i ekspert ds. snu w SIMBA, Hope Bastine, powiedział, że ciężko jest „wrócić” miał smak innego życia – ale to nie jest niemożliwe.

„Tak jak pomysł pracy zdalnej wydawał się na początku bardzo zniechęcający blokadę, dostosowaliśmy i poradziliśmy sobie z wieloma wyzwaniami rzuconymi nam ”- powiedziała FEMAIL.

„ Okoliczności, w których wracamy praca będzie daleka od normalności, więc to ag nie mogę się spodziewać zmiany! Na szczęście istnieje wiele technik, które pomagają nam stać się bardziej elastycznymi. ”

Tutaj dzieli się z FEMAIL swoimi sugestiami dotyczącymi wprowadzenia korekty płynne i produktywne – bez względu na chronotyp.

Ponieważ ograniczenia blokowania w Wielkiej Brytanii nadal łagodzą, czas gryźć kulę i powrót do „normalnego” życia zawodowego zbliża się coraz bardziej. Na zdjęciu: zdjęcie

Zmień dzień pracy

Jest bardzo prawdopodobne, że kiedy wrócimy do pracy, nie będzie to normalne okoliczności. Twój pracodawca może zastanawiać się nad przesunięciem dnia pracy lub sprowadzeniem ludzi na zmiany.

Zamiast czekać na przydzielenie szczeliny czasowej, warto zastanowić się, czy jesteś nocną sową lub skowronek i rozmawiając z pracodawcami o możliwości zmodyfikowania dnia pracy, aby dopasować go do genetycznie zakodowanego optymalnego czasu wydajności.

Jeśli nie masz pewności, możesz wziąć Chronotype Quiz uśpienia , aby wypracować swój wzór w aplikacji Simba Sleep.

Wybierz dźwięk alarmu poprawiający nastrój

Nasz nastrój ogólnie poprawia się stopniowo w ciągu dnia – i szczęśliwy pracownik zazwyczaj oznacza bardziej produktywny.

Jeśli jesteś nocną sową, wczesne wstawanie może zrównoważyć nastrój bardziej niż jeśli jesteś wczesnym ptakiem. W przypadku nocnych sów budzenie się ze wstrząsem może uruchomić system zmiany stresu i rozpocząć ponury początek dnia.

Ustaw budzik na ulubioną piosenkę resetowania lub ton, który stopniowo zwiększa się w decybelach i tempie, co ułatwia ci łagodniejszy dzień.

Alternatywnie, rozważ zainwestowanie w „światło pobudki”, które ułatwia ci dzień, odtwarzając naturalny wschód słońca.

Dbaj o to, by sypialnia była całkowicie ciemna

W szczególności wczesne ptaki potrzebują światła i hałasu, aby bardziej sumiennie kontrolować swoje środowisko snu, szczególnie w lecie, gdy wschodzi słońce i ptaki ćwierkają wcześniej.

Zainwestuj w rolety zaciemniające lub zatyczki do uszu, aby kontrolować swoje środowisko snu.

Stwórz „presję snu”, zmniejszając liczbę godzin w łóżku

Bądźmy szczerzy, ponieważ od czasu zamknięcia większość z nas później zasypia i budzi się później.

W dniach luksusowego alarmu o 9 rano zbliżając się do końca, zacznij wybierać czas docelowy, aby trafić w siano i stopniowo dostosowuj swój harmonogram stopniowo do tego. Postaraj się dać sobie dwa tygodnie i zacznij od przebudzenia 15 minut wcześniej dziennie.

Wywieraj presję na sen, początkowo skracając czas snu. Tak więc, jeśli jesteś kimś, kto potrzebuje ośmiu godzin na noc, zmęczyć się, śpiąc tylko przez sześć przez około trzy do czterech dni.

Łatwiej jest nam pozostać późno, niż wcześnie się obudzić, więc wstawanie wcześniej i zmęczenie jest prostszą formułą.

Po około trzech dniach powinieneś wytworzyć wystarczającą presję na sen, aby potem nieco wcześniej iść spać. Daj sobie około sześciu dni na nadrobienie straconego snu i dostosowanie się do nowego harmonogramu.

Oszukaj, że wieczór jest nudny

Szczególnie ważne dla nocnych sów musisz oszukać ciało, że wieczór jest nudny, abyś poczuł się senny.

Zmniejsz poziom aktywności i stymulacji sensorycznej wieczorem wcześniej niż zwykle, mając niskie światła i głośność i angażowanie się w bardziej relaksujące czynności poza ekranem, takie jak czytanie co najmniej godzinę przed snem. Możesz nawet rozważyć zrobienie tego do dwóch godzin przed snem.

Jeśli masz dzieci, powrót rutyny na sen może doprowadzić do napadów złości przed snem, więc ta strategia przydatne może być także zabranie emocji wieczorem.

Do tego niezbędny jest czas na ekranie – należy rozważyć wyłączenie Wi-Fi wieczorem. Upewnij się, że wieczór to czas spędzany razem jako rodzina, więc przywrócenie obiadu (ze strefą bez telefonu), kąpieli i rutyny na dobranoc może również pomóc uspokoić ich do snu.

Zainwestuj w koc ważony

)

Jeśli naprawdę masz problemy, polecam zainwestować w koc ważony. Zostały zaprojektowane, aby pomóc w radzeniu sobie z nieprzespanymi nocami spowodowanymi stresem i wyścigowym umysłem, wykorzystując naukę „terapii głębokiego ciśnienia”, która jak się okazuje, pomaga uruchomić przywspółczulny układ nerwowy (PSNS).

Istnieje coraz więcej dowodów sugerujących, że korzyści płynące z otulenia ciężkim kokonem mogą obniżyć poziom lęku i stresu, tym samym pozwalając nam usiąść na spokojny sen.

Polecam Simba Orbit ™ koc; ma dwa ciężary – 6,8 kg i 9 kg – a eksperci sugerują wybranie takiego, który stanowi 10% lub mniej masy ciała, aby uzyskać optymalną korzyść.

Koc ważony na orbicie Simba

Stwórz sanktuarium miejsca do spania

Nocne sowy częściej cierpią z powodu strasznej bezsenności w niedzielę wieczorem, gdy odczuwa się dodatkową presję, aby poczuć, że musisz działać jak najlepiej w poniedziałek rano, kiedy jesteś pozbawiony snu.

Postaraj się, aby otoczenie sypialni i pora snu były najbardziej kuszącą przestrzenią i czasem. Zachowaj wszystkie ulubione zajęcia relaksacyjne do końca dnia, aby było to miejsce, w którym chcesz być, a nie miejsce, którego należy unikać.

Upewnij się, że masz materac, który odpowiednio podtrzymuje kręgosłup zmniejszyć ból, dyskomfort i stany lękowe.

Ważne jest również, aby utrzymywał chłód, aby zmniejszyć przegrzanie, ponieważ w ten sposób układ odpornościowy może działać w optymalnej temperaturze. Polecam materac Simba Hybrid Pro, którego cena detaliczna to 406,26 £.

Zmień ramy swojego umysłu

Życie w trybie Lockdown dało nam szansę na naciśnięcie przycisku resetowania, nadrobienie potrzebnego odpoczynku, złagodzenie wypalenia zawodowego i ocenę tego, co dla nas znaczące i ważne.

Poświęć trochę czasu na przemyślenie o tym, jak chcesz przejść do tego nowego rozdziału w swoim życiu; zamiast skupiać się na rzeczach, których nie możesz zrobić, skup się na tym, co możesz zrobić.

Spróbuj ponownie sformułować lęk przed powrotem do pracy w intrygę, a możesz czuć ekscytację tym, jak wygląda życie zawodowe.

Pamiętaj o swoich uczuciach i zadaj sobie pytanie, na co czekasz. Przeprowadź audyt dotyczący blokady równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Zastanów się, co dla ciebie zadziałało, a co nie, i zobacz, jakie zmiany możesz wprowadzić w nowym świecie po zablokowaniu. Spróbuj dopasować to, co zadziałało w twoim życiu w izolacji i dopasuj ramkę do ramy.

Na przykład, jeśli udało ci się biegać lub chodzić na lunch podczas blokady, naprawdę staraj się zachować tę rutynę w biurze. Możesz priorytetyzować różne typy zadań inaczej, aby sprawiły, że poczujesz się bardziej kontrolowany.

Zarządzaj swoimi oczekiwaniami

Życie było w zupełnie innym tempie od czasu blokady, więc oczekiwanie, że przebiegniesz maraton, gdy się nie rozgrzejesz, jest przepisem na rozczarowanie.

Wyznacz cele produktywności, które stopniowo zwiększają Twoją szybkość i siłę, abyś ciągle odczuwał osiągnięcie, a nie rozczarowanie i nieadekwatność.

Utrzymuj zdrowe nawyki

Jeśli jesteś szczególnie aktywowany rano, zacznij dzień od krótkiego treningu.

Pomoże Ci to wypalić wystarczającą ilość kortyzolu stresowego, aby uzyskać optymalną strefę wydajności .

Karm swoje ciało i odpocznij – jedz, pij i śpij w sposób, który zwiększa produktywną kreatywność.

Możesz spojrzeć na wprowadzenie suplementów do swojego codziennego życia.

Weź nootropowe środki, takie jak ashwagandha i L-teanina, które łagodzą negatywne działanie kortyzolu i spróbuj magnezu i elektrolitów, aby zastąpić i wspierać wysokie zapotrzebowanie poznawcze na funkcje neuronalne.

I obniż kofeinę; te pięć filiżanek kawy nie jest teraz twoim przyjacielem – i nie potrwa długo.

Kofeina naśladuje reakcję na stres, więc zwiększenie stresu przewróci nas do strefy optymalnego działania.

Pracuj ciężko, graj ostro

Jeśli chodzi o powrót do biurka, naprzemiennie krótkie wybuchy pracy z krótkimi wybuchami zabawy. W ten sposób przemawia do obu aspektów naszego umysłu.

Odpoczynek jest procesem aktywnym; Twój mózg potrzebuje czasu i przestrzeni na przetwarzanie informacji, zanim będziemy mogli rozwiązać problem.

Jeśli czujesz, że utknąłeś na problemie lub po prostu nie możesz znaleźć słów, idź na spacer, aby odświeżyć swoje ciało, lub odbij się od myśli z kolegą. Wszyscy przechodzimy przez to samo, więc uzyskanie innej perspektywy otwiera naszą perspektywę.

Łatwo to robi

Dostosuj swoje zapotrzebowanie na wydajność, rozpoczynając od prostszych, prostych zadań; wysyłaj proste e-maile do projektów mniej wymagających umysłowo. Następnie pracuj przez godzinę – jeśli masz komputer Mac, poproś Siri, aby „włączył funkcję Nie przeszkadzać” lub przejdź do ustawień powiadomień i włącz ją.

Możesz także zainstalować wtyczki Chrome, takie jak Freedom lub Hocus Focus, aby zablokować dostęp do aplikacji i stron internetowych, aby pomóc Ci się skoncentrować.

Gdy to się skończy, zrób 15-minutową przerwę, ale poruszaj ciałem – bez względu na to, czy jest to odcinek, czy krótki spacer.

Po czterech cyklach 60 na 15, weź godzinę przerwa, aby dać umysłowi okres aktywnego odpoczynku. Idź na spacer, aby oczyścić głowę, oczyścić umysł i wykręcić resztki kortyzolu krążące w twoich żyłach.

Znajdź swoje słodkie miejsce

Gdy jesteś w strefie i znalazłeś fokus, skonfiguruj sygnalizator „w strefie”, aby poinformować kolegów, że znalazłeś słaby punkt.

Skorzystaj z systemu pocztowego lub flagi, a także daj innym znać, czy i kiedy możesz rozmawiać.

Zablokuj czas w swoim kalendarzu kiedy jest to najlepszy czas na wydajność i kiedy lepiej nadajesz się na spotkania i rozmowy. Praca z naszym unikalnym chronotypem sprawi, że będziemy bardziej zadowoleni z naszego życia.

Bądź zorganizowany

Utwórz wizualny raport czasu

Użyj aplikacji takich jak Toggl aby śledzić swój czas i wydajność. Zobacz, jak dobrze sobie radzisz, aby pomóc w zwiększeniu motywacji i skoncentrowaniu się, gdy osiągniesz pewien kryzys.

Dla niektórych z nas ustawienie timera może doprowadzić nas do mety. Podobnie, gdy jesteśmy zestresowani, łatwo się rozpraszamy i ostatecznie przełączamy się między zadaniami, które nie są wydajne pod względem czasu i energii.

Za pomocą Toggl możesz również śledzić, gdzie spędziłeś swój czas i na czym. Wizualny czas raportuje, motywuje i umożliwia nam dokonywanie bardziej produktywnych korekt.

Umysłowo przygotuj się na dzień

Nie planuj ważnych połączeń i spotkań z samego rana. Posiadanie wysoko cenionego, wymagającego wydarzenia powoduje, że cierpimy na niepokój związany z wydajnością, który przyczynia się do podrzucania i obracania się przez całą noc.

Jeśli zaplanujesz prezentację w późniejszym terminie, jeśli jesteś trochę zmęczony rano, masz trochę czasu, aby położyć się i delikatnie mentalnie i emocjonalnie przygotować się do zadania .

Cel do akceptacji

Zaakceptuj rzeczy, których nie możesz zmienić! W dającej się przewidzieć przyszłości będziemy w stanie podwyższonej czujności i zmartwień.

Gdy zaakceptujesz tę rzeczywistość jako nową normę, stanie się ona ścieżką najmniejszego oporu. Zmiękczycie się w sposób, który zmniejszy ekstremalne wzloty i upadki życia rollercoastera.

Więcej informacji na stronie https://simbasleep.com/

Czytaj więcej