Two yellow toy plastic bulldozers, one moving a block with the letter

W tym roku święta wydają się ważniejsze niż zwykle, ponieważ wokół nas szaleje pandemia; wszyscy szukamy czegoś dla przyjemności. Dużą częścią radości z wakacji dla rodzin jest oczywiście kupowanie zabawek.

Ponieważ rodzice, przyjaciele i rodzina postanawiają kupić zabawki dla dzieci z ich list, oto kilka sugestie dotyczące rzeczy, których nie powinieneś kupować – i tych, których powinieneś.

Kupujący strzeż się przy wyborze zabawek

Amerykańska grupa badawcza ds. interesu publicznego (PIRG) ma listę rodzajów zabawek, których ludzie powinni unikać. Obejmują one

  • Głośne zabawki . Głośne dźwięki mogą w rzeczywistości uszkodzić słuch. Biorąc pod uwagę, na ile hałasu jesteśmy narażeni przez całe życie i wszechobecne używanie słuchawek dousznych, naprawdę nie chcesz zaczynać wcześnie z dodatkowym hałasem. Zawsze możesz wyłączyć dźwięk, ale prawdopodobnie lepiej po prostu nie kupować zabawki.
  • Szlam. Najwyraźniej niektóre marki mają wysoki poziom toksycznego boru! Zamiast tego stwórz własny (istnieje wiele łatwych przepisów na szlam wolny od boraksu) lub po prostu go całkowicie unikaj.
  • Fidget spinner i inne zabawki przeznaczone dla dorosłych. Kluczem jest „zaprojektowane dla dorosłych” wskaż tutaj; nie muszą spełniać norm bezpieczeństwa dla dzieci.
  • Wszystko z małymi częściami, jeśli dziecko ma mniej niż 3 lata – lub jeśli w gospodarstwie domowym jest dziecko poniżej 3 roku życia. Przeczytaj etykiety bezpieczeństwa! Jeśli nie masz pewności, czy część jest za mała, sprawdź, czy pasuje do tuby papieru toaletowego. Jeśli tak, jest za mały. Uważaj także na dołączone małe kawałki, które mogą spaść, jak oczy na wypchanym zwierzęciu.
  • Zabawki „wylęgające się”. Wykluwając się, generują małe kawałki, które mogą stać się – zgadłeś – ryzyko zadławienia.
  • Balony. To jest największe ryzyko zadławienia się dzieci. Osoby poniżej 3 roku życia nigdy nie powinny ich dostawać, a osoby w wieku od 3 do 8 lat powinny być pod ścisłym nadzorem.
  • Inteligentne zabawki i urządzenia. Mogą gromadzić dane, których wolisz nie udostępniać, i mogą zostać zhakowane. Mozilla ma świetne zasoby, które pomogą Ci dowiedzieć się, które urządzenia są bezpieczniejsze od innych.
  • Makijaż. Najwyraźniej może zawierać azbest i inne toksyczne chemikalia. Osobiście uważam, że małe dzieci i tak nie powinny nosić makijażu.
  • Magnesy w zabawkach. To duże i ważne nie dla każdego dziecka, które może włożyć zabawkę do buzi (lub rodzeństwa każdego dziecka, które może to zrobić). Małe magnesy w zabawkach, z których wiele jest 10 razy silniejszych niż magnesy tradycyjne, mogą być śmiertelne, jeśli dziecko połyka więcej niż jedno z nich. Mogą łączyć się przez ściany jelita, prowadząc do zatorów i perforacji. W 2014 Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich zakazała sprzedaży tych magnesów, ale po procesie sądowym firmy magnetycznej zakaz ten został wstrzymany w 2016. Nic dziwnego, że wzrosła liczba wizyt na izbach przyjęć z powodu połknięcia magnesów.
  • Używane i starsze zabawki. Chociaż większość z nich prawdopodobnie jest w porządku, nie mają już etykiet ostrzegawczych, a ty nie nie wiem, czy mogły zostać odwołane lub złamane w sposób, który mógłby uczynić je mniej bezpiecznymi.

Które zabawki kupić zamiast tego

Jeśli chodzi o zabawki dla dzieci, najlepiej wybrać „powrót do podstaw” : proste zabawki, które zachęcają do zabawy w udawanie, kreatywności, zdolności motorycznych, językowych i ruchu. Pomyśl o lalkach, marionetkach, kostiumach, zestawach pociągów, klockach i innych zestawach konstrukcyjnych, piłkach, skakankach, rowerach, książkach – i oczywiście o wszelkiego rodzaju materiałach artystycznych. Są to rodzaje zabawek, które zapewniają najbardziej trwały rodzaj zabawy, takie, które wymagają wyobraźni i interakcji oraz wprawiają dzieci w ruch i pomagają im w rozwoju.

Podczas pandemii ja ‘ d szczególnie zasugeruj trzy rodzaje zabawek:

Zabawki bez ekranów . Nawet przedszkolaki w odległej szkole mają za dużo czasu przed ekranem. Więc pomiń w tym roku elektronikę.

Zabawki, które zachęcają do ćwiczeń. W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy zbyt siedzący. Wspaniale jest wyjść na zewnątrz i ćwiczyć, więc rzeczy takie jak rowery i piłki mogą być doskonałymi prezentami. Jeśli jest za zimno lub nie masz łatwo dostępnej przestrzeni na zewnątrz, poszukaj rzeczy, które możesz zrobić w środku. Piłki z rączką, na której można usiąść i odbijać się, są fajne, podobnie jak deski balansowe, zabawki do jazdy konnej, kamienie schodowe, a nawet liny do ćwiczeń w pomieszczeniach. Mata do jogi może być używana do wszystkich rodzajów ćwiczeń. Oprócz urządzania domowego biura dobrze jest zorganizować miejsce do ćwiczeń, jeśli możesz.

Zabawki, w które możesz grać razem. Wszyscy spędzamy razem tyle czasu, więc świetnie, jeśli możemy się przy tym bawić. Szukaj gier, w które możesz grać jako rodzina – jest ich tak wiele. Lub zdobądź zestaw pociągowy lub zestaw konstrukcyjny, który możecie zrobić razem. Potrzebujemy siebie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej i potrzebujemy zabawy; otrzymanie obu jednocześnie to wspaniały prezent świąteczny.

Śledź mnie na Twitterze @drClaire