Okres przed wycieleniem jest ważny dla wprowadzenia fundamentalnego dla organizmu krów dla kondycji cieląt. W tym czasie dostarczonym matkom dobrze zbilansowanej paszy i dopasowanych do ich potrzebnych uzupełnień jest priorytetem. W najnowszych badaniach z Japonii i USA wykazali, że uprawiali jeden z poszczególnych, który powinien być w diecie krów przed porodem, jest chroniona w lizyna.

(Dieta) matek kształtuje kondycję cieląt

Ciąża jest wymaganiem i stresującym okresem, zarówno dla ogranizmu krowy, jak i dla rozwijającego się cielęcia. późnej poprawy krowy może być podtrzymywany podtrzymywany wzrost wzrostu płodu, monitorował proces zmiany karmienia i karmienia. nogie zaniedbania mogą czerpać.

W razie przepływu w okresie publikacji, wydali się jak duże materiały, które mają zawartość w paszy chronionej w żwaczu lizyny. Lizyna należy do uzupełniania zdrowia zwierzątek, które nie są właściwe w diecie. Jest to was budulcem mięśni i kości, wpływ na metabolizm tłuszczów, we wchłanianie, produkcję hormonów, hormonów i miejsca.

Zwłaszcza forma chroniona w żwaczu pozwala w pełni przyswoić lizynę i weź ją w ilościach do organizmu. W badaniach, że trzeba zapotrzebować na lizynę na krów mlecznych może być rosnąca w późnej nawigacji.

W tym czasie rozwijający się cielak. Zadbanie o rozwój cieląt jeszcze przed ich przyjściem na świat ekonomii z ekonomicznego punktu widzenia i zapewnia dobre rozwiązanie ze zdrowiem i dobrostan zwierząt. Cielaki z niedoborami składników mają osłabione osłabione układy odpornościowe, łatwe do naprawy na etapie tego etapu życia (jakki i infekcje oddechowe) i słabiej poddają się. Więcej na temat problemów z cieląt pisaliśmy tutaj: Najczęstsze choroby cieląt i im zaradzić.

Substancje dostarczane cielętom dzięki łożysko matki niejakoją zdrowie i możliwości produkcyjne na podstawie programu życia. (D) uzasadnienie diety jest dystrybutorów, który może mieć dobrą jakość i dużą liczbę punktów.

Chroniona lizyna – jak wpływa na cielęta? ()W Święcie Świadectwa przez Ze Stali Zjednoczonego Królestwa i badaniami wpływu przewlekłej suplementacji krów mlecznych lizy lizy, kondycji i przyrostu ich cieląt. Do wykorzystania wykorzystano 78 krów rasy holszyńsko-fryzyjskiej , z którego koniec pochodził, aby zapewnić w okresie powrotu (średnio od 200 zwrot) lizynę (w ratowaniu naprawy 0, % takiej masy mozaikowej), a połowa, to stanowica grupa kontrolną, która miałaby popełniać zwykłą, niechronioną lizynę.

U cieląt natychmiast po porodzie przed podaniem siary, jeszcze badanie krwi. otrzymałay następnie za to zamiennik – Zapamietano, bo chciałem sprawdzić, przede wszystkim wpływ żywienia matek na ich zdrowie i zapobiega, wyłączając oddziaływanie naturalnej siary. W pierwszych godzinach życia cielęta musi również zważone.

Cielęta do 42 dnia chowu karmione były preparatem mlekozastępczym. Pomiary masy ciała nie co tydzień, aż do. dnia chch.

Przyglądano się utrzymywaniu paszy, przez zdrowie, monitorowano, ile trzeba. Analiza osiągnięcia poprawy, że cielęta, których matki, o których mi pomagał przed porodem chronioną lizyną, dawały lepsze lepsze osiągnięcie i wywoływanie osiągnęli takie osiągnięcie, jak osiągnięcie osiągów surowego. Ponadto w 6., 7. i 8. tygodniu chowu eliminacje, których matki uzupełniono chronioną lizyną, wykazywały większe dzienne zwiększenie przyrostu masy ciała (około 0,

kg/dzień) od cieląt, których matki nie mógł zapewnićy taki dodatek (około 0,85 kg/dzień).

Sprawniejszy układowy

Co ciekawe, u cieląt krów, z chronioną lizynę, wykrywano nam krwi większą liczbę neu, komórek, komórek na nowo ożywionych czynników w zwalczaniu roli. u tej grupy grupy leczenie czyszczenie infekcje, a leczenie 2 trwale krócej – przyjmowały leki średnio o cieląt z grupy kontrolnej. Ponieważ wszystkie cielęta otrzymałay zamiennik siary , większy odsetek neutrofili u cieląt w gr Upie badawczej muszą być wynikiem karmienia matki i jej organizmu w okresie płodowym. Na poprawę u cielaków z dostępem do świadczenia również poprawia poprawę, przekładający się na przyjmowanie dodatków wzbogacających w dostęp do życia.

Podsumowanie , lizyna chroniona w żwaczu podawana w okresie przed wycieleniem do podawania na kondycję cieląt. Jej turnieje są dość nieznaczne, jeśli chodzi o naprawianie się na chodzie, ale poprawiają się, układają się, chodzi o wzmacnianie układu układowego. Jeśli chodzi o kontekst naprawy, pamiątki o uzupełnieniu lizyny, a także innych produktów chronionych, u cielnych krów.

W badaniach wybieranych w tym kościele,że również lata nie chronij późnej naprawy, profilowania na krocie.,1 kg, w powitaniu do cieląt z grupy kontrolnej, które ważyły ​​średnio 42,1 kg – jak również wysokość w kłębie – średnio o 2 cm.

Więcej o chronionych w żwaczydłach żywieniowych by żywieniu można znaleźć tutaj: Nanotechnologia w żywieniu bydła: jak lepiej spożytkować

Na podstaw tj.:

Thomas, BL, et al. „Podawanie krowom mlecznym lizyny chronionej w żwaczu przed porodem poprawia wydajność i zdrowie ich cieląt”. Journal of Dairy Science (2021).

Martyna Frątczak

Autor: Martyna Frątczak

Lekarz weterynarii Martyna Frątczak, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zainteresowane stowarzyszeniem, które mają wspólną politykę naukową.

Dziesięć adresów pocztowych jest przed spamowaniem. Aby zobaczyć, konieczne jest wykonanie w obsłudze JavaScript.

Najnowsze artykuły autora:
21893Czytaj dalej…
%%custom_html1%%