W tym odcinku UberZdrowie Radio witam dr Jolene Brighten z powrotem w programie. Jest funkcjonalnym naturopatycznym lekarzem medycyny i biochemikiem żywienia, ze szczególnym naciskiem na zdrowie hormonalne kobiet. Dr Brighten jest uznawany za wiodącego eksperta w dziedzinie zespołu kontroli poporodowej i długoterminowych skutków ubocznych związanych z hormonalnymi środkami antykoncepcyjnymi.

Jej nowa książka: „ Beyond the Pill: A 28 – Plan dnia, aby wesprzeć kobiety w kontroli urodzeń, pomóc im przejść i wyeliminować objawy zespołu antykoncepcyjnego ”dotyczy zagrożeń dla zdrowia związanych ze stosowaniem doustnych środków antykoncepcyjnych i ich związku ze znacznymi zaburzeniami czynności hormonów.

Zajmujemy się tym, co dzieje się z kobiecymi układami ciała, gdy hormonalna kontrola urodzeń ma miejsce, a potem, kiedy przestają go stosować. Istnieją również badania dotyczące tego, co pigułka zużywa z kobiecych ciał. Niezbędna jest niezbędna suplementacja podczas przyjmowania kontroli urodzeń, a także po zaprzestaniu.

„Z hormonalnym zdrowiem kobiet dzieje się o wiele więcej, co wiąże się z tym, jak szalone jest podawanie leków i zamykanie układu rozrodczego kobiety i zachowywanie się tak, jakby nie było długoterminowe skutki, czy jakikolwiek wpływ na jej ciało jako całość? ”mówi dr Brighten w naszym wywiadzie.

To odcinek, którego trzeba posłuchać zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wchodzimy w alternatywne metody kontroli urodzeń – i jak dobrze działają. I dlaczego seks poprawia się, gdy kobiety wyłączają hormonalną kontrolę urodzeń. Im więcej odkrywamy o hormonach kobiecych, tym ważniejsze jest dla nas zrozumienie, w jaki sposób zdrowie hormonalne jest integralną częścią kobiecych doświadczeń – zarówno osobiście, jak i w ich relacjach. 

Linki / zasoby

Stronie internetowej: drbrighten.com
Facebook:
facebook.com/drbrighten21385 Twitter : @ drbrighten
Instagram :
@ drjolenebrighten /

Youtube: youtube.com/channel/UCZ4TEofVU5qOudhDW8QUfcQ/featured

) Pinterest : pinterest.com/drbrighten/

Książka
: Beyond the Pill: A 30 – Program dzienny do zrównoważenia hormonów, odzyskania ciała i odwrócenia niebezpiecznych skutków ubocznych pigułki antykoncepcyjnej
Premie za książki
:
pozathepillbook.com

) Bezpłatny e-book : Zespół Brighten po kontroli urodzeń Detox Dieta Szybki start Przewodnik drbrighten.com/pbcsdiet/