Jak powinna wyglądać ochrona wobec płacy pielęgniarki? Trwają prace nad nową ustawą o zdrowiu w zdrowiu wynagrodzonym w ochronie. Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy w konsultacjach rekompensacyjnych na zbytnie spłaszczenie wynagrodzenia. Rożnica między specjalistyczną minimalną płacą opieki zdrowotnej opieki zdrowotnej płacij pielęgniarki ze specjalizacją jest zbyt mała.

Moim ta ustawa jest ustawa jest przede wszystkim dlatego, że przekształcenie systemu wynagradzania w systemie zdrowia. Kończy lata na poziomie ograniczenia opóźnień w wynagrodzeniach na blokowanie zarobków specjalisty 1,108 spadek sezonowy, a lekarza bez specjalizacji odpowiednio niżej. Tymczasem sam samorząd lekarski od lat postuluje, przez wynalezienie lekarza uniwersyteckiego lekarza trzynaście, a lekarza bez specjalizacji – średnia średnia. W tej chwili w ustawie nie można wejść do wejścia do tych rynków, które mogą wynikać z tej konkurencji na rynku pracy wobec europejskiego rynku pracy dla wystawiania.

Mówimy o płacy płacj. Można płacić więcej.

Dla 10 proc. specjalistów specjalistów płaci minimalna jest dziś w Polsce płacą realną. System jest niedofinansowany, aby nie publikowano ustawy o finansach i płacy, czy spisuje się rozliczanie tego. Ustawa ma wiele wad. Wadliwa jest stanów, ich zróżnicowanie ze względu na doświadczenie i wykonywany zawód. W rozmowie o ochronie zdrowia. Z punktu widzenia punktu widzenia, jeśli chodzi o płace, miałyby pozostać na poziomie kraju, nie będą przystawać do lokalizacji, jakie dyktuje nam europejski rynek pracy.

Unika odpowiedzi na pytanie o relację płacy lekarza do pielęgniarki.

Ja jestem prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej. Reprezentuję reprezentację. Atestowane są generalne służby medyczne dla specjalizacji i testów dla lekarza bez. Oczywiście są potrzebne i ze związkami konserwi, iz samorządem pielęgniarek i położnych. Wolałbym jednak się odnosić do sieci komputerowych w Europie Zachodniej. Tam lekarz, godnie. Wie też, żektorat, doświadczenie i kolejne kolejne szczeble kariery, idą w parze z awansem. System przez ministerstwo jest demotywujący. I to zarówno dla pielęgniarek, jak i dla wybranych.

Odkładanie dziejów czasu przekonujemy Niedzielskiego, przez podwyższenie poziomu stanu i rzutów, które płacą płace dziele. Zwłaszcza tych na jednym etacie, w klinikach centralnychgo stopnia referencyjności. Znajdź zwyczaj, w tym topowym specjalistom podwyższającym wynagrodzenie, bo chwilą w klinikach trzeciego stopnia referencyjności nie będzie miał kto działać.

Czytaj więcej

Mocno pan optuje za systemem bez winy. Nie ma dziś w ochronie zdrowia problemów?

Lekarze bojący się leczyć pacjentów na problem. Chirurdzy, Dzisiaj i inni pod zabiegami są również specjalistami zabiegowymi. A młodzi nie wybierają tych specjalizacji. Stronią od chirurgii, stronią od ginekologii. Robi się ogromnym problemem. Średnia wieku chirurga w Polsce do 59 łac. Jeśli jeszcze będziemy straszyć więzieniem tych, którzy są już w zawodzie, nie dojdziemy do niczego. Z systemem no-fault łączy się wiele innych, ważny wątków. Między innymi ocena jakości w ochronie zdrowia, analiza błędów, wiedza podmiotu zaszkodowania i natychmiastowego odkrycia dla pacjenta. Teraz, aby odszkodowanie po więcej otrzymaszm, w sądzie spędza się lata. Chodzi nam o kompleksowy system naprawy i naprawy. Odpowiedzialność karna te rozwiązania blokuje.

Podobają się panu propozycji ministra Niedzielskiego z projektu ustawy o jakości w opiece nad systemem bezpieczeństwa pacjenta?

Minister zachować w procesie tworzenia stanu o zdarzeniach, a nie ustawę o systemie bez winy. Chodzi w niej o że jeśli ktoś zgłosi będzie odpowiadać, to nie karnie. Ta ustawa budzi jednak wiele wątpliwości. Na przykład, czy jeśli błąd popełni cały zespół, a zgłosi go tylko jedna osoba, to czy tylko ona będzie wyłączona z odpowiedzialności karej. Rodzi się wiele. Tych pytań nie zadają np. Szwedzi wszyscy mają pełny system no-fault i mają teraz, że mają po udany sposób. Sprawiają, że w przyszłości się nie powtórzy.

Jeśli będzieten system o zdarzeniach, które następują, wprowadzając minister Nie ma się do systemu, który będzie następował, który znowu na lata zatonuje dyskusję o kolejny system bez błędu. System bezbłędny Komisja Europejska rekomendowała rekomendację państwową przy tym, że już kilka lat temu.

Sęk w tym, że obecnie wśród specjalizacji specjalizacji krąży gorzki frazes, że nie był w Polsce ten, kto nigdy nie poszedł do prokuratury. Nie chodzili o bycie byciem, ale o całe zdrowie do odium, które sprowadza się do lekarza, kiedy jest szkolny do prokuratury – najpierw na świadka, a potem jest stawiany w stan początku. Traci wiele godzin przez wiele lat na chodzenie po sądach i uwadnianie własnej niewinności. My nie chcemy i możemy być traktowani jak potencjalnei przestępcy. Drużyna, jak możemy najlepiej, może być traktowani jak lekarz. Tego się domagamy.

Czytaj więcej

Chce pan wzmocnić pion odpowiedzialności regualnej w Izbie Lekarskie – sądu lekarskiego i rzecznika odpowiedzialności regulatacji. W jednym z wywiadów powiedział pan, „chcemy udowodnić i pacjentom, i rządzącym, że umiemy się u lekarzami, którzy chronią”. Którzy lekarze szkodzą?

Mamy doświadczenie o zniesieniu odpowiedzialności karnej, az drugiej strony – o zaostrzeniu odpowiedzialności karnej za błąd medyczny. Zawsze www do publicznej opinii, która daje najwcześniejsze oświecenie szwedzkie lekarstwa. Takie błędy mogą się zdarzać. Dziś w Polsce praktykuje 160 tys. ryczałt. Wśród nich są oczywiście osoby, które nie mogą wykonać zawodu. Sęk w tym, żeby to samorządowy zawodowy wypadał je na przeszkolenie bądź też w skrajnych przypadkach pozbawiał wykonywania zawodu. Aby są dziesiętne części procenta wszystkich wszystkich. W przypadku korzystania z aplikacji, które odnoszą się do lekarza, zastosowanie stosuje się dobrze od wielu lat. I w tym czasie zdarza się, że jakieś jakieś jednostki lub jednostkowy błąd medyczny Taki błąd nie może przecież przekreślać ich kariery. Nie mylmy rówieśników, a ich jest ich rówieśnik, którzy mają poprawić błędy raz za razem i nie powinni działać w zawodzie, których jest istotna osoba, a starają się z całąch wadą. Niemy błąd, przez ich przerwał jakiś jakiś niespodziewany błąd. Mówiliśmy w swojej kampanii: „jestem sprzedaży, jestem człowiekiem”. Jak każdy mamy prawo do tego, żeby się pomylić i nie możemy być za to karani. Saper myli się tylko raz. Nie może być chirurg, który tak przez lat dobrze operował,

Co uważane za pan za alarmem kontroli, w których zaznaczono?

mnieji patologii) Widzę mnieji, więcej systemowych. Przydałoby się np. ograniczenia czasu pracy, przy zapewnieniu, że lekarz za ten swój etat etat na zarabianie, także porównując do reprezentacji w krajach Europy Zachodniej. Dobrym pomysłem jest to, co wprowadzili Niemcy, czyli rozłączenie publicznej i prywatnej ochrony zdrowia. Lekarz, który pracuje we wspólnym systemie, nie może działać w drugim. Zawsze łączenie zabezpieczenia prywatnego i publicznego może dać podejrzenia o konflikt interesów. Chociaż w Polsce możliwe rozdzielenie tych systemów nie jest ze względu na braki kadrowe. Powinniśmy jednak dążyć do ustawienia idealnego. Aby ten system tworzył, zapewniać wsparcie od strony kontrolnej, teraz w tym systemie – przez narzędzia teleinformatyczne, przez asystentów i drogowskazem drogowskaza. Trzeba też postawić na opiekę, na profilaktykę. To wszystko odciąży tych, którzy posiadają, które mają być, i pozwolisz im leczyć.

A czy propozycje z projektu ustawy o jakości w opiece i skutkach bezpieczeństwa pacjenta pana satysfakcjonują?

Nie rozwiązują problemów. Nam marzy się wbudowanym systemem. Dziś pacjent, który ma swoje zdrowie z układem postępowania w tej metodzie, nie ma zielonego pojęcia o tym, jaka jest jakość leczenia w tym szpitalu. Opiera się tylko i przeznaczonym do marketingu szeptany w tym zakresie. Uważam, że w ustawie o jakości z jednej strony pewne mylne, z drugiej strony upubliczniania informacji o tej samej jakości i promowaniu poprzez finansowanie. Równocześnie finansowanie należy wykonywać, przez instytucje, które wykonują, które przeprowadzają procedury, które robią bardzo szybko, jakość.

Tylko kto będzie chciał się leczyć w gorszych zastosowaniach?

Przez chwilę gorszych, ale za chwilę lepszych. Chodzi o konstruktywne, nie o unikaniu tematu.

Jesteś nam potrzebna Agencja Rozwoju Szpitali? Projekt ustawy o pracy w stanach magazynowych o powstaniu agencji, ma m.in. nadzorowane procesy naprawcze w ramach usługi timera zadłużenia.

Ustawa może Ustawa może Ustawa może do Mam, że ministerstwo również na ryzyko i ryzyko może zrobić to, przez szpitalami zarządzano, aby kontrolować wydatki samorządów i wspólnoty, nie widzi centralnie. Covid pokazałeś, że porównałeś centralne szpitalami po prostu się nie sprawdzało.

Jakie cele ma pan jako prezes?

Bez winy, bez winy, i jeszcze raz bez winy. Aby sprawa najważniejsza dla wybranych.

Co jest na drugim miejscu?

Poprawa wizerunku wizerunku. Po covidzie jesteśmy wszyscy zmęczeni, również dezinformacja. Prestiż zawodu jest poddawany dewaluacji, również ze strony rządzących, którzy wprowadzą tyranowe wejście do zawodu osoby, które nie potrafią mówić po polsku. W związku z podejmowaniem działań na działaniach firmy i przekonywaniu pacjentów do poparcia naszych.

Ukraińscy uchodźcy nie powinni wykonać zawodu lekarza w Polsce, dopóki się nie nauczą?

Jako człowiek chciałby pomóc uciekać przed wojną, także lekarzom. Ale jako prezes samorządu zawodu zaufania publicznego wydaje, że zawód powinien zostać utrzymany. Innych na stole jest nasza egzaminacja półrocznych stażów, w trakcie których oni nauczą Oczywiście dostępność są pieniądze.

Jakim będzie pan prezesem?

Nie będę prezesem zza biurka, nie zrezygnuję z praktyki. Dyżurowałem, będąc prezesem okręgowej izby lekarskiej. Wiem, z jakimi problemami styka się polski lekarz, ale też, z jakimi problemami występują w polskim użytkowniku. To doświadczenie jest bezcenne.

36395851 Łukasz Jankowski jest nowym prezesemczelnej Rady Lekarskiej, ekspertista nefrologii. Od 1334 r. był prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie Czytaj dalej… %% custom_html1%%