Nie udowodnione twierdzenie, że lek przeciwmalaryczny może wyleczyć koronawirusa – zwany „zmieniaczem gier” i „darem od Boga” „autor Donald Trump – został wypromowany przez prawnika zajmującego się kryptowalutą, który wysunął szereg fałszywych roszczeń, DailyMail.com może to ujawnić.

Gregory Rigano wyemitował serię Fox News oraz konserwatywne i chrześcijańskie audycje radiowe, aby promować pomysł, że chlorochina lub hydroksychlorochina „leczy” konronawirusa.

Lek przeciw malarii jest obecnie przedmiotem szeregu badań klinicznych, w tym w Nowym Jorku, gdzie stan otrzymał 10 000 dawek.

Ma był wielokrotnie chwalony przez Trumpa – ale za pierwszym razem, kiedy to zrobił w Białym Domu w zeszły piątek, epidemiolog Tony Fauci ostrzegł, że nie jest naukowo udowodniony, że jest skuteczny i bezpieczny.

Trump powtórzył sprawę narkotyków na Twitterze w poniedziałek w związku z widocznymi napięciami publicznymi z Fauci.

Teraz dochodzenie DailyMail.com ujawnia, jak:

  • Rigano fałszywie twierdził, że jest doradcą School of Medicine Uniwersytetu Stanforda;
  • Również fałszywie twierdził, że skonsultował się z University of Alabama w Birmingham;
  • Dokument Google, którego używał najpierw promować, że jego twierdzenia zostały usunięte przez Google po sformatowaniu, aby wyglądały jak artykuł naukowy, kiedy tak nie było;
  • Inni naukowcy i widoczni zwolennicy oryginalnych twierdzeń w dokumencie Google stwierdzili, że nie mają z tym nic wspólnego;
  • Założył LLC w połowie lutego;

  • Rigano wcześniej założył firmę kryptowalutową, która, jak powiedział, była „przeznaczona do oszukiwania śmierci”;
  • Próbował także pozyskać środki na „wyleczenie” starzenie się, „zakończenie choroby Alzheimera”, „życie wieczne” i „wyleczenie raka;”
  • Nie poprawiono ankietera telewizyjnego, który wielokrotnie nazywał go „lekarzem”;
  • Zatrudnił lekarza do „prób”, który jest seryjnym przedsiębiorcą, którego inne plany obejmują „spersonalizowany silnik odżywiania”.

DailyMail.com kilkakrotnie próbował skontaktować się z Rigano, 34-letnim prawnikiem z Melville, Long Island, która w swoim życiorysie wymienia Harcerza Orła

Używa domu swoich rodziców jako adresu w dokumentach publicznych.

Rigano po raz pierwszy zarekomendował wykorzystanie chlorochiny w poniedziałek 13 marca, publikując w Google dokument, który został przedstawiony jako artykuł naukowy, ale którego nie ma i który Google usunął teraz, ponieważ narusza warunki świadczenia usług.

Został napisany przez Rigano i Jamesa Todaro, byłego okulistę w Dearborn w stanie Michigan, który został inwestorem kryptowalut.

Adwokat chlorochiny: Gregory Rigano twierdził, że pracował „w porozumieniu ze Stanford University School of Medycyna ”, ponieważ wystąpił w serii Fox News – ale nie jest

Wygląda jak artykuł naukowy: jest to dokument Google opublikowany przez Rigano, ale zawierający szereg fałszywych twierdzeń, w tym udział Stanforda i University of Alabama w szkołach medycznych w Birmingham

Duże ulepszenie: Elon Musk napisał tweeta na temat dokumentu Rigano do swoich 32,7 miliona obserwujących, zdobywając go ogromną popularność – ale Musk nie znał fałszywych roszczeń zawartych w dokumencie

Usunięto: oryginalny dokument Google Rigano, którego używał do wypychania chlorochiny został usunięty przez Google. Warunki świadczenia usług obejmują postanowienia dotyczące fałszywych roszczeń

„Zmieniacz gry”, „cud” i „dar od Boga”. Donald Trump wielokrotnie reklamował stosowanie chlorochiny w dniach, w których Greg Rigano pojawił się w serialu Fox New, aby wprowadzić lek jako „lekarstwo” na koronawirusa – popierając fałszywe twierdzenia, że ​​był badaczem ze Stanforda

Twierdzono, że „w porozumieniu z Stanford University School of Medicine, UAB [University of Alabama at Birmingham] School of Medycyna i naukowcy z National Academy of Science. ”

Rigano użył adresu e-mail Johns Hopkins w dokumencie, chociaż jego własny profil LinkedIn mówi, że jest studentem, a nie członek wydziału tam. DailyMail.com skontaktował się z uczelnią, aby sprawdzić swój status rejestracji.

Tekst był w formacie zgodnym z opracowaniem naukowym i zawierał rysunki struktury struktury chemicznej chlorochiny.

W dolnej części tekstu napisano: „Specjalne podziękowania dla Stanford University School of Medicine, SPARK Translational Research Program, Steve Schow, Dr, The Lab of Louise T. Chow, PhD and Thomas R. Broker, PhD, Bruce Bloom DDS, JD of HealX and Adrian Bye. ”

Jednakże DailyMail. com może ujawnić, że artykuł nie był naukowy – i że wszyscy naukowcy i instytucje w nim wymienione poprosili o odłączenie się od niego.

Obejmują Stanford Uniwersytet, który to powiedział, i jego jednostka SPARK poprosiły o usunięcie z dokumentu.

Rigano również opisał siebie jako „doradcę” Stanford School of Medicine.

Ale Julie Greicius, starszy dyrektor ds. Komunikacji zewnętrznej w St anford powiedział: „Stanford Medicine, w tym SPARK, nie był zaangażowany w tworzenie dokumentu Google i poprosiliśmy autora, aby usunął wszystkie odniesienia do nas.

” Ponadto Gregory Rigano nie jest doradcą w Stanford School of Medicine i nikt w Stanford nie był zaangażowany w badania. ”

Zapytany, czy profesor Steve Schow Adiunkt Stanforda z biologii układów chemicznych, któremu podziękowano w dokumencie, miał jakikolwiek udział, Greicuis powiedział nie.

Pierwsze pojawienie się: pierwsza reklama Gregory’ego Rigano w Fox News miała miejsce w programie Laury Ingraham, kilka godzin po tym, jak Elon Musk opublikował tweeta na swoim koncie

Bogus: Kiedy Greg Rigano pojawił się w Fox Business Network, przedstawił się jako członek Uniwersytetu Stanforda School of Medicine – którym nie jest – i nie poprawił kotwicy Stuart Varney, który trzykrotnie nazwał go „lekarzem”

Ponownie Bogus: Rigano pojawił się w Fox News z Tuckerem Carlsonem i ponownie został przedstawiony jako „doradca” dla Stanforda, którym on nie jest

Wyklucz nas: profesor Thomas Broker, który został nazwany „białym” papier ”, zanim został usunięty z Google, poprosił o odłączenie jego nazwiska, podczas gdy University of Alabama w Birmingham, gdzie pracuje, powiedział, że twierdzenie, że laboratorium laureata Nagrody Nobla, dr Louise Chow było zaangażowane, było również fałszywe

University of Alabama w Birmingham powiedział również, że nie jest zaangażowany w dokument Google.

Prof. Broker, którego dokument wskazał, poprosił o usunięcie jego nazwiska, a dyrektor uniwersytetu Bob Shepard dodał, że dr Chow, laureat nagrody Nobla wspomniane w podziękowaniach, nie było częścią badania.

„Nikt w UAB nie ma żadnego związku z tym tekstem” – powiedział Shepard.

Shepard powiedział Broker „wcześniej przeprowadził badania nad chlorochiną jako możliwą terapią wirusa brodawczaka ludzkiego”, który jest bardziej znany jako HPV.

Shepard powiedział: „Miał pewien kontakt z jeden z ówczesnych autorów tego artykułu. Nie brał udziału w pracach nad koronawirusem i nie jest w żaden sposób związany z tymi badaniami. ”

INNE PROJEKTY RIGANO POSZUKUJĄ PIENIĘDZY DO FUNDUSZU

Na stronie internetowej swojej firmy kryptowalutowej Rigano szukał również środków na:

Koniec choroby Alzheimera, Zatrzymaj neurodegenerację: prośba o mniej niż 1 milion dolarów

Zmiana przeznaczenia leków na raka trzustki: mniej niż 1 mln USD

Rak konopi indyjskich: mniej niż 1 mln USD

Nowy związek przeciwbakteryjny: mniej niż 1 mln USD

Cure Aging: mniej niż 25 mln USD

Czas żyć wiecznie: ponad 100 milionów dolarów

Terapia genowa dla x: mniej niż 10 mln $

Lek na cukrzycę: ponad 100 mln USD

Nootropics + ALS Cognitive Enhancement: mniej niż 100 mln $

Leczenie stwardnienia rozsianego: nieznane

Lek na raka: nieznany

Google usunął dokument w ostatni czwartek, mówiąc, że naruszało to ich warunki użytkowania. Nie określono, dlaczego, ale publicznie dostępne dokumenty są zakazane od „podszywania się pod jakąkolwiek osobę lub organizację, której nie reprezentujesz”.

Ale usunięcie dokumentu nastąpiło długo po nim został opublikowany na Twitterze przez Elona Muska w poniedziałek 16 marca.

Później tego samego dnia zaczął tydzień jako seryjny gość w programach opinii Fox News i w Fox Business Network.

Pojawił się w filmie Laury Ingraham The Ingraham Angle w poniedziałek, 16 godzin, kilka godzin po tym, jak Musk napisał na Twitterze, że „warto rozważyć”. Został przedstawiony jako współautor „badania” nad narkotykami.

Twierdził, że „badanie kontrolowane przez 30 pacjentów” oczyściło pacjentów przyjmujących hydroksychlorochinę i stwierdził, że „mamy uzasadnione powody, by sądzić, że dawka zapobiegawcza” pozbyłaby się wirus całkowicie.

Ingraham nazwał to „zmieniaczem gier”, frazą, której użył Trump w późniejszym tygodniu.

W środę 17 następnego dnia pojawił się w Christian Outlook z Kevinem McCullochem. Został on przekształcony w wersję podcastu zatytułowaną „The Cure for COVID-19 Has Been Found” i zobaczył, jak Rigano chwali się tym, że Musk opublikował tweeta.

Rigano powiedział w wywiad, że upłynęło 12 godzin od wydania pierwszego „kontrolowanego” badania nad chlorochiną i twierdził, że ma „zespół” stojący przy nim. Twierdził również, że personel medyczny zamierza wziąć to jako środek zapobiegawczy w ramach procesu.

Następnie pojawił się Rigano Tucker Carlson Tonigh t w czwartek 18. Został przedstawiony jako „Stanford University Medical” Doradca szkolny. ”

W wywiadzie dla Carlsona Rigano pochwalił Trumpa za ograniczenie „biurokracji na FDA”.

Rigano powiedział: „Jestem tutaj, aby donieść, że od dziś rano dobrze kontrolowane, recenzowane badanie przeprowadzone przez najwybitniejszego specjalistę chorób zakaźnych na świecie „powiedział, twierdząc, że” wykazał 100-procentowy współczynnik wyleczenia przeciwko koronawirusowi. ”

Carlson powiedział:„ To bardzo niezwykłe, że jakiekolwiek badanie niczego przyniosło wyniki 100 procent, to jest niezwykłe, czy coś mi brakuje? ”

W odpowiedzi Rigano porównał działanie chlorochiny do przełomu, który pozwala„ wyleczyć ”zapalenie wątroby typu C przez anit -wirusy.

„Uważa się, że możliwość wyleczenia wirusa jest matematycznie niemożliwa, a pierwszą firmą, która to zrobiła, była mała biotechnologia… wirusowe zapalenie wątroby typu C – powiedział Rigano.

„To, co mamy tutaj ogłosić, to drugie lekarstwo na wirusa wszechczasów.”

Następnego ranka, 19 marca, pojawił się w programie Glenn Beck, syndykatywnym programie konserwatywnego gospodarza, aby ponownie wyrazić opinię o „dobrze kontrolowanym , recenzowane badanie kliniczne „ze„ 100% wskaźnikiem wyleczenia ”.

Zapytany „czy rozmawiasz z Białym Domem”, chełpił się sprzecznie: „Mamy do nich bezpośrednią linię i czekamy, aż wyciągną rękę”.

„Wiemy, że prezydent Trump otrzymał naszą„ białą księgę ”w ciągu 24 godzin po jej opublikowaniu. Dr Fauci wykonuje doskonałą robotę i wiemy, że podejmą właściwą decyzję – powiedział.

Profil: Gregory Rigano wykorzystał swoje konto na Twitterze do promowania swoich roszczeń dotyczących chlorochiny

Profil: Gregory Rigano jest adwokatem i szczyci się tym, że jest harcerzem na LinkedIn

Romans rodzinny: Gregory Rigano (po lewej) jest adwokatem w firmie rodzinnej wraz z bratem Nicholasem (z prawej)

Rigano pojawił się następnie Varney & Co, Fox Business Network, później rano został ponownie przedstawiony Stanfordowi jako „doradca”, którym nie jest.

Powiedział Stuartowi Varneyowi, że Trump „jest upoważniony do natychmiastowego zezwolenia na stosowanie hydoksychlorochiny przeciwko koronawirusowi”.

Grigano twierdził, że „100 procent pacjentów zostało wyleczonych w ciągu sześciu dni”, co skłoniło Varney do nazwać to „lekarstwem”.

Varney nazwał go „lekarzem” trzy razy – co nie jest prawdą, a Rigano go nie poprawił.

I o godzinie 11.30 tego dnia inicjatywa Rigano zyskała największą publiczną nagrodę, kiedy Trump skorzystał z odprawy w Białym Domu, aby ją reklamować po raz pierwszy, twierdząc, że jego użycie zostało „zatwierdzone”.

Zostało to cofnięte przez administratora FDA podczas tej samej odprawy, ale w piątek stało się przedmiotem gorącej dyskusji z reporterami jak zapytano Trumpa o dawanie „fałszywej nadziei”.

Zapytany przez reportera o badania nad użyciem tego narkotyku, Fauci powiedział: „Informacje, o których mówisz, są niepotwierdzone, nie zostały wykonane w kontrolowany sposób próbę, żebyś nie mógł wypowiedzieć się na ten temat. ”

W tym momencie Trump wtrącił:„ Prawdopodobnie jestem bardziej fanem [of chloroquine] niż może ktokolwiek, ale zobaczmy, co się stanie.

„Rozumiemy, co powiedział lekarz, jest w 100% poprawny, jest wcześnie, ale widziałem rzeczy, które robią wrażenie, wkrótce się dowiemy, w tym o bezpieczeństwie.

„Od wielu lat jest przepisywany w celu zwalczania malarii, jest to silny narkotyk”.

W sobotnim tweecie poszedł dalej i powiedział: „HYDROXYCHLOROQUINE & AZITHROMYCIN, razem wzięte, mają prawdziwą szansę, aby stać się jednym z największych zmieniaczy gier w historii medycyny…

„Mam nadzieję, że ZARÓWNO (H lepiej współpracuje z A, International Journal of Antimicrobial Agents) zostaną wprowadzone NATYCHMIAST. LUDZIE UMIERAJĄ, SZYBKO SZYBKO, I BÓG BŁOGOSŁAWI KAŻDYM! ”

A w poniedziałek Trump napisał na Twitterze kolejny link do wideo z wywiadu Rigano z Carlsonem.

Rigano wielokrotnie odwoływał się do badań przeprowadzonych w Marsylii na południu Francji przez Didiera Raoulta, specjalistę chorób zakaźnych w l’Institut Hospitalo-Universitaire Méditerranée Infection.

Ale francuskie badanie reklamowane przez Rigano nie było zgodne z jego twierdzeniami.

Raoult zastosował zarówno hydroksychlorochinę, jak i azytromycyna, antybiotyk, o którym Rigano nie wspomniał.

W anegdotycznym badaniu stwierdzono, że 95 procent pacjentów nie wykazało żadnych oznak COVID-19 po sześciu dniach, kiedy przyjmowali kombinację leków, a nie 100 procent.

Profesor Gilles Pialoux, specjalista chorób zakaźnych w szpitalu Tenon we Francji, powiedział Medscape , strona z wiadomościami medycznymi: „Pomysł jest interesujący, ale potrzebujemy dużych, randomizowanych, kontrolowanych badań”.

W rzeczywistości wykazało, że spośród 26 w badaniu 20 ukończyło go, jeden opuścił szpital przed jego zakończeniem, jeden był nietolerancyjny wobec leku, a trzy przeniosły się z ogólnej opieka na OIOM – i jeden zmarł.

Odsetek zgonów i przemieszczeń na OIOM jest wyższy niż u normalnych pacjentów z koronawirusem, Zwrócił uwagę dr Sanjay Gupta z CNN.

Dr Scott Gottlieb, były komisarz FDA Trumpa, powiedział CBS „Face the Nation ”, że próba była zdecydowanie zbyt mała, aby była przydatna i że wykryła obecność wirusa w górnych drogach nosowych, a nie wynik kliniczny.

Zaangażowanie Rigano jest zaskakujące, ponieważ pochodzenie pracuje jako prawnik w firmie swojej rodziny, Rigano LLC, w Melville na Long Island w Nowym Jorku.

34-latek pojawia się w rejestrach publicznych w tym samym domu, co jego 67-letni ojciec James, który prowadzi kancelarię, i 65-letnia matka Dorota

Badacz: Rigano wielokrotnie odwoływał się do badania przeprowadzonego w Marsylii na południu Francji przez Didiera Raoulta, choroby zakaźnej Specjalista w l’Institut Hospitalo-Universitaire Méditerranée Infection.

Sceptycyzm: kiedy Donald Trump mówił o chlorochinie na konferencji prasowej w Białym Domu, Tony Fauci ostrzegł: informacja, o której mówisz, jest anegdotyczna, nie została przeprowadzona w kontrolowanym procesie, więc nie możesz wypowiedzieć się na jej temat. ”

Gdy DailyMail.com zadzwonił do domu rodzinnego, starsza kobieta powiedziała: „W tej chwili go tu nie ma” i odebrała wiadomość.

W swojej biografii, powtarzanej na szeregu stron internetowych, Rigano twierdzi, że „udzielił porady w zakresie transakcji o wartości ponad 1 miliarda dolarów w skali globalnej”.

Na swojej stronie LinkedIn mówi, że jest wynalazcą IKU, platformy blockchain do finansowania badań farmaceutycznych. Strona IKU na Facebooku mówi, że została utworzona w celu „oszukiwania śmierci”.

A osobna strona internetowa dla IKU zawiera listę bardzo ambitnych projektów, takich jak „End Alzheimer, Stop neurodegeneracja ”, na którą stara się uzyskać fundusze w wysokości poniżej 1 mln USD.

Inny nazywa się„ Czas żyć wiecznie ”i wymaga mniej niż 100 mln USD – strona internetowa mówi, że ten jest w toku.

11 lutego tego roku, kiedy epidemia koronawirusa stała się kryzysem, założył firmę o nazwie Jonas Research LLC w Albany, Nowy Jork.

Rigano pojawił się jako prelegent na konferencjach technicznych, na których został opisany jako „prawnik ds. Technologii korporacyjnych z głębokim zainteresowaniem kryptowalutami i własnością intelektualną

Prowadził zajęcia na temat technologii blockchain i prowadził spotkania na temat włączenia tego, który powiedział w swoim opisie: „Big Pharma zrezygnował z poszukiwań leczenia Alzheimera. Ale nie musimy! ”

Rigano i Raoult chcą teraz przeprowadzić własne badanie kliniczne i skorzystali z pomocy dr Chandry Duggirali.

Jest seryjnym przedsiębiorcą z siedzibą w Kalifornii, którego wcześniejsze projekty obejmują tryfuel.com, który opisuje jako „spersonalizowany silnik odżywiania”.

W innym osobliwym zdziwieniu wśród osób, którym podziękowano w dokumencie Google, był Adrian Bye, który prowadzi firmę sieciową w Chinach.

Na swojej stronie internetowej mówi, że dorastał w Australii i obecnie mieszka w „świętej daoistycznej górze zwanej górą Wudang” w środkowych Chinach.

Na jego osobistej stronie internetowej nie ma wzmianki o wszelkich kwalifikacjach medycznych lub naukowych, jednak udzielił wywiadu na YouTube z marginalnym kanadyjskim komentatorem Jean-François Gariépy, w którym jego poprzednimi gośćmi byli biały supremator David Duke.

DailyMail.com skontaktował się z Rigano w celu skomentowania za pośrednictwem różnych kont e-mail, mediów społecznościowych i telefonu, ale nie odpowiedział.

Raoult nie odpowiedział na pytania za pośrednictwem poczty elektronicznej, podobnie jak Fox News.

Czytaj więcej