Nootralize

Źródło: Nootralize

Jeśli nie wiesz, które organy regulują legalność nootropics w Twoim kraju, możesz użyć Google do nauki.

Zacznij od google „Polityka narkotykowa ” i „Polityka suplementowa ”. Dziewięć razy na 10 zapytanie to zwróci artykuły opisujące lub bezpośrednie linki do organów regulacyjnych, które zarządzają, autoryzują i umożliwiają określone działania związane z określonymi substancjami w twoim kraju.

Należy również pamiętać, że mogą występować różnice w wytycznych między stanami, prowincjami i obszarami w twoim kraju. Spróbuj rozpoznać, które władze mają ostatnie słowo; lokalny czy federalny?

Zrozumienie lokalnych harmonogramów złożonych

Kiedy rządy federalne kontrolują nootropiki, nie używają terminu „nootropics”.

Jeśli nie odkryłeś lokalnego organu regulacyjnego zarządzającego legalnościami związków w swoim kraju, przejdź do Google „Harmonogramy narkotyków ” lub „Nieplanowane substancje ” ”. Jeśli nadal nie możesz nic znaleźć, skontaktuj się z doradcą prawnym lub skontaktuj się z lokalnymi władzami w celu przekierowania do właściwego podziału.

Jeśli odkryłeś lokalny organ regulacyjny zarządzający legalnościami związków w swoim kraju, google „ Harmonogramy narkotyków ”lub„ Nieplanowane związki ”.

Prawdopodobnie odkryjesz niektóre artykuły wyjaśniające lokalny system kategoryzacji substancji wraz z prawami, listami lub bazami danych, których możesz użyć do ustalenia legalności konkretnej substancji. Niektóre związki najprawdopodobniej są nielegalne do wszystkich celów, aw wielu krajach wiele związków jest legalnie dostępnych tylko wtedy, gdy masz na to receptę. Leki bez recepty, naturalne produkty zdrowotne i suplementy diety to inne popularne nazwy stosowane na całym świecie w celu identyfikacji klasyfikacji związków o odrębnych przepisach dotyczących zakupu, używania i posiadania.

Potwierdź, że Twoje działania są legalne dzięki tym zasobom

Zazwyczaj klasyfikacje statusu prawnego (harmonogramy) określają legalność zakupu, posiadania i używania nootropów.

Kupowanie Nootropics online i importowanie do użytku osobistego

Wyszukaj w Google „Indywidualny import ” lub „Kup ” online do indywidualnego użytku ”. Możesz również dodać słowo „narkotyki”, „element zdrowia”, „suplement” itd. W oparciu o to, co dotyczy danego nootropiku.

Te wyszukiwania w Google prawdopodobnie dadzą ci szereg artykułów od głównych władz, które pomogą ci legalnie zaimportować substancję nootropową lub jak bezpiecznie kupić ją online.

Ważne jest, aby podczas wyszukiwania w Google używać słowa „do użytku osobistego”, ponieważ w większości krajów obowiązują różne przepisy dotyczące importu leków, leków i suplementów, które są przeznaczone do określonego użytku, w przeciwieństwie do sprzedaży i dystrybucji.

Podróż z nootropami

Wykonaj powyższe czynności dla narodu, z którego wyruszasz w podróż.

Upewnij się również, że sprawdziłeś bezpieczeństwo na lotniskach i kontrole graniczne „produktów, które możesz przynieść”.

Przykłady wyszukiwań w Google to: „Przynieś suplementy do samolotu ”, a po ustaleniu właściwego organu: „Przynieś suplementy do samolotu ”. Zastąpienie „suplementów” „lekami” lub „lekami” przyniesie również doskonałe wyniki w zależności od kategorii statusu prawnego, w którym znajduje się związek, z którym chcesz się udać.

Uważaj na zmieniające się prawa

Listy zakazanych substancji zmieniają się tak, aby składać się z określonych nootropów lub je pominąć, z których możesz być bardzo zainteresowany. Googlowanie w ograniczonym czasie może być dodatkowo przydatne do odkrywania wiadomości.

Co zrobić, jeśli substancja nie znajduje się na liście lub w bazie danych – jeśli nie jest zaplanowana lub formalnie niezaplanowana? Skontaktuj się z władzami regionalnymi, aby dowiedzieć się, czy wykonywanie czynności, które planujesz wykonać, jest legalne.

Wykonuj własne badania, aż znajdziesz ostateczną odpowiedź na pytania władz regionalnych. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi online, skontaktuj się z nimi prosto.

Ten post na blogu został pierwotnie opublikowany w Nootralize.com. Jeśli nie masz pewności co do legalności któregokolwiek z twoich działań, skontaktuj się z konsultantem prawnym lub władzami regionalnymi w sprawie legalności różnych substancji, których możesz chcieć używać / importować / podróżować itd.

Bibliografia

[1] https://beta.nootralize.com/nootropics/

Dowiedz się więcej