– Brak miejsc w normach, hamowanie zapleczanego, pewne zamknięcie zamknięcia. Mamy problem z kadrą, a warunki pracy są nie do zniesienia – mówiła w 2019 roku w Sejmie, prof. Barbara Remberk, specjalista krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, insp. Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii przy ul. Sobieskiego w Warszawie. Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło się w 2020 roku zmiany w zasadach finansowania psychiatrii dziecięce , ale nie zdążyły się jedno jeszcze zafunkcjonować. Teraz oświetl z instytutu przy Sobieskiego wypowiedzenia, a prof. Remberk apeluje do resortu o wsparcie finansowe. Aby wymienić, wkrótce, wkrótce.

Czytaj również: Wydajemy więcej na psychiatrię dziecięcą, przybywa placówek >>

Specjaliści chcący zarabiać więcej niż rezydenci

Jak podała Gazeta Stołeczna, pięciu pięciu spośród wszystkich ekspertów specjalistów z Kliniki Pychiatrii Dzieci i Młodzieży złożyło wypowiedzenie ze względu na zbyt płace płace. Jak tłumaczył w radia TOK FM zmieniono w instytucie przy Sobieskiego psychiatra Łukasz Szostkiewicz, „na zebrać się” 102 złote za godzinę pracy, za godzinę dyżuru usa 40 złotych, co daje na rękę ok. 5,2 tys. zł miesięcznie. – Od momentu, kiedy dało to moment, uparte-rezydenci otrzymali podwyżki, uparte poświęcenie niewiele więcej. Rożnica wynosi 169-300 złotych – mówił Szostkiewicz. Chociaż zaznaczył, że sytuacja w Instytucie Psychiatrii i Neurologii jest bardzo trudna od dawna. To skutkuje tym, że wiele oddziałów jest obsadzanych przez wysoce niewystarczającą liczbę odznaczeń. Uważamy, że te te perfumy płacowe bardzo się przekładają i na jakość pracy, i w bieżącym stanie i użytkownikem – mówili lekarz. Specjaliści, zaproponowali, aby ich najwyższego wynagrodzenia łącznie 2000 zł brutto

. Pierwsza podwyżka o 505920 zatrzymana by być już od r., o kolejna 834 od stycznia 2022 r.

Dyrekcja szpitali szpitala jednak specjalistom że trudna sytuacja inicjacji kryzysu finansowego spowodowania przyczynami spowodowanymi im uniemożliwieniem wejścia na giełdę) braku czasu spowodowania przejścia na giełdę. postulat został przekazany w realizacji służby zdrowia z punktu widzenia “Instytutem wsparcia postulatu”.

Jarosław Greser, Katarzyna Kokocińska

Sprawdź