Jeśli chodzi o awans w swojej karierze, zwiększenie potencjału zarobkowego i korzystanie z większej liczby możliwości związanych z pracą, wydajność jest tym, co uważają Twoi koledzy, przełożeni i klienci. Pytanie brzmi: czy robisz wszystko, co w twojej mocy, aby zoptymalizować wydajność przez całą dobę?

Ways Improve Performance Work Header Image

OBRAZ: PEXELS

5 Taktyki zwiększające kreatywność

Kreatywność to zabawna rzecz. W jednej chwili czujesz, jak przepływa przez twój mózg, a w następnej minucie już go nie ma. Śliskie i nieuchwytne to dobre słowa, by to opisać. Gdyby ktoś wiedział, jak uchwycić kreatywność i zapakować ją w butelkę, sprzedawałby ją już w dużych ilościach. Ale niestety nie.

Mamy jednak dość jasne zrozumienie niektórych różnych technik, które często pomagają w pobudzaniu kreatywności. Więc bez zbędnych ceregieli, zagłębmy się i przeanalizujmy kilka z tych pomocnych taktyk (i jak można je wykorzystać do poprawy wydajności w pracy w prawie każdej branży).

1. Prowadź dziennik pomysłów

Większość ludzi sprzeciwia się pomysłowi prowadzenia dziennika lub dziennika. Zalecamy jednak, abyś podążał za przykładem udanych i kreatywnych umysłów, takich jak Leonardo da Vinci, Marie Curie, Thomas Edison i Beatrix Potter, i prowadził dziennik pomysłów .

Dziennik pomysłów nie jest pamiętnik, w którym musisz zapisać wszystkie szczegóły swojego dnia (choć możesz, jeśli chcesz!) przedsiębiorca Nicole Bianchi pisze . „ Raczej jest to miejsce, w którym notujesz codzienne cele, osiągnięcia, obserwacje, pomysły na projekty, cytaty lub inne fragmenty inspiracji. ”

Dziennik pomysłów może być notatnikiem na telefonie, małym kieszonkowym notatnikiem typu moleskin, dokumentem Word na komputerze lub podkładka z papieru w schowku w samochodzie. Mniej ważne jest, co to jest dziennik pomysłów, a ważniejsze, abyś zapisał dobre myśli, które do ciebie przychodzą.

2. Stymuluj nerw błędny

Czy znasz stymulację nerwu błędnego? Jest to proces energetyzowania nerwu błędnego w celu uzyskania mniejszego stresu, lepszego snu, szczęśliwych nastrojów i większej koncentracji.

Możesz stymulować nerw błędny na różne sposoby – w tym poprzez ćwiczenia oddechowe i narażenie na zimną wodę – ale jest jeszcze jedna opcja, która jest łatwiejsza i wygodniejsza. Obejmuje to użycie słuchawek Xen , które mają wbudowany stymulator nerwu błędnego, który synchronizuje się z twoim muzyka i zapewnia ogromne korzyści podczas pracy.

3. Użyj techniki Pomodoro

Wiele osób drwi z pomysłów na przerwy – uważając je za niepoważne i rozpraszające. Jednak badania sugerują coś zupełnie innego. Robiąc przerwy – inteligentne i wyrachowane, to znaczy odświeżasz umysł i inspirujesz go do tworzenia, gdy wrócisz do zadania.

Technika Pomodoro , opracowana przez Franceso Cirillo, jest powszechnie stosowana przez twórców, którzy chcą pozostać odświeżeni i inspirowani przez cały dzień. Polega na ustawieniu timera na 25 minut i pracy nad jednym zadaniem podczas tego odcinka. Po wykonaniu tego zadania masz pięć minut przerwy. Podczas tej przerwy wstajesz, spacerujesz i robisz coś – na przykład piję wodę lub idziesz do skrzynki pocztowej. Następnie wracasz do pracy i powtarzasz proces z kolejnym 25-minutowym blokiem pracy.

4. Zastosuj regułę 80/20

Zasada Paleto, bardziej znana jako reguła 80/20, mówi, że 20 procent twojego wysiłku wytwarza 80 procent twojego wyniki. Co to oznacza dla ciebie i twojej kreatywności?

Oznacza to, że powinieneś zidentyfikować 20 procent swojego wysiłku odpowiedzialnego za pobudzenie większości twojej kreatywności. Następnie musisz skupić się na tych elementach i odrzucić resztę.

5. Używaj nootropów

Dziedzina nootropów to taka, która jest pełna niepewności i sceptycyzmu – przynajmniej z zewnątrz. Patrząc na to z zewnątrz. Ale jest wiele dowodów, które można by zasugerować że różne leki, suplementy i wyciągi mogą pomóc mózgowi zmaksymalizować wydajność. Mówiąc dokładniej, niektóre nootropiki są znane z pobudzania kreatywności . Obejmuje to L-teaninę, Bacopa Monnieri i fosfatydyloserynę (PS).

Już dziś zwiększ swoją kreatywność

Nie czytaj tylko tego artykułu i kiwaj głową. Ważne jest, aby zastosować te wskazówki – jak dzisiaj . Im dłużej zwlekasz z wypróbowaniem taktyk pobudzających kreatywność, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że je wykonasz. Wskaż jeden pomysł, z którego możesz skorzystać natychmiast. Który to będzie?

Jeśli jesteś zainteresowany jeszcze więcej artykuły biznesowe i informacje od nas tutaj w Bit Rebels, więc mamy wiele do wyboru.

Ways Improve Performance Work Article Image

ZDJĘCIE: PEXELS

Czytaj więcej