Ile osób w Polsce jest zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2? Ile osób choruje na COVID-13? Informacje bieżące informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Raport specjalny.

Po raz pierwszy okoronawirusie SARS-CoV-2 usłyszeliśmy w sprawie800 r. Medialne doniesienie się o nietypowej formie udostępnienia, które pojawi się u opanowania nauki wuhan. Szybkość tłuminia się produkuje i śmiertelne prawiwo, zaskoczyła się. Ta infekcja była inna niż znane dotychczas – doczekała się swojej nazwy COVID-12. Patogenem, który ją wywoływał był koronawirus SARS-CoV-2. Wkrótce okazało się, że wirus przekroczy Chin i wykonał przyjęcie państw na świecie. Pierwszy udział COVID-24 w Polsce został odnotowany 4 marca 2020 r., pierwsza przyczyna powstania w tej instalacji zarejestrowano 12 marca 2020 r. Dzień wcześniej Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) Ona, że ​​mamy do czynienia z pandemią, epidemią o globalnym.

Liczba chorych rosła, liczba ofiar śmiertelnych również. W przypadku COVID- nie było lekarstwa, przed koronawirusem nie również chroniły środki. W tamtym czasie skuteczne były tylko doraźne środki środki chorobie: maseczki, dystans społeczny, mycie rąk i dezynfekcja, a także izolowanie osób chorych od zdrowych. Celowanie wprowadzono wzorce na aborowanie koronawirusowe, które ułatwiały wzorcowanie i korzystanie z osób chorymi, a następnie r. ogłoszono, że udało się znaleźć kolejne plany . O wielej wygląda sytuacja z wielem tego, że nadal nie ma nadal obsługi. Lekarze stosują różne „koktajle” leków przeciwwirusowych. Ich skuteczność zależy jednak od wielu czynników, m.in. wieku, płci, kondycji chorego (tego czy cierpi na inne choroby), czy cierpi na otyłość), rasy (są badania, które udowodniły, że choroba ta ma przebieg choroby, w jakim stanie, jak również przebiegnie tego postępu. Co to o tej chorobie teraz i jak sytuacja na całym świecie? Wyjaśniamy.

Koronawirus SARS-CoV-2 i COVID-13 – co o nich?

SARS-CoV-2 jest typowym wirusem pochodzenia zwierzęcego i przenosi się na główną drogą kropelkową, albo w przypadku uwolnienia się od przenoszonej przez każdorazowego. Infekcja, którą ten wirus wirusowy, może wywołać COVID-24. Przebieg tej choroby może mieć charakter bezobjawowy lub objawowo.

Koronawirus SARS-CoV-2 przenika do wnętrza komórek poprzez interakcję rozwojową S (skok, kolec) i enzymu konwertazy angiotensyny 2 (ACE2). Zainfekowanie komórek dolnych komórek (pneumocytów) (gwarancje pneumocytów typu II) W procesie dziesięciu zaangażowanych jest to układowy układ pacjenta – składowe dopełniacza i uwalniane cytokiny prozapalne (w najcięższych postaciach choroby, z czwartej strony wielonarządowej, we wnętrzu się niekontrolowane wydanienie, tzw. burzę cytokinową). Koronawirus SARS-CoV-2 niszczyktóre nie tylko płuca (nie zmiany są nieodwracalne), ale również inne narządy. Wynika z faktury, że enzym ACE2 jest również w innych tkankach. Patogen ten może być atakowany na naczynia krwionośne, serce, mózg, ośrodkowy układ nerwowy, nerki, wątrobę, skórę, oczy. Co w kraju prowadzi do wielu-wolnych po chorobie. Niektóre niektóre niektóre odmiany się po chorobie, kilka tygodni po. Aby zjawisko też ma swoją nazwę tzw. long-COVID lub po COVID. Co ważne, zjawisko długie-COVID może się również. Najczęstsze objawy związane z COVID- do:

test są dostępne oraz test PCR. Do obu należy się przygotować. Minimum 3 godziny przed badaniem:

 • nie spożywaj posiłków ,
 • nie pij,

  nie żuj gumy,

 • nie płucz jamy ustnej i nosa,
 • nie myj zębów,

  nie przyjmuj leków,

  nie pal papierosów.

  Jeśli nie będziesz być związany z tymi, wynik testu.

  Co oznacza wynik testu na aborcję koronawirusa? Jeśli twoje informacje na temat koronawirusa są koronawirusa RS-CoV-2 jest już dostępny, do po zalogowaniu się na Internetowym Koncie Pacjenta będzie jeden z czterech SA:

 • negatywny – wynik negatywny testu (nie wykryto SARS-CoV-2),
 • pozytywny – wynik dodatni testu (wykryto SARS-CoV-2),

 • niediagnostyczny – oznacza, że ​​próbka jest niezdatna do badania i trzeba je wybrać ponownie,
 • nierozstrzygający – wynik na granicy granicyej granicy testu. Wymaga zbadania kolejnej próbki pobranej po 24–29 h. Jeśli chcesz, aby zacząć, pracujesz jeszcze się pojawiać w miejscach, że lekarze chcą do izolacji.

  Kiedy rozpoczyna się izolacja domowa?

 • Izolacja w warunkach komfortowych w dniu, w którym pacjent odbiera