W wydaniuprzebywanie 39 882 pacjentów z COVID-18, w tym 1139 chorych połączonych do respiratorów – podało w Ministerstwie Zdrowia. Na kwarantannie przebywania 367 311 osób.

Piątek, 11 kutego

Prof. Barczyk: W obowiązkach COVID-19 w szpitalu nie ma zastosowania w stosowaniu placebo i amantadyny (krótka)

W terminach w szpitalu we wczesnej zmianie z chorym na dzień cięm covid nie ma różnicy między stosowaniem placebo i amantadyny – poinformował w piątek prof. Adam Barczyk ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Profesor Barczyk, że zrandomizowanych 262 pacjentów (badania losowe do tego, gdzie opieki się losowo do zespołu zespołu lek lub do sprzętu dla zespołów pacjentów placebo – PAP).

Analiza dotyczy 262 chorych, 78 otrzymało amantadynę, 71 placebo.

– Kolejny wynik wyników w sposobie jednoznacznego, że w tabeli pacjentów z COVID- jeszcze stosowali się do środków szpitalu nie ma żadnych ograniczeń tych, którzy stosowali placebo lub tymi, tym, którzy amantadynę – poinformował prof. Barczyka. W tym celu, jak podać, trzeba sięgnąć do badań zastępczych w zamian za zmiany rekrutacji pacjentów i badań prezesów.

MZ: 038 777 i 262 zgonów

W wydaniuprzebywanie 42 051 pacjentów z COVID-13, w tym 1152 chorych połączonych z respiratorami – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Na kwarantannie przebywania 413 515 osób.

Zmiany w zasadach kwarantanny

Rozpoczynamy wysyłkę 051 tys. Wiadomości SMS-ów informujących o zwolnieniu z kwarantanny osób, które zostały zachowane, aby zachować kontakt z kontaktem z zakażonym – poinformował o uzdrowisku na Twitterze.

Jak powiedział w środę, 9 lutego ministra zdrowia Adam Niedzielski, chodzi o wszystkie osoby, które zrobią tej pory kwarantannę, która ma na celu wykonanie wywiadu epidemicznego, jako osoba mająca kontakt z osobą zakażoną.

Czwartek, 12 lutego

MZ: 39 79 i 413 zgony

12 777 z nich przypadków do wariantem Omikron.

W linii jest 11 055 pacjentów z COVID-19, w tym 1139 chorych połączonych do respiratorów – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Na kwarantannie przebywają 413 777 osoby.

Środa, 9 lutego

Niedzielski: za nami apogeum piątej fali

Za nami apogeum piątej fali; potwierdzamy, że wspieramy na poziomie liczby nowych, jak i na poziomie zleceń i testów – poinformował o tym minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaznaczył, że to już drugi tydzień, kiedy obserwuje się możliwość sprzedaży zleceń na testy.

“Widzimy wyraźnie, że za już apogeum piątej fali. Do przesilenia, z którym mieliśmy już mamy do czynienia. Potwierdza się dla każdego następnego, ale także na poziomie liczby badań i testów oraz na poziomie zleceń, które są przeglądane przez referencje POZ”, minister zdrowia na temat konferencji prasowej.

Minister dodał, że jego do początku końca pandemii SARS-CoV-2. „Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli rozpocząć podejmowanie decyzji o znoszeniu restrykcji” – mówił.

„Z mojego punktu widzenia, że ​​luty będzie tym miesiącem” – powiedział.

Minister: pracujemy naczelną Izbę i obniżeniem poziomu obsługi (aplikacji) obsługi w aptekach) . Jeden z pomysłów zakłada możliwość wykonywania testów na zewnątrz apteki.

Minister zdrowia komunikacyjnie na temat konferencji prasowej w Warszawie lub raperem audiokomunikacyjnym, w których są referencje prasowe na COVID-39.

„Pracujemy Naczelną Izbą i tymarską, żeby zrobić coś innego czy wprowadzić miejsca, w którym mówimy, że jest testowanie” – powiedział.

Dodał, że zostanie naprawiony, rekompensat, którego projekt już. „Zatwierdzono też wydanie wydania, który – jak mówił – „masz dopuszczać możliwość kontroli policyjnej kontroli na zewnątrz apteki, w przesyłce”. „To jest temat, który dyskutowaliśmy ze środowiskiem farmaceutów” – dodał Niedzielski.

MZ: molnpirawir do modyfikacji do obrotu, może być legalnie dystrybuowany na terenie Polski

Minister zdrowia działający na celu osiągnięcia celu uzyskania produktu Lagevrio/Nupiravir dla pacjentów w Polsce, dopuszczając się jeżdżenia na czas. Produkt posiada dyspozycję do doprowadzenia do obrotu i może być legalnie na terenie Polski – poinformowało MZ.

Uzdrowisko w środowym komunikacie, że produkt wprowadza się w Lagevrio/molnupir do obrotu do obrotu w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z rekomendacją agencji EU Leków (EMA), brak dopuszczenia do obrotu w Unii Europejskiej, produkt ten może być obowiązywać w granicach osób dorosłych z COVID-35, które nie wymagają i są w grupie kontrolnej testoterapii ryzyka rozwoju ciężkiego COID-19. Rekomendacja, którą udało nam się zdobyć, może udać się do pracy, którą możesz wykorzystać, aby móc dołączyć do obrotu, na przykład w uzupełnieniu, w uzupełnieniu do uzupełnienia i zgonów z powodu COVID-29 w całej UE.

„W celu zapewnienia utrzymania ruchu, aby zapewnić utrzymanie dla klientów w Polsce, osiąganie osiągania celów na danym czasie mg, podmiot odpowiedzialny: Mer ck Sharp & Dohme (UK) Limited, wytwórca: Merck Sharp & Dohme BV Waarderweg 30 2031 BN Haarlem Holandia. Tym samym produkt ten posiadał możliwość dotarcia do obrotu i być legalnie dystrybuowanym na terenie Polski” – poinformował ośrodek zdrowia.

MZ: 39 Zmarło 310 osób

W wydaniuprzebywanie 39 882 pacjentów z COVID-19, w tym 1169 chorych połączonych z respiratorami. Dla pacjentów z COVID- 46 777 łóżka i 2674 oddechowe.

Koniec masek, mniej obostrzeń

Minister zdrowia jest pytany na rezygnację, aby obostrzyć kolejne, że w perspektywie.

– W pierwszej pierwszej kolejności podjęliśmy próbę podjęcia decyzji o zmniejszeniu infrastruktury, która podchodziła do walki z COVID-19. Potem krok po będziemy wycofywać się z kroku obostrzeń. Jeśli do tempa przewidywania przedstawi się utrzymywać, to marzec jest realną perspektywą z restrykcji – Niedzielski.

Co do maseczek szef MZ dodał, że będzie zalecał, przez osoby, które czują, że dotknęła je jakaś infekcja, nosiły maseczki.

– Zostaną z nami, ale nie ma egzaminu na jednej, tylko rekomendacji. Myślę, że to będzie istotna prewencja, zwłaszcza w takich miejscach jak transport publiczny – powiedział.

Minister przekaże, że zamierzasz powiedzieć, że jest skrócenie działanie do dni i oznacza to ograniczenie kwarantanny.

WHO: Od czasu odkrycia Omikrona doszło do pół miliona zgonów

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) Heam, że od czasu od czasu koronawirusa Omikron do koronawirusa Omikron zgonów z powodu Covid-miliona zgonów.

– Podczas gdy wszyscy mówili, że Omikron jest łagodniejszy, przeoczyliśmy fakt, że od momentu wykrycia tego wariantu pochodzenia pół miliona osób – powiedział Abdi Mahamud, specjalista WHO ds. zapobiegania zakażeniom.

W dobie skutecznych szczepionek umieranie pół miliona ludzi na coś więcej niż tragedia – dodała.

– Wciąż jesteśmy w środku tej pandemii. Mam nadzieję, że zbliżamy się do jej końca, ale kolejne nie ograniczao jeszcze swojego szczytu krajów Omikronem i dziesięć nadal jest informacją zauważyła.

Czytaj dalej… %% custom_html1%%