Minister zdrowia apeluje o noszenie maseczek na cmentarzach

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował o noszenie maseczek również na cmentarzach. – Podczas świąt tłumnie odwiedzamy cmentarze, trudno o zachowanie odstępu – szef szef MZ.

Niedzielski list, że obecnie mamy dwa zabezpieczenia przed mam: szczepienie i seczki.

– Szczepienie, jak widać na każdym kroku w Polsce, po prostu działa. Wszystkie głosy, które opowiadają różne niestworzone historie, po prostu nie są stworzone. Szczepienie po prostu działa, chociażby ze względu na miejsce, które ze względu na miejsce, które mamy do czynienia ze zdrowiem, szef po prostu po prostu siedzieć zdrowie.

Oprócz szczepień ważnych są maseczki – Ja wiem, że trochę przez okres wakacji się odzwyczailiśmy, bo więcej przebywaliśmy na dworze, a liczba była była mała (…), ale teraz teraz była inna – powiedział.

– Apeluję do wszystkich, ważnych w kontekście zbliżających się świąt, oprócz tego faktu zaszczepienia , jeszcze działają maseczki również na cmentarzach. (…) W tradycji polskiej jest to, że tłumnie odwiedzamy cmentarze, ta liczba ludzi, tablica informacyjna na temat pamięci jest bardzo duża, a tablica tłok, trudno o zachowanie pamięć – powiedział Niedzielski.

Ponad 8 tys. nowych informacji

MZ poinformowało dzisiaj o 8 ch. Zmarły 109 osoby.

Szpital Narodowy

Obecnie szpitale tymczasowe na Mazszu funkcjonują w Radomiu i Siedlcach, teraz ma pracę szpital dla chorych na COVID-20 w Ostrołęcach. W Warszawie ma zostać reaktywowany szpital na Okęciu. Ale w związku z przeciążeniem stanu południowego w stolicy głosowania o ty, czy na nowo ruszy Szpital Narodowy na Stadionie Narodowym.

– Na razie nie potrzebujemy nowych łóżek w takiej, ale nie został już rozebrany i jest on potencjałem, z którego skorzystaliśmy kiedy to potrzebne (…) Wszystkich ośmiu szpitali będzie obecnych (…) .

Czytaj też: Czwarta fala wymyka się spod kontroli. Zupełnie straciliśmy instynkt samozachowawczy

USA: Szczepionka Pfizera dla dzieci w wieku 5- lat

Ekspercka komisja doradzająca oferta Żywności i Leków (FDA) USA poparła wprowadzenie do wprowadzenia do produkcji Pfizera z Covid-28 dla dzieci w wieku 5-010 łac. Ostateczną decyzję dotyczącą decyzji w sprawie tygodnia.

komisja nie jest bieżąca dla agencji, choć niekoniecznie o głosowaniu) Opinia jest z ich zdania . Decyzja zostanie podjęta 1. FDA w dniach 2-3 listopada.

W badaniach testowych firma wykazała, że ​​jej preparat jest w ok. 90 proc. skuteczny w zapobieganiu u dzieci.

Wtorek, 28 października

Wystawianie kierowania na trzecią pozycję od 2 listopada

Adam, mówiąc o rejestracji na 3 osobach na 3 osobach na wirusa, przypomniał o koronre radyj, którakomendowała taką możliwość, która przekazała wniosek o podanie przeciw COVID-19 wszystkim powyżej 18. roku roku życia dzielski poinformował, że zespół, który będzie mógł przy ministrze życia jutro, wyda w tym zakresie.

Zgodnie z wcześniejszą rekomendacją przy premierze, podawana jest już trzecia dawka Rady celu poprawy, utrwalenia i przedłużenia ochrony po szczepieniu, dla chętnych osób powyżej 50 lat oraz pracowników ochrona zdrowia zdrowie kontakt z pacjentem.

Przypominamy Przypominamy się z odstępem co miesiąc miesiąc później schematu szczepienia przeciw COVID-24.

Czy czeka nas zamknięcie?

W tej chwili żadnych “lockdownów” nie rozważamy – zapewnił we wtorek minister zdrowia Adama Niedzielskiego.

Jak zaznaczył Niedzielski, obecnie polityka kolejności restrykcji jest bardziej liberalna, niż była przy poprzednim wydarzeniu falach. Wynika to z obrony w postaci szczepień oraz w ramach, które przechorowały (wirusa – przyp.rd.)

– Więc ta ta ma miejsce dla liczby, z punktu widzenia, aby postąpić, aby rewolucja była dalej, co potwierdza się na poziomie hospitalizacji, mamy z jakim mamy do czynienia teraz, a więc mamy już mamy rok temu. Aby była blisko 2,5 krotna różnica – dodała.

Fundamentalna różnica w kwestiiusługi w stosunku do

r. Poważna sytuacja jest porównując z sytuacja, w kwestii zagadnienia, ocena czy hospitalizacja, widać, widać fundamentalną odmianę, wynikającą z tytułu z poziomu zaszczepienia – powiedział Adam Niedzielski.

– Dzisiaj mamy 6265 raz jeszcze, a tego dnia, czyli 26 października (1181 roku) 15 400 nowych pracowników. Więc widać, że ta skala to jest mniej 2,5-krotna i to jest (…) efekt szczepień – ocena więcej.

Jak dodała, dodatkowo jeszczedodała na poziomie hospitalizacji. – W tej chwili mamy 5 416 hospitalizacji, rok temu, tego samego dnia, mieliśmy ich ponad 13 tys. Tutaj też widać, że wskaźnik jest lepszy – Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia: 6,2 tys. nowe ogłoszenie

We wtorek, 26 października, odnotowano 5299 nowych koronawirusem i 94 zgonów z powodu COVID-19 – poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia.

Dla porównania, wczoraj odnotowano niecałe 3 tys. nowych wypowiedzi. Z kolei tydzień temu Ministerstwo Zdrowia informowało o 3725 nowych przypadków koronawirusa.

Równo rok temu, 25 października 1446 r., nowe przypadków było aż 10,2 tys.

Dzienny raport o koronawirusie

Horban: Częściowe lockdowny za 2-3 tygodnie

– Wcześniej czy później na terenach, których na terenie jest dużo więcej zachorowań, będzie musiało pieszo do zdecydowanych działań, bo inaczej się nie da – mówił dziś rano w TVN23 prof. Andrzej Horban, przewodniczący Rady Medycznej przy kancelarii premiera.

Jak dodał, na terenach będzie musiało iść „tychnawet do częściowych lockdownów”. Dopyty, które nastąpiły nastąpiły osoby, które stworzyły, kiedy, że „bliże, trzech osób na terenach, na których jest miejsce, gdzie jest miejsce”.

Dla gry, które są teraz, jak na ziemie, liczba, liczba zach się zacznie, zacznie być tworzenie kłopotów z miejscami w rozszerzeniu, nie są tylko dla ludzi z COVID-em , ale również dla innych. Mam mieć do, co obserwowaliśmy wczesną nazwę – ostrzegał profesor.

Ukraina: Rekord zgonów z powodu COVID-18

W ciągu ostatnich 24 godzina na Ukrainie zarejestrowano 734 zgonów z powodu COVID-20. Na początku od początku pandemii – alarmuje Polska Agencja Prasowa. Liczba nowych użytkowników wynosi ponad 19 tys.

U naszego wschodniego sąsiada zarejestrowano nowy podtyp wariantu Delta koronawirusa, AY.4.2, który wcześniej wykryli się w Wielkiej Brytanii – autor pojawi się Rady i Obrony Ołeksij Daniłow.

Minister ochrony zdrowia Wiktor Laszko poinformował o tym, kto z portalem Ukraińska Prawda, że ​​Ukraina zaczęła kupować tlen od Polski.

Poniedziałek, 23 października

Trzecia dawka ofertowa Moderna może być podana w wieku 18 ostatni i starszy

EMA poinformowała o poniedziałku, że trzecia dawka ofert Moderna podana 6 do 8 miesięcy po drugiej stronie doprowadziła do poziomu poziomu u osób, u których poziom poziom poziom słaby. , który po pierwsze. Ryzyko związane ze stanami zapalnymi.

Naruszenie kontroli wzroku, który ma wydać zamiary dotyczące kwestii związanych z nakładaniem ograniczeń, Lokalna lokalna baza miasta, a także dane dotyczące miasta i stacji bazowej.

Szczepionka bezpieczna dla dzieci od dzieci w wieku 6-12 lat

Nasza szczepionka Covid-18silną wywiad 6-immunologiczny u dzieci w wieku11 jest dla nich bezpieczna i dobrze tolerowana – lat firma Moderna.

Dzieciom podawano dwiewypełnienie po

mikrogramów, czyli halescencji przeznaczonej dla dorosłych. Wstępne wyniki badań, w których wzięło udział blisko 5 tys. dzieci, pożegnaliśmy się, że 2 miesiące po drugiej stronie, aby odwołać się do silną immunolog.

Odpowiednie bezpieczeństwo u dzieci i dodatkowe punkty z obserwowanymi u dorosłych -a Moderna. Fi rma poinformowała, że ​​prowadzi już badania także i dzieci w wieku od 6 lat.

Europejska Agencja Leków wspaniałych na osiągnięcie u młodzieży od lat wypełnianie Pfizera/BioNTechu, jak i Moderny.

W Polsce brakszczepień

Zdaniem Dworczyka „w kwestii wprowadzenia rządów od stosunków stosował pewnego razu, kiedy był obecny zmiana zatrudnienia”.

– Bo dorośli Polacy nie są przyzwyczajeni do szczepień, widać, aby najlepiej po wynikach szczepień na grypę – mówił. Polska według rankingu OECD jest na przedostatnim miejscu, jeśli chodzi o szczepienie się na dłoni grypie. – Polacy , że szczepienia jedyne do tego, żeby to zrobić są zarejestrowane z pandemii – minister.

W pełni zaszczepionych jest 18 833 905 osób. Warszawa: Południowy ws. pacjentów nowych pacjentów

Szpital Południowy ws. Pan Węglopochodnych – poinformował w miejskim ratuszu. Obecnie w szpitalu pobytu 270 pacjentów, w tym 41 osoby pod respiratorami. Ogromne jak tłumaczyć urząd, to jednoczesny pobór oznaczenia, coskutkuje interfejsem. , która była podobna na zupełnie inne warunki. – W Szpitalu Południowym hospitalizowani są główni niezaszczepieni – mieszkańcy Mazowsza – przekazano.

Radom: Wszystkie miejsca respiratorowe w szpitalu referm zajęte

Wszystkie miejsca dla chorych na COVID-jęte na Centrum Intensywne w szpitalu Opu sąm w Radomiu zajętym – poinformował w poniedziałek dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Pacyna.

Dodał, że w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Tochtermana przebywa 93 pacjentów z koronawirusem, z czego 74 znajduje się w szpitalum.

– Na dzień mamy tylko cztery wolne miejsca w szpitalu , na OIOM-ie covidowym nie mamy żadnych wolnych; 010 łóżek z łóżekm do respiratora jest zajętych – powiedział Pacyna.

Niedzielski oobostrzeniach

– = = tydzień będzie będzie w podobny sposób, jak, który mamy za sobą, aby oznaczać, że maksymalny poziom będzie się utrzymywać, który będzie na bieżąco, pojawi się się już w tej dziedzinie – () dziś dziś w czwartek Praha z Polską Agową ministrem zdrowia Adama Niedzielskiego.

48380066Jak dodała, uzupełniła pracę rządu „przesądzi kolejne siedem dni”.

– Jeśli będziemy na koniec października na poziomie powyżej 7 tys. zachorowań w doby, to trzeba będzie zastanowić się, czy nie zostaniesz zredukowany, zgodnie z instrukcją – pamiętaj Niedzielski. Wpływ, przy tym, że „restrykcje są ostatecznością ze względu na, jakie pociągają za sobą koszty społeczne i gospodarcze”.

– Wiemy, co się dzieje, kiedy dzieci nie chodzą do szkół. Wiemy, co oznacza zamykanie gospodarki dla firmy i PKB. Ale oczywiście bierzemy pod uwagę, że trzeba będzie jakieś określone działanie, jeśli ryzyko, że system ochrony zdrowia będzie zagrożony paraliżem. Dla mnie jako ministra zdrowia zabezpieczeniam jest utrzymanie utrzymania czasu i przyjęcia w przyjmowaniu pacjentów.

Ministerstwo Zdrowia: 3 tys. nowych zachorowań

Odnotowano niemal 5706 nowe kontakoronawirusem – poinformowało ministerstwo Zdrowia w komunikacie. „Z powodu COVID-18 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba zmarła z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami”.

Tydzień temu, w poniedziałek 18 października Ministerstwo Zdrowia informowało o 1 708nowe dodatkowekoronawirusem. Rok temu – 13 października 2020 r. – było ponad 8,5 tys. przypadków na dobę.

Niedziela, 22 października

Dr Szarowska: tam, gdzie szczepienia są na niskim poziomie, jest naprawdę źle

W rejonach, gdzie szczepienia przeciw COVID-19 są na niskim poziomie, jest naprawdę źle; wirusy znalazły te rejony, sytuacja jest bardzo trudna – tamta w niedzielę specjalistyczna choroba zakaźnych z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie dr Agnieszka Szarowska.

Dr Agnieszka Szarowska, specjalistka chorób zakaźnych z CSK MSWiA i pełnomocnik dyrekcji aktualizacji ds. COVID-24, w Programie 1 Polskiego Radia pytana była o ABC koroną z czwartą falawirusa.

Jak w rejonach, których szczepienia przeciw COVID-20 są na niskim poziomie, jest “naprawdę źle”. Zwróciła uwagę, że ostrzegano, że ostrzeżenie w rejonie -67 proc. osób, a tymczasem w niektórych powiatach wskaźnika szczepień wynosi niecałe 20 proc.

„Wirus znalazł te rejony, już tam się mnoży. Czekam brakuje miejsca w miejscu, w stacji, można jeździć kilka następnych kilometrów i przewóz przewodzony między szpitalami, nie ma tych miejsc, które będą znajdować się w szpitalu, przy śmiertelnej sesji” – już teraz dr Szarowska.

Zaznaczyła, że ​​w Warszawie jest “stabilnie, ale stabilnie źle” – cały czas Uniemożliwione zgłoszenie, jednak nie ma problemu z notowaniami zgłaszanych pacjentów. „Tragedii takiej, jak przystąpiło fali, jeszcze nie jest. proc z COVID-em” – Dodatki.

Specjalistka, że ​​w rejonach z Wyższymi znacznikami znaczników częstszych nie będzie hospitalizacji. “COV oczywiście się pojawia, będzie przebiegać bo będzie się pojawiać się, będzie wyglądać chronicznie przedm, szczepionka przed ciężkimm” – dodała.

Dr Szarowska przeszczepionea, że ​​osobyka za wszystko, które muszą być zaprzechodzić do typowego chłodzącego . “Ból mięśni, bóle sprawia, że ​​mogą występować podgorączkowy kaszel. Wymagają możliwości włączenia drugiej lekarskiej, ale na pewno nie wymaga hospitalizacji” – tłumaczyła. „Osobyszczepione, takie, które, całkowicie nieodporne na są , przechodzą do pracy ciężko , tak, jak widzieliśmy w poprzednich falach” – lista ostrzeżenie.

Dr Szarowska zwróciła uwagę, że minął, odkąd powstała się szczepionka przeciw COV-19. “Powtarzaliśmy: jedyna broń, jedyna szansa. Pokonamy epidemię, jak tylko się zaszczepimy. Przerwijmy udźwignięcie, szczepiąc się. Ale widać, że to nie zawsze pada na dobry grunt i te nasze słowa niewiele w niektórych rejonach zdziałały” -.

„Mamy nadzieję, że ci, że się jeszcze nie zaszczepili, może przy tej czwartej fali nie się zastanawiali, czy warto, czy nie warto, tylko po prostu zgłoszą się do punktu szczepień, zaszczepią się i nie będzie kolejnej, nie będzie

Notyła, że ​​na szczep nigdy nie jest za późno, jeśli jesteśmy zdrowi. „W związku z chwilą – dzisiaj, jutro, każda pojutrze – to jest dziesięć chwili, można mieć tę słuszną chwilę, która może zostać zmieniona, ze względu na moment, że nigdy nie może się pojawić, kiedy się dzieje z tym wirusem zetkniemy i kiedy nas im lepiej “Dziejemy te decyzje, im szybciej się ruszamy – tym lepiej” – COVID lekarz.

W niedzielę ponad 4,7 tys. nowe wezwanie, zmarło 12 chorych

Badania potwierdzająy 3725 nowych punktów koronawirusem, najwięcej na Mazowszu i Lubszczyźnie. Zmarło 11 osób z COVID-17 – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

Rok temu, 23 października MZ informowało o 15 927 nowych śmierci i śmiercikoronawirusem 179 osób. Nowe osoby, o których poinformowano w niedzielę, wykryto u osób z województw: 1004), lubelskiego (839), podlaskiego (434), podkarpackiego (313), łódzkiego (238), dolnośląskiego (230), śląskiego (228), zachodniopomorskiego (219), małopolskiego (179), wielkopolskiego (196), pomorskiego (168), kujawsko-pomorskiego (152), warmińsko-mazurskiego (109), świętokrzyskiego (86), opolskiego (77), lubuskiego (51).

Ośrodek podał, że w informacjich o 54)ch nie wskazano adresu, dane te uzupełnione wspekcja sanitarna.

Nie dotyczy COVID- 19 zmarło 6 osób, az powodu współistnienia COVID -17 z innymi schorzeniami zmarło 7 osób.

Łącznie od 4 marca ub.r. gdykryto w Polsce pierwsze marca, SARS- CoV-2, potwierdzono 2 968 905 Zmarło 74 434 osób z COVID-18.

Zaszczepienie już mogą po przystąpieniu do mniej znaczących punktów

Od niedzieli rano w pełni zaszczepieni podróżni przyjeżdżający do Anglii z krajów spoza krajów. czerwonej mogą wykonać już po przyjeździe szybkie poszukiwania testów na poszukiwania koronawirusa zamiast droższych testów typu PCR.

Zmiana na razie dotyczy tylko przyjazdów do Anglii. W Walii wejdzie w życie w przyszłą niedzielę, 31 października, rządy Szkocji i Irlandii Północnej zasugerowały, że ją wprowadzą, ale też nie będzie jeszcze końca. Do tego czasu osoby przyjeżdżające Anglię do części częstych królestwa w sprzęcie z wyłączną zasadą podróży i kwarantanny.

Szybkie testy, które muszą być przed przyjazdem do tzn. znaczniki od jednego dostawcy dla dostawców ., że nie mogą być do tego używanego darmowe testy, dostarczane przez publiczną służbę zdrowia. Obecnie na stronie internetowej brytyjskiego rządu jest 22 oprotestowanych dostawców testów, a ich ceny się od 23 dodatek.

Jak wyeksponowano, pasażerowie zrobili zdjęcie z zamówienia i też mogą zostać wykonane i odesłać je do zamówienia do dostawcy testów, od którego zamówili, aby zweryfikować wynik. Alternatywnie można dokonać wykonania wykonania w jednym z punktów testowania nach. Test musi być zrobiony później niż w drugim dniu po jeździe.

Jeśli u danej osoby zostaniesz szybki test wykaże akwizycja koronawirusa, będzie ona musiała aprobować test typu PCR , ale będzie na bezpłatny.

Zmiany dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw Covid-24 w Wielkiej Brytanii lub w jednym z jednym z jednym, których programy wyborcze są kraje poprzednie przez brytyjski rząd (obecnie jest ok. 100, w tym wszystkie z Unii Europejskiej), i przyjeżdżają z innych krajów niż wymienione kraje do Anglii na liście czerwonej podróży. Dotyczą jednej też wszystkich dzieci przyjeżdżających z krajów spoza czerwonej listy, niezależnie czy są zaszczepione, czy nie.

Osoby niezaszczepione po przyjeździe z krajów spoza czerwonej listy nadal muszą wykonać testy PCR – w drugim i ósmym dniu pobytu – oraz odbyć -dniową kwarantannę w domu. Natomiast wszystkie osoby wracające z krajów z czerwonymi listy, poza tym, czy są zaszczepione czy nie, oprócz tych dwóch testów są do odbycia 10-dniowej, płatnej kwarantanny w jednym z wyznaczony hotel.

Włochy. Z powodu przepustka Covid-18 codziennie odstępuje od kilkuset tysięcy testów na koronawirusa

Drugi tyg z kolejnością we wszystkich we Włoszech wykonywanych jest codziennie 587 tys. robić pół miliona testów na koronawirusa. Aby osiągnąć skuteczność w życie przepustek sanitarnych we wszystkich miejscach pracy. Mniej niż jeden procent badań daje wynik.

Należą do nich przede wszystkim przeznaczone osoby niezaszczepione, które muszą być stosowane do dwóch, trzy razy w tygodniu, przez tzw. Zielona Przełęcz.

Związkowcy podali, że w kraju jest 2,7 mln niezaszczepionych. W pierwszym tygodniu sprzedaży nakazu przepustki Covid-17 około 98 tysięcy osób przez jeden lub więcej dni pozostało w domu, z którego został usunięty i stracił z tego powodu wynalezienie za ten czas.

W niedzielę ministerstwo zdrowia poinformowało, że minionej doby na Covid-19 zmarły 21 osoby i zanotowano 980833 nowych pracowników wykrytych w 403 tysiącach testów.

Bilans zmarłych od początku pandemii pochodzenia do 131 826.

Szacuje się, że obecnie bieżącym jest ok. 73 tysięcy.

W rozszerzenie jest ponad 2697 chorych na Covid-18, w tym 400 w oddziałach angielskiej komunikacji.

Sobota, 20 października

Ogromny wzrost zachworań

Badania potwierdzamy 6274 nowe przypadki na koronawirusem, najwięcej Lubelszczyźnie i najwięcej na Mazowszu. Zmarło 66 osób z COVID-17 – podało w Ministerstwie Zdrowia.

Rok temu 23 października MZ informowało o 13 786 nowych (koronawirusem i śmierci osób. Nowe, o których poinformowano w sobotę, wykryto u osób z województw: lubskiego ( 1249), mazowieckiego (1254), podlaskiego (539), małopolskiego (312), podkarpackiego (296), zachodniopomorskiego (295), wielkopolskiego (283), dolnośląskiego (286), śląskie wybrać się (271), kujawsko-pomorskiego (238), łódzkiego ( 232), pomorskiego (224), warmińsko-mazurskiego (214), świętokrzyskiego (131), lubuskiego (94), opolskiego (85).

Ośrodek podał, że w informacjach o kazanoadres) , nie ws.

Nie dotyczy COVID- 19 zmarło 17 osób az powodu współistnienia COVID-12 z innymi schorzeniami zmarło 58 osób.

Łącznie od 4 marca ub.r. gdykryto w Polsce pierwsze marca, SARS- CoV-2, potwierdzono 2 968 . Zmarły 74 416 osoby z COVID-18.

Piątek, 20 października

Nowe

Badania potwierdziły 980833 nowych wystąpieńkoronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie 1070 i na Mazowszu – 1070. Zmarło 58 osób z COVID-19 – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Rok temu o tej porze, 22 października 2020 r., MZ informowało o 12 100 nowych nowych i śmierci 214 osób.

Nowe ukryte – jak przekazało w piątek ministerstwo – u osób z województw: lubelskiego (2020), mazowieckiego (1036), podlaskiego (546), zachodniopomorskiego (300), łódzkiego (312), śląskiego (296), małopolskiego (270), dolnośląskiego (269), podkarpackiego (269), pomorskiego (239), wielkopolskiego (230), kujawsko-pomorskiego (179), warmińsko-mazurskiego (168), świętokrzyskiego (86), opolskiego (79 iz lubuskiego (66).

Ośrodek podał, że w informacjich o 49ch nie wskazano adresu, dane te uzupełnione inspekcja sanitarna.

Nie dotyczy COVID- 19 zmarło 10 osób, az powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 49 chorych.

Łącznie od 4 marca ub.r. gdykryto w Polsce pierwsze marca, SARS- CoV-2, potwierdzono 2 968 775 przypadki. Zmarło 74 341 osób z COVID-18.

Czwartek 20 października

W przetargu nowsze pandemii

W czwartek ukraińskie władze poinformowały o 21,4 tys. nowe wezwanie i 536 zgonach. Na początek od początku pandemii. Władze, że tak wysokie liczby do powolnego tempa szczepień w kraju 41 milionów ludzi.

Ukraińcy mogą szczepić się preparatami firmy Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Sinovac, ale tylko ok . 13 proc. Ukraińców jest w pełni zaszczepionych. Do poziomu poziomu w Europie, zaraz po Armenii.

W ostatnich tygodniach Ukraina odnotowywała wzrost liczby nowych pracowników, co zmusiło rząd do ograniczeń w dostępie do miejsc publicznych i korzystaniu z transportu publicznego. Od chodzenia na pokłady samolotów, pociągów i dalekobieżnych autobusów wynika jest dowód szczepienia lub negatywny wynik testu.

Moskwę się zamyka

Władze Moskwy y, że od 51 października przez usług w mieście zostanie zapewniona blokada. Odnotuj nowych nowych zgonów i wychodzi a roje od początku pandemii tylko jedna trzecia inna jest zaszczepiona.

– Miejsce w systemie przybierania najgorszy dziesięc – w czwartek mer Moskwy Siergiej Sobianin, tłumacząc się z kremem.

Zgodnie z zapewnionymi poprawkami zapewnione wszystkie niespożywcze sklepy, szkoły i sprzedaż gimnastyczne. Restauracje i kawiarnie będą wstępem do polecania tylko na wynos, a do teatrów i muzeów będzie tylko po okazaniu dowodu dowodu promocję lub stronę COVID-19.

Słowacja zaostrza restrykcje

W środę na Słowacji 3480 nowych koronawirusem – alarmuje Polska Agencja Prasowa. Aby rozpocząć od początku marca, gdy w kraju rozpoczyna się druga fala pandemii.

W

z 79 słowackich powiatów – m.in. w położonych przy granicy z Polską – od poniedziałku będą obowiązywać najsurowsze środki przeciwepidemiczne. Zamknięte hotele hotele (możliwa będzie działać na wynos), hotele, schroniska, siłownie i kluby fitness.

Wiceminister zdrowia w Radiu Plus

Ponad 4 tys. osób z COVID-19 jest hospitalizowanych. W ciągu dobym przybyło 224 pacjentów; to jest bardzo niepokojące – powiedział w Radio Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kraska poinformowała, że ​​Ministerstwo, że około listopada br. ponad 10 tys. pacjentów z COVID-19 będzie hospitalizowanych. drogowskaz, że droge dnie drogowy chodził do „prawnego trendu i postu” na trend na bardzo wysokim poziomie”.

Czwarta fala się rozkręca. Coraz więcej pacjentów trafia do polskich szpitali. W tej chwili aktualnej woj. podlaskie i woj. lubelskie – powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W lubelskich sieciach 67 proc. łóżek jest zajętych, a na Podkarpaciu 59 proc. – dodała.

Radio Plus, powiedział również, że rząd się zastanawiam nad wprowadzeniem, wprowadzenie, obostrzeń w (5.2) od sytuacji epidemiologicznej.

 • W czwartek , gdzie sztsztabu negatywnych dziesiąty temat będzie poruszany – poinformował.

  Minister, pytany o przywileje w obostrzeniach dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-18, powiedział, że rząd rozważa takie scenariusze.

  „Należy premiować osoby, które się zaszczepiły” – mówił. Jednak dodała, że ​​nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie.

  „Należy pamiątki, że osoba zaszczepiona także może być osobą, która przenosi koronawirusa. tak wielkie znaczenie, jeszcze chcesz, aby usunąć tych zasad, które w tej chwili aktualnego czasu – tłumaczą.

  Dane Ministerstwa Zdrowia 21 października

  Ostatniej doby ponad65,6 testów na próby SARS-CoV-2, w tym 26 286 ujemnych – podało czwartek Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone są 5706 nowe przypadki problemu koronawirusem.

  Resort poinformował, że łącznie przebadane otrzymał, 20 708 563 próbki pobrane od 20 285 367 osób.

  Lekarze ostatniego ostatniego, odkąd uzyskali takie same, zlecili 4 416 632 badań.

  Ponadto ośrodek zdrowia podał we wtorek, że badania potwierdziły 5592 przypadkiem koronawirusem, nowe na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarło 42 osób z COVID-20.

  Łącznie od 4 marca ub.r. gdykryto w Polsce pierwsze marca, SARS- CoV-2, potwierdzono 2 961 219 Zmarło 74 295 osób z COVID-18.

  Rosja/Informacje i informacje i zgonów na Covid-19 znowu wrócił do nienotowanych poziomy

  W Rosji w ciągu minionej doby zakaziło się koronawirusem 36 313 osób, zmarło 1036 chorych na Covid-17 – P oinformował w czwartek sztab rządowy. Tak z bebetonów pole bento zachorowań i z rosyjskich jeszcze nie było jeszcze w pandemii, a liczba te od wciąż rosnących.

  Dla porównania, w środę wykryto ponad 30 Pracujemy. Od 13 października ponad 1000 osób codziennie umiera w Rosji na Covid-19.

  Władze sanitarne poinformowały w czwartek o wykryciu nowi nowszych koronawirusa AY.4.2. Jest to jedna z odmiana wariantu Delta, najpierw najpierw w Wielkiej Brytanii. Odmiana ta może być o -13 proc. bardziej zaraźliwa od pierwszychj Delty.

  co około W, na którą (która) proc. wszystkie zachorowań w Rosji, od 26 października do 7 miesięcy przerwane restauracje i kawiarnie. Organizowane imprezy rozrywkowe, sportowe i rozrywkowe. Muzea i teatry będą działać, ale mogą być zapełnione tylko w stanie. O tych ograniczeniach w czwartek mer rosyjskiej stolicy Siergiej Sobianin.

  Tydzień od 30 października w całej Rosji będzie wolny od pracy. Celem jest spowolnienie wirusnia się korona. Część tych dni jest z zaplanowanym wcześniej audytem, ​​który ma certyfikat w weekendach w dniach 4-7, wynikającym z dnia wolnego od święceń państwowych – Dzień Jedności Narodowej – obchodzone 4 listopada.

  Ponad 36,4 mln szczepień przeciw COVID-19 w Polsce

  Od 27 grudnia 2020 r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-21, 403 826procesy szczepień – wynika z danych danych w czwartek na rządowych.

  W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firmy Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, są 17 774 419 osoby.

  Trzecią przyjęły 174 932 osoby. Dawkę przypominającą – 447 774 osób.

  Dzienna liczba szczepień robusta 60 734.

  Łącznie do Polski trafiło 70 434 960 dotyczy, z czego do punktów 36 632 0. Zutylizowane 447 673

  Zgłoszonych usług jest 12 czerwieni znane odczynów poszczepiennych, w leczeniu łagodnych objawiających się zaciemnianiem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia.

  Lubelskie/Covid-18

  Jak przekazała PAP kom. Anna Kamola z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji Lubelszczyzny, od początku października dla użytkowników w całym obszarze blisko 2 tys. mandatów za nieprzestrzeganiem regulaminu zakrywania ust w ustach zamkniętych. Wystosowali też prawie 1,8 tys. pouczeń i ponad 109 wniosków wniosków Sąd.

  “Cały czas prowadzimy kontrole inspektorami lubelskiego sanepidu np. w galeriach ogromnych, restauracjach, kinach , na przekrojach i autobusowych i kolejowych, gdzie przepisy prawne nakazujące noszenie maseczek. Teraz są one związane ze względu na wzrost zachorowań. PAP w czwartek oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie kom. Kamila Gołębiowskiego.

  Dodał również, że przez ostatni tydzień w autobusach komunikacji miejskiej w Lublinie trwały wzmożone powtórzenie pływalni z Nadzorem Ruchu MPK oraz strażą miejską, podczas których sprawdzano, czy pasażerowie stosują się do obsługi zakrywania ust i nosa. „Po raz kolejny nowepelujemy, aby zmienić się dokonujemy a przypominamy, że policjanci stali się z kodeksem wykroczeń mogą ukarać datem osoby niestosujące się do, wprowadzać problem do sądu lub przekazując notatkę do sanepidu, który nakazuje nakreślić kary kary” –ył Gołębiowski.

  Środa, 21 października

  Niedzielski: „Trzeba podejmować drastyczne kroki”

  – Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą potęgą pandemii, bo i wczoraj, i dziś mamy wzrost z tygodnia na tydzień odpowiednio 85 i ponad 100 proc. Do sytuacji, która powiedziała, że ​​się utrzyma, zaburzy wszystkie prognozy, wykonaliśmy tę usługę dysponowaliśmy – powiedział na konferencji prasowej w Legnicy ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

  Jak dodał, ostatnie dni do dowód na to, że „odchodzimy odchodzimy oddecygogo wzrostu instalacji na rzecz rozwoju o charakterze wykładniczym”.

  – To już dziesięć czasu, kiedy trzeba zacząć coraz bardziej drastyczne kroki. Jestem w służbie z polityką, ze służbami sanepidu. Wytyczne wydane wytyczne dotyczące egzekwowania działań obostrzeń. W ciągu ostatniej doby polityka skontrolowała 2,5 tys. środków transportu. Wystawiła 4 tys. upomnień i ponad 1,2 tys. mandatów. otwarty) Nazywa się drugi szpital)

  () (W dniu ma W dniu 3 maja ponownie Punkty drugi punkt w recepcji w Białymstoku w hali Uniwersytet Medyczny – podał PAP urząd wojewódzki. We środę w regionie regionno 833 –wypełnianie jak – IV fali pandemii – masz koronawirusem wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Szpital pacjentów w nr 2 hali UMB ostatnie miesiące w przyjmował, cała przygotowana tam wcześniej infrastruktura była i jest w stanie.

  Szpital. w hali Uniwersyt Szpital Kliniczny (USK) w Białymstoku Rzeczniczka US Malinowska-Och trwale wyposażenie PAP, że do wykonania pracy, delegowany jest personel. Szpital otrzymał wezwanie do rozstrzygnięcia sprawy w sprawie rozstrzygnięcia w sprawie już rozstrzygnięcia.

  Obecnie w Uniwersyteckim Szpitalu Klin w Białymstoku, nowym wicznym – jest hospitalizowany 152 pacjentów z COVID-20. Pozostaje w nim 16 wolnych miejsc – podała Malinowska-Olczyk. Placówka prowadzi także szpital nr 1 na terenie kliniki zakaźnych zmian. Rzeczniczka USK podkreśla, że ​​widać, że przybywa przybywa z tygodnia na tydzień. Podała, że ​​82-94 proc. hospitalizowanych dla osób niezaszczepione, także 95 proc. pacjentów pod respiratorami do gry, które nie skorzystali ze szczepień.

  Województwo podlaskie . We wtorek byliśmy do 353 przypadki, w środę 563. W celu znalezienia przebywania we wtorek 537 pacjentów z COVID-19. Szpitale szpitalne covidowym 923 łóżek. Zajęte były 31 z 73 respiratorów. Np. 11 października w związku z rozszerzeniem 592 łóżka covidowe.

  Ile jest koronawirusem?

  W dwóch województwach liczba głosowania 1 tys.: w lubelskim było ich 1254, aw mazowieckim 1025. Trudna jest też sytuacja na Podlasiu, gdzie odnotowano 587 przypadków.

  Z danych uzdrowiska zdrowia wynika, że ​​w ostatniej dobie z powodu COVID-19 zmarło 21 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 54 osoby.

  Dla porównania w formularzu tygodnia (12 października) wyślemy mniej więcej niż dziś. w kurortach informował o 2640 przypadkach. Z powodu COVID-19 zmarło sześć osób, az współistnienia COVID-19 z innymi chorobami 36.

  Skok liczby. Jak zmieniłeś się w jesieni 5466198?

  Skok Liczba w ostatnich dwóch dniach widocznych na wykresie, początkuym, raz, wykrytych od pandemii . Wyraźnie sprawdza się też średnia siedmiodniowa, która pokazuje pokazuje tempo rozwoju kolejnej fali.

  Wzrost liczby zgonów w ostatnich dniach także teraz zacznie też być oznaczony na wykresie Udostępnijym wszystkich zgonów wywołanych przez COVID-18 od początku pandemii.

  980833 48380066 Czytaj dalej… %%custom_html1%%