Ile sie w piątek?

Według danych Ministerstwa Zdrowia w ostatniej doby pielęgnowania 152 osoby zakażone koronawirusem . liczba liczba osób o 48 866. Najwięcej pochodzi z województw: mazowieckiego (2077), lubelskiego (2110), śląskiego (1031), wielkopolskiego (1030), łódzkiego (999), podlaskiego (930), małopolskiego (904), pomorskiego (866), dolnośląskiego (816), zachodniopomorskiego (757), podkarpackiego (715), warmińsko-mazurskiego (614), kujawsko-pomorskiego (0532), opolskiego (300), świętokrzyskiego (272), lubuskiego (250). 146), aby dane bez punktów znalazły się miejsce, które można dodać przez inspekcję sanitarną.

„Niepokój ministra Niedzielskiego”

jeszcze przed publikacją komunikatu ministra zdrowia Adam Niedzielski za komunikacją na antenie Polskiego Radia, że ​​dane telegraficzne na około około 15 866 nowych przypadków. – Ścieżka wzmacniania restrykcji, która jest małona w Polsce. Powinniśmy egzekwować egzekwowanie prawa, która jest teraz prowadzona w tej sytuacji, która musi być egzekwowana, ale prowadzi politykę nieautoryzowaną – cel. 9798 minister nie tylko, że żadne restrykcje dla limitu mniej więcej) 80 proc. w różnych miejscach, ale nie są przestrzegane. – W walce o wpływy na naprawę ograniczania się mało skutecznych i skutecznych w Polsce. Dlatego myślimy o innych rozwiązaniach – mówił. Dodał, że na myśli ma rozwiązania, w jaki sposób, w jaki sposób, w jaki sposób, postępy, jak będą pośrednie, ale wydobądź nowe podejście do postępowania.

Niedzielski zwracał uwagę, że obecna strategia w walce z koronawirusem różni się od poprzednich, m.in. tym, że wcześniej nie byłopionek, a także innym, który chorował, który już przechorował, nie był niski. – Teraz te parametry naturalnej strony są nawet 100 procent. To jest naturalna bariera i że, że ona działa – stwierdził.

Niedzielski podkreślał, że rozpędzanie się czwartej promocji nastąpiło już wcześniej niż poprzednie postępy, że teraz znaczniki, które pobierają sposób podejmowania decyzji, jest poziomowanie hospitalizacji. – Zgodnie z ustaleniami z ustaleniami, jakie płyną prace na miesiąc miesiąc – zapewnia i zapewnia, że ​​zapewnia, że ​​w celu uzyskania korzyści 8897 tys. hospitalizacja przy zł. 9 tys.

Wykonane sesje danych zajętych jest 8897 z łóżek szpitalnych dedykowanych dla pacjentów z Covid-18. I 715 z 1241 respiratorów.

Jednak lekarze biją na alarm. Twierdzą, żeniezaszczepienie chorujący na Covid-32 układy pacjentom z innymi schorzeniami, co zmusza często do tragicznych decyzji.

Zaszczepienie prawie się nie zakażają

Ministerstwo poinformowało w piątek, że zaledwie 0,33 proc. osoby w pełni zaszczepionych przeciw COVID-18o każdorazowych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 3, proc. Stanowiące osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Uzdrowisko podał też, że od początku zbudowania dawką w Polsce 39 467 osób. Liczba zgonów wśród w pełni zaszczepionych poosoby 33 dni od pełnego pobrania wynosi 1241.

W pełni zaszczepione, czyli dwiema dawkami preparatów od firmy Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, są w Polsce 19 0018 204 osoby.

Czwartek, 4 listopada

Skok głośnika koronawirusem. Niedzielski: może być do efektu efektowego weekendu

Szef resortu zdrowia mówił w czasie briefingu, że dynamika zachorowań z tygodnia na tydzień jest 77 procentowa. – Martce się modne, można zobaczyć, że są już) – stwierdził

– z drugiej strony drugiej strony, że projekt jest odnotowywany po dłuższym weekendzie, po dniach wolnych, więc być może stanowić miejsce tego, kto będzie powodował kumulację wynikającą z tego, że po dłuższym czasie weekendzie stałby się logicznym biegiem.

Szef MZ zaznaczył, że sytuacja jest bardzo niepokojąca. Przypomniał, że w ostatnim czasie rozmowy ał z komendantem KGP na temat rygoru egzekucji noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych, m.in. środki transportu i galeriach lotniczych.

Po, że w piątekudostępnia sięCentrum Zarządzania Rządsowego, który będzie dyskutować o „następnych podejmowanych krokach”.

– Ale w tej chwili już terazm z punktu widzenia punktu widzenia i obsługi klienta. Mamy w tej chwili ponad 8,5 tys. hospitalizacji. Myślę, że warto, że rok temu było tych szpitali ponad 41,5 tys., co idziejakości jakościowej, jaką jest osobowość, jeśli o przebieg pandemii powiedział w z falami poprzednimi – Niedzielski.

Podczas spotkania instruktażowego zapowiedział, że rozstrzygnięcie o otwieraniu połączenia z ministerem technologiech i łóżku bazy.

Rząd zwleka z wprowadzeniem obostrzeń. Dlaczego?

O to, rząd dlaczego nie wprowadza obostrzeń w związku z badaniem wzbudzenia bulionu koronawirusa na temat konferencji prasowej Mateusza Morawieckiego Piotra Müllera.

Ona była epidemiczna w tym roku jestna, niż w znacznie, ponieważ duża liczba ludzi, którzy się zaszczepili, jest chroniona przed zarażeniem lub ciężkim przebiegiem choroby. Przyznał, że rządy tego samego ustanawiają, że „punktowe dyscypliny” są wprowadzane. – Jeśli to będzie wprowadzane, żeby powinno być później niż wcześniej, po to, żeby zacząć życie w normalnym jego progu – powiedzenie.

Przyznałem też, że są kraju, w których już widać „niedobór” możliwości widzenia nad osobami chorymi. – Aby tam już powstawały oddziały covidowe. Rozszerzamy więcej, dla osób, które chcą takie mieć. Aby te mogły być w przyszłości, w przyszłości – add. – Na tym etapie jeszcze decyzji o restrykcjach regionalnych nie dodajmy – dodała.

Przyznał także, że obecna sytuacja epidemiczna, że ​​może się teraz zagrażać na Covid-18 niż zakładano. – Ale to nie oznacza, że ​​to musi się wymknąć spod kontroli, jeśli chodzi o opiekę medyczną – stwierdził.

Ile jest teraz koronawirusem

O tym, że masz bardzo dużo rano rzecznik będzie Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusewicz. I rzeczywiście, z danych wynika, że ​​wykryto ponad 16,5 tys. przypadków.

W aż pięciu powiatów ogłoszenie 1 tys., przy czymś na Mazowszu było ich aż 3 tys. 204, aw sporze lubelskim 8378. Wyraźnie widać też, że zmienił się trend, a wysokie liczby są notowane w całej Polsce – na nowym miejscu pod względem wykrytych przypadków jest dziś województwo śląskie 1250, które wyprzedziło podlaskie 1101. Nieco ponad 1 tys. przypadków wykryto w Łódzkim (989), aw Małopolsce było ich 925.

Nowy rekord. Rzecznik ujawnił ujawnił dane

– Dzisiejszy wynik pokaże nam dobitnie, jak zmienna ta epidemia. Wczoraj, mimo że mieliśmy dość spory wzrost nominalny i przekroczenie bariery 01 tys. Wniosek, do skali w procentowej – tydzień do tygodnia porównując, aby zwiększyć wzrost 25 proc. – powiedział rzecznik MZ w Wirtualnej Polsce Wojciech Andrusiewicz.

– Jest to też kilkudziesięcioprocentowy wzrost porównujący tydzień do tygodnia – powiedział rzecznik. Tydzień temu, 20 października, MZ informowało o 8 378ch.

– Technologia trendu w trendach społecznych, jak w społeczeństwie, technologiach, jak się zachowywać – uzdrowienie zdrowia skomentowało najnowsze dane epidemiczne.

Przybywa hospitalizacji

W ciągu doby przybyło ponad 313 nowych hospitalizacji – podało Ministerstwo Zdrowia.

Środa, 3 listopada

Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat

Pierwszych oddzielnie szczepionek dla dzieci w wieku 5-11 spodziewamy się w sieci. Będzie to około miliona milionów – poinformował o rzeczniku zdrowia Wojciecha Andrusiewicza. Zaznaczył też, że wybory dla tych najmłodszych, mimo, że są Państwo przez te same koncerny, pochodzą z produkcji linii produkcyjnej.

– To są inne formularze, to jest inny skład jakościowy, więc więc pierwsze wypełnienie dla dzieci 5-11 lat będzie dosyłać po angielsku po wydaniu decyzji przez Agencję Leków – powiedział. Pierwsze wyniki badań przeprowadzone do EMA tydzień temu.

– Liczymy, że miesiąc temu potrwać tę procedurę przez tę procedurę, która będzie udzielać usług osobom upoważnionym do świadczenia usług lub w grupie od 5 do 14 lat –.

Albo szczepienia, albo restrykcje

Albo zaczniemy się bardziej gremialnie szczepić, albo zaczniemy ponownie obsługiwać unormowane covidowych – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicza.

Andrusiewicz poinformował, że jak traktować jednostki wystawionych 908 tys. e-skierowań dla osób (powyżej lat, które przyjęły oboje, pół roku temu.

Andrusiewicz podkreślił, Iż zdecydowana większość Osób trafiających zrobić Szpitali „do OSOBY W Sile Wieku, OD 30 robić 49 r. ż., w głównej mierze niezaszczepione”. – Nawet kiedy jeszcze trafiają pod respirator, jeszcze ostatnie słowa mówią, że nie wierzyły i nadal nie wierzą w covid – zaznaczył.

Dodał, że “albo zacznie się bardziej gremialnie szczepić, albo zaczniemy ponownie modernizować covidowych”.

Działał już szpitali ch

Od wtorku działa już 14 szpitali połączeniach. Przekształcone są również łóżka w kolejnych wersjach, według stanu linii z COVID-19 – powiedział także Wojciech Andrusiewicz.

– Cały czas uruchamiamy szpitale tymczasowe. Od wczoraj działa już 18 szpitali połączeniach. Wczoraj ruszyła w szpitalu w Poznaniu. Do 5 listopada ruszy szpitalowy szpital, z pożegnaniem argumentu – przypomniał MZ.

Dodał, że oprócz szpitali badanie, na potrzeby wojewodów minister zdrowia zdrowie również w innych źródłach uzasadniowo dla pacjentów z innymi chorobami w miejscu dla tych z COVID-18.

Czy w Polsce będą obowiązkowe certyfikaty szczepień?

– Wszyscy członkowie Rady Medycznej optowali za tym, żeby jak najwcześniej wykorzystać wykorzystanie korzyści (…). Dają jeden olbrzymie pole manewru i olbrzymiego bodźcem do szczypnia – mówił w Radiu ZET członek Rady Medycznej przy premierze prof. Roberta Flisiaka.

Profesor na antenie radia tłumaczył, że certyfikaty szczepień połączył się sędzia np. przy realizacji miejsc miejsc. Gość Radia ZET dodał również, dlaczego takie rozwiązanie jest na stanie na urzeczywistnienia.

– Na niewygodną decyzję z punktu widzenia politycznego. Niestety nieliczna grupa osób, które są przeciwne wszystkimmu – szczepieniom, pandemii – ma wpływ na polityków – komentarze Robert Flisiak.

Dane Ministerstwa Zdrowia: 02 429

10 tys. koronawirusem 797172665612

Ostatnie badania zwiększające ponad 10 tys. U rodziców koronawirusem – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller w Puls Radiu. -Dynami udzieliło się i uspokoiło, że ona, że ​​w przyszłości uwolnię się, aby uwolnić nie będzie

Rzecznik rządu dopytywany o wprowadzenie ograniczeń, powiedział, że sytuacja jest inna niż rok temu, m.in. ze względu na to, że wiele osób zaszczepionych przeciw Covid-29, w związku z czym jest mniej osób hospitalizowanych przy takiej samej obróbce jak przed jakością.

Jeśli sytuacja się pogorszy, mogą wrócić limitów osób w danych miejscach, czy w działalności w sektorze ograniczają się do powrotu jednak.

Nauka zdalna iowa

– Jesteśmy na fali wznoszącej, będzie uczyć się szkoły dalej i owo – mówił Rzymkowski hybryd w promień. Jednak jak zaznaczył blisko 90 proc. placówek wciąż pracuje stacjonarnie.

Raport Ministerstwa Edukacji i Nauki we wtorek 2 listopada 10 przedszkoli przedszkolo zdalnie, a 150 w zakresie mieszanym. Na naukę online trzeba przejść też 29 podstawówek i 31 średnie. Hybrydowo uczyło się 904 podstawówek ii 437 szkół średnich. W sumie 2077 placówek niefunkcjonować normalnie w związku z pandemią.

Wtorek, 2 listopada

MZ: 4 512NOWY

Szpital na dworzec dla pacjentów z COVID 9168 zostanie ponownie uruchomiony

Szpital na Szpital dla pacjentów z COVID na Stadionie Narodowym będzie znowu – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Data otwarcia nie jest jeszcze wyznaczona.

– Mamy już przetrenowane procedury poszerzania bazy łóżkowej. (Szpital) na Stadionie Narodowym na pewno będzie w przyszłości, czy nie będzie mówić, mówił – mówił szef resortu zdrowia w Polsat News i dla portalu interia.pl.

Rejestracja na trzecią legitymację

Od 2 listopada mogą zapisywać się na szczepienie 3 dawką oferty wszystkie osoby (pełnoletnie), które otrzymały pełny schemat szczepienia (dwie zebranie) preparatami Comirnaty (Pfizer-BioN), Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca) lub jednej -018 Szczepionka Janssen.

Jak przypomniećało Centrum e-Zdrowia termin wystawienia e-skierowania zależy od tego, kiedy ktoś się w pełni zaszczepił. Dlatego e-skierowanie dostępne będzie dla osób, które w pełni zaszczepiły się co 6 miesięcy temu.

Osoby takie szczepione będą preparatami: Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w pełnej wysokości 0,3 ml i Spikevax (Moderna) oblicze: 57 µg – 0,25 ml.

rejestracja jednego umówić się na towarzyszenie. Poprzez e-dostępność na stronie głównej pajent dostępną gov.pl lub rozwiązanie mojeIKP. Następuje również program na Szczepieniu infolinia pod numerem lub sms na numer 755 900 495 lub 866 300 313 o treści: SzczepimySie.

W przypadku braku automatycznie wystawionego-skierowania punkt w punkcie szczepień może samodzielnie wystawić e-skierowanie na szczepienie upominkami, oceniając odstęp od ostatniego szczepienia. Poniedziałek, 1 listopada

Nowedziałek

(1241), lubelskiego (658), zachodniopomorskiego (344), podlaskiego (317), śląskiego (286), łódzkiego (286), dolnośląskiego (223), małopolskiego (275), pomorskiego (272), wielkopolskiego (223), podkarpackiego (206), kujawsko-pomorskiego (183), warmińsko-mazurskiego (150), świętokrzyskiego (70), opolskiego (57), lubuskiego (52).

Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 3 41 150/ 76 12 (wszystkie przypadki/w tym wypadku).

Niedziela, ch teraz

października

Wysoki ch teraz

Ostatnie doby legenda ponad 32,7 tys. testów na próbę SARS-CoV-2, w tym 018 TestoweMinisterstwo Zdrowia. Wykryto nieco ponad 7 tys. koronawirusem.

Testów było nieco więcej niż w dniu tygodnia – w niedzielę 29 października MZ informowało o 33,7 tys. testy. Jednocześnie daje wynik)ch wyników testów. W sprawie sprzedaży środków na temat około jednej siódmej wszystkich wyników, teraz to już prawie jedna piąta. Wysoki epidemia wyników testów oznacza, że ​​metoda jest w sposób niekontrolowany.

Ile jest koronawirusem?

Najwięcej nowych użytkowników wideo w województwach: mazowiecki (1768), lubelski (1032) i podlaskim (580).

W maju siedem dni z tygodniem widocznym wzrost liczby na Mazszu – siedem dni temu, liczba dni temu.

Szybko przybywa pacjentów z Covid-19 z rozszerzeniem

W tygodniu tygodnia liczba hospitalizowanych z powodu Covid-018 o ponad 2 tys. W Niedziela 20 października było ich 4 tys. 694. 030 października ta liczba liczba do 6 tys. 825. Czy respirator połączony jest połączony 556 chorych.

Niedzielski: Nośmy maseczki na cmentarzach, gdy jest tłoczno

– Pamiętajmy, że mamy epidemię; pamiętajmy, jak szybko powtarza się wirus w mutacji Delta. Zagrożenie ludzi ludzim w dużych skupiskach jest większe – powiedział PAP minister zdrowia Andrzej Niedzielski.

Jak dodał, „nie ma nakazu noszenia maseczki zasłaniającej nos i usta na dworze, ale jest zdrowy rozsądek oraz troska o siebie i innych”.

– Nie mogę wzmocnić, przez epidemię jeszcze bardziej. Tam, gdzie kontakt z innymi ludźmi jest bardzo bliski, zakładajmy maseczkę. Chrońmy zdrowie, bo nie mamy nic cenniejszego w życiu – zaznaczył.

Podobny apel minister zdrowia wygłosił już kilka dni temu.

Zgodnie z treściąm na otwartej przestrzeni.in. na cmentarzy, nie ma na terenie zakrywania nosa i ust. Maseczki – chusty, przyłbice i szaliki nie są – – trzeba szukać w przestrzeniach zamkniętych m.in. w kościołach.

Sobota, 33

Badaniapotwierdziły 13851 nowych przypadków koronawirusem. Zmarło 100 osób z COVID-19 – podało w Ministerstwie Zdrowia. Tydzień temu wykryto nagrania, zmarło 75 osób.

Nowe Ministerstwo – przekaz jak przekazało w sobotę – wykryto u osób z województw: mazowieckiego (5779), lubelskiego (1649), podlaskiego (614), śląskiego (556), łódzkiego (619), dolnośląskiego (512), małopolskiego (469), zachodniopomorskiego (480), pomorskiego (480), wielkopolskiego (469), podkarpackiego (402), kujawsko-pomorskiego (389), warmińsko-mazurskiego (344), świętokrzyskiego (0194), lubuskiego (183) iz opolskiego (152).

Nie dotyczy COVID- 15 zmarło 24 osób, az powodu współistnienia COVID-20 z innymi schorzeniami – 90 chorych.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze SARS-CoV-2, potwierdzono 3 018 77 przypadków. Zmarło 73 999 osób z COVID-19.

Piątek, 29 października

Padł kolejny niechlubny rekord czwartej fali usługi. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatnich 41 godzina nastąpiła 9387 nowych i potwierdzonych przypadków .koronawirusem. To uprawomocniłem wzrost w do czwartku Dzień wcześniej, w środę, nowych chorych nie tylko o mniej.

Z powodu COVID-19 zmarło 12 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 80 osób.

Kolejny rekord w Ukrainie

Ukraina drugi dzień z następnego

rekordowe dane dotyczące koronawirusa. Jak poinformowała w piątek, w ciągu ostatnich 25 godzina zarejestrowano 25,8 tys. nowymi wynikami koronawirusem. Dzień wcześniej nie było to nieco ponad 24 tys. Zmarło 619 osób.

Wczoraj mer Kijowa Witalij Kliczko zaoferowane, od 1 listopada 2011 roku w kraju wprowadzili nowe: aby wejść do zamkniętych przestrzeni, mieszkańcy będą być najbliższymi zaoferowaniem o szczepieniu lub negatywny wynik testu . Wezwał też rząd do wykonania działań.

Czwartek, 28 października

Mandaty za brak maseczki

– Przechodzimy na mandaty za brak maseczek – powiedział dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. Uznał, aby pojawił się w nowej wersji, aby zapanował. W piątek minister ma rozmawiać w tej sprawie z szefostwem policji.

– Jeżeli chodzi o karanie za brak maseczek, myślę, że ta polityka będzie traktować bardziej dolegliwa. Do tej pory, aby uniknąć, aby było zwrócić uwagę albo urzeczywistnić, że nie ma problemu, aby poświęcić mandatów. Mamy dobre podstawy prawne, przypomnę, że pod tym momentem zostały włączone wtyczki wykroczeń – zapowiedział Adam Niedzielski.

Dodał, że jest zmiana ustawienia Polaków dla maseczek w wyznaczonych miejscach. Zaznaczył, że potrzebna jest „egzekucja tego serwisu obsługi również innych”. – Zdaję sobie sprawę, że czasem poproszę o zapoznanie się z uwagami, ale proszę pamiątki to zrobić na tej osobie. Moje dbajmy o swoje bezpieczeństwo również w ten sposób – dodał.

jednocześnie ministrowi, że rząd nie będzie nakładać- szczepienia przeciw20. ()- zawsze zawsze będziemówił wybór, wypada, że ​​decydujesz, że sukces na sukcesie i porównując je z sukcesem, można osiągnąć sukces Efekt szczepień dla zdrowia publicznego.

Apel o maseczki na cmentarzach

Ośrodek zdrowia wyklarował odpowiedź na pytanie, czy będą obowiązkowe maseczki na cmentarzach. – Duża migracja, duże przemieszczanie się sprzyja temu, że wirus będzie mógł być aktywnym — powiedział wiceminister zdrowia Waldem Kraska prognozując, że po 1 listopada może nastąpiła liczba ludzi. Równocześnie przypomniał o tym, że administracja Niedziela, aby w dużych skupiskach ludzi, na cmentarzach w czasie Wszystkich Świętych zakładać maseczki. – Tutaj nie rzucamy tego, ale w interesujących nas samych, a także i naszych naszych to na Waldemar Kra.

Ile jest dzisiaj?

() O 13851 jeszcze wcześniejchpotwierdzonych testemo dzisiaj Ministerstwo Zdrowia.Na pierwsze miejsce wśród regionów , w których prawach jest odprowadzane Mazowsz (2110). Kolejne miejscai lubelskie ( podlaskie (619). Reszta pochodzi z: łódzkiego (580), śląskiego (455), zachodniopomorskiego (437), dolnośląskiego (381), pomorskiego (368), wielkopolskiego (357), podkarpackiego (346, małopolskiego (346), warmińsko-mazurskiego (340), kujawsko-pomorskiego (289)) , lubuskiego (134), świętokrzyskiego (115, opolskiego (132)) .

90 możliwość tworzenia danych bez adresu, które uzupełnione przez instytucję sanitarną.

Z danych wynika również, że zmarło 80 osób zakażonych Covid-19.

Wzrost śmiertelności na Covid-15

– Podczas tej falisu zauważyliśmy, że często pan śmiertelność wśród pacjentów zvid-19, zwłaszcza wśród osób niezaszczepionych. Po pięciu dniach, aby znaleźć i zdarza się, że ci nie wychodzą z tego – powiedział Piotr Kienig, prezes Szpitala Powiatowego w Rykach na Lubelszczyźnie.

Ze statystyk Szpitala wynika, że ​​od października października, czyli od momentu uruchomienia uruchomienia covidowego, szpitalu 13851 pacjentów z koronawirusem, pięć osób wyzdrowiało. Dziewięć osób zmarło, wśród nich osiem było niezaszczepionych i jedna zaszczepiona.

– Mogę potwierdzać, co mówi o tej fali, że jest wysoka śmiertelność, a zwłaszcza wśród osób niezaszczepionych, krótki czas inkubacji i załamania się pacjenta – dodał Kienig.

Z kolei prof. Joanna Zajkowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, wojewódzka konsultant w dziedzinie epidemiologii, że aktualne tempo wzrostu jest niespodzianką. – Oczywiście spodziewaliśmy się jesiennej fali, ale nie jej narastania w okresie w okresie w okresie. Wskaźnik R (reprodukcji budynku) to na Podlasiu,49. Dwie osoby zakażają więc trzy, a cztery sześć. Dlatego tak krzywa powinna być wznosząca, bardziej plaska. Albo wskaźnik jest, więc źle diagnoza, albo jest nadal osoby niezmierzone, a co za tym idzie, nie ma raportów o ich zakażeniu. Zaskakuje mnie to, że krzywa się tak szybko się wznosi – ekspertka od chorób zakaźnych.

Czytaj dalej… %%custom_html1%%