1 min czytania Na leczenie na Narodowy Fundusz Zdrowia zarejestrujemy się przez internet. Tak jak na szczepienie przeciwko COVID-Badania lekarskie pracowników mogą być dłuższe. Idą zmiany w medycynie pracy . Przez Internetowe Konto Pacjenta będzie można zarejestrować się jako lekarz w przychodni, ale też w szpitalu. Nowa centralna e-rejestracja ma miejsce, że kolejki będą dalej sprawiedliwe. Tak wynika z badania projektu ustawy, nad którą pracuje Ministerstwo Zdrowia.

Adam Niedzielski, minister zdrowia, chce wprowadzić centralną kontrolę rejestracji do lekarza Elektroniczna Rejestracja Centralna ma pomóc życie pacjentom, w tym czasie. Obecnie każda przychodnia i szpital ma swoją własną rejestrację. Trzeba obdzwonić kilka, a kilka nawet kilkunastu, aby umówić się na specjalizację czy zgłoszenie na planowe przyjęcie do tej sprawy. To ma się zmienić za projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczenie usług instytucji finansowych ze środków publicznych oraz ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia. Rejestruje się do przychodni czy wspiera przez Internetowe Konto Pacjenta, podobnie jak na szczepienie przeciwko COVID- . Z danych Centrum -e-Zdrowia odpowiedzialnego za informatyzację ochrony zdrowia, że ​​obecnie z IKP korzysta

milionów użytkowników, z tego 4 mln mają zainstalowaną usługę mojeIKP, z której można korzystać na telefonie.

Zobacz też: Dokąd dąży cyfrowa administracja. Cieszyński zapowiada “urząd w telefonie”

Niestety na początku będą wybrane przez ministra zdrowia świadczenia . Przypomnijmy, że resort w wakacje pilotaż e-rejestracji. w wybranych województwach można zarejestrować się na wizytę u kardiologa oraz na badania specjalistyczne: rezonans magnetyczny i tomografię komputerową

. automatyczny system centralny ruszy od tych funkcji wizyt.

Nowy system ma uprościć i przyspieszyć proces rejestracji na świadczenie usług opieki oraz pacjentom ułatwia dostęp do informacji o terminalach wizyt u lekarzy i na badania.

Czytaj także w BUSINESS INSIDER

Projekt przepisów regulujących na wdrożenie centralnej e-rejestracji rządu ma rozwiązanie jeszcze w tym roku . Odpowiada za nie sam minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zobacz też: Duża fala COVID- rozlewa się po Chinach. Media piszą o zgonach, których nie ma w normalnym bilansie

Najpopularniejszy w BUSINESS INSIDER

Adam Niedzielski, minister zdrowia, chce wprowadzić centralną elektroniczną rejestrację do lekarza

Prawo

dzisiaj :

jol

Adam Niedzielski, minister zdrowia, chce wprowadzić centralną elektroniczną rejestrację do lekarza

Prawo

ANA