Natalii Jeziorek

07.03.2023

Fot. Materiały prasowe

Jak stworzyć związek, zmagać się z wyzwaniami? W jaki sposób psychika wpływa na nasz dobrostan? Między innymi na te pytania odpowiedzą podczas 4. Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji „Bądź”.

Jak wyjaśnić Orina Krajewska, prezeska Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”, kongres medycyny integralnej i holistycznego święta jest wydarzeniem organizowanym przez Fundację. – Do całego dnia wykładowo-warsztatowego, podczas którego głos zabierze specjalistów i zastępcy różnych dziedzin pracy nad zdrowiem i dobrostanem. Założeniem jest tworzenie przestrzeni do wypowiedzi i różnych perspektyw, które mogą, a nawet się uzupełniać, aby praca nad zdrowiem byłapeŁja okłościowa. W dziesięć sposób dajemy sobie największe szanse na utrzymanie się w zdrowiu lub wyjściu z choroby — obsługuje Orina Krajewska.

Zdrowie i wewnętrzny balans

Kongres Medycyny Integralnej każdego roku jest wokół innego tematu przewodniego; Tym razem brzmi na: „Zdrowie dźwięku i równowaga normy”. Wydarzenie po pandemicznej już wkrótce odbędzie się stacjonarnie. 11 marca 2023 roku na stadionie Legii w Warszawie będzie można uczestniczyć w prelekcjach oraz warsztatach prowadzonych przez specjalistów. Medycyna chińska, praca z oddechem i emocjami, psychosomatyka, joga, stres i układ wcześniej – między innymi o tym opowiedzą goście oraz prowadzący spotkanie, wśród nich dr Yair Maimon, Sue Stuart-Smith, Katarzyna Miller, Elżbieta Dudzińska, Martin Petrus, Marzena Barszcz , Joanna Frejus, Maria Prokop, Wojciech Eichelberger.

Organizatorzy kongresu dokonali, że działania kierowane są do osób medycyną integralną oraz poszukiwaniem sprawdzonych, naukowych metod życia w zdrowiu, których celem jest działanie dobrostanu, w ostatnich latach narażonych na wiele zagrożeń. – Zmiana stylu życia, nadmierna ilość bodźców, internet i wszystkie aspekty z nim powiązane, zmiany kulturowe, jedyna sprawa z natury, wojna w Ukrainie, pandemia — to niektóre z czynnikiemów rozwiązaniu połączenia z wyzwaniami. Niestety, statystyki to coraz bardziej coraz młodszych osób szuka pomocy związanej z tymi obszarami — mówi Elżbieta Dudzińska, lekarka medycyny i medycyny integralnej, trenerka ekspertu oddechu, Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” oraz Kongresu Medycyny Integralnej. 11 marca poprowadzi wykład później „Błędne koło czy efekt domina? Zależności między stresem, oddychaniem i układem myślim”.

Fot. Materiały prasowe

Dr Elżbieta Dudzińska podkreśla, jak wielkie znaczenie mają zewnętrzne czynniki na nasz umysł, ciało, psychikę. – Niestety, często o tym zapominamy. Odpowiedź systemu systemu, poziom stresu, oddychanie i reakcje organizmu na różne bodźce są od siebie zależne. Wspólny system tych powiązań, możemy sami przyczynić się do twojej rónowa jakość. Wiedzą, że uznanie tych kryteriów, z zaakcentowaniem ważnej roli oddychania, będę miał zaszczyt sprawdzić się podczas Kongresu, obok niezwykłego autorytetuów – mówi dr Elżbieta Dudzińska.

Wykłady, spotkania, warsztaty

4. Kongres Medycyny Integralnej Fundacji „Bądź” odpowiada narastającemu kryzysowi zdrowia psychicznego. Ma pomóc w poszukiwaniu rzetelnych informacji z zakresu nowoczesnej profilaktyki, poszerzyć wiedzę na temat zdrowia stylu życia, holistycznego związku do zdrowia oraz medycyny integralnej. Jest również stosowany w chorobach na nowotwory i choroby chore oraz ich schorzenia, zmagających się z wrażliwością na zagubienie, lęk i włączenie wiedzy na temat różnych metod wspierania leczenia. Organizatorzy zapraszają również działania zespołu medycznego, specjalistów, lekarzy pierwszego kontaktu, stawiających diagnozy, oceniających wcześniej wszystkie z klasycznych metod leczenia.

Kongres będzie osobno na kilka części. Podczas występów TEDx-owych zaczniesz mówić o zagadnieniach związanych ze zdrowiem organizmu. W takim związku z kontrolą wezmą udział między innymi Sue Stuart-Smith – brytyjska psychiatrka i psychoterapeutka, autorka książki „Kwitnący umysł. O uzdrawiającej mocy natury”, bestsellera „The Sunday Times”, dr Yair Maimon – pochodzący z Izraela specjalista medycyny integracyjnej i specjalnego przemysłu z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem klinicznym, akademickim i badawczym, Marcin Petrus – trener technik oddychania, instruktor freedivingu oraz lek. med. Elżbieta Dudzińska – specjalistka medycyny integralnej i metody postępowania, edukatorka, promująca dokładny, fizyczny sposób oddychania. Wystąpią także Marzena Barszcz – psychoterapeutka, terapeutka manualna, ekspertka metody Aleksandra Lowena z Instytutu Analizy Bioenergetycznej w Warszawie, psychoterapeuta, trener i doradca biznesu Wojciecha Eichelbergera oraz Katarzyna Miller – psychoterapeuta z kilkudziesięcioletnią praktyką, felietonistka, pisarka.

W programie obok spotkań należących do warsztatów, innych między z certyfikowaną trenerką oddechu i nauczycielką jogi Marią Prokop, Elżbietą Lange i Agatą Ziemnicką – współzałożycielkami Fundacji Kobiety bez diety, edukatorkami z zakresu diety i organizacji; Niną Nicheską – lekarką i specjalistą do spraw zdrowej suplementacji; Eliaszem Matułą – trenerem technik Bowena w ocenie mistrzowskiego; Sylwią Wójcik – terapeutką metody pracy z traumą iz przewlekłym stresem, współzałożycielką Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing, Adrianną Sobol – psychoonkolożką i psychoterapeutką oraz terapeutką manualną Katarzyną Węglińską.

Bilety na wydarzenie można kupić na Evenea.pl. Cały dochód z ich sprzedaży staje się systemem na Kongresu i celów celów statutowych Fundacji „Bądź”, czyli, w podstawowym zakresie, na szerzenie wiedzy na temat holistycznego zastosowania do zdrowia.

4. Kongres Medycyny Integralnej Fundacji „Bądź” odbędzie się 11 marca 2023 na stadionie Legii w Warszawie; szczegóły wydarzenia: www.fundacjabadz.pl.

Natalii Jeziorek

Czytaj dalej…%%custom_html1%%