Wśród drzew pomarańczowych i pięknych ludzi spędziłem wtorkowy wieczór w Los Angeles w klubie firmy produkującej napoje bezalkoholowe, Kin Euphorics , picie koktajli bez alkoholu, wypełnionych substancjami, które rzekomo zarówno mnie zrelaksują, jak i dodadzą energii.

Pokolenie aughts, napędzane miksologicznymi kreacjami instytucji kultury koktajlowej, takich jak Death & Co., dorastało, a my nie możemy (i nie chcemy) trzymać naszego trunku tak jak kiedyś. „Trzeźwa ciekawość” i trendy zdrowotne, takie jak „Suchy styczeń” trwa, a sprzedaż alkoholu W spadku. Tak więc pojawia się nowy rynek napojów, które chcą zastąpić alkohol wśród osób dbających o zdrowie.

Te nowe, oświecone firmy produkujące napoje jadą na podwójnym szczycie yuppy wellness i Doliny Krzemowej pragnienie biohackowanego, zoptymalizowanego życia . Biznesmeni z obu światów – jeden ze współzałożycieli Kin jest studentem pewnego rodzaju medycyny indyjskiej zwanej zielarstwem ajurwedyjskim ; drugi, założyciel Soylent – obstawia, że ​​trzeźwi ludzie i lżejsi pijacy szukają czegoś, co mogłoby zająć miejsce Old Fashioneds i Spicy Margs. Ale lepiej zrobią coś więcej niż tylko dobrze smakują. W końcu są sprzedawane jako wycinki soków mózgowych.

A Kin Kin Clubhouse bartender pours me a 'Some Like It Hot.'

Barman Kin Kin Clubhouse nalewa mi „Some Like It Hot”.

Zdjęcie: rachel kraus / mashable

Wraz ze spadkiem picia nastąpił wzrost „napojów funkcjonalnych” lub napoje wzbogacone substancjami powszechnie zwanymi nootropami, które rzekomo pomogą ci ostrzej myśleć lub, odwrotnie, zrelaksować się, pobudzając tworzenie neuroprzekaźników, takich jak serotonina. Te napoje (i suplementy) stały się szczególnie popularne w Dolinie Krzemowej .

Podobnie koktajle i soki nasycone adaptogenami, które są grzybami, korzeniami i ziołami, które rzekomo pomagają złagodzić reakcję organizmu na stres zyskały na znaczeniu w sklepach koktajlowych zatwierdzonych przez Gwyneth Paltrow od wybrzeża do wybrzeża .

Nie przeprowadzono dużych badań na ludziach, aby potwierdzić twierdzenia dostawców tych i nootropowych substancji, ale ewangeliści twierdzą, że ich dziedzictwo we wschodniej i miejscowej medycynie jest dla nich wystarczającym dowodem. Jednocześnie współcześni lekarze twierdzą, że obiecane efekty są bardzo mało prawdopodobne.

Ostatnio kilka marek, w tym Kin, a także Ciekawe eliksiry i Proposition Cocktail Co. , połączyły koncepcje życia bez alkoholu i napojów funkcjonalnych oraz wprowadziły linie bezalkoholowych „koktajli” gotowych napełnić kubki nie pijących lub byłych pijących, którzy nadal chcą poczuć coś z napoju, bez kaca.

Aby zobaczyć trend w akcji, odwiedziłem Kin Kin Clubhouse Kin Euphorics, nową przestrzeń imprezową marki w West Hollywood. Byłem optymistycznym sceptykiem i byłem mile zaskoczony i zachwycony doświadczeniem rozmowy z nieznajomymi w artystycznym, pięknym miejscu przy drinku, który nie był napojem wodnym w mojej dłoni.

Potem wróciłem do domu i kiedy sprawdziłem butelkę, którą dostałem na imprezę, mój żołądek podskoczył. Uświadomiłem sobie, że nikt nie przekazał ostrzeżeń „nie pij, jeśli” wymienionych na etykiecie i że kilka z tych „jeśli” opisuje mnie. Nie powinieneś pić tego napoju, jeśli jesteś w ciąży lub cierpisz na pewne schorzenia, w tym zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nadciśnienie i choroby serca, lub jeśli przyjmujesz leki takie jak leki przeciwdepresyjne.

Napoje zawierają „naturalne” składniki, ale tylko dlatego, że dany produkt nie jest substancją chemiczną nie czyni go nieszkodliwym i może nieporządnie zepsuć moje ciało. Mój gość i ja nie zostaliśmy ostrzeżeni z wyprzedzeniem, ani na samym wydarzeniu, ponieważ oczywiście tego nie zrobiliśmy. Jakże dziwnie byłoby, gdyby czeski barman zapytał swoich chętnych klientów, jakie leki przyjmujemy, zanim podał nam koktajl Kin, otoczony złotym brokatem.

A Kin Kin Clubhouse bartender pours me a 'Some Like It Hot.' Appearance.

Wygląd.

Zdjęcie: rachel kraus / mashable

A Kin Kin Clubhouse bartender pours me a 'Some Like It Hot.' Reality.

Rzeczywistość.

Zdjęcie: rachel kraus / mashable

Większy wybór w barze jest niezaprzeczalnie pozytywny, a pomysł na napój bezalkoholowy, który może również działać jako środek smarujący dla społeczności, jest kuszący. Ale te nowe firmy borykają się z tymi samymi problemami, co reszta branży wellness: twierdzenia na temat substancji są w dużej mierze niepotwierdzone, a także na ile są bezpieczne i w jakich ilościach po prostu nie są znane.

„Wszystko, co daje alternatywę i wybór przedawkowania alkoholu, prawdopodobnie będzie dobrą rzeczą”, George Koob, dyrektor Narodowy Instytut ds. Nadużywania Alkoholu i Alkoholizmu , powiedział Mashable. „Istnieje kilka naturalnych produktów [like green tea], które wyraźnie mogą ci pomóc, ale ludzie muszą być ostrożni i uważnie patrzeć na dane oparte na dowodach. Niektóre rzeczy mogą faktycznie wyrządzić szkodę, więc musisz być ostrożny. ”

Wychodząc podczas suszenia

)

Dzielnica mieszkalna w zachodnim Hollywood nie jest typowym miejscem dla klubu. Ale błyszcząca różowa mgiełka, pomarańczowy dywan przewrócony nad żwirem i daleki ziemisty bas powiedziały mi, że jestem we właściwym miejscu.

W ubiegłym miesiącu Kin Euphorics zorganizowało publiczne otwarcie swojego Kin Kin Clubhouse, stałego fizycznego miejsca, w którym marka będzie serwować napoje Kin podczas przemyślanego programowania i bardziej hałaśliwych wieczorów muzycznych. Jest to zmodernizowany dom wypełniony zakątkami do rozmowy, pastelowym oświetleniem, dużą ilością miejsca na parkiet taneczny, bary i szopę, która została przekształcona w speakeasy.

W noc otwarcia, różnorodna grupa przyjaciół i rodziny Kin ubranych w lśniące neutralne ubrania lub jasne, duże płaszcze wypełniało oświetlone na różowo podwórko. Płatni imprezowicze, zwani Brygadą Błogości, co jakiś czas wybuchali tanecznymi numerami w stylu retro z lat 60.

Ogólną misją kosmosu (i napojów) jest przedefiniowanie życia nocnego i zainspirowanie „świadomego połączenia”. Kin wypuścił napoje rok temu, ale klub jest jego nowym dzieckiem zaprojektowanym w celu wspierania wizji Kin.

„Wszyscy zmierzamy w kierunku bardziej świadomego konsumpcjonizmu, bardziej zainspirowani i poinformowani o dostępności świetnych składników na rynku” – powiedziała Mashable Jen Batchelor, współzałożycielka i dyrektor generalna Kin Euphoric. „Naprawdę potrzebna jest możliwość odżywienia umysłu i systemu energetycznego.”

Kiedy wraz z moim gościem (moją siostrą Avivą) dotarliśmy do przodu linii na żwirowym podwórku, zamówiliśmy po jednym koktajlu High Rhode: pikantnym margaricie „Some Like It Hot” oraz bardziej ziołowy napój z soku ananasowego, „Rhode Less Traveled”.

High Rhode to „napój nocny Kin”, który ma trzy kategorie składników, które mają „podnieść umysł i zrelaksować ciało”. Obejmuje to, według Kin, adaptogen rhodiola rosea do „wspierania równowagi kortyzolu” (hormonu stresu), nootropów „GABA, 5-HTP i tyrozyny”, „do wspierania neuroprzekaźników odpowiedzialnych za nastrój, przyjemność i nagrodę dla zwiększenia wytrzymałości społecznej ”i botaniki, jak hibiskus, dla smaku. W koktajlu High Rhode jest ogólnym zamiennikiem podstawowego alkoholu, takiego jak tequila, ale ma naturalnie znacznie łagodniejszy smak. Sam w sobie przypomina trochę funky wody z hibiskusa.

Po kilku łykach nie było możliwe, aby moja siostra i ja nie zadawały sobie pytań: Czy coś czujesz? Ale przy całym tym pogawędce, dobrze ubranych gościach i pomalowanych twarzach tancerzy kręcących wokół nas ruchy, było naprawdę niemożliwe, aby stwierdzić, czy to środowisko sprawiło, że byliśmy trochę szczęśliwi i towarzyscy, czy koktajl.

A Kin Kin Clubhouse bartender pours me a 'Some Like It Hot.' All the guests standing in the line for the wellness bar.

Wszyscy goście stojący w kolejce do baru odnowy biologicznej.

Zdjęcie: rachel kraus / mashable

Ale różnicowanie jest naprawdę poza celem makiety soków mózgowych. Jeśli bezpiecznie spędzasz miło czas w ciągu tygodnia z przyjaciółmi lub grupą nieznajomych bez pomocy alkoholu i używasz produktów zgodnie z zalecanymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa, być może nie ma znaczenia, czy to doświadczenie pochodzi od napoju, środowisko, efekt placebo lub dowolna kombinacja rzeczy.

„Jeśli chcemy odkryć sposób, w jaki pijemy po godzinach, to jak wyglądałaby przestrzeń?” Batchelor powiedział o bodźcu dla całego doświadczenia klubu Kin Kin, nie tylko napoju. „Jak wyglądałby nasz bar? Chcemy stworzyć nową rzeczywistość, więc przestrzeń jest świetnym sposobem na zrobienie tego. ”

Okazało się, że kilka łyków lub nawet jeden koktajl High Rhode nie jest przeznaczony do robienia dużo fizycznie. Brodaty i w kapeluszu o szerokich rondach i okularach przeciwsłonecznych o godz. 19:30, drugi współzałożyciel Kin, ex-Soylent exec Matthew Cauble , powiedział mi, że po kilka drinków powinienem poczuć coś relaksującego – chociaż maksymalne spożycie napoju Kin wynosi cztery, co stanowi kolejne zastrzeżenie, o którym dowiedziałem się dopiero później w nocy.

Drugi napój Kin, Dream Light, wykorzystuje grzyby adaptogens reishi i kwiat męczennicy oraz środki nootropowe, takie jak melatonina i tryptofan, aby rzekomo zmniejszyć niepokój i wywołać stan łagodzenia. Klub Kin Kin zaczął serwować Dream Light w połączeniu z mlekiem owsianym i cynamonem pod koniec wieczoru w przebudowanym garażu pokrytym poduszkami podłogowymi o nazwie Sleep Easy Speak Easy.

Cauble powiedział, że najdokładniej naśladując odhamowujące działanie alkoholu na ciało i mózg, jest połączenie High Rhode z napojem „nightcap” Dream Light; społeczne skutki High Rhode zmieszane z relaksującymi efektami Dream Light rzekomo byłyby zgodne z odrażającym alkoholem, którym jest alkohol. Kin nie opublikował badań ani danych na poparcie domniemanego działania napojów, ale zamiast tego opiera się na tradycyjnych zastosowaniach substancji w medycynie wschodniej i anegdotycznych raportach swoich klientów.

„Nie twierdzimy, że nic, czego nasi klienci nie udostępnili nam, jest dla nich konsekwentne” – powiedział Batchelor.

A Kin Kin Clubhouse bartender pours me a 'Some Like It Hot.' Drifting off to adaptogenic dreamland...

Odpływ w adaptogenną krainę snów …

Zdjęcie: rachel kraus / mashable

Czekając w kolejce na nasze koszulki nocne, jeden uczestnik powiedział mi, że czuł się „makaronowo”. Rozmawiając na zewnątrz, inna powiedziała, że ​​„czuje to”.

„Jest energetyzujący, ale bardzo wyraźny” – powiedziała artystka Lucy Blehar. „Nie czujesz się tak, jakbyś był wyciągany jak alkohol”.

Niektórzy uczestnicy nie byli tak przyzwyczajeni do wieczornych wibracji; jedna kobieta powiedziała mi, że „rozegrała” wydarzenie przy lampce wina. Podczas gdy dwie kobiety napierały na mowę, słyszałem, jak jedna z nich pyta drugą „co piją? Wódka?”

Inny uczestnik, Daniel (który wolał nie identyfikować się po nazwisku), był sarkastycznie wylewny, kiedy zacząłem z nim rozmawiać o jego doświadczeniach z napojami. Kiedy byłem mniej niż rozbawiony, dał mi chytre poczucie winy, że został ukamienowany przed przyjęciem. Ale kiedy zaczęliśmy mówić o większej koncepcji, stał się bardziej rozważny. Daniel ostatnio przestał pić alkohol z powodów osobistych i zawodowych.

„Jestem cztery miesiące trzeźwy” – powiedział Daniel. „Jest dla mnie idealny. Możesz towarzysko. ”

Umowa, której nie możesz odmówić

)

Dla osób nie pijących lub osób pijących w towarzystwie, które spędzają lub chcą spędzić czas nie pijąc, zamiennik koktajlu biodrowego, który sprawia, że ​​czujesz się rozluźniony – ale zdrowy – brzmi jak święty Graal. Ale czy to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe?

John Wiseman jest założycielem firmy zajmującej się produkcją napojów adaptogennych Curious Elixirs, która projektuje również swoje napoje do mieszania jak koktajle lub popijania z dodatkami. (Niedawno wypróbowałem miksturę numer 4 na skałach, i to było jasno imbirowe, choć trochę brudne).

Po tym, jak Wiseman rozliczył się z alkoholem, odkrył adaptogeny i chciał podzielić się tym, co mogliby zrobić dla ludzi takich jak on, którzy starali się znaleźć sposoby, aby pozwolić im pić mniej.

Jednak Wiseman przyznaje, że istnieje pewna kwestia: brakuje twardych dowodów ze strony USA i europejskich instytucji badawczych na zalety tych substancji.

„Bardzo trudno powiedzieć, że istnieją przekonujące dowody na poparcie jednej z tych popularnych rzeczy na rynku” – powiedział Mashable dr Zhaoping Li, dyrektor Center of Nutrition w UCLA Health.

Według własnych badań Li i Mashable istnieją pewne małe badania, niektóre badania na zwierzętach i niektóre badania, które analizują mechanizmy komórkowe, na których określone związki mogą pracować, aby poprzeć twierdzenia na temat popularnych adaptogenów i nootropów. Jednak jednym z powodów braku badań jest to, że „adaptogeny” i „nootropowe” nie są „kategoriami naukowymi”, jak to ujął Li.

„Nie można postrzegać wszystkich nootropów i adaptogenów jako jednego bytu” – powiedział Mashable dr David Hogan, profesor geriatrii z University of Calgary, który wcześniej badał wpływ suplementów na mózg. „Różnią się znacznie tym, czym są, w jaki sposób są przyjmowani i co powinni robić. Idealnie byłoby, gdyby każdy konkretny produkt był testowany w obiektywny sposób, aby upewnić się, że są one zarówno bezpieczne, jak i skuteczne, co określiłbym jako prowadzące do osobistych korzyści. ”

To nie znaczy, że naukowcy i dziennikarze nie próbowali. W 2017 artykuł w Samego siebie , pisarka naukowa Melinda Moyer dokonała przeglądu literatury naukowej na temat niektórych z najpopularniejszych adaptogenów i stwierdziła, że ​​nie ma dużych, recenzowanych, opublikowanych badań eksperymentów przeprowadzonych na ludziach, które potwierdzałyby twierdzenia na temat zdrowia i dobrego samopoczucia dotyczące tego, w jaki sposób adaptogeny pomagają naszemu ciału radzić sobie ze stresem . Mashable przeprowadził nasz własny przegląd i stwierdził, że literatura na temat najpopularniejszych adaptogenów jest ograniczona do małych badań w niszowych czasopismach; żadne z dwóch najczęściej reklamowane badania łączące rhodiola rosea z redukcją stresu były randomizowanymi kontrolowanymi badaniami, które są złotym standardem badań naukowych.

W odniesieniu do nootropów, dr Pieter Cohen, profesor Harvard Medical School, który bada bezpieczeństwo i marketing suplementów, mówi, że jest ostrożny, że literatura popiera twierdzenia marketingowe.

„Czy niektóre z nootropów, które są sprzedawane, miałyby wpływ na mózg? Tak. Czy będą miały reklamowane efekty, takie jak poprawiona przejrzystość? To prawdopodobnie bardzo mało prawdopodobne. Jedyny raz możemy powiedzieć coś takiego to wtedy mamy kliniczne badania na ludziach, których nie widzę – powiedział Cohen.

Na przykład Kin umieszcza wersję suplementu diety neuroprzekaźnika GABA w swoich napojach, ponieważ uważa się, że sprzyja relaksacji. Ale to jest nie jest jasne w środowisku naukowym, że suplementacyjna wersja GABA jest nawet w stanie przeniknąć przez barierę krew-mózg.

Brak badań, o których wspominają eksperci zdrowotni, nie martwił się Batchelor Kin, który napisał w e-mailu: „Wszystkie składniki w Kin istnieją od co najmniej pół wieku i są ogólnie uważane za bezpieczne do spożycia przez FDA. ”

Li uważa powszechne substancje w tych napojach za „prawdopodobnie w porządku” – ale z pewnymi zastrzeżeniami.

Niektóre substancje narażone są na interakcje z narkotykami (np. Leki przeciwdepresyjne) w nieprzewidywalny sposób, zwłaszcza jeśli przyjmujesz te substancje w dużych dawkach – powiedzmy, jako zamiennik alkoholu. Kin wymienia szereg ostrzeżeń przed wchłanianiem, na przykład jeśli jesteś w ciąży lub „jeśli masz stan chorobowy, w tym między innymi zaburzenia przewodu pokarmowego, choroby serca i nadciśnienie” oraz „jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, w tym ograniczone do kumadyny, leków przeciwdepresyjnych, inhibitorów MAO lub SSRI ”. To dość szeroka lista, a eksperci twierdzą, że użytkownicy poważnie traktują potencjalne ryzyko i skutki uboczne, które kataloguje Moyer – takie jak poronienie.

„Po prostu nie mamy danych na temat bezpiecznych poziomów”, powiedział Koob z instytutu ds. Nadużywania alkoholu. „Wiele z tych preparatów ziołowych to nie tak dobrze kontrolowane . Jeśli bierzesz dużo cokolwiek to jest, musisz upewnić się, że nie robisz krzywdy, o której nie wiesz. ”

Kwestia dawkowania, dotycząca skuteczności lub bezpieczeństwa substancji, jest również drażliwa. Na przykład jedno małe, ale randomizowane badanie kontrolowane placebo sugeruje , że rodiola może złagodzić depresję, gdy jest podawana osobnikom w odmierzonej dawce o określonej godzinie każdego dnia. Jednak ponieważ firmy produkujące napoje, takie jak Kin, stosują „zastrzeżoną mieszankę”, nie są zobowiązane do ujawnienia, ile każdej substancji jest w ich napojach, powiedział Cohen z Harvard Medical School.

„Sposób, w jaki prawo dotyczy tych suplementów, firma może wymieszać dowolną kombinację, dowolną ilość różnych składników, które chcą, i umieścić ją w coś, co nazywa się zastrzeżoną mieszanką, a wtedy nie Muszę zadeklarować, ile tam jest – powiedział Cohen. „Więc naprawdę nie wiesz, ile bierzesz.”

Kin koncentruje się jednak bardziej na doświadczeniu jednostki niż na konkretnym twierdzeniu na temat pojedynczego związku i nauki o mózgu.

„Kin nie jest lekiem ani próbą lekarstwa na coś innego niż samotność, więc minie trochę czasu, zanim będziemy mogli potwierdzić wyniki Kin, pomagając ludziom lepiej się bawić przy mniejszym żalu, co ostatecznie jest tym, co popieramy – powiedział Batchelor.

Jeśli chodzi o ostrzeżenie dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa, Kin scharakteryzował ostrzeżenia na tylnej etykiecie jako „środki ostrożności przed niewłaściwym użyciem”, ale nie określił potencjalnych skutków, jeśli przypadkowo je niewłaściwie wykorzystasz (tak jak ja). W przeciwnym razie Batchelor mówi, że dopóki użytkownicy Kin będą postępować zgodnie z instrukcjami butelki, wszystko będzie w porządku.

„Jesteśmy dumni z tych stosów składników, zaprojektowanych zarówno przez zielarzy Kin, jak i chemików, w celu zapewnienia wyjątkowego i subtelnego musowania społecznego, charakterystycznego dla doświadczenia Euforii: takiego, który pozwala pijącemu zachować kontrolę nad swoim doświadczeniem. , zachowujcie ich zdolności i bawcie się dobrze ”- powiedział Batchelor.

Oceniając potencjalne ryzyko i roszczenia związane z tymi substancjami, porównałem je do alkoholu. Obecnie adaptogeny i nootropiki są naukową nieznaną. Dla porównania alkohol jest substancją, o której wiemy, że jest szkodliwa dla naszego mózgu, ciała, a czasem i ducha. Lub, jak ujął to Wiseman: „Nie chodzi o to, czy alkohol jest dobry czy zły. Chodzi o to, że zbyt dużo jest zdecydowanie złe. I potrzebujemy lepszych opcji.”

Może te opcje nie muszą być wypełnione niedostatecznie zbadanymi ziołami, chemikaliami i grzybami. Ale dzięki trzeźwemu ciekawemu rynkowi z pewnością pojawi się więcej opcji.

Spokój teraz

)

Gdy mój suchy suchy styczeń dobiegł końca, pomyślałem: „może powinienem to kontynuować? Mogę to zrobić!”

Potem natychmiast wypiłem butelkę wina, nie spałem do 3 w nocy i cały weekend spędziłem na kacu. Abstynencja nie działa dla mnie, ponieważ powoduje później jej równą i przeciwną reakcję.

Tak więc dla kogoś takiego jak ja napój Kin lub Curious Elixir brzmi jak sekretny sos. Powiedziałem o tym wszystkim moim znajomym. Przeczytałem, zbadałem i pobrałem próbki. Jestem uwiedziony pięknym brandingiem, konceptem, większym ruchem związanym ze stylem życia, którego częścią są te napoje.

Ale bez wiedzy naukowej, aby to poprzeć, i dołka w żołądku, który tworzy się, gdy zastanawiam się, co picie trzech koktajli adaptogenno-nootropowych podczas przyjmowania leków może wpłynąć na mój mózg, wracam na Ziemię. Napoje te mają potencjał jako alternatywy dla alkoholu, ale należy zachować ostrożność w zakresie dawkowania i oświadczeń o ich działaniu.

Nie wszystko, co się świeci, jest złotem, a podczas mojego wtorku w klubie Kin – dzięki tym błyszczącym napojom – usta wszystkich lśniły.

AKTUALIZACJA: 27 lutego 2020, 14:07 PST

Ta historia została zaktualizowana, aby odzwierciedlić fakt, że John Wiseman z Curious Elixirs uważa tylko, że brakuje twardych dowodów na „adaptogeny” w „zachodniej medycynie”.

Czytaj więcej