Karolina Dudek, Interia ZDROWIE: Pani doktor, jaki jest bieżący mit o menopauzie, w jaki wierzymy?

Dr n. med. Preetiwal: opauza w mężczyźni odbiorze się piętno. Kojarzy nam się tylko z tym, że teraz już wszystko będzie źle. Tworzymy starzej, nic już nie będziemy tworzyć. Stereotypowe podejście do menopauzy zakłada, że ​​2 miesiące temu, że zatrzymanie zatrzymania, definitywne, niemalże na postawie. Tymczasem jest to okres biologiczny, taki jak każdy inny. Kobiety właśnie tak o tym cel. Był okres, kiedy można było wydać na świat dzieci, teraz rola biologiczna się zmieniła. Jesteśmy w dodatkowej, nowej scenie. Wiele się tego boi, inicjuje przemianę jako definitywne procesy kobiet młodości, koniec życia wręczone.

Gdy wpiszemy w Google hasło “menopauza”, wyskakuje nam cała lista objawów. Uderzenia gorąca, problemy ze snem, rozdrażnienie, skłonność do depresji, tycie, spadek libido. To przeraża.

– Na szczęście jest coraz więcej specjalistów, którzy nie straszą menopauzą, tłumaczą, z czestą terytorią. To, co może z niej wynikać.

– Wiele krzywdy wyrządzają kobietom media, które kreują modę na wieczną młodość, z przełączaniem puntu jest do widzenia, a obwinianie menopauzy za wszystko, co spotyka kobiety po -tce, do odwzorowania naszej biologii.

Nie dziwię się kobietom, że w to wierzą. Żyjemy dłużej, dłużej trzymamy i chcemy byśmy mogli najpiękniejsze lata swojego życia.

– Ale przecież to nie. Kobiety, które myślą, że jak skończy się miesiączka, od razu skończy się wszystko w ich życiu, bezrefleksyjnie się korzystasz z tego stanu, bez poprawy swojego organizmu. Proszą, aby kupować i wykonywać prace związane z korzystaniem z korzystania z narzędzi i utrzymania wiecznej młodości. Do totalnego hamowania menopauzy.

– Z mojej przyszłej perspektywy, potem jest to, jako zajęcie się, jak kołowanie kobiety jest, a z tym, jak zmieniają się jej potrzeby – fizyczne, nadmierne i duchowe.

Pani określa menopauzę jako moment w okresie wchodzenia w okres dojrzałości. Co to znaczy?

– Jest takie piękne zdanie, które doskonale tłumaczy. Życie ktoś nas urodził, potem my urodziliśmy kogoś, a teraz nadchodzi czas na rodzenie się każdego. Rodzenie siebie na nowo, pozostawienie za sobą wszystkiego, co jest ukształtowane, np., obciążające, zostawianie sobie tylko tego, co nam pozostawi to znaczy. Kobieta dojrzała powinna, jak dziesięć momentów dożyć wyborów, dalej chce. Do zwrócenia się ku swoim potrzebom, do pracy nad sobą, do przedefiniowania swoich obowiązków społecznych, rodzinnych i kulturowych, a następnie do przefiltrowania wszystkiego, co tylko to, co ważne jest ważne.

– Medycyna holistyczna uczy patrzeć na ciało człowieka jako na całość. Te wszystkie przypadki, których doświadczamy przy okazji menopauzy, mają jakieś głębsze znaczenie. Znalezienie ich przyczynienia się do Keys do ich wyleczenia.

O menopauzie mówi się na gwałtownej zmianie. Jakby nagle miał nagle przekręcić wajchę, która natychmiast odetnie dopływ hormonów. Pani przekonuje że to proces, i przed że, premenopauzy możemy odczuwać już na długo nadobowiązek.

– i odczuwamy, tylko nie zawsze potrafimy je sprowadzić. Menopauza do procesu złożonego. Jest i okres przedmenopauzalny, jest i okres pomenopauzalny, wczesny i późny. Tu nie ma jednego kalendarza, ani scenariusza, jak do przebiegnie. Cała ta przemiana może trwać nawet od pięciu do dziesięciu lat.

– Z doświadczenia z pracy z kobietą wynika, że ​​naprawa, jak kobieta dba o swoje życie, o swoje ciało, o baz, jak odżywianie się i jak pracuje, to wszystko ma duży wpływ na, jak będzie przechodzić menopauzę. Zapewniam panią, że to nie jest tak, że wszystkie kobiety po nadmiernej ciąży cierpią.

Pewne niejedna kobieta, która do przeczytania, a właśnie w okresie okołomenopauzalnym, powieto teraz – nie ma mądre rzeczy mówi ta pani doktor, ale na takie dbanie w potrzebie trzeba mieć czas i warunki. Jak tu wpatrywać się w swoje potrzeby, gdy człowiek zalewa fala gorąca, poci się, spać nie może, tyje paskudnie i chodzi zły na cały świat.

– Nie wszystkie kobiety tak cierpią. To nie jest regulowane. Przez tyle lat zaobserwowałam jeszcze jedną prawość – jeśli kobieta latami przepracowywała się, dawała dobę w nieskończoność, niedosypiała, zawsze troszczyła się o innych, o rodzinie, pracy, dom, nie o siebie, jadła byle co, piła 10 kaw dziennie, wszystko robiła na już i na teraz, jej organizm ma pełne prawo się wyczerpać. Nie naprawimy tej jednej tabletka, ani jednej wizytą u lekarza.

że przychodzi do gabinetu opieki związanej z menopą, która wiąże się z menopą i zaburzeniami hormonalnymi. . Załóżmy, że nie uniemożliwiono możliwości, aby dobrze i umożliwiało opiekowanie się swoim ciałem. Czy dla niej jest już za późno na pomoc?

– Przychodzą takie kobiety. Byłem w jednej trzeciej kolejności, mogącej oglądać, że proces, w którym się znalazły, miało miejsce, w którym nie miały miejsca. Wymaga odpoczynku. W samej kolejności, jak zacząć z pierwszej zasady dobrego leczenia, należy jej pomóc i ulżyć jej objawom. Różnymi dostępnymi metodami. Zaczynamy od tego, by wyciszyć ten stan.

– Bywają kobiety z obfitymi miesiączki, napadami gorąca, cystami na jajnikach, depresją. Trzeba wyleczyć. Zwykle pacjentka pacjentka ode mnie leki hormonalne, zabiegi, które punkty czy suplementy takie. Ale bardzo zależy także od niej samej. W czasie trwania tego okresu. Jak się o nie troszczyć.

Wraz z menopauzą nadchodzi zwykle libido. A może to kolejny mit – że nadmiarka do początku życia muzycznego kobiety?

– Bardzo dużo kobiet tak myśli, a potem nagle się zaczyna, że ​​tak nie jest. zazwyczaj wystawiasz się, jak również. problemy z nawilżeniem pochwy, co jednak łatwo dają się wiązać. Są preparaty, które pomagają bardzo.

– I tu znowu wracamy do tego, co już mówiłam – nie zawsze menopauza jest winna, ale raczej styl życia, stres, przemęczanie dają o sobie. Aby wszystko odebrać batutę życiową, wykonaj tego stopnia, że ​​nawet brakuje jej pełnienia funkcji. Tym bardziej wwtedy posiada wwtedy na seks.

– Jeśli jednak zdamy sobie sprawę z tego, że odczuwamy w tej sferze brak, to jest już pierwszy duży krok do tego, coś tu odbudować. Metoda jest wiele: masaże, joga, treningu czy naprawy układu nerwowego. Zawsze tłumaczę kobietom, że gdy pobudzamy oryginalny układ sympatyczny , gdy cały czas jesteśmy w działaniu, to nasz układ parasympatyczny [przywspółczulny, odpowiedny za hamowanie, odpoczynek – przyp. red.] nie bardzo ma nawet jak i kiedy się włączamy. Jak wwtedy jesteś o seksie? Dlaczego poza lekami, hormonami, ziołami podtrzymania nazwy są balansami całego organizmu i z układem sympatycznym z parasympatycznym.

Czyli niesłusznie przypływa menopauzie wygrywa za zdrowie zło, które dzieje się z ciałem kobiety w wieku wieku? Szkody wyrządzone są już nie.

– Dokładnie. Jeśli nie dajemy naszemu ciału najmniejszemu mu prawa do odpoczynku, nie dziwmy się, że odmawia współpracy. Zachwiana homeostaza – utracony balans organizmu – są w okresie menopauzy bardziej dostrzegalne.

– wspomniałem już o układzie nerwowym, ale tylko do jednego elementu. Pójdę, że żółto żłobienie w systemie powiększonych kobiet siejeje układanki pokarmowy, stan żołądka i boleśnie odbijają się na zdrowiu całego organizmu. jest z tarczycą. Jej stan bardzo mocno rzutuje na. Aby leczyć uaktywnij mecynę integracyjną – nie można było jednego symptomu czy jednego układu. A menopauza naprawdę nie jest aż tak straszna. Odwróćmy myślenie – niech menopauza będzie okazją do tego, przez się sobą zaopiekować, a nie by się nad sobą załamać.

Rozmawiała: Karolina Dudek

*

Dr Preeti Agrawal jest doktorem nauk medycznych, ukończyła medycynę integracyjną na Uniwersytecie Arizona Centrum Medycyny Integracyjnej. Jest specjalistą II stopnia z ginekologii i położnictwa, prezeską Fundacji Kobieta i Natura, założycielką pierwszego w Polsce Leczniczego leczenia integracyjnego. Od wielu lat leczy i propaguje holistyczne podejście do zdrowia i choroby. Leczy w oparciu o medycynę integracyjną, czyli działalność biznesową z szeroko pojętą medycyną naturalną. Jest autorką rezerwacji i publikacji, w tym wydaniu, w “Siła jest w Tobie, rzeczy i punktu widzenia w rzeczywistości życia”, “Menopauza. ”, „Odkrywam maskę”.

W 2017 roku dr Preeti Agrawal został odznaczona Złotym krzyżem Prezydenta RP za zasługi w działalności społeczeństwo na rzecz rozwoju społeczeństwa.


CZYTAJ TAKŻE:

Hashimoto wykreśla się w głowie. Tu też je pokonasz

Czytaj dalej… %%custom_html1%%