black coffe

Gdzie rozpoczęła się kawa kuloodporna?

Dave Asprey był odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą z Doliny Krzemowej, kiedy jego zdrowie naprawdę zaczęło odczuwać uderzenie. Był otyły, ważył prawie 300 funtów. Był również chronicznie zmęczony, a jego funkcje mózgowe zaczynały cierpieć.

Przez lata próbował ograniczać kalorie i ćwiczyć każdego dnia. Nic nie pomogło. W tym czasie skończył 30 lat, lekarze Dave’a powiedzieli mu, że jest narażony na duże ryzyko udaru lub zawału serca – w nieokreślonym czasie w przyszłości, ale wkrótce.

Dave wpadł na pomysł kawy kuloodpornej po wędrówce po Tybecie w 2004. Na wysokości 18, 000 stóp nad poziomem morza jego energia gwałtownie spadła – dopóki nie dotarł do pensjonatu, a miejscowy podał mu filiżankę kremowej herbaty z masłem.

Biohacker zastanawiał się, dlaczego herbata sprawiła, że ​​poczuł się tak dobrze, i rozpoczął lata badań nad mocą składników. W końcu Dave zastąpił herbatę testowaną na pleśni kawą, a masło na karmione trawą lub ghee.

Olej MCT był ostatnim brakującym elementem. Odpowiednie połączenie tych trzech składników (dobra kawa, właściwe MCT i masło karmione trawą ) w końcu dały Dave’owi takie samo uczucie, jakiego po raz pierwszy doświadczył w chatce wysoko w górach Tybetu. Tak narodziła się kawa kuloodporna.

Jak to działa?

Okazuje się, że za zaletami kawy, masła i olejku oktanowego z mózgu kryje się potężna nauka. Zagłębmy się w temacie:

Ziarna kawy i najwyższa wydajność

Kawa nie tylko dobrze smakuje. Dostarcza również przeciwutleniacze. Kofeina utrzymuje czujność, a także może poprawić metabolizm i pomóc spalić tłuszcz na energię.

Ale żadna z tych korzyści nie ma wielkiego znaczenia, jeśli pijesz niewłaściwą kawę.

Podobnie jak jedzenie, które wkładasz do swojego ciała, jakość kawy ma znaczenie – zła kawa może osłabić twoją energię i zaszkodzić wydajności, podczas gdy odpowiednie ziarna mogą dać ci wiele więcej.

Problem polega na znalezieniu konsekwentnie dobrej kawy – dlatego kuloodporne ziarna są starannie dobierane na każdym etapie procesu, w tym …

 • Lokalizacja: kuloodporne ziarna kawy pochodzą z wysokiego poziomu, certyfikat Rainforest Alliance , osiedla kawowe jednego pochodzenia.
 • Jakość: Kuloodporne fasole spełniają surowe normy jakości dzięki metodom pozyskiwania i przetwarzania, które pomagają zminimalizować mikotoksyny i inne zanieczyszczenia.
 • Smak: Kuloodporne fasole to bardzo wysokiej jakości ziarna Arabiki , które mają gładki i mocny smak.

 

roasting coffee

Dlaczego masło karmione trawą?

Masło karmione trawą nadaje kuloodpornej kawie kremową konsystencję. Daje również wysokiej jakości tłuszcze, które pomagają utrzymać się na pełnych obrotach. Jest to kluczowy składnik jednego z najmłodszych latte, jakie kiedykolwiek masz.

Nie tylko to, ale masło karmione trawą jest dobrym źródłem maślanu i zawiera ważne składniki odżywcze, takie jak witamina A, beta-karoten i kwas tłuszczowy CLA.

A dla tych z was z nietolerancją laktozy spróbuj ghee , który nie zawiera tak dużej dawki laktozy.

ghee butter

Zalety olejku oktanowego mózgu

Oktanowy olej mózgowy jest podstawowym składnikiem diety kuloodpornej, ponieważ dostarcza Ci napędzające mózg cząsteczki zwanye ketonami – i jest kluczowym składnikiem receptury kawy kuloodpornej z kilku powodów:

 • Czystość: Oktan mózgu jest czystym olejem C8 MCT pochodzącym z 100% oleju kokosowego. Jest trzykrotnie destylowany i oczyszczony przy użyciu samej wody, ciepła i ciśnienia. Oznacza to, że otrzymujesz czyste, wysoce ketogenne MCT C8 – i bez pozostałości kokosowych.
 • Jakość: Oktanowy olej mózgowy to przestrzegane surowe standardy jakości UberZdrowie.
 • Smak:  jest bezzapachowy i bezwonny, w przeciwieństwie do niektórych innych olejów MCT.

Różne rodzaje tłuszczów mają różne zadania. A ze względu na strukturę molekularną oktanu mózgu jest ponad czterokrotnie skuteczniejszy niż zwykły olej kokosowy w podnoszeniu poziomu ketonów, dzięki czemu twoje ciało i mózg mogą działać na tłuszcz zamiast cukru. To daje ci czystą energię do spalania przez wiele godzin.

Czy musisz używać składników UberZdrowie do robienia kawy kuloodpornej?

Autentyczna kawa kuloodporna oznacza użycie specjalnie dobranych składników – wszystko zaprojektowane tak, aby za każdym razem otrzymywać najbardziej niesamowity, pieniący się, energetyzujący napój.

Jasne, możesz uciec od używania zwykłych ziaren kawy i oleju kokosowego i nadal odczuwać te same korzyści. Ale starannie dobrane ziarna kuloodporne i wysokiej czystości C8 MCT w oleju z oktanu mózgu są najbardziej niezawodnym skrótem do doskonałej kawy kuloodpornej.

Nie dodawaj też cukru. Cukier, nawet w naturalnych postaciach, takich jak miód lub syrop klonowy, wpłynie na poziom cukru we krwi i zapobiegnie spalaniu tłuszczu.

bulletproof coffee

Dlaczego po wypiciu niewłaściwej kawy jesteś słabszy

Tak jak wspaniała kawa sprawia, że ​​czujesz się niesamowicie, kawa niskiej jakości może zabierać twoją energię. Upewnij się więc, że zaparzysz najlepsze możliwe ziarna. Możesz to zrobić, wybierając fasolę, która jest:

 • Pojedyncze pochodzenie
 • Mała partia
 • Z wysokich wysokości
 • Ziarna arabiki
 • Certyfikat Rainforest
 • Testowano na obecność mikotoksyn

Kuloodporne ziarna kawy spełniają wszystkie z tych standardów.

Oktanowy olej mózgowy jest czterokrotnie skuteczniejszy niż olej kokosowy w dostarczaniu energetyzujących ketonów, a wlewanie oleju kokosowego do kawy nie daje takich samych efektów.

W końcu Brain Octane Oil składa się ze specjalnego rodzaju średniołańcuchowego trójglicerydu (MCT) pochodzącego z oleju kokosowego – i nie wszystkie MCT są tworzone tak samo.

To tylko jeden powód, dla którego zauważysz różnicę, gdy robisz kuloodporną kawę z odpowiednich składników.

Dlaczego warto przemyśleć śniadanie?

Kuloodporna kawa to śniadanie – ale bez dodatku cukru, który towarzyszy zwykłym porannym zastawom, takim jak soki owocowe, koktajle i chleb. A dzięki tym wysokiej jakości tłuszczom z masła karmionego trawą i oleju z oktanu mózgu, będziesz czuć się najedzony i pełny energii przez wiele godzin.

Nie wszystkie tłuszcze powodują otyłość

W rzeczywistości spożywanie większej ilości odpowiednich tłuszczów może być potężnym sposobem na pokonanie głodu przekąsek i zasilenie mózgu.

W przeciwieństwie do wielu innych tłuszczów, większość wysokiej czystości C8 MCT w Brain Octane Oil trafia bezpośrednio do wątroby. Następnie twoje ciało zamienia je w ketony, które są spalane dla energii a nie magazynowane.

Bonus: Ponieważ tłuszcze mogą sprawić, że poczujesz się pełny szybciej, możesz zauważyć, że faktycznie jesz mniej, dodając więcej – jakość, ketogeniczne tłuszcze na talerzu.

A co, jeśli nie pijesz kawy?

Nie musisz nawet używać kawy, aby poczuć wiele zalet kawy kuloodpornej. W rzeczywistości, pierwszym wprowadzeniem Dave’a Asprey’a  do energetyzującej mocy, pyszności gorącego, maślanego pick-me-up była herbata tybetańska.

Prawda jest taka, że ​​możesz zrobić niemal każdy gorący napój w kremowej, pieniącej się wersji, po prostu mieszając masło i oktan mózgowy. Gorąca czekolada, herbata i herbata kurkuma to tylko kilka opcji.

matcha

Pierwsze kroki z kuloodporną kawą

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy Kawa UberZdrowie działa, jest wypróbowanie jej. Oto jak możesz włączyć kawę UberZdrowie do swojego dnia, aby zwiększyć swoją energię i wydajność:

 1. Zdobądź składniki – oznacza to kuloodporne ziarna kawy; karmione trawą, niesolone masło lub ghee; i olej oktanowy mózgu. (Lub w przypadku opcji bez blendera, przyjaznej w podróży, wypróbuj gotową do picia kuloodporną zimną kawę, którą możesz zabrać ze sobą wszędzie bez potrzeby chłodzenia).
 2. Spróbuj zamienić swoje zwykłe śniadanie na kuloodporną kawę na jeden tydzień. Dostosowanie się do dodatkowego tłuszczu może zająć trochę czasu. Zacznij powoli od mniejszych ilości masła i oleju z oktanu mózgu i odkładaj do pełnej ilości zawartej w przepisie.
 3. Jedz lunch i kolację jak zwykle lub po prostu jedz, gdy jesteś głodny.
 4. Aby uzyskać najlepsze wyniki, pozostań w „zielonej” strefie UberZdrowie Food Roadmap.

UberZdrowie Coffee to twoje nowe ulubione śniadanie

Typowe pomysły śniadaniowe wypełnione cukrem i rafinowanymi węglowodanami mogą podnieść poziom cukru we krwi. Pewnie, możesz dostać szybkiego zastrzyku energii, ale od rana będziesz głodny, zmęczony i nie skupiony.

Zaczynając dzień od Kuloodpornej Kawy, z drugiej strony …

 • Ograniczasz głód i ataki z przekąskami: wysokiej jakości tłuszcze w oleju z oktanu mózgu pomagają utrzymać się w pełni.
 • Otrzymujesz enegię psychiczną: oktan mózgowy szybko przekształca się w ketony , które pomagają zasilać mózg wysokowydajnym paliwem.

Porzuć obfite w cukier śniadanie i zacznij dzień od tłuszczu jako paliwo. Gdy poczujesz się skupiony i czujny przez wiele godzin, będziesz zadowolony, że dokonałeś zmiany.

Wypróbuj te wygodne kuloodporne wskazówki do szybkiej kawy poza domem:

 1. Weź gotową do użycia kuloodporną kawę na zimno lub
 2. Wrzuć paczkę śmietanki Instamix do kawy – nie wymaga miksera. Każdy pakiet powinien zawierac masło i olej MCT w postaci sproszkowanej, dla ułatiwnia przygotowania kuloodpornej kawy w ruchu.
 3. Spróbuj dodać Kuloodporny proszek kolagenowy (o wybranym smaku lub bez smaku).