Choć pomysł może być niesmaczny, obecnie jest start, że wszystkie diety uboczne, porcje plastiku.

Miejsca, w których znaleziono mikroplastiki i materiały z tworzyw sztucznych, znaczenie się czytać jak lista zakupów w supermarketecie.

Badania wzrostu, że mikroplastiki – czyli kawałki lub mniej niż 5 mm – znajdują się w żywności, w tym herbacie, soli, wodorostach, mleku, owocach morza, miodzie, cukrze, piwie , warzywach i napojach bezalkoholowych. Woda z kranu zawiera plastik . Woda butelkowana zawiera więcej .

Nanocząsteczki mikroplastyczne W poszukiwaniu odpowiedzi na temat lądowym i morskim miejsc większość, w których szukali naukowcy I W tym niektóre z najbardziej oddalonych obszarów na ziemi I zagrożenie i W niektórych przypadkach morderstwo , dzikie zwierzęta.

Ale jeśli chodzi o wszechobecny wpływ plastiku na zdrowie ludzi, jakie są zagrożenia?

„Nikt tak naprawdę nie zna odpowiedzi” – mówi profesor Mark Taylor z Macquarie University w Sydney i ekspert ds. Zanieczyszczenia środowiska. „Ale brak miasta nie jest dowodem na brak”.

Szklany słoik wydania próbkę mikroplastiku zebranego z oceanu w Hongkongu. Zdjęcie: Alex Hoford / EPA

Ryż jest pełen mikroplastików

W tym tygodniu prof Badanie ryżu zakupionego w supermarketach i hurtowniach spożywczych W Queensland wydano ostatnie ostrzeżenie.

Naukowcy próbyli plastik w każdej próbce, od tego, czy ryż był uprawiany w Tajlandii, Indiach, Pakistanie czy Australii i czy był zapakowany w plastik czy papier.

Mycie ryżu zmniejszło ilość plastiku, który lub potencjalne strony wchłonąć. Ale w kategorii do płukania wykorzystano specjalną filtrowaną wodę. Większość gospodarstw domowych ma tylko wodę wodociągową ( Zawiera drobne cząsteczki plastiku ).

Ryż ojczysty ugotowany – taki, który jest sprzedawany w torebkach do podgrzewania w kuchence mikrofalowej – ma pliku plastiku. Ale kwota są kapitałune.

Badanie mówi, że 100 -gramowa porcja ryżu zawiera 3,7 mg mikroplastiku, jeśli jest niemyty, 2,8 mg, jeśli jest umyty lub 15, 3 mg w przypadku ryżu błyskawicznego (w torebkach do podgrzewania w mikrofalówce). Ziarno ryżu waży około 038 mg.

Dr Jake O’Brien, główny autor badania z Queensland Alliance for the Environment Zdrowie Nauka, że ​​wyższy poziom plastiku mówimy ugotowanych próbkach była wyższa cena z powodu wytwarzania przetworzenia, przez które przechodzą przed zapakowaniem, a nie samego plastikowego opakowania.

Według badań ryż ma wiele możliwości wychwytywania plastiku, od gleby po maszyny używane do zbioru, transport i przetwarzanie ryżu, po pakowanie i obsługę.

W przypadku średniego spożycia ryżu w Australii odpowiada to około 1 gramowi plastiku rocznie.

O’Brien odkrył również poziom mikroplastiku w krewetkach, ostrygach i sardynkach. Brał również udział w badaniach, w których będą obecne badania mikrodrobinów, brał również udział w badaniach, w trakcie badania mikrodrobinów, brał udział w badaniach.

Ten szlam – znany jako biocząsteczki – jest Ten szlam – znany jako biocząsteczki – jest Szeroko Stosowany jest jako nawóz i środek poprawiający glebę na terenach rolniczych. Trochę Naukowcy zapytali, czy jest to proces oznacza, że ​​gleba uprawna Jest nieoczekiwanym wysypiskiem dla lokalnych miejsc plastiku.

Nasza ekspozycja na małe kawałki plastiku nie dotyczy do tego, co pijemy lub jemy. Zespół z Uniwersytetu Macquarie w Sydney pobrał próbki kurzu unoszącego się w powietrzu z domu i opublikowanym na początku tego przeglądu, że około 45% z nich to plastik.

Cząsteczki plastiku przedostają się do naszych ciał, tak jak wyraźnie mają Występuje w ludzkich odchodach .

Naukowcy z Włoch opracowali protokół wolny od plastiku w szpitalnej sali porodowej, a następnie zbadali łożysko. spotkanieli Są też mikroplastiki .

Taylor, który przeprowadził badanie pyłu, mówi, że „przesadą” stwierdzenie, że światło mikroplastików ma punktny wpływ na nasze zdrowie, ale także, że nie oznacza to, że przyszłe badania nie napotkają problemy.

„Byłoby mądrze i mądrze, gdyby ludzie ograniczyli zużycie plastiku w swoich domach, gdy tylko jest to możliwe. Czy naprawdę potrzebujemy tych wszystkich plastikowych pojemników na raz? ”

Eksperci od zanieczyszczenia środowiska zalecają zmniejszenie ilości plastiku, którego używamy w domu.