Kiedy jesteś redaktorem ds. Urody, przyzwyczajasz się do zadawania pytań od ciotek / sióstr / przyjaciół / przypadkowych kobiet-których-spotykasz-w-restauracji-łazience. Tak, otrzymujemy darmowy produkt. Tak, moja gabinet kosmetyczny jest chorobliwie otyły. Nie, nie mogę zrobić makijażu twojej kuzynce na jej ślub. Słuchaj, jestem pewien, że ona jest naprawdę urocza i w ogóle, ale nie jestem wizażystką… Jestem tylko pisarką z encyklopedyczną wiedzą na temat kolorów lakierów do paznokci (mimo to umiejętność).

Ale innej nocy poszedłem na wydarzenie, na którym nie zapytano mnie o makijaż Bat Mitzvah kuzynki Susan. Zamiast tego grupa pań, które właśnie spotkałam, spojrzała mi prosto w oczy i zapytała z dziennikarską intensywnością „co jest jedyną najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojej skóry?” Mogłem odpowiedzieć na milion sposobów, ale kiedy byłem zajęty myśleniem o jak wybrać tylko jedną, moja uczciwa, zgodna z prawdą odpowiedź wyskoczyła mi z ust: „dbaj o swoje jelita i zdobądź piękno”. Widzisz, po latach pracy w branży to była jedna rzecz, która działała dla mnie. Widziałem, jak zmieniam skórę z „potrzebuje iluminatora, aby uniknąć zwłok” na promieniowanie zdrowia. Z tego powodu zabieram ze sobą mój jadalny proszek kosmetyczny (The Beauty Chef, Glow), gdziekolwiek podróżuję. Poważnie, jeśli jest pomiędzy Glow a bielizną, to komandos.

Ta rozmowa sprawiła, że ​​pomyślałem o tym, co powiedzieliby inni ludzie – prawdziwi eksperci – kiedy zadałoby to pytanie… i czy ich porady byłyby takie same jak w przypadku każdego modelu (kiedykolwiek „pij wodę”, „śpij osiem godzin”) . Więc zgadnij co zrobiłem? Wyszedłem i zapytałem o to bardzo niewiarygodnych ludzi. A oto, co powiedzieli:

Lekarz estetyki:Dr. Barbara Sturm, założycielka i dyrektor naczelnej kultowej, tytułowej gamy produktów do pielęgnacji skóry,Dr. Barbara Sturm.

„Unikaj stanów zapalnych. Zapalenie jest przyczyną każdego problemu skórnego, od suchości po wypryski i trądzik różowaty. Zapalenie w naszym ciele natychmiast odbija się na naszej skórze. Zmiany w stylu życia, w tym zbilansowana dieta, dobry sen i regularne ćwiczenia to pierwsze kroki w walce z podrażnieniami od wewnątrz. Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, unikaj agresywnych i trudnych składników, a zamiast tego skoncentruj się na nawilżeniu i wzmocnieniu funkcji bariery skórnej w celu zmniejszenia stanu zapalnego, a nie spowodowania go. ”

Chirurg plastyczny:Dr Lesley Rabach, certyfikowany chirurg plastyczny twarzy i współzałożyciel LM Medical
„Powstaje piękna skóra i ciągła praca wymaga ogromnej ilości pracy: nie można powiedzieć tylko jednej rzeczy – to sen, woda, krem ​​przeciwsłoneczny, retinol i cholernie dobry dermatolog. (Pochodzi od chirurga plastycznego twarzy siostry, która jest dermatologiem). Gdybyś musiał mnie przygwoździć, byłby to rzut między retinolem a kremem przeciwsłonecznym. Czemu? Ponieważ odpowiedni rodzaj ochrony przeciwsłonecznej jest najlepszym sposobem zapobiegania uszkodzeniom słonecznym i oznakom starzenia, podczas gdy retinol działa od wewnątrz, utrzymując grubą i mocną warstwę kolagenu i zapobiegając tworzeniu się zmarszczek. ”

The Holistic Medicine Nutritionist:Valli Shubere– (MDM), lekarz medycyny żywieniowej, terapeuta detoksykacji skórnej i właściciel kliniki Herbario

„Oczyścić skórę z toksyczności i odstresować funkcje metaboliczne, fizjologiczne i skórne, aby zapobiec uszkodzeniu skóry, utracie witalności i przedwczesnemu starzeniu się (zarówno wewnętrznemu, jak i zewnętrznemu). Naturalna detoksykacja skórna utrzymuje intensywną, zdrową cerę. W medycynie naturalnej systemowe oczyszczanie (i detoksykacja) jest podstawową praktyką zapobiegania chorobom i utrzymania dobrego zdrowia. Opowiadam się za starannym oczyszczaniem twarzy i zabiegami detoksykacji skórnej, aby zapobiec uszkodzeniom oksydacyjnym, stresowi toksycznemu i przyspieszonemu starzeniu się. Terapia wewnętrzna obejmuje dietetyczną terapię detoksykacyjną i fitoterapię, a terapia zewnętrzna obejmuje zabiegi detoksykacji twarzy i zabiegi na ciało połączone z fito-kosmetycznymi środkami. ”

Dermatolog:osobisty dermatolog z Nowego Jorku i właściciel Mudgil Dermatology, PC,Adarsh ​​Vijay Mudgil, MD

„Ochrona przeciwsłoneczna, ochrona przeciwsłoneczna, ochrona przeciwsłoneczna! Noszenie co najmniej SPF 30, które zawiera tytan i / lub cynk (które fizycznie blokują promienie słoneczne) każdego dnia, nawet jeśli jest pochmurno, pada śnieg lub pada deszcz na zewnątrz, jest absolutną najważniejszą rzeczą, którą każdy może zrobić, aby chronić swoją skórę przed starzeniem! ”

Holistyczny bloger:Amrit Singh R.Ac, zarejestrowany akupunktura i twórca@ 6babebeauty

„Facial Gua Sha. Ma naturalną zdolność kształtowania i konturowania twarzy bez użycia makijażu! Po prawidłowym wykonaniu Gua Sha może redukować drobne linie i zmarszczki, stymulować nasz układ limfatyczny, a także poprawiać jakość i teksturę mięśni twarzy i skóry. Podobnie jak piana tocząca się na twarzy, trenuje i uwalnia wszystkie różne warstwy naszej twarzy. ”

Zielarz:Caroline Rasmussen, ekspert ziołolecznictwa i neuronauki poznawczej oraz założycielka linii ziołowych nootropów,Antara.

„Włącz kurkuminę (główny związek aktywny w kurkumę) do swojej diety. Kurkumina jest potężnym składnikiem skóry, ponieważ może zająć się pełnym spektrum pierwotnych przyczyn problemów skórnych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Cera jest manifestacją na wiele sposobów wewnętrznej kondycji ciała, a wiele typowych chorób skóry, takich jak wypryski i wyprysk, są zasadniczo stanem zapalnym wyrażanym zewnętrznie. Kurkuminę stosuje się tradycyjnie, a także udowodniono w zachodnich badaniach, w celu zmniejszenia stanu zapalnego w całym ciele, w tym w stawach (poprawa warunków, takich jak łuszczyca i zapalenie stawów), mózgu (dzięki czemu jest skuteczny w leczeniu depresji) i jelit, z których wszystkie powodują pozytywne skutki uboczne na skórze. Aby naprawdę czerpać korzyści przeciwzapalne i przeciwutleniające, zaleca się spożywanie co najmniej 500 mg dziennie , dzięki czemu suplementacja jest najlepszym wyborem dla wielu osób. Poszukaj form kurkuminy, które są zoptymalizowane pod kątem wchłaniania i mogą krążyć na poziomach terapeutycznych, ponieważ sam surowy kurkumin nie jest bardzo biodostępny (tj. Jest bardzo szybko metabolizowany i wydalany przez organizm). ”

Facialistka:Melanie Grant, Facialistka i założycielkaMelanie Grant Skin Health
„Stosuj krem ​​przeciwsłoneczny każdego dnia – deszcz, grad lub połysk. Zawsze utrzymuję profilaktyczne podejście do zdrowia skóry, a ochrona skóry przed słońcem pomaga odstraszyć mnóstwo typowych problemów skórnych – w tym zwyrodnienie kolagenu, przyspieszone starzenie, pigmentację wywołaną słońcem i uszkodzenie komórek. Ale jeśli chodzi o składniki, uwielbiam retinol. Jest to złoty standard w zakresie przeciwdziałania starzeniu się, jeśli chodzi o pielęgnację skóry; jest on wypróbowany, przetestowany i sprawdzony. Działa poprzez promowanie szybkiego obrotu komórek skóry, który rozwiązuje wiele problemów skórnych, w tym duże pory, drobne linie, zmarszczki, trądzik, pigmentację, wiotkość skóry oraz matowy lub nierówny koloryt skóry. ”

Dietetyk:Jessica Sepel, dietetyk i założycielkaJS Health Witaminy

„Jako holistyczny dietetyk moim pierwszym celem, jeśli chodzi o zdrowie skóry, jest dbanie o jelito. Jedną z najważniejszych lekcji, których nauczyłem się studiując odżywianie, jest to, że nie jesteś tym, co jesz; w rzeczywistości jesteś tym, co trawisz i wchłaniasz. Nasza skóra jest największym organem naszego ciała, więc nie jest zaskoczeniem, że ujawnia stan naszego wewnętrznego zdrowia. Niektóre rzeczy, które możesz zrobić, aby dbać o swoje jelita, to: jeść produkty pełnoziarniste i pokarmy bogate w probiotyki, ograniczać stres i ograniczać zapalne produkty spożywcze, takie jak gluten, nabiał i cukier. ”

Akupunktura:Dr. Kara MoraMarco-Kendrick, DAOM, L. Ac, doktor akupunktury i medycyny orientalnej, licencjonowany akupunktura.

„Akupunktura kosmetyczna lub akupunktura twarzy. Polega na delikatnym wprowadzaniu cienkich, cienkich włosów igły do ​​akupunktury w twarz i inne miejsca na ciele, aby stymulować produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra może być odżywiona, dotleniona i nawilżona od wewnątrz. Korzyści z akupunktury kosmetycznej wykraczają poza zdrową, młodziej wyglądającą skórę. Zajmuje się także dysharmoniami w ciele, poprawiając w ten sposób ogólny stan zdrowia. Jego zalety obejmują: redukcję cienkich linii, poprawę cery i elastyczności, bardziej spójny koloryt skóry, zmniejszenie obrzęków, a także poprawę trądziku, trądziku różowatego i złamań naczyń włosowatych. ”

Naturopata / chemik:Kendra Mark, zielarz, naturopata, chemik i współzałożyciel i wiceprezes ds. Rozwoju produktu,natureofthings

„Świadomość stresu i radzenie sobie z nim jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojej skóry. Wiemy, że problemy z jelitami i zaburzenia równowagi hormonalnej są dwoma największymi czynnikami wpływającymi na problemy skórne i chociaż świetnie jest je rozwiązywać, wciąż nie jest to często podstawowa przyczyna. Jesteśmy wychowani w społeczeństwie, które działa na stres, pozostawiając nas w ciągłym stanie walki lub ucieczki i zwykle nie wiemy o tym, dopóki nie zaczniemy odczuwać następstw. Stres wpływa na wszystko, od trawienia i hormonów po skórę. To dosłownie efekt domina. Stres powoduje, że źle zarządzasz sposobem odżywiania się jedzeniem, które następnie zrzuca poziom energii i hormony, co następnie zaburza trawienie i zdrowie jelit, co siejąc spustoszenie w zdolności skóry do detoksykacji i utrzymania zdrowego blasku. W tym procesie jest znacznie więcej, ale ważne jest, aby zrozumieć, że nie możesz po prostu skupić się na przyjmowaniu probiotyków, aby uniknąć wyprysków lub upewnianiu się, że usuwasz makijaż każdej nocy i dostajesz comiesięczną twarz. Zbuduj fundament od podstaw, a twoja skóra będzie naturalnie podążać za troską, którą poświęcasz całej swojej istocie. ”

Redaktor:Fotograf, właściciel najdoskonalszych rąk na świecie i założyciel kultowego konta na Instagramie,@ gelcreamYana Sheptovetskaya
„Kochać to i siebie bezwarunkowo, z pryszczami i bez, bladych i matowych lub świeżych i zroszonych. Technicznie robię co w mojej mocy, aby pić dużo wody i chodzić do estetyka w celu okazjonalnego czyszczenia, masażu i odmładzania. Ale w inne dni po prostu słucham:
– Cześć, jak się dzisiaj masz?
– Chcę być sama, Yana
– W porządku

Czytaj więcej