Jak ćwiczyć, szybko i zdrowo schudnąć? Jakie ćwiczenia wykazują najbardziej spektakularne efekty? O czym trzeba oficjalnie, rozpoczynając swoją przygodę z treningami? Na te odpowiedzi odpowiedzi Mariusz Szewczyk, trener w Head Coach Orangetheory Fitness.

Co zrobić, by szybciej schudnąć? Jaki trening byłby najlepszy?

Mariusz Szewczyk: To trudne pytanie i trudno znaleźć odpowiedź, z którą zgodziliby się wszyscy trenerzy. Rejestr, wskazałbym trening interwałowy całego ciała. Skorzystaj on z wyboru zobacz zmiany w sylwetce, tak przynajmniej z uwzględnieniem doświadczeń i badań w centrum miasta. Przy takich ćwiczeniach 3-4 razy w tygodniu, efekty mogą być spektakularne.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia interwałowe pobudzają metabolizm, a tym samym spalanie tłokowej . Podczas intensywnego treningu mamy również do zaniku z efektem EPOC (a ang. nadmierne zużycie tlenu po wysiłku ), , biologicznym sprzymierzeńcem w walcu z tkanką tłuszczową.

Podczas interwałwałowego, dzięki pulsometrom, możemy na bieżąco monitorować efekty treningowe. Przy tego typu ćwiczeniach możliwe jest spalanie, w zależności od masy i poziom mięśniowej, od kilkuset do nawet 1000 kcal w 60 minut. Aby osiągnąć rezultaty przy tradycyjnym treningu.

Istotne jest również odpowiednie nastawienia. Treningi należy robić sumiennie, z pełnym zaangażowaniem. Nie należy traktować ich, jak karę za zjedzenie czegoś.

Ile razy w życie powinno się wykonywać ćwiczenia cardio, siłowe, a ile interwały lub inne treningi?

Mariusz Szewczyk: Wszystko zależy od tego jak wyglądała nasza dotychczasowa aktywność. Jeśli nic nie robiliśmy przez długi czas, nie możemy zacząć zbyt intensywnie. To ważne szczególnie ważne, gdy wiele osób przez wiele miesięcy zmniejszoną, codzienną aktywną. Polecam zacząć spokojniej, az czasem intensyfikować ćwiczenia oraz zwiększać ilość jednostek treningowych. Nie ma jednej złotej proporcji treningów interwałowych do siłowych czy cardio .

Na jakie ćwiczenia i dyscypliny postawić?

Mariusz Szewczyk: Stawiałbym na dyscypliny całe całe ciało, aby normnie się przetworzyć. Dobrym warsztat jest wiosłowanie, bieganie bądź dynamiczny marsz pod maksymalny rozmiar nachylenia, funkcjonalne ćwiczenia wielostawowe i ćwiczenia wzmacniające, np. z wykorzystaniem hantli.

Czy takie treningi gwarantują szczuplejsze, czy również lepiej wyrzeźbione ciało?

Mariusz Szewczyk: każde szkolenie ma zastosowanie na nasze ciało. Od tego, czy chcemy spalić tkankę tłuszczową , czy hybryda wyrzeźbić ciało. Ważne jest, aby ustalić sobie cel i konsekwentnie do niego dążyć. Zdrowa redukcja do około 1 kg tygodniowo. Jeśli odpowiednio dobierzemy ćwiczenia i zbilansujemy dietę, mamy przerwę na szczuplejszą i dobrze wyrzeźbioną sylwetkę. Tu warto poprosić o wsparcie trenera personalnego oraz dietetyka. Trudno jest – przynajmniej na początku – samemu praw ułożyć trening czy odpowiednio skomponować posiłki, adekwatnie do naszego stanu zdrowia i stanu fizycznego. Nasze organizmy na skomplikowanych maszynach i na efekt ćwiczeń może mieć wpływ bardzo wiele czynników. Trener i dietetyk z pewnością wezmą je wszystkie pod uwagę.

Czy lepiej stawiać na trening odchudzający, czy może na wzmacniający lub siłowy?

Mariusz Szewczyk: Lepiej postawić na dobrze skomponowany, przemyślany trening. Bodźce treningowe powinny być różne, aby organizm nie miał możliwości rozwoju przyzwyczaić i zaadaptować. Warto łączyć różne formy treningowe, aby impuls do zmian był zawsze inny. Co ważne, nie należy patrzeć tylko na wagę.

należy robić pomiary obwodów, sprawdzać postępy w lustrze, robić zdjęcia iw ten sposób robić postępy.

Pamiętajmy, że kilogram wagi mięśniowej ma znaczniej mniejszą niż kilogram waga waga tłuszczowej, więc na wadze może wyświetlać się sama taka, ale już będziesz mieścić się w spodnie o numer mniejsze mniejsze.

Interwałowy, funkcjonalny trening całe ciało zapewnia nie tylko fajną sylwetkę, ale ładuje energią i pomaga, że ​​dobre mamy samopoczucie . Do wszystkiego czysta biochemia. Intensywny wynik fizyczny uwalnia endorfiny , widoczne efekty dodatkowo poprawiają humor na długo.

Jak rozplanować sobie plan treningowy?

Mariusz Szewczyk: Jeśli nigdy wcześniej nie układaliśmy planu, aby nie ryzykowałbym, aby rozpisywać iść samodzielnie. Czas goni – do lata coraz bliżej. Raczej skorzystałbym z pomocy, którzy mogą szybko, skutecznie opracować różnorodny plan treningowy dopasowany do naszych możliwości, potrzeby i – co równie ważne – cele. Jeśli zależy nam na szybkich efektach, osiągniętych w bezpiecznych, praktycznych przewodach na interwałowe treningi metaboliczne całego ciała skoncentrowane na sile, mocy i oceny.

Jak postępy?

Mariusz Szewczyk: Śledzenie postępów i efektów, podczas treningu, jak iw formie raportów po jest bardzo potrzebne. Do takich pomiarów przydatny będzie m.in. pulsometr albo odpowiedni zegarek. Pełną kontrolę postępów będziesz mieć, jeśli dodamy do tego pomiaru podręcznika na profesjonalnej wadze.

O czym powinniśmy, zaczynając przygodę z treningami?

Mariusz Szewczyk: Do rozpoczęcia lata już niewiele czasu, a każdy z nas chce mieć spektakularne efekty i przede wszystkim dobrze się czuć. Trzeba trzeba przyznać, o tym, żeby wszystko robić z głową, aby nie przeciążyć organizmu i nie nabawić się kontuzji. Znacznie ważniejsze jest wdrożenie wdrożenia zdrowych nawyków (regularnej aktywności, zdrowej diety) niż nadmierne forsowanie organizmu pod presją czasu. W końcu najpiękniejsze osoby na te … osoby szczęśliwe.

Dziękuję za rozmowę.

Mariusz Szewczyk jest trener i head coachem w Orangetheory Fitness Polska. Od ponad 13 lat dba kondycja i zdrowie swoich podopiecznych. Od 2018 roku związany z butikową stroną klubów fitness – Orangetheory Fitness Polska. Swoją karierę w świecie fitnessu i sportu złotego jako zawodnik. Przez ponad dekadę trenował wyczynowo wioślarstwo, zdobywając szczytsze trofea podczas zawodów w Polsce i za granicą, m.in. tytuł Mistrza Polski w Wioślarstwie. Po przygody z profesjonalnymi startami, przyspieszyć pracę w usprawnianiu trenera, a następnie szkoleniowca.

Czytaj dalej … %% custom_html1 %%