• Ludzie używają suplementów ketonowych zawierających 1,3 butanodiol, substancję chemiczną stosowaną do produkcji rozpuszczalników, jako sposób na podniesienie ketonów.
  • Chodzi o to, że rozkłada się na BHB, czyli ciało ketonowe, które tworzysz, gdy jesteś w głębokiej ketozie.
  • To podnosi twoje ketony krwi, ale są wady.
  • Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego nie używam butanodiolu lub innych estrów ketonowych i co robię, aby zamiast tego zwiększyć ketony.

Ludzie używają suplementów ketonowych zawierających 1,3 butanodiol, substancję chemiczną stosowaną do produkcji rozpuszczalników, jako sposób na podniesienie ketonów. Chodzi o to, że rozkłada się na BHB , czyli ciało ketonowe, które tworzysz, gdy jesteś w głębokiej ketozie. Ale czy butanodiol działa?

Eksperymentowałem z egzogennymi ketonami i faktycznie zastanawiałem się nad opracowaniem własnego suplementu ketonowego. Kiedy zrozumiałem więcej o egzogennych ketonach, postanowiłem tego nie robić. W tym artykule wyjaśniam, dlaczego nie jestem fanem butanediolu i tego, czego używam zamiast do zwiększenia ketozy.

Krótka uwaga: butanodiol zawarty w suplementach ketonowych to nie to samo, co 1,4-butanodiol, który jest stosowany jako lek uliczny i przekształca się w hydroksymaślan gamma. Te rzeczy są niebezpieczne.

Cztery powody, dla których nie używam butanodiolu jako suplementu ketonowego

1. Smakuje okropnie

I mam na myśli, naprawdę okropne.

Nigdy nie próbowałem paliwa do silników odrzutowych, ale przypuszczam, że jest to porównywalne z tym. Lub silny środek antyseptyczny. Lub pomaluj cień.

Trudno to znieść. Kiedy w przeszłości próbowałem estrów ketonowych, instynkty mojego ciała zaczęły działać, a mój odruch wymiotny przebiegł w nadbieg. Moje ciało naprawdę nie chciało, żebym to przełknął. Ludzie nie mają za zadanie pić rzeczy, które smakują jak rozpuszczalniki.

Istnieją lepsze sposoby na podniesienie ketonów. Na przykład Kawa kuloodporna jest pyszna, kremowa i pożądana. Będziesz czekał na uderzenie ketonem każdego ranka – nie bój się go.

2. Nie zauważyłem różnicy w moim działaniu

walking lunges- glute exercisesCo Zauważyłem, że mój ketonometr nie pasuje do tego, co czułem. Po zażyciu butanediolu moje ketony we krwi wzrosły, ale nie dostałem energii i mocy mózgu, które dostaję poprzez ketozę innymi sposobami.

Coś brakowało. Dopóki naukowcy nie dowiedzą się, co to jest, będę ufać temu, co czuję. Właściwie ufam temu, co czuję, nawet gdy naukowcy się nie zgadzają. Znasz swoje ciało lepiej niż ktokolwiek inny.

3. Butanediol jest nowością w grze o suplementy keto

Butanodiol nie jest szeroko badany i nie istnieje od bardzo dawna. Jest za wcześnie, aby powiedzieć, jakie są skutki, dobre i złe. Ponieważ nie jest to uregulowane, jedynym sposobem stwierdzenia, czy istnieją skutki uboczne stosowania butanodiolu, jest poczekanie, aż ludzie zgłoszą zdarzenia niepożądane, gdy je mają.

Jest wiele razy, kiedy jestem bardziej niż chętny do bycia świnką morską. To nie jest jeden z tych czasów. Kiedy trudno ci coś zepsuć, jest powód. Słuchaj swojego ciała.

Zamiast tego wybiorę Oktanowy olej mózgowy . Badanie UCSD wykazało, że kwas kaprylowy, średniołańcuchowy tłuszcz, który tworzy olej oktanowy mózgu, podnosi ketony bardziej skutecznie niż sama dieta. [1] Zjadłeś średniołańcuchowe trójglicerydy od urodzenia (to mleko matki), a twoje ciało wie, co z nimi zrobić.

4. Butanediol jest szalenie drogi walking lunges- glute exercises

Mówię $ 20 – 40 tydzień , jeśli go używasz codzienny.

To szalone, zwłaszcza, że ​​ketoza jest bezpłatna, a ketoza z doładowaniem jest super tania, mniej niż 1 USD dziennie. Istnieją bardziej przydatne sposoby wydawania pieniędzy.

Prawda jest taka, że ​​nie jest tak trudno dostać się do ketozy, a po przejściu garbu grypy ketonowej łatwo jest wpaść i wyjść z ketozy w razie potrzeby. Oto przewodnik , aby rozpocząć dietę ketogeniczną .

Dołącz do ponad 1 miliona fanów

Zapisz się na kuloodporną listę mailingową i otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje!

Czytaj więcej Co to są komórki macierzyste