• Pigułki i boostery metabolizmu twierdzą, że błyskawicznie spalają tłuszcz. Ale co to właściwie oznacza?
  • Twój metabolizm zamienia kalorie w energię. Wiele czynników może wpływać na metabolizm, od wieku po skład ciała.
  • Niektóre suplementy zawierają składniki, których tak naprawdę nie chcesz w swojej diecie. Inne zawierają składniki, które mogą działać lub nie.
  • Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak najlepiej wspierać metabolizm (bez tabletek).

)

Tłuszcz pochodni. Obniż talię. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad suplementami odchudzającymi, prawdopodobnie widziałeś pigułki metaboliczne i boostery, które twierdzą, że spalają tłuszcz w krótkim czasie. Ale co to tak naprawdę oznacza i czy suplementy naprawdę mogą pomóc w osiągnięciu celów odchudzania? Oto, co powinieneś wiedzieć, a także wskazówki dotyczące wspierania zdrowego metabolizmu.

Man working out with kettlebells Jak faktycznie działa metabolizm?

Man working out with kettlebells

Mówiąc wprost, twój metabolizm to proces przekształcania kalorii w energię. Według Alexa Roblesa, lekarza, lekarza i certyfikowanego trenera personalnego trenera białego fartucha , metabolizm można podzielić na dwie fazy:

)

„Rzeczywistą częścią metabolizmu, na której wszystkim zależy, jest to, w jaki sposób twoje ciało pobiera jedzenie, które spożywasz, aby wytwarzać energię i ile tej energii zużywa w górę – mówi Robles. Szybkość spalania kalorii znana jest jako podstawowa przemiana materii (BMR). Mówiąc ogólnie, spalasz kalorie po prostu poprzez istnienie – niezależnie od tego, czy siedzisz, ćwiczysz, czy śpisz, metabolizm przekształca kalorie z pożywienia w energię. Ta energia zasila komórki i utrzymuje wszystkie układy, od mózgu po mięśnie.

Kiedy zwiększasz BMR, zwiększasz liczbę kalorii zużywanych przez twoje ciało, aby utrzymać wszystko w ruchu. Mówiąc ogólnie, kiedy spalasz więcej kalorii niż konsumujesz, istnieje większe prawdopodobieństwo, że stracisz na wadze. Jednak pod względem kontroli wagi kalorie to tylko jeden kawałek większej układanki. Istnieje wiele różnic w osobistym BMR każdego z powodu zmiennych, takich jak wiek, płeć, skład ciała, profil hormonalny i poziomy zapalne. [1] [2] [3] Ponadto zdrowie może wpływać na metabolizm stany takie jak zespół policystycznych jajników, choroba nerek, niedobory składników odżywczych… lista jest długa. [4] [5] [6]

Mówiąc to, zbyt uproszczone jest stwierdzenie, że metabolizm jest czymś, co można włączać i wyłączać za pomocą jedzenia, bieżni i tabletek. A jeśli zażywasz pigułki metaboliczne, nie zajmując się czynnikami wpływającymi na jego metabolizm, prawdopodobnie nie osiągniesz pożądanych rezultatów tak szybko, jak chcesz.

Man working out with kettlebells Problem z tabletkami metabolicznymi i boosterami

Pills on blue background )

Suplementy diety nie są regulowane w taki sam sposób jak konwencjonalne produkty spożywcze i leki. [7] Oznacza to, że ważne jest, aby kupować suplementy od renomowanych firm, które wyraźnie określają ich składniki i źródła. Jeśli chodzi o pigułki metaboliczne i boostery, firmy mogą stosować kombinację składników, które, jak wykazano, wspomagają odchudzanie i spalanie tłuszczu, takich jak kofeina, kapsaicyna i sprzężony kwas linolowy (CLA). [8] ) [9] [10]

Minusem tych składników jest to, że nie ma wystarczających dowodów na ich zdolność do znacznego zwiększenia metabolizmu. A jeśli chcesz dodać je do swojej diety, możesz łatwo zdobyć je ze źródeł żywności, takich jak kawa i masło karmione trawą. Drugi problem? Pigułki metaboliczne i wzmacniacze mogą zawierać składniki, których możesz nie chcieć w swojej diecie, takie jak sztuczne słodziki i kolory.

Jeśli naprawdę chcesz zwiększyć metabolizm i utrzymać go w długim okresie, skoncentruj się na swojej aktywności fizycznej i diecie oraz współpracuj z lekarzem, aby zająć się zdrowiem obawy, które stoją ci na drodze.

Man working out with kettlebells Jak faktycznie wspomóc metabolizm

1. Zwiększ swoją beztłuszczową masę mięśniową

Man working out

Budowanie mięśni to jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie metabolizmu, kropka. To dlatego, że tłuszcz łatwo gromadzi się w organizmie – ale mięśnie są tkanką aktywną metabolicznie, mówi Robles. Oznacza to, że twoje ciało musi spalać kalorie tylko po to, aby utrzymać masę mięśniową. „Posiadanie większej masy mięśniowej pomoże spalić więcej kalorii podczas ćwiczeń”, mówi Robles. „Więcej mięśni oznacza więcej siły i więcej siły, co oznacza większe zużycie kalorii.”

2. Jedz złożone, bogate w składniki odżywcze pokarmy

Plate of nutrient-dense foods

Być może zauważyłeś, że czujesz się głodny wkrótce po zjedzeniu pączka, ale masz tendencję do odczuwania sytości, dłużej po zjedzeniu zrównoważonego posiłku (czyli wielu warzywa i umiarkowane białko). Jest to spowodowane zjawiskiem znanym jako efekt termiczny żywności, według Roblesa. Twoje ciało musi spalać kalorie, aby przetwarzać i trawić jedzenie. „Im bardziej złożone jest jedzenie, tym więcej organizm musi pracować. Tania przetworzona żywność pełna prostych cukrów jest łatwo metabolizowana przez Twój organizm, co prowadzi do spożycia dużej ilości kalorii przy minimalnym odżywianiu ”- mówi Robles.

Na wynos? Jedz jak najmniej przetworzonych, całych potraw. Kuloodporne Dieta to świetne miejsce na rozpoczęcie.

3. Nie pozostań na zawsze z deficytem kalorii

Table full of delicious whole foods

Restrykcyjne diety uczą ludzi poważnego ograniczenia kalorii, ale utrata masy ciała nie jest taka prosta. Gdy zbyt długo ograniczasz kalorie, twoje ciało reaguje spowalniając metabolizm. „Twoje ciało nie dba o utratę wagi. Dba tylko o przetrwanie ”- mówi Robles. „Deficyt kaloryczny przypomina możliwy głód. Aby to zrównoważyć, twoje ciało spowalnia metabolizm i zużywa mniej kalorii. ”

Oznacza to, że ograniczenie kalorii może faktycznie działać przeciwko tobie w perspektywie długoterminowej. Istnieje wiele różnych sposobów kontrolowania masy ciała, ale niewiele metod jest tak skutecznych, jak spożywanie pełnych składników odżywczych, unikanie przetworzonych pokarmów i poruszanie ciałem. Te wskazówki to stare standardy z jakiegoś powodu: pomagają stworzyć znaczącą podstawę, abyś czuł się najlepiej.

Związane z: Jak Rozpocznij dietę kuloodporną w 10 Łatwe kroki )

Man working out with kettlebells Dołącz do ponad miliona fanów

Zapisz się na kuloodporną listę mailingową i otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje!