Zwykły ruch ma zbawienne działanie na nas wszystkich, jednak szczególnie płatny zwrot kosztów w przypadku os . Umowna do wieku formy fizyczna poprawia samopoczucie i opóźnia efekty starzenia. Ale jak zachęcić seniora ów do codziennej obsługi ruchu? Podpowiadamy.

Mierzmy bezwład na zamiary

Aktywność fizyczna powinna być zawsze dobrana do wieku i możliwości osoby starszej. Nie porywajmy się z motyką na słońce, aby nie zniechęcić seniora na samym początku. Wybierzmy taką aktywną, którą nasza mama, babcia czy dziadek będziesz robali z ochotą i, co najważniejsze, systematycznie. Na pewno chętniej pójdą na spacer czy podróżkę rowerem, jeśli będziemy im w tym towarzyszyć. Jeśli czas nam na to nie pozwala, zmobilizujmy innych członków rodziny lub zachęćmy osobę starszą do znalezienia sobie miejsca do ćwiczeń w zbliżonym wieku. Zastanówmy się, jakie są możliwości i przede wszystkim nie poddawajmy się w staraniach!

Sport w moim wieku? Chyba żartujesz!

To typowa wymówka seniora. A jednak szlakowe szlaki, które spełniają wymagania dla starszych starszych i spełniają ich wymagania. Jedną z nich jest tai chi – aktywna łącząca medytację z gimnastyką, pozwalająca na seniorom zwieńczenie wytrzymałości psychicznej i fizycznej. Chińczycy od wieków złota z dobroczynnego działania tai chi, które poprawią koordynację ruchową i wydolność organizmu, redukuje stres, reguluje oddech i uwalnia mięśnie od napięć. Sprawdźmy, gdzie organizowane są takie zajęcia dla seniorów, lub poszukajmy odpowiedniego tutorialu na You Tubie.

Kolejną dyscypliną bezpieczną i korzystną dla osób starszych jest aqua aerobic. Woda dzięki swojej wyporności sprawia, że ​​ciało staje się lżejsze, a także korzystanie z ćwiczeń jest dużo łatwiejsze i, ważne, nie szkoda na niebezpieczne kontuzje. Aqua aerobic wspomaga pracę wszystkich mięśni, wspomaga oddychanie w organizmie, wspomaga układ krwionośny i praca serca i poprawia samopoczucie. Jeśli nasz senior nie lubi basenów, wykorzystajmy letnią aurę i wypróbujmy nordic walking. Regularne treningi z kijkami tradycyjnymi nadciśnieniem, poprawiają sprawność układu krążenia oraz obniżają poziom cholesterolu i cukru we krwi. Ponadto dzięki podparciu osoba starsza nie musi obawiać się upadków. Kijki do nordic walkingu to doskonały prezent na urodziny, imieniny seniora czy Gwiazdkę.

Zadbajmy o nawodnienie podczas aktywności

Codzienne przyjmowanie płynów płynów jest szczególnie ważne w przypadku osób powyżej 65. roku życia. Warto o tym, zapytać latem, kiedy warto napisać napisy pomocnicze. Według rekomendacji Instytutu Żywności i Żywienia (2020 r.) Dzienne spożycie wody u dorosłych kobiet mandaryn 2000 ml, au mężczyzn 2500 ml dobę1. Fizjologiczne zmiany związane z procesem starzenia wpływają na tymczasowy okres odczuwania pragnienia. Dlatego też brzmiało zachęcać seniorów do uzupełniania płynów w ciągu dnia, w mniejszych ilościach, ale częściej, a także stale monitorować stan nawodnienia organizmu, aktywacje podczas aktywności oraz w sezonie letnim. Podczas upałów organizm wraz z potem wypłukuje cenne elektrolity, które są dostosowywane za regulację gospodarki wodnej. Aby je uzupełnić, pamiętajmy o piciu wody lub rozpuśćmy w niej tabletkę Plusssz Elektrolity SENIOR 100% Complex o smaku malinowo-cytrynowym. Preparat ten, wyprodukowano o seniorach, zawiera pełny zestaw elektrolitów (sód, potas, magnez, wapń, chlor), ekstrakt z ruszczyka kolczastego, który przyczynia się do wpisu krążenia w kończynach dolnych, a także B6 i B 12, które utrzymują się w utrzymaniu pełnych funkcji psychologicznych. Ponadto suplement diety Plusssz Elektrolity SENIOR 100% Complex jest bez dodatku cukru. Podsuńmy przejdź naszym seniorom w trakcie upałów, badań i umysłowej, w przypadku dużego spożycia kawy i herbaty odczucia zmęczenia i znużenia. Zaleca się spożywać dwie tabletki dziennie.

W grupie raźniej

Niezwykle ważne w przypadku starszych jest socjalizacja. Samotność bardzo źle wpis na stan psychiczny seniorów i demotywuje do czynności czynności. Sprawdźmy, jakie zajęcia oferują pobliski dom kultury. Może będzie do terapia ruchowa czy muzykoterapia. Zachęćmy naszego seniora do powrotu do pasji, na którą wcześniej nie miał czasu. Dzięki uprawianiu nowo odkrytego hobby, zwłaszcza w towarzystwie znajomych, osoba w towarzystwie znajomych, starsza nie będzie czuła się samotna.


Przypisy

  1. „Normy żywienia dla korzyści Polski i ich zastosowanie” . Praca zbiorowa pod red. Jarosz M. Instytut Żywności i Żywienia. Warszawa 2020.

Plusssz Elektrolity SENIOR 100% Complex – suplement diety, tabletki musujące o smaku malina-cytryna. Preparat z ruszczyka o seniorach, komplet pełny zestaw elektrolitów (sód, potas, magnez, wapń, chlor), ekstrakt z ruszczyka kolczastego, który przyczynia się do wpisu krążenia w kończynach dolnych, witaminy B6 i B 12, które trwają w utrzymaniu warunków psychologicznych, oraz potas, który pomaga w utrzymaniu ciśnienia. Bez cukru

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta i warsztat tryb życia są ważne dla zdrowia.