• Proszki. Napoje. Mieszanki napojów. Jest tak wiele suplementów peptydów kolagenowych . Jak wybrać ten właściwy?
  • Najlepsze suplementy kolagenowe zapewniają czystość, wysoką jakość i biodostępność.
  • Dowiedz się, jak wybrać suplement kolagenowy, który wspiera zdrową skórę, kości i stawy (bez składników, które mogą Cię osłabić).

Znajdziesz wiele produktów z peptydami kolagenowymi (zwanymi również białkami kolagenowymi) pojawiającymi się w przejściach Twojego lokalnego sklepu spożywczego . Chociaż wspaniale jest mieć wiele opcji, jak wybrać najlepszą? Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przeczytanie etykiety.

Czy pochodzi od marki, której ufasz? Ile właściwie zawiera kolagenu? Czy jest karmiony trawą? Czy jest zrobiony z uzupełniających się składników, które dają więcej korzyści, czy jest zrobiony z dodatkiem cukru?

Przeczytaj dalej dowiedz się, jak wybrać najczystszy, najwyższej jakości i najbardziej biodostępny suplement peptydowy kolagenowy.

Zamów kuloodporne białko kolagenowe w proszku

Jakie są zalety peptydów kolagenowych?

Scoop of collagen in green juice

Najpierw przypomnijmy sobie, dlaczego potrzebujesz suplementu kolagenu.

Pomyśl o swoim ciele jak o domu. Twój dom jest w ciągłym stanie wymagającym napraw, a twoje komórki to pracownicy budowlani, którzy przychodzą, aby go naprawić. Ale potrzebują zapasów.

Twoje ciało zamienia białko kolagenu w budulec zwany aminokwasami. Te elementy budulcowe zapewniają komórkom materiał potrzebny do naprawy domu, wzmocnienia fundamentów i łatania gontów. Im więcej masz zapasów, tym więcej napraw mogą wykonać twoje komórki.

Kolagen jest białkiem występującym w ludzkim organizmie w dużej ilości . Tworzy twoją tkankę łączną, kości, skórę, naczynia krwionośne, więzadła, ścięgna – masz obraz. [1] Oznacza to, że suplementy peptydów kolagenowych dostarczają komórkom zapasów, które mogą wykorzystać do naprawy i wzmocnienia tkanek w całym ciele.

Możesz się zastanawiać, czy suplementy peptydów kolagenowych działają? linia jest, tak. Badania pokazują, że peptydy kolagenowe stanowią budulec dla nawilżonej skóry, mocniejszych kości i elastycznych stawów. Kolagen może nawet redukować zmarszczki i starzenie się skóry. To wielka sprawa.

Jak wybrać najlepsze peptydy kolagenowe?

Woman pouring collagen into coffee

Niewiele osób o tym wie: aby zmaksymalizować korzyści zdrowotne suplementów peptydów kolagenowych, należy pamiętać o następujących kwestiach: Etykieta powinna zawierać informację, że jest to hydrolizowany kolagen pochodzący z traw (wyjaśnimy dlaczego poniżej), a marka powinna mieć wysokie standardy jakości suplementów.

Czy pochodzi od krów karmionych trawą?

Najpierw sprawdź na etykiecie słowa „karmione trawą”. Dlatego. Białko kolagenowe jest powszechnie pozyskiwane od krów. Krowy karmione trawą są lepsze dla twojego zdrowia, ponieważ spędzają większość czasu na pastwiskach, nie jedząc kukurydzy ani soi. Kiedy używasz peptydów kolagenowych pochodzących z karmienia trawą, otrzymujesz produkt bez dodatku hormonów lub GMO.

Kuloodporne białko kolagenowe pochodzi od krów karmionych trawą na pastwiskach. Nasze produkty z peptydami kolagenowymi nie zawierają hormonów, antybiotyków ani GMO. Kolagen to czysty hydrolizowany kolagen wołowy.

Jakie są składniki?

Poszukaj peptydu kolagenowego produkty, które dostarczają 14 – 20 g hydrolizowanego kolagenu na porcję. Niektóre produkty będą zawierać dodatkowe składniki poprawiające smak i zapewniające dodatkowe korzyści. Unikaj dodawania cukrów, sztucznych barwników i sztucznych aromatów. Poszukaj starannie dobranych składników i funkcjonalnych suplementów, które działają równie ciężko jak Ty.

Kuloodporne białko kolagenowe w czekoladzie uzyskuje swój bogaty czekoladowy smak i słodycz ze składników takich jak surowy proszek kakaowy, organiczny kakao i erytrytol. Bulletproof Collagen Protein Beauty Boost zawiera kwas hialuronowy, keratynę i biotyna wspomagająca skórę, paznokcie i włosy oraz witamina C wspomagająca produkcję kolagenu. A te produkty z peptydami kolagenowymi są cudownie słodkie – bez dodatku cukru.

Na ile jest biodostępny?

Kolagen naturalnie występuje w żywności, takiej jak bulion kostny i skórka kurczaka. Ale twoje ciało zużywa dużo energii, aby go rozłożyć, a ilość kolagenu, którą wydalasz z pożywienia, może się różnić. Aby kolagen był łatwiej dostępny do wykorzystania przez komórki, kolagen może być wystawiony na działanie enzymów, które delikatnie rozbijają go na bardziej biodostępne peptydy kolagenowe. [2] Ten proces nazywa się hydrolizą i tworzy hydrolizowane peptydy kolagenowe .

Kuloodporne Białko kolagenowe jest hydrolizowane, co oznacza, że organizm może łatwiej uruchamiać te peptydy kolagenowe. Hydroliza sprawia również, że proszek łatwo rozpuszcza się w gorących lub zimnych płynach (więc równie łatwo można go pić w kawie czy koktajlach). Proces jest na tyle delikatny, że zachowuje odżywienie kolagenu. Poszukaj hydrolizowanego kolagenu, hydrolizatu kolagenu lub peptydów kolagenowych na liście składników.

Czy pochodzi od firmy, która stawia na jakość?

To pytanie dotyczy każdego suplementu, nie tylko kolagenu: kupuj swoje produkty od firm, którym ufasz, aby wytwarzać produkty o złotym standardzie. UberZdrowie współpracuje tylko z producentami, którzy spełniają nasze wysokie standardy i stawiają na jakość na każdym etapie procesu. Nie wszystkim firmom zależy. My robimy. Dotyczy to wszystkiego z naszych ziaren kawy do naszych suplementów.

Powiązane: Dowiedz się, co wyróżnia kuloodporne białka kolagenowe

Dlaczego nie Czy po prostu piję bulion z kości?

Bowl of pho with chopsticks

Chociaż omówiliśmy już wiele, jest to mądre pytanie, które wymaga odpowiedzi. Zachęcamy do próby zaspokojenia naszych potrzeb żywieniowych zdrową żywnością, a bulion kostny jest dobrym źródłem kolagenu. Chociaż to prawda, trudno jest określić dokładną ilość kolagenu, którą otrzymujesz w produktach bogatych w kolagen, takich jak bulion kostny i ścięgna. Wiele zależy od tego, jak jest przygotowany i ile jesz.

Peptydy kolagenowe są różne. Możesz sprawdzić, ile kolagenu dostajesz na porcję, patrząc na etykietę. Dzięki temu łatwo jest wiedzieć, że otrzymujesz dzienną dawkę kolagenu, niezależnie od tego, czy dodajesz miarkę do Prebiotyczna kawa kuloodporna lub ubijanie Miska smoothie z jagodami i awokado .

Czytaj dalej: 14 Receptury peptydów kolagenowych nadające blasku Twojej skórze

Dołącz do ponad 1 miliona fanów

Zapisz się na listę mailingową UberZdrowie i otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje!

Czytaj dalej … Co to są macierzyste