W porządku, więc miałeś duże plany, aby jeść piskliwie czystą dietę i pozostać aktywnym podczas wakacji. Ale między stresem podróży, urokiem słodyczy i duchem świętowania spadłeś z wagonu. Zdarza się. Jesteś człowiekiem.

Wspaniałą rzeczą w żywieniu jest to, że jest to podróż, a nie miejsce docelowe. Oznacza to, że tak naprawdę nigdy nie jesteś „poza torem” – każdy wybór, każdy krok i każdy kęs pomaga namalować większy portret twojego zdrowia. Bycie kuloodpornym nie polega na byciu idealnym . Chodzi o codzienne podejmowanie prostych kroków, aby czuć się silnym, energicznym i niesamowitym.

Oto, jak to zrobić.

Jak wrócić na tor

1. Nie bij się

Person standing on scale

Zjedzenie ciasteczka nie czyni z ciebie złej osoby. Nie przybierzesz ton tłuszczu tylko dlatego, że miałeś za dużo cukru. A jeśli nie masz alergii pokarmowej lub wrażliwości, trochę nabiału to nie koniec świata.

Umiar jest tu kluczowy – ludzie zbyt często dopuszczają się, że jeden kęs „złego” jedzenia prowadzi do nocnej gryzienia. Jeśli jesz produkty, które zwykle ograniczasz lub których unikasz, zwróć uwagę na to, co czujesz. Możesz czuć się trochę ospały, wzdęty lub mglisty. Twoje trawienie może nie być najlepsze. Ale twoje ciało jest silnym regulatorem i po powrocie do normalnej diety wszystko się równoważy. Kiedy się nad tym zastanowić, to całkiem niesamowite.

aktywowany węgiel kokosowy może pomóc ci szybko poczuć się lepiej .

  • Dowiedz się, co jeść (i co ograniczać), aby czuć się silnym, a nie głodnym z Man meditating on yoga mat bezpłatna mapa drogowa diety kuloodpornej .

    2. Dbaj o siebie

    Man meditating on yoga mat

    Jeśli po długim dniu sięgnąłeś po jedzenie dla wygody, wiesz dokładnie, jak stres może wpłynąć na Twoje cele zdrowotne i zdrowotne. Łatwo jest pozostać na szczycie diety, gdy życie jest łatwe – ale jest znacznie trudniejsze, gdy jesteś zestresowany i pozbawiony snu.

    Odżywianie jest ogromną częścią dbania o siebie, ale ważną rolę odgrywają także jakość snu, stres i ćwiczenia. Oto jak upewnić się, że obejmujesz wszystkie swoje bazy: