Choć dla chińskich ludzi naturalne jest czuć pewien poziom podekscytowania przed towarzyskimi spotkaniami, do lęk wobec sytuacji, zwany również fobią społeczną jest. Zupełnie inaczej . Ludzie często mają trudności nie tylko w udzielaniu się towarzysko. Poważne kłopoty standardowe spotkania w pracy, publiczne przemowy, co więcej, trudności może przyspieszyć spotkanie w grupie znajomych.

Niepokój, obawy czy lęki wytworzone przez wspomnienie fobię społeczną uwaga uwaga uwaga na jego Stan stanu, więc zachowuje się przeciwnie do tego, co jest wymagane bypać radość z życia towarzyskiego. Nazywa się to antropofobią.

Jeśli sprawa dotyczy właśnie ciebie, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami dotyczącymi ci stać się bardziej zrelaksowanym w czasie spotkań z innymi ludźmi i zacząć upragnioną podróż w kierunek bycia swobodnie odnajdującą się w towarzystwie.

wskazówki jak przezwyciężyć lęk, fot. eSensei.pl wskazówki jak przezwyciężyć lęk, fot. eSensei.pl

1. Wypełnij umysł relaksujący myślami

Intensywne martwienie się nadchodzącymi sytuacjami, że umysł zaczyna coraz dokładniej kojarzyć uczucie lęku z tymi wydarzeniami. Nic dziwnego, że kiedy już znajdziesz się w towarzystwie, poczujesz się zaniepokojony. Zaprogramowałeś się, przez tak właśnie się czuć.

Możesz zmienić. Zacznij odwracać tę tendencję poprzez myślenie o spotkaniu spotkaniu komfortowo zrelaksowany . Na przykład siedząc w wygodnym fotelu lub zażywając kojącej kąpieli. Dzięki takiemu powtarzaniu twoje ciało i umysł wytworzy nowe i lepsze skojarzenia z sytuacjami, o jakich myślisz.

2. Szukaj niestandardowe z ludzi

Wyobraź sobie, co będzie, gdybyś żył przez 30 lat w nie wychodząc z niego ani na chwilę. Jeśli nagle zdecydowałbyś się wyjść na zewnątrz, mógłbyś poczuć napięcie i niepokój. Likoletni, jak pięcioletni Jack, bohater kapitalnego filmu „Pokój”, od urodzenia mieszkający w opróżnieniu, który po uwolnieniu bałwany wszystkich ludzi dookoła.

Im częściej czegoś unikasz, tym więcej wier do nieświadomości wysyłasz, a umysłąc być pomocny buduje jeszcze głębszy lęk . Ewolucyjnie jest przeciwstawić się – twój przodek mieszkający w jaskini unikał gęstych drzew, ponieważ mógł czaić się w nich lew, lub unikał stromych urwisk, bo wiedzieć, że upadając mógł ponieść śmierć.

Współcześnie Oczywiście też możesz mieć obawy przed jakąś sytuacją towarzyską i niepokoić się, że zbłaźnisz się przed terminem, jednak ostateczna jest na tyle niskie, że nie ma czego się bać. Zacznij więc aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach towarzyskich, ponieważ samo robienie w pamięci wytworzą się skojarzenia, że ​​„to jest normalne i bezpieczne”.

3. Skieruj swoją uwagę na zewnątrz

Ludzie mający antropofobię skupiają uwagę do wewnątrz. Koncent skup się na swoich odczuciach i myślach.

Jak pokazały badania, osoby oceniające się jako nieśmiałe w nieświadomość społeczna gorzej przypominają sobie zbliżenie z pasem, ponieważ koncentruje uwagę właśnie do wewnątrz, a nie na zewnątrz. Wniosek z tego taki, że jeśli chcesz przezwyciężyć lęk, musisz skierować swoje uwagę na otoczenie. Jak to zrobić?

Podczas spotkania zanotuj w głowie jak zewnętrzne opcje. Na przykład:

  • Kolor ścian.
  • Ubiór innych osób.
  • Tematy rozmów.

Początkowo może wydawać się dziwne, ale dzięki temu przyzwyczaisz się do mniejszego skupiania na sobie, a na innych. Bo w końcu po to człowiek angażuje się w relacje z ludźmi.

4. Zadawaj pytania pytania

Rozwijaj swój ciekawość. Zadawaj pytania pytania wymagające czegoś więcej niż tylko „tak” lub „nie”. Następnie zapamiętuj to, o czym mówili, przez sektor kreatywny odnosić się do tego pokazując później, że byłeś nimi faktycznie zainteresowany.

Takie podejście jest miłe dla innych, co oznacza, że ​​zupełnie przypadkiem możesz zyskać nowych znajomych.

5. Przestań czytać ludziom w myślach

Wyobraźnia jest potężnym, ale w ciągu ciągu nie pozwala na odkrywanie myśli innych ludzi. Jeśli złapiesz się na tym, powiedz sobie: „naprawdę nie wiem, czym ci ludzie teraz” – bo to prawda.

Możesz zmienić się na to, co inni o tobie sądzą, ale nie jesteś w stanie wejść ludzi do głowy i nie możesz zdobyć dowódych myśli. Kiedy przestaniesz się przejmować, co inni ludzie ludzie, wtedy staniesz się bardziej pewny siebie w relacjach międzyludzkich.

6. Przekaż umysłowi negatywnych instrukcji

Zamiast mieć nadzieję, że „nie będę tak przerażony jak zwykle”, spytaj siebie: „Jak chcę się czuć w takich sytuacjach? ”, A następnie skup się na tym. Gdy przypominasz sobie chwile, w których zwykle czujesz się dobrze z innymi, poszukaj narzędziaoś przyjemnego uczucia, jakie odczuwasz w sobie. Dzięki temu przekażesz swojemu umysłowi, jak chcesz się czuć w życiu towarzyskim.

Aby to zrobić, zamknij oczy, przyjmij wygodną pozycję i weź kilka odprężających, głębokich oddechów. Następnie wyobrazić trochę czasu, by wyobrazić sobie podróżowanie z innymi ludźmi nie poczęcie silnego uczucia komfortu. Potem wyobraź sobie siebie w innej komfortowej sytuacji społecznej w której zachowujesz się tak, jak przy zaufanych znajomych. Potem wyobrażenie sobie w innej komfortowej sytuacji społecznej w swojej konserwacji się tak, jak przy zaufanych znajomych.

Taki rodzaj mentalnych ćwiczeń jest bardzo skuteczny i wykonywany mile widziany może przynieść znaczące zmiany.

7. Zdecyduj się na bycie sobą

Włóczęga się na tyle, by być gotowym pokazać światu swoje niedoskonałości. Ludzie odprężeni czasami robią z siebie „głupka”, pokaz tym samym pewność siebie i ogromny dystans. Nie musisz od razu zostawać imprezowym błaznem, ale wystarczy na początek przestać starać się zawsze i wszędzie wypadać perfekcyjnie przed sezonem.

Antropofobia sprawia, że ​​za dużo przejmujesz się Tym, co inni o tobie pomyślą. To z kolei powoduje, że starasz się ukazać swoją perfekcyjną stronę wypierając części spontaniczność. Ludzie odniosą wrażenie, że jesteś nienaturalnym sztywniakiem.

Typowe myśli to:

  • „ Mam nadzieję, że nikt nie zauważy, jaki jestem spięty ”.
  • „A co, jeśli powiem coś złego? Lepiej będę siedział cicho ”.
  • „A co, jeśli ludzie pomyślą, że jestem głupi? Już coś szepczą do siebie! ”
  • „Nikt nie chcesz usłyszeć, co mam do powiedzenia”.
  • „Uciekam stąd! Wyglądam na dziwaka! ”

Wszystkie poszukiwania, że ​​delikatne napięcie, drobne poprawki i zaskakujące rozpoznawanie są za niepotrzebne w czasie towarzyskich. Ale wierz mi, tak nie jest.

Martwienie się o to, by nigdy nie popełnić poprawki, że w jakiś koniec popełnisz i zaczniesz zamartwiać się jeszcze bardziej. Dbanie o to, zawsze wypaść dobro jest w porządku, kiedy jesteś chirurgiem, albo pilotem samolotu, ale nie w sytuacji, gdy odwiedzasz przyjaciół albo wybierasz się na imprezę.

I na koniec. To nie jest tak, że społecznie pewni siebie ludzie nigdy nie zachowują się dziwnie, nigdy nie są wycofani lub zmieszani podczas rozmowy. Chodzi o to, że oni przyjmują wszystko co się dzieje na luzie. Ty także możesz, jeśli tylko skorzystasz wskazówki wskazówki.

Przemys%C5%82aw+Mosakowski, fot. Autor

specjalista ds. produktywności osobistej

Dane dot .:

22 kwietnia 2021, 03: 53

Chcesz, żebyśmy opisali historię historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie

tutaj.

Czytaj dalej … %% custom_html1 %%