Photo by Createria on Unsplash

Źródło: Zdjęcie Createria na Unsplash

Inżynieria doznań to podejście , styl życia i umiejętności, które wymagają aktywnego leczenia ciała w celu poprawy zdrowia psychicznego i wydajność.

Wszyscy już próbują zdobyć doświadczenie, ale wielu ludzi niestety nie jest świadomych tego, co próbują zrobić.

Ludzki mózg jest wytwarzany przez rozwój, aby przede wszystkim szukać krótkoterminowych nagród. Obserwowanie zależności w sobie jest pierwszym krokiem do udanej inżynierii doświadczeń.

„Myślę, że jedynym skutecznym sposobem na zmianę, jeśli chcesz być szczęśliwszy czy cokolwiek, jest zmiana swojej biologii” [1]

Niezależnie od tego, czy patrzysz na nasze mózgi, czy na nasze doświadczenia z neurobiologicznego punktu widzenia, czy introspektywnego, świadomego, jaźń jest z pewnością konstrukcją twoich pomysłów.

Inżynieria doświadczenia wymaga obserwowania rozwoju wrażenia jaźni w każdej minucie i zmieniania go: zmiana siebie, aby osiągnąć celowo cele

Jak osiągnąć sukces jako inżynier doświadczenia

Bycie doświadczonym inżynierem doświadczania wymaga umożliwienia sobie skutecznego dostosowania się do okoliczności, przenoszenia się z miejsca, w którym się znajdujesz, do miejsca, w którym chcesz być. Przykłady, kiedy zaprojektowałem swoje doświadczenie dla określonego celu

Kiedy po raz pierwszy przeprowadzono wywiad z innym podcastem, byłem trochę zdenerwowany na godziny przed rozpoczęciem wywiadu o 16:00. Zdecydowałem się na godzinny spacer, zanim to zrobiłem. Rozumiem, że długie spacery są dla mnie nieustannie przeciwlękowe , a dzięki mojemu długiemu spacerowi wywiad było satysfakcjonujące.

Czy masz lęk społeczny ? Teraz, gdy faktycznie zdałeś sobie z tego sprawę (po raz kolejny), możesz zaprojektować swoje doświadczenie tak, aby nie składało się z lęku społecznego

Innym razem, kiedy opracowałem swoje doświadczenie do określonego celu, było zanim napisałem ten post. Ćwiczyłem przed pisaniem, co zwiększyło moją kreatywność 10 razy, bez żartów.

Jednak największe korzyści w inżynierii doświadczeń pochodzą z modyfikacji, które wprowadzasz w swoim życiu w dłuższej perspektywie.

Dla mnie podstawy, sen, trening, odżywianie , uważność , wywarły największy wpływ na moje doświadczenie prawdy, oraz w konsekwencji moja zdolność do osiągania moich celów. Nootropics również bardzo mi pomogły.

Co chcesz zaprojektować w swoim doświadczeniu?

Większość ludzi pragnie czegoś więcej niż szczęśliwego i inteligentnego.

Dlatego slogan Nootralize brzmi: „Umożliwianie inżynierom radości i wydajność poznawczą w ich doświadczeniu. ”

Jednak aby zostać efektywnym inżynierem doświadczeń, musisz bardziej szczegółowo określić, co chcesz osiągnąć, niż radość i wydajność poznawczą.

W czym chcesz znacznie lepiej? Twoje zadanie? Sporty? E-sport? Szybkie czytanie? Uważność? Interakcje społeczne?

Zwiększasz swoje szanse na osiągnięcie praktycznie dowolnego celu, który możesz osiągnąć, jeśli jesteś zdolny poznawczo i czujesz się dobrze. Istnieją setki narzędzi i interwencji, które można wykorzystać, aby poprawić efektywność poznawczą i radość w swoim doświadczeniu, jednak najbardziej wspierane naukowo i najsilniejsze to sen, trening, uważność i odżywianie.

Gdy umieścisz te podstawowe umiejętności inżynieryjne w swoim zestawie narzędzi, najprawdopodobniej możesz korzystają z nootropów.

Jeśli masz odpowiednie podejście do nootropów (świadomość niebezpieczeństw i sposobów ich unikania), jesteś w doskonałej sytuacji, aby doświadczyć sukcesu inżynieryjnego.

Nootropics może być wstępnym krokiem w kierunku zdrowszego stylu życia lub uzupełnić dobry styl życia, ale nie może być samym doskonałym stylem życia.

Na podstawie 178 ludzkich placebo – regulowane badania z 7619 spekulatywnymi uczestnikami grupy dotyczące 77 nootropów, w Nootralize realizujemy inżynierię doświadczeń opartych na wiedzy poprzez indywidualne sugestie nootropowe.

Wniosek

Wiedząc o swoich działaniach, celach i ciele, możesz się wiele dowiedzieć o tym, jak twoje działania wpływają na twoje doświadczenie. Dzięki tej wiedzy możesz zacząć dostosowywać swoje doświadczenia do swoich prywatnych celów w życiu.

Aby osiągnąć maksymalną wydajność poznawczą i dobre samopoczucie, pamiętaj o aktualizacji snu, treningu, odżywiania i uważności.

Powodzenia w inżynierii w 2020 roku i później.

Dowiedz się więcej