Dave Asprey

Dave Asprey jest właścicielem firmy technologicznej z Doliny Krzemowej, profesjonalnym biohackerem,New York Timesautor bestsellerówGame Changers,Head StrongiThe UberZdrowie Diet, twórca UberZdrowie Coffee oraz gospodarzUberZdrowie Radio, zdobywca nagrody Webby – najlepszy podcast w rankingu. Jego zupełnie nowa książka toSuper Person(2019) .

DAVE ASPREY:Biorąc pod uwagę, że to jest Huge Believe, porozmawiajmy o ważnych rzeczach, które pomagają ci wierzyć w ogromne. I możesz uwierzyć, och, fantastycznie, to będzie rozmowa Tony’ego Robbinsa. Nie. To dyskusja na temat nootropów lub tak zwanych inteligentnych narkotyków. Używam inteligentnych leków od ponad 10 lat, zarówno po stronie farmaceutycznej, jak i naturalnej, gdzie masz świetne oferty substancji roślinnych. Sformułowałem nawet kilka dla mojej firmy, w której tworzy rzeczy – och, patrz, są badania nad rozmarynem. Istnieją badania nad tym ekstraktem z wodorostów – dobre badania, które pokazują, że zwiększają one twoją zdolność do wchodzenia i wychodzenia z pamięci lub sprawiają, że twój mózg działa znacznie lepiej.

I okazuje się, że Mama Natura najwyraźniej pragnie, abyśmy osiągali lepsze wyniki z uwagi na fakt, że produkuje wiele naprawdę potężnych mądrych narkotyków, a być może użyłaś jednego oboje. Najczęściej stosowaną substancją poprawiającą funkcje poznawcze na świecie jest kawa. Tak, tak, kawa kuloodporna – najprawdopodobniej mam predyspozycje do powiedzenia tego – nie, nie mówię poważnie 40% osób pije kawę, a kofeina jest niezwykle dobrze przebadanym środkiem poprawiającym wydajność, przynajmniej w krótkim okresie. Nie możesz pić kawy bezpośrednio przez trzy dni i oczekiwać, że na końcu dobrze się sprawdzi. Ale czy możemy pójść głębiej? Nawiasem mówiąc, sama kawa, w tym momencie, czuję się komfortowo, stwierdzając, że jest to związek przeciwstarzeniowy, oferujący przewagę badań. Wydaje się, że wszyscy spośród 4 wielkich zabójców i tym podobnych rzeczy się poprawiają. Masz więc wzmacniacz poznawczy, który wygląda na przydatny w kilku aspektach. Jestem za wszystko.

Ale co z nikotyną? Czy to jest wzmacniacz poznawczy? Ostatecznie nikotyna faktycznie, odkąd 1988, została przebadana i ujawniona jako przedstawiciel przeciw Alzheimerowi. Co? Naprawdę przeprowadziłem wywiad z mężczyzną – nazywam go Dr. Nikotyną – nazywa się Andrew Newhouse – w Kuloodpornym Radiu. I on jest człowiekiem, który skomponował pierwszą pracę w 1988 na Uniwersytecie Vanderbilt i od tego czasu studiuje nikotynę. Palenie papierosów jest dla ciebie złe. Tytoń do żucia jest dla ciebie zły. Vaping jest dla ciebie zły. Jednak trochę – mówimy o mikro dawkowaniu – doustnej nikotyny jest silnym wzmacniaczem poznawczym. Czujesz jeden miligram, co stanowi około 5% do 10% wartości papierosa; bardzo to czujesz. I dlatego poinformuję was, że Super Human został skomponowany przy pomocy kawy i nikotyny. Jednak sugestie w Super Person dla nikotyny są takie, że nie chcesz używać dużej ilości nikotyny, ponieważ duża ilość nikotyny nie jest dla ciebie odpowiednia. A palenie papierosów nigdy nie jest dla Ciebie świetne. Stwierdzenie, że tytoń i nikotyna są tym samym, nie jest świetnym pomysłem. Więc mówię ludziom: patrz, jeśli już skończyłeś 40, jeden miligram dziennie może być doskonałym pomysłem, ponieważ poprawia funkcję mitochondriów, a także dlatego, że nie chcemy zachorować na Alzheimera w miarę starzenia się. A może już 34, chcesz dwa miligramy dziennie, więc tylko trochę. Zaufaj mi jednak. Spodoba ci się to jeden miligram dziennie, ponieważ czuje się świetnie. W rzeczywistości nikotyna może zwiększyć szybkość pisania nawet o (******************************)% u zdrowych osób. To dużo, szczególnie jeśli piszesz książkę taką jak Super Osoba. Pisałem dużo szybciej. Nie całkiem. Podyktowałem dużo tego.

Ale jakie są inne rzeczy, które możesz zrobić? Jednym z moich ulubionych leków, o których piszę na blogu, jest aniracetam. I to jest związek farmaceutyczny. Jest napisane A-N-I-R-A-C-E-T-A-M. Istnieje już od około 50 lat i był pionierem w Rosji. Jest to coś neuro-ochronnego i poprawia zdolność do wprowadzania i wyprowadzania z pamięci. Nazywają to We / Wy pamięci. Więc kiedy siedzę tutaj i rozmawiam, jak nazywa się to badanie, jak myślisz, jak to robię? Cóż, zrobiłem badanie. Ale również używam wzmacniaczy poznawczych, aby mój mózg działał lepiej. Ze względu na to, że rozumiesz co? To naprawdę wspaniałe mieć mózg, który działa, szczególnie z wiekiem. I jest to całkowicie możliwe tylko z jedzenia. Istnieje jednak inny poziom, który można uzyskać, gdy zostanie włączony plan dietetyczny, gdy zostanie wybrany sen. W takim razie możesz włączyć roślinne, naturalnie występujące wzmacniacze poznawcze. A jeśli nadal chciałeś więcej, spójrz na leki, które mają naprawdę dużą zaletę, a być może nie mają żadnych wad lub wyjątkowo małych wad, i zdecyduj, czy są one częścią formuły dla ciebie.

  • Nootropiki są potocznie nazywane „sprytnymi lekami” – związki, które zwiększają funkcje poznawcze u zdrowych osób . Słowo nootropowe jest mieszanką 2 greckich słównoosznaczenie „umysł” itropeinznaczenie „w kierunku”.
  • Dave Asprey opowiada o dwóch naturalnie występujących inteligentnych lekach: kofeinie i nikotynie. To ostatnie może być niespodzianką, jednak podczas gdy palenie, żucie tytoniu i vaping mają niekorzystny wpływ na zdrowie, istnieją dowody sugerujące mikrodozowanie jednego miligrama nikotyny, około 5% do 10% wartości papierosa może chronić przeciwko chorobie Alzheimera.
  • Poza naturalnie występującymi mądrymi lekami, Asprey omawia aniracetam, farmaceutyczny wzmacniacz poznawczy, który był pionierem w Rosji, który może poprawić wkład i pamięć.

2019 Ucz się więcej