Muzyka Lower Dens zawsze była gęsta i do pewnego stopnia trudna, nawet gdy była kathartyczna lub hipnotyzująca. Przez pierwsze dwa albumy 338Ruch dwuręcznyi 2012 ” sNootropics, zespół udoskonalił rodzaj mrocznego, a następnie nerwowego rocka – czego przykładem są najważniejsze momenty albumu, „I Get Nervous” i „Brains”. Następnie, w 2015 ‘sEscape From Evil, badali dalej syntezatory tekstur. Wyróżnia się inna wersja zespołu, czy to w przygnębionym i nastrojowym pop-popie „Sucker’s Shangri-La”, czy w pulsie „To Die In LA”, piosenki, która nagle zasugerowała popową piosenkę Lower Dens może brzmieć jak. Teraz ich najnowsze dziełoKonkursjest już dostępne na świecie. Uzupełnia łuk dekady Lower Dens, będąc jednocześnie ich najbardziej popowym i być może najbardziej skomplikowanym albumem.

W centrum zawsze była piosenkarka Jana Hunter, której mroczny wokal nadał dźwiękom Lower Dens swoją zranioną ludzkość. Ich dostawa mogłaby dodać więcej odcieni szarości do piosenek z Lower Dens, które brzmiały jak narkotyczne ucieczki ze świata zewnętrznego, lub mogłyby przeciąć mroki, jakby wzywając słuchacza z powrotem na brzeg. NaKonkursieHunter przeniósł projekt na bardziej bezpośrednie terytorium (przynajmniej według standardów Lower Dens), badając coraz więcej dźwięków pop i nowych fal, nie rezygnując całkowicie z nieuchwytność, która zawsze pociągała ich muzykę. Ale być może, co najważniejsze, naprawdęsłyszyszHuntera na tym, nie tylko z ich głosem wyraźnie czystym i przeszywającym nad oscylującymi syntezatorami, ale także w tym sensie, że ciężar tematycznyKonkurspochodzi z tego, jak Hunter zręcznie porusza się w sprawach osobistych i politycznych na całym albumie (********************************************) piosenki.

Konkursto taki tytuł, który jest wystarczająco pojemny, aby zasugerować wiele pomysłów czekających na album. Dla Huntera jest to szeroka, nadrzędna koncepcja, sposób opisu podstawowych warunków życia w późnym kapitalizmie. Nie tylko rzeczy, które widzimy na co dzień – niekończący się zgiełk pracy na rzecz sił, które nigdy nie przyniosą korzyści, drapieżni i psychopatyczni ludzie, którzy są gotowi dosłownie patrzeć, jak świat płonie na korzyść ich wyników finansowych lub niepokoju – i napędzająca depresję brzydka strona uschniętych mitologii American Dream w 21 st. wiek. Hunter mówi również o tym, jak budowane wokół nas struktury narzuciły nasze istnienie aż do naszej osobistej tożsamości, sposobu, w jaki człowiek powinien działać i być.

W związku z tym wiele piosenek naKonkursieśledzi narracje ludzi utkniętych we własnych ciałach, przesiedlonych lub wyobcowanych i walczących o całość. „Chcę być młody / chcę tańczyć z rezygnacją”, Hunter śpiewa tęsknie w „Prawdziwej rzeczy”, zamieszkującej określoną postać zamężnej kobiety, ale także jakby opłakuje zbiorowe poczucie zagubionej niewinności. W jednym z kluczowych utworów i singli z albumu „I Drive” Hunter zastanawia się: „Dlaczego nie możemy być z tymi, których kochaliśmy?”, Zanim odpowiedzieli sobie: „Żyję zgodnie z instrukcją”. W niektórych z nich piosenki, takie jak „Simple Life”, Hunter staje się bardziej osobisty niż kiedykolwiek, katalogując autodestrukcyjną passę wynikającą z walki z oczekiwaniami i ograniczeniami społeczeństwa.

W innych momentach Lower Dens oferuje niektóre z najbardziej ambitnych i makro-piosenek, przyjmując klimat polityczny Ameryki i to, jak to wszystko odnosi się do bardziej osobistych materiałów tutaj. W „Empire Sundown” Hunter przewiduje upadek tytułowej struktury władzy. Wiodący singiel albumu, „Young Republicans”, jest jednocześnie bardzo ponury i żałośnie zabawny, a Hunter oferuje szkic prawicowej postaci, do której wszyscy jesteśmy bardzo przyzwyczajeni (i wyczerpani) w ostatnich latach : młody republikanin nazywa wszystkich płatkami śniegu, natychmiast odczuwając represje w najdrobniejszym sporze. Piosenka kończy się przedstawieniem obecnego popędu śmierci w naszym kraju, triumfalnym refrenem bohaterów pieśni, głoszącym: „Podnosimy głowy, podnosimy głowy / W końcu świat płonie”.

Wszystko to może sprawić, żeThe Competitionzabrzmi jak najciemniejszy jak dotąd album Lower Dens, i rzeczywiście, niektóre piosenki grają jako nocne zapadnięcia w najgłębsze, najbardziej uszkodzone zakątki naszych dusz. A jednocześnie jest to najbardziej błyszcząca, chwytliwa kolekcja, jaką kiedykolwiek stworzyli Lower Dens. „Young Republicans” i „I Drive” to zarówno synth-popowe dżemy, sięgające po klimatyczne refreny, szukające uwolnienia od opowiadanych historii. „Galapagos” to błyszczące mdłe napisy początkowe podobne do „Sucker’s Shangri-La” przed nim, wspaniały hołd dla pewnego rodzaju samokreacji, rodzaj odrodzenia. „Simple Life” pulsuje nowym rytmem fali / disco, który przypomina ci o tym, że Lower Denszagrał koncert wszystkich coverów ABBA w 2017.

NajważniejszeKonkursma wspólnego z przeszłymi pracami Lower Dens jest to, że im więcej z nim siedzisz, tym bardziej zaczyna się on rozwijać. Ma swoje bezpośrednie chwile, ale istnieje bogactwo, które ujawnia się podczas wielu słuchań. Po wydaniu Hunter przedstawił kilka uwag na temat inspiracji i zdjęć za każdą piosenką na albumie. Przeczytaj ich przypisy doKonkursuponiżej.

1. „Galapagos”

JANA HUNTER:Kiedy ludzie chcą spojrzeć na rozwój zarodka w jajku, trzymają go w świetle w ciemnym pokoju. W ciągu kilku dni, jeśli to wykonalne, zobaczysz, jak bije serce, a sieć naczyń krwionośnych dociera od serca do jego skorupy. Obrazy tych sieci w okrągłym kształcie jajka przypomniały mi archipelagi. Stopiona ziemia unosi się powoli z dna oceanu, życie wychodzi z zupełnie nowego serca, by stworzyć żyjącą istotę. Podobnie jak my tworzymy siebie i lubimy ich, nasza wartość pochodzi z piękna tego procesu tworzenia i z naszego autorstwa naszego życia. Wszyscy jesteśmy cenni i piękni i należymy tutaj.

2. “Ręka Boga”

MYŚLIWY:

3. „Two Faced Love”

MYŚLIWY:

4. „Młodzi republikanie”

MYŚLIWY:

5. “Prawdziwa rzecz”

MYŚLIWY:

6. „Buster Keaton”

)

MYŚLIWY:

7. “Prowadzę”

)

MYŚLIWY:

8. “Proste życie”

MYŚLIWY:

9. „Empire Sundown”

MYŚLIWY:

10. “Szczęśliwi ludzie”

MYŚLIWY:Wiele wczesnych traum spowodowało, że żyłem bardzo lekkomyślnie przez długi czas. Dużo miłości pomogło mi na nowo odkryć pociechę i uznanie u innych ludzi i zrozumieć, że intymność jest moja, aby dawać innym, a dzielenie się moim ciałem z innymi jest darem, który należy dać. Czasami, jeśli mamy szczęście, dzielimy się jeszcze większą intymnością, która pomaga nam bronić się przed wieloma drapieżnikami na tym świecie.

11. “W Twoim domu”

MYŚLIWY:

Konkursjuż się rozpocząłRibbon Music.

1946179Czytaj więcej