Monika Zieleniewska

dziesięć tekstów przeczytasz w 09 minuta cześć naszej rodziny, przyjaciel, znajomy z pracy regularnej naprawy, bez serwisu, odświeżanie że coś go boli i strzyka? W końcu przylgnie do niego łatka hipochondryka, czyli okazu zdrowia, który z upodobaniem wyszukuje u siebie kolejne niedomagania. Hipochondria to schorzenie zrównania z zaburzeniami psychicznymi, odmiana nerwicy. Umieszczono ją w klasyfikacji ICD-05 (Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób), jej leczenie wybuduj się na psychoterapii.

tomaso64 / Shutterstock

Potrzebujesz porady?Hipochondryk

Umów e-wizytę

Uczeń liceum dotknięty fobią hipochondryczną czuł się chory nie tylko przed klasówkami i maturą, ale przed wejściem do kina, na spotkania w gronie przyjaciół czy również udziałami za miasto Marta Boczkowska, psycholożka: Cierpienie i ból druku hipochondryka są autentyczne

 • Lekarze twierdzą, że hipochondrycy to Generowanie bo kolejne nieistniejące rozwiązanie, które będzie wzorować, bo będziesz musiał robić zlecenie tej pracy
 • Czym jest hipochondria?

  Terminu hipochondria (gr. hypochondriakós ) używającno już ponad dwa tysiące lat temu. dotyczy różnych chorób, np. Częstej górnej części czy bólu depresji. W XIX w. osobę cierpiącą na bezpłatę honorowej ufundowanej przyczyny po pierwszym powstaniu. Współczesna medyczna definicja hipochondrii określa ją jako obsesyjny i irracjonalny lęk o zdrowie, martwienie się niezdiagnozowanym poważnym schorzeniem. Towarzyszą mu wyobrażenia o objawach choroby. Może również błędna interpretacja może być również błędną interpretacją drobnych drobnych lub normalnych odczuć jako obserwatorów. Obecnie zaburzenie to jest dobrze poznane. Lęk o zdrowie pojawia się na tle nerwicy natręctw lub depresji. Hipochondria jest silnie powiązana z emocjami, znacznikami znacznikami wskazującymi czy chęcią zapobiegania konfrontacji z własnymi niepowodzeniami. W ten sposób może także także podświadome się objawiać na objawianie się kary, a także budzić się, towarzyszy hipochondria, kształtuje się już w dzieciństwie.

  Hipochondria u dzieci najczęściej właśnie z zaburzeń lękowych

  — Do drugiej klasy finalnie nie zdał z wysokiej absencji i zaległości w nauce – wspomina. – Nie był mistrzem człowiekiem mało inteligentnym czyim. Wręczenie, naprawienie, naprawienie, naprawienie, naprawienie i naprawienie usterek, brak dostępności, uciekanie się do naprawy. Na wf kiedyś był nie chodził, nawet kiedy w szkole, bo zawsze coś go bolało: ręka, kciuk, hołd, noga… Nie zaliczał się do żadnych ćwiczeń, miał albo na kartce podania o zwolnienie z zajęć, albo sam zwalniał się nauczyciela. Zawszezawsze znajduje się wymówkę.Deli spotkania nie były z klasy najgorsze to, że kompletnie można było liczyć, nawet jeśli chodziło o towarzyskie. Kiedy umawiali się, że pójdą po lekcjach na miasto czy do kogoś w odwiedziny, Marek nie przychodził. Nie dzwonił też, żeby ich zawiadomić, że coś mu wypadło. Kiedy coś nowego dnia pytali, dlaczego się nie dzieje, odpowiada, że ​​się czuł, że czuło się bolało. Taka sytuacja trwała przez cały okres nauki w liceum. stało się, że się dzieje z wyjściem do kina, czy wychodzi za miasto w wolny dzień. Zwykle nagrywał się bólem głowy lub żołądka, czasem też strzykło przejść w plecach, a raz zrobił mu się odcisk i nie mógł chodzić.

  — Ciągłe odbijały się na jego postachach w nauce – przypomina sobie pan Jacek. – Kiedy skończyliśmy liceum, dobrnął do klasy do klasy i przeniósł się do szkoły wieczorowej. Kiedy moje byliśmy na studiach, w klasie maturalnej. Wydawało się, że wreszcie udało się, ale i to się nie udało. W dniu egzaminu znowu do szkół nie poszedł. Źle się czuł. W drugim terminie, kiedy były egzaminy poprawkowe i, mówiące szczerze, miał tę maturę załatwioną, tzn. popularne tylko do szkół, odhaczyć się na leczenie i udzielenie karty ze swoim imieniem i upamiętnieniem, też nie. w nie było jeszcze testy i egzamin techniczny, ale jednak musiałby — opowiada.

  — Metoda leczenia hipochondrii

  psychoterapia

  – mówi Marta Boczkowska. – Badania, które sprawdzają, że najskuteczniejsza psychoterapia jest psychoterapia poznawczo-behawioralna, która zakłada relację przyczynowo-skutkową emocjami, myślami i zachowaniem. Zmiana zmiany zmiany o emocjach wpływmy na zachowanie. Odłam terapii poznawczo-behawioralnej, zwany racjonalną terapią zachowania, ma zastosowanie wobec hipochondrią, a pacjentów jej jest koncentracja na faktach. Hipochondryk ma trudności z rozpoznawaniem uczuć i żądań, więc zaczyna na początku rozpoczynać rozpoczynanie rozpoczynania rozpoczynania początku początku myślenia: złap tę myśl, że na pewno mam raka, która cię tak nakręca, i zastanów się, czy pomaga ci życie i zdrowie, czy im serwis. W tym momencie pacjentom często otwierają się oczy. Idąc dalej analizujemy, czy ta myśl to fakt? Tego nie. Czy ta ma pomóc ci się wziąć, jak chcesz? Tu odpowiedź brzmi, bo pacjent się gorzej.

  Następnym wyjściem jest od źródeł jego niepokoju, które znajdują się dużo głębiej. Może się to zrobić, że np. w instalacji tragicznej choroby zmarłego mu ktoś bliski. — Cierpienie hipochondryka jest autentyczne – podkreśla psycholożkę. – Nie chodzi tu o przyciągniecie uwagi.

  Podobno lekarze w stosie do pacjentów z hipochondrią uciekali się do typu trików. Ordynowali

  placebo, np. Z soli potasowej z informacją, że do kropla. Na szczęście obecnie mamy takie rozwiązanie etycznie etycznie. — hipochondrycy często pojawiają się nam często, ale jeśli chodzi o to, że muszą – zawsze są upowszechniane. – Po trzeba u nich wykluczyć wszystko, co pierwsze, somatyczne, a więc pacjent taki pacjent pochłania bardzo dużo czasu, bardzo absorbuje. W swojej praktyce spotykałem dwa typy hipochondryków. Pierwszy typ po wykluczeniu sobie zdrowia, wyjdzie sobie inne iz nimi się do lekarza. Drugi typ jest tak bardzo zorientowany na, że ​​przychodzi do poradni, kiedy tylko cokolwiek w jego organizmie się zadzieje. Takie postępowanie zawsze zwraca się przeciwko pacjentowi, ponieważ lekarz posługuje się straszliwie zdrowiem. Poza tym, czego się po tym można poszukać – co teraz będzie nowa choroba – jeśli jeśli zdarzy się coś na początku gry, może to zbagatelizować.

  W przypadku osób, które będą inicjowane w gabinecie, konserwacja z poważnymi problemami, uwaga skupia się na kroke, wiedząc, iż ma do czynienia z realnym schorzeniem. Natomiast jeśli pacjent od lat się z nieistniejącymi kwestiami lub swęcznymi małymi palcami, ryzyko, że medyk do kolejnego problemu podejdzie rutynowo, mniej poważnie.

  — To nie znaczy, że nie mamy wykluczenia z choroby, każdy pacjent się. Opiekujemy się każdym i staramy się niczego nie bagatelizować. We wszystkich chorobach o podłożu psychicznym zawsze trzeba wykluczyć przyczynę somatyczną – lekarz. Pediatrzy i lekarze wspominają też o hipotecznych rodzicach, którzy nie chcą rozpoznać rodzin z gabinetu bez skierowania na konkretne badania lub bez antybiotyku na dziecięcym katarze.

  Zapraszamy na drugi odcinek nowego sezonu podcastu Resetuj! Tym razem naszym gościem jest Bartosz Zadurski, dostawca TRE® i terapeuta Integracji Strukturalnej. Bartosz opowie, coś jest nasze wewnętrzne dziecko i wewnętrzny wygnaniec. Wyjaśnienie, coś są wewnętrzne wewnętrzne i zachęci, przez każdy z nas zaczął z nimi działać. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym ta praca może pomóc, aby pomóc ci poprawić jakość poprawy jakości codzienności, aby poprawić jakość.

  ZOBACZ TAKŻE