Arnaldo jest członkiem społeczności produktywności AE, Dojo . Jego praca wymaga od niego noszenia wielu czapek, dlatego zwraca się do społeczności i mini kursów Dojo, aby pomóc mu stać się bardziej produktywnym w swojej roli.

Od czasu członkostwa w Dojo Arnaldo ma nauczył się wskazówek, sztuczek i technik, które pomogą mu osiągnąć sukces w podróży produktywnej.

Ostatnio poziomy energii Arnaldo nie są dokładnie tam, gdzie chciałby, żeby były. Podjął inne podejście, aby sprostać temu wyzwaniu i teraz czuje się lepiej niż kiedykolwiek.

Czytaj dalej i dowiedz się, jakie podejście Arnaldo ma do zwiększenia swojej energii i dlaczego jest mistrzem wydajności w tym miesiącu.

Przedstawiamy Arnaldo Piccinelli

Powiedz nam trochę o tym, kim jesteś i co robisz do.

Nazywam się Arnaldo Piccinelli, a ja nosić wiele czapek. W rezultacie muszę być produktywny z czasem. Wróciłem do wydajności jakiś czas temu, ale ostatnio uderzyłem w kilka ścian. Mówiąc dokładniej, miałem pewne wyzwania w dziedzinie energii i motywacji.

Jaka historia Cię zapaliła, aby zacząć zwiększać produktywność?

Aby znaleźć najlepszy sposób na podniesienie poziomu mojej energii i motywacji, zacząłem badać różne dostępne mi możliwości. Zacząłem od diety, ćwiczeń i nootropów, a teraz próbuję to wszystko połączyć.

Jakiego objawienia doświadczyłeś i odkryłeś?

Właśnie skończyłem czytać Head Strong Dave’a Asprey’a. Ta książka wyjaśniła mi, że bez względu na to, jak bardzo jestem „zmotywowany”, istnieją inne czynniki. Jedzenie, które jem, ćwiczenia, które wykonuję (lub nie), toksyny, które dopuszczam do mojego organizmu, takie jak śmieciowe śmieci lub śmieciowe jedzenie, wszystkie odgrywają pewną rolę.

Jaka była transformacja, której doświadczyłeś

Zrobiłem więc kilka kroków wstecz, aby podnieść poziom „E” (z Skrót azjatyckiej efektywności TEA – czas, energia i uwaga ) tam, gdzie musi być. Właśnie zaczynam zajmować się tymi tematami, ale już wyczuwam różnicę. Lepsze jedzenie dało mi więcej energii, podobnie jak właściwy sen (nie tylko czas trwania, ale także jakość). Ponadto ćwiczyłem techniki Metody Wima Hofa (oddychanie, ekspozycja na zimno i medytację), które pomogły mi być bardziej obecnym i powoli podnosiłem tolerancję na przeszkody.

Jeśli masz jedną poradę dotyczącą wydajności dla kogoś, kto stara się robić postępy w osiąganiu swoich celów, co by to było be?

Dla kogoś rozpoczynającego drogę do wyższą wydajność, sugerowałbym analizę całościową. Zazwyczaj ludzie dążą do produktywności, ponieważ mają dużo do zrobienia i za mało czasu. Jednak mogą wystąpić problemy, które należy rozwiązać przed przejściem do przodu.

 • Czy zajęcia, które zajmują Twój czas, prowadzą Cię w kierunku, w którym chcesz iść?

 • Dokąd naprawdę chcesz się udać?

 • Jeśli już wiesz, gdzie chcesz iść, czy masz solidny plan aby tam dotrzeć?

 • Istotne pytanie dodatkowe brzmi: czy masz zbyt wiele do zrobienia, czy brakuje Ci energii?

Jeśli jest to brak energii, to dlatego, że napełniacie swoją wysokowydajną maszynę (ciało i mózg) tanimi „Gaz” zamiast paliwa wydajnościowego? A może dlatego, że reszta nie jest potrzebna?

Podsumowanie, gdzie jesteś i dokąd chcesz się udać, pozwoli ci poczynić postępy we właściwym kierunku. I wreszcie, ważne jest zmierzenie, jak daleko posunąłeś się od punktu początkowego, niż skupienie się na tym, jak daleko jesteś od swoich celów!

Dziękuję, Arnaldo, za dzielenie się!

Arnaldo jest świetnym przykładem tego, co nazywamy w naszej społeczności „mistrzem produktywności” – kimś, kto nieustannie szuka sposobów, aby stać się lepszym lub kimś, kto ma sposób myślenia o rozwoju . Inne przykłady ludzi, którym się udało, to Lisa i Scott , o którym pisaliśmy studia przypadków.

Jeśli czujesz się przytłoczony, wyczerpany lub rozproszony, możesz: przezwyciężyć to i stać się mistrzem produktywności:

 • Przejrzyj naszą platformę TEA i zapoznaj się z 3 filarami wydajności .
 • Weź udział w naszym superszybkim Quiz produktywności , który da ci praktyczny wgląd w to, gdzie powinieneś zacząć.
 • Wybierz jeden (tylko jeden!) krok akcji i zaplanuj w swoim kalendarzu, aby go wdrożyć.

  Jeśli uważasz, że powinniśmy Cię wyróżnić jako mistrza wydajności,
  skontaktuj się z nami

  i pozwól wiemy!

 • Czytaj więcej