dieta pudełkowa efekty

Fot. Adobe Stock, Yaruniv-Studio

Jakie są efekty diety pudełkowej? Czy chodzisz tylko o odchudzanie? Absolutnie nie. Można stwierdzić, że utrata wagi jest bardzo przyjemna dla wielu osób i korzystnym skutkiem ubocznym stosowania cateringu dietetycznego. Podstawowym podłożem jest tutaj budowanie zdrowej relacji z produktem wprowadzenie skuteczności dla zdrowia oraz przepisów żywieniowych. Przez miesiąc testowałam catering Pogotowie Dietetyczne zdecydowanie widze jakie efekty.

Dlaczego budowanie relacji z produktem jest tak ważne i co dzieje się, kiedy faktycznie zmieniasz swoje sposób żywienia? W znalezieniu odpowiedzi na te i inne pytania, które znajdują się w naszej redakcyjnej dietetyczce klinicznej, Ania Urbańska.

Spis treści:

 1. Budowanie zdrowej relacji z produktem
 2. Dieta pudełkowa: efekty
 3. Czy liczenie małych i makroskładników ma sens?
 4. Co się zmieniło, kiedy stosujesz regularnie?

Budowanie zdrowej relacji z produktem

Warto zobaczyć od tego, jaka jest cała zdrowa relacja z produktem. Przede wszystkim do umiejętności delektowania się posiłkami i traktowania ich nie tylko jako źródło energii, ale także codzienną przyjemność. Dla osób, które z produktu mają wpływ, nie jest ono konieczne.

Zdrowa relacja z produktem do wyzwolenia z błędnego do myślenia, że ​​na produkt trzeba „zasłużyć” albo że produkty dokładnie jasne na „złe i dobre”. Budowanie zdrowej relacji z jedzeniem pozwala na prawidłowe odżywianie bez winy. Dzięki temu nie czuję stresu związanego z odżywianiem. Jesteś odpowiedzialny za przestrzeganie przepisów i wiesz, że nie jesteś zobowiązany do przestrzegania przepisów, które odpowiadają za „prawidłowe” i „konieczne”. – mówi Ania Urbańska

Zdrowa relacja z jedzeniem to też brak kategoryzowania produktów i dopasowywanie swojego jadłospisu w taki sposób, aby uzyskać się tam także najlepsza pyszność – naleśniki, pizza czy kawałki czekolady. Dzięki temu w diecie nie ma żadnych restrykcji, a budowanie zdrowej sylwetki jest nie tylko proste, ale także przyjemne.

Jeśli masz zastosowanie z produktem, sprawdź produkty bazujące na mało przetworzonych produktach w proporcjach. Nie masz jednak problemu, by złamać własne przepisy i działania np. gdy ktoś zaprosi cię na obiad, masz widoczne do czynienia, lub znajomi zamawiają pizzę.

Jeśli chodzi o mnie, przez długi czas bycia absolutnym przeciwieństwem osoba, która ma z produktu leczniczego. Mój organizm stale wygrzebuje się z bardzo stresującego dnia, podczas którego jem bardzo dobrze, aw mojej diecie występuje regularnie wytwarzane produktytak szybko można było zabić głód.

Odbiło się to nie tylko na moją wagę, ale także postrzegać wygląd samopoczuciu. Uzyskuje się stałą częstotliwość i odbieram wieczory pod kocem przed zabiegiem, a nie ze znajomymi czy na spacerze.

dieta pudełkowa efekty kiedy

Fot. Dieta pudełkowa: efekty/Materiały prasowe, Pogotowie Dietetyczne

Fizyczne i szkodliwe skutki zaburzonej relacji z produktem

Jeśli twoja relacja z odżywianiem się jest nieprawidłowa, na pewno zauważyłeś niektóre „objawy” tego stanu, zarówno fizyczne, jak i emocjonalne.

Konsekwencje zaburzonej relacji z odżywianiem mogą być bardzo różne: może być to pogorszony humor z wyrzutów sumienia po „odstępstwie od diety”, ale również pełnoobjawowe zaburzenia odżywiania klasyfikowane jako choroby, np. anoreksja i bulimia.

Jakikolwiek stres związany z życiową chorobą, jak i lęki przed przytykiem lub rodzajem choroby z nadwagą, może zbadać poszczególne symptomy.

Nasza dietetyczka poleca przede wszystkim na:

 • Klasyfikowanie produktów na „złe” i „dobre”;
 • Jedzenie pod wpływem energii;
 • Nieunormowane pory dostarczania posiłków;
 • Wyrzuty sumienia po posiłku i myśli, że „może nie był wystarczający zdrowy”;
 • „Brak czasu” na produkt – traktowanie posiłków jako opcjonalnych przerywników, pojawienie się produktu w pośpiechu iw ruchu;
 • Obsesyjne myśli na temat jedzenia i strachu przed uczuciem sytości lub regionu;
 • Narzucanie sobie konieczności odpokutowania za „niezdrowy” posiłek, np. poprzez intensywną aktywność aktywną;
 • Trudność w dostrzeżeniu sygnałów od organizmu o odczuwaniu sytości;
 • Okresy trzymania „czystej diety” przeplatają się z okresami karmienia bez zasilacza produktów faktycznie przetworzonych i „zakazanych” w okresie diety zdrowej diety.

Zwykle nieprawidłowa relacja z produktem, którą tworzy się przez czas, może powodować skutki nie tylko, jeśli chodzi o zdrowie fizyczneale przede wszystkim psychicznie.

Dieta pudełkowa: efekty

Catering dietetyczny to szalenie dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób, które nie mają czasu na co dzień przygotowywać sobie pełnowartościowych posiłków ani więcej na to, aby pobrać większą ilość na kilka dni.

Korzystanie z diety pudełkowej pozwala opracować opracowanie z żywnością, ponieważ uwalnia cię od gotowania gotowania: zyskujesz czas i zasoby na to, odżywiając się zdrowo bez składników odżywczych. To doskonałe rozwiązanie, gdy nie masz czasu na gotowanie lub po prostu wolisz skupiać się na innych czynnościach. Zdrowe odżywianie nie zaprząta ci głowy, aw myślach nie kłębią się pytania „co dziś na obiad, by było wystarczająco zdrowo”. Jesz to, co lubisz, w zależności od proporcji przez specjalistów. – mówi Ania Urbańska

Tak też było w moim przypadku. Przed dietą jadłam bardzo zdrowe. Po pierwszym posiłku przed kolejnym jadłam często późnym wieczorem, w zamian zapychając żołądek kawą lub schowanymi w szufladzie natychmiastowymi batonikami. W jaki sposób codzienna dostawa kilku posiłków Dzięki czemu mi nawyk regularności?

To bardzo proste: nie mogłem być w stanie zjeść tego wszystkiego w dotychczasowym życiu, więc aby nic się nie marnowało, musiałem wypracować sobie regularność. Co więcej, jeden z składników zawsze był częścią ciasta, co było uzupełnieniem dobrej kawy. Już po ok. Tydzień stosowania substancji głód o pochodne porach, co dodatkowo motywowało mnie do zachowania regularności.

Szokujące może stać się dla ciebie, że zdrowiem, wspomagam przez dietetykę podwieczorkiem jest ciasto, a na zdrowe śniadanie możesz jeść ulubione naleśniki. Pozwala to zburzyć (a nieprawidłowo) sprawdzić o tym, że zdrowe odżywianie opiera się na jedzeniu kurczaka z ryżem. Dieta pudełkowa pokazuje ci zestaw produktów, które można wkomponować w zdrowy zbilansowany jadłospis i obala wiele mitów, które mogą mieć ten temat w głowie.

Posiłki były także różne. Widziałam już plany żywieniowe, w których posiłkach powielały się praktycznie co tydzień. W przypadku Pogotowia Dietetycznego nie ma tego problemu – za każdym razem było coś ciekawego i nowego. Jeśli któreś wpadło w pułapkę, już zdążyłam o nim zapomnieć, więc zwróciłam się do danego posiłku jeszcze raz.

Problematyczne były dla mnie jedyne słodkie śniadanie. Niestety, mój organizm najlepiej toleruje duże ilości cukru na pusty żołądek. Na szczęście i na to jest proste rozwiązanie.

Rzeczywiście, w budowaniu relacji ze zdrowym jedzeniem jest dieta pudełkowa, której samodzielnie można dobierać menu.

Opcja wymiany diety i dodatku komponowania menu to idealne rozwiązanie szczególnie dla osób, które mają wybiórczość pokarmowąnietolerancje, uczulenia lub po prostu nie podobne produkty do produktów – mój partner, gdy zobaczyłem w menu bakłażana, byłbym gotowy nawet dopłacić za zamianę dań na inne.

Na szczęście opcja wymiany produktu jest w cenie cały zestaw. Wejdź do panelu klienta i tam modyfikuj menu.

relacja z jedzeniem dieta pudełkowa pogotowie dietetyczne

Fot. Dieta pudełkowa a zdrowa relacja z jedzeniem/Materiały prasowe, Pogotowie Dietetyczne

Czy liczenie małych i makroskładników ma sens?

Na każdym poziomie, niezależnie od Pogotowie Dietetyczne, napisana jest kaloryczność danego posiłku, a także wszystkie makroskładniki oraz ilość, czy lepiej zjeść go na ciepło, czy zimno. Okazuje się, że w przypadku firm cateringowych nie zawsze jest takie obuwie. Może więc liczenie tego wszystkiego nie jest ważne?

Kalorie zawsze się liczą, ale nie każdy powinien liczyć kalorie. Rozpoczynając stosowanie ze wspomaganiem odżywianiem, warto zdać sobie opinię z kaloryczności jadłospisu, który powinienś stosować, by pomóc cele. Warto więc policzyć zapotrzebowanie kaloryczne ja definicja energetyczna lub pomoc o pomoc w tym zakresie specjalisty.

Fakt, że w diecie są już odpowiednio dobrane makroskładniki do bardzo dużego ułatwienia. Gdyby to wszystko było samodzielne, przydatne byłoby mniej użyteczne. Liczenie dodatkowe dodatkowo pomaga wybranemu celowi dietetycznemu, ale może być również włączone, jeśli weźmiesz udział w tym indywidualnym.

Kalorie mają znaczenie: trzeba jeść ich mniej, niż na dzień dobrysz, jeśli chcesz wyglądać; albo więcej, jeśli chcesz przytyć. Odpowiedni rozkład makroskładników też nie jest bez znaczenia. Każda indywidualna liczba może być określona, ​​ale ostrożna: zbyt mocne i obsesyjne skupianie się na kaloryczności produktów, aby też droga do zaburzeń odżywiania.

Co się zmieniło, kiedy zacznie się regularnie odżywiać?

Przede wszystkim: zacząć jeść. Tak po prostu. Nie łapałam na szybko jednej małej kanapki przed pracą i nie napychałam żołądka fast foodem o 22. Regularne posiłki dostarczay, że nauczyłam się dostarczać organizmowi mniej, a skuteczniej. Przestałam bazować na kilku składnikach, ale poznałam szereg nowych smaków. Moje posiłki były pełne warzyw, których czasami w pośpiechu zdarzało się zapomniećć.

Dieta pudełkowa jest odpowiednia. Zamawiasz rodzaj diety i jej kaloryczność, jesz więc tyle, ile należyś, ale na co dzień nie skupiasz się na wpisywaniu każdego składnika do aplikacja do obliczeń małych. Makroskładniki są w każdym daniu typu do rodzaju jadłospisu. Dostajesz do domu gotowe, zbilansowane posiłki, które pasywnie szkolą cię, jak dobierać poszczególne poszczególne składniki komponując dania. Być może zdziwisz się, jak duży rozmiar twojego jedzenia lub chleba możesz jeść w diecie fit, która pozwala ci zdrowo chudnąć. – mówi Ania Urbańska

Dodatkowo zmienić w ogólnym. Wystarczy mieć więcej energii w ciągu dnia, a sycące śniadanie dostarczało mi spokojnie na kilka godzin (inaczej, niż wspomniana wcześniej mała kanapeczka). Co do utraty czy wzrostu wagi, to nie był mój bezpośredni cel. Dieta dostarczała mi tylu małych, ilu potrzebowałam, moja waga więc nie dodaje się. Mimo wszystko niektóre niektóre zmiany – mój układ trawienny zaczął o wiele lepiej pracować.

Podczas diety nie wracaj do wielu zachcianek ani potrzeby podjadania. Dieta była na tyle sycąca i odpowiednio zbilansowana, że ​​mój organizm nie domagał się niczego więcej, poza kawą.

Spodziewaj się przy naturalnej konwersji rytmu dobowego, lep snu, ale też poprawa odczuwania regionu i sytości. Po kilku latach regularnego odżywiania łatwiej będzie ci naprawdę prawdziwy głód od zachcianki. Jedząc regularne posiłki w ciągu dnia, minimalizujesz też ryzyko wieczornego podjadania. Łatwiej zastosować ci się nawykowego odżywiania, kiedy leczenie na diecie nie jest przyczyną skutecznego działania narządu przez „niedojadanie” przez cały dzień.

Na pewno jeszcze nie raz skuszę się na opcję diety pudełkowej. Może nie często i nie regularnie, bo mimo wszystko lubię podawać i skoro mam już pewną regularność, a następnie wrócić do gotowania. Myślę, że catering dietetyczny sprawdził się u mnie jako świetna opcja podczas dalszych zabiegów tygodni lub po wakacjach, których kalorie najczęściej niestety się nie liczą.

Czytaj także:
Kim są migdałowe mamy
Dieta Strażników Wagi
Jak przygotować żołądek

Czytaj dalej…%%custom_html1%%