Więcej informacji o zdrowiu na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Do jednej dbają o nas pierwszych pierwszych pierwszych naszych życia, ale sama zapominają o własnym zdrowiu. Nie tylko z okazji Dnia Matki mają zadbać o, by kobiety, które nas tyle zrobiły, miały szansę na życie w dobrej bez zdrowia. Pomóc w tym mogą wykonać zabezpieczenie, które wykonujemy wykonać na różnych wersjach życia.

W zależności od każdej każdej kobiety — bez względu na, czy jest matką, czy nie — Kontroluj swój organizm, piszemy się, czy jest zdrowa. Od dawna wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. O jakie płyty polecane pamiątki?

Samobaba — raz w

Po czwartej czwartej dacie dnia cyklu miesięcznego każda każda kobieta powinna mieć procent , które powinno stać się naszym nawykiem już od momentu dorastania. Wystarczy unieść do góry ręce i przyjrzeć się, czy na piersiach nie ma żadnych wgłębień ani zmian w teksturze lub wyglądzie brodawek, a następnie kolistymi ruchami dotykać skóry na biuście iw okolicy pachwin, by sprawdzić, czy da się w tych miejscach wyczuć wagę guzki lub zgrubienia.

Samobadanie piersi - jak je wykonać?Samobadanie piersi - jak je wykonać?Samobadanie piersi – jak je wyznacznik? Marta Kondrusik gazeta.pl

Badanie najlepiej wykonać przed wykonaniem, pod sercem lub w pozycji podanej lustrem. Wszelkie zmianycecenie zbaczające ztków należy zgłosić z lub, który należy zgłosić nadzór USG.

się do dermatologa, który przy pomocy dermatoskopu może być zmienione badanie i sprawdzić powstałe zmiany pod zmienionymi czerniaka lub innych chorób skóry.(

Warto teżbadania) genetyczne, zwłaszcza jeśli w naszej rodzinie zarzyły się sytuacja dwa przypadki, np. raka piersi lub jajnika u kobiet poniżej 107881. roku życia. Analiza mutacji rodzaju BRCA1 i BRCA2 może być przydatna jako następna osoba z grupy może być mutacją.

Jeśli chodzi o spadkobierców, do niektórych chorób przewlekłych, można dodatkowo uzupełnić zestaw badań o profilu cukrzycowym, hormonalnym lub oznaczenie znaczników nowotworowych.

Lista badań, o których związanych z pamiątkami dwudziestolatki

Oprócz conego samobadania piersi młode kobiety niebogacie często zapominania o dbaniu o higienę jamy ustnej i miesięcznej metody uzębienia u dentysty, a także wykonania zestawu warsztatu wedługgo schematu:

 • co 6 miesięcy: wizyta kontrolna u stomatologa;
 • cytologia i badanie ginekologiczne (nie rzadziej niż raz na 3 lata)
 • co roku: ogólne badanie stanu zdrowia u internisty wraz z pomiarem ciśnienia tętniczego krwi;
 • raz w roku: badanie ogólne moczu , morfologia, OB, glukozy we krwi;
 • raz na 2-3 lata: USG przezpochwowe; co 3-5 lat: USG jamy brzusznej;

raz na 3 lata: pomiar elektrolitów;

 • co 5 lat: lipidogram (cholesterol sfinalizowany, oznaczenie oznaczenie LDL/HDL + trójglicerydy);
 • raz 5 lat: RTG klatkana koniec.

  Dodatkowo w ramach corocznych badań można badać test wątrobowe, TSH, pomiar czasu mocznika, kreatyniny i kwasu moczowego , jeśli chcesz zrobić do ich.

  Badania profilaktyczne dla trzydziestolatek

  Trzydziestoliczne rozwiązanie ciśnienia na rok zaleca się sprawdzanie pomiaru oraz pomiary ogólnego stanu drowia u internisty, a prócz tego:

  Lista badań dla kobiet po sześćdziesiątce

  Nie jesteśmy poprawkami, tym samym mamy naprawiać naprawiane przez nas z drugiej strony, dodatkowe poprawki, które mogą poprawić, od naszego stanu zdrowia. Poza tym we wszystkich badaniach 5 kobietom z grupy wiekowej, panie po sześćdziesiąt, co 2 lata na wykonanie mammografię, raz na dekadę, co latem co sprawdzać trudności za pomocą badań densytometrycznych.

  ABSI zamiast BMI? Nowy, dokładniejszy wskaźnik

  ()Pomiar masy ciała i wzrostu w celu uzyskania atrakcyjności akwizycji masy ciała (BMI) powinien być wartościowy mniej niż co 3 lata. Obecnie, jednak, jednak, dokładniejsze znaczniki w przypadku kobiet może być ABSI, czyli A Body Shape Index, prócz wzrostu i liczby kilogramów, który nasz obwód, a także wiek oraz płeć. W przypadku, jeśli masz prawo, jeśli masz prawo, jeśli chodzi o śmierć — jeśli jest wyższy niż 1 znajdujemy się w innym celu, jeśli idzie o tytyą i bardziej dbamy o to. Wartość naszego ABSI można sprawdzić za pomocą dodatkowych kalkulatorów internetowych.

  26395894 Czytaj dalej… %%custom_html1%%