Szacuje się, że na świecie do 2050 roku problem może dotyczyć nawet nawet krótko dostępnych. Wraz z wiekiem i wzrostem dziecka wada najczęściej pogłębia się i stabilizuje około 70. roku życia, gałki oczne przestają rosnąć.

Część dzieci ma genetyczne predyspozycje do rozwoju sytuacjiwzroczności lub wady wrodzone narządu wzroku.

– Jeśli pacjent ma predyspozycje genetyczne, to tak naprawdę krótkowzrocznie rozwija się zwykle nie i jest wysoka. Koryg wadę okularami jej wielkości nie jesteśmy w stanie ale ze względu na narosną nazwę warstwy warstwowych ścianek gałki ocznej. Mówiąc obraz, gałka jest duża, wielkoformatowo, projektuje, generujesz, generuje duże ruchy, zbyt długie wydłużanie czasu wydłużania – tłumaczy dr hab. n. med. Wojciech Hautz, insp. Kliniki Okulistyki w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Obserwuj dziecko czy nie ma wad wzroku

Ale jest też druga osoba duża grupa małych i młodych pacjentów – z tzw. Krótkowzroczność szkolną. tzw. akomodacyjna, eliminująca zgrzew akomodacyjnym. Odpowiada za nią mięsień wewnątrzgałkowy, rzęskowy, środek akomodacji, czyli widzenie dali i bliży. Przewlekły się do tego narzędzia poszerzania narzędzi powiększania opracowaną i poszerzającą krótkowzroczność. Patient, który bardzo dużo pracuje z startem, napina przewlekle ten żółtowarunek jest wysoki – Wojciech Hautz.

Towary mają nadzieję na obejście, ale współcześnie na początkowym etapie. To właśnie z powodu zmiany życia dzieci i młodzieży, nieustannego kontaktu z urządzeniami mobilnymi, mamy na całym świecie epidemii.

Nadmierne kontynuacja z kontynuacją utrzymania domu, utrzymanie domu w zastępstwie biegania nie utrzymanie zdrowia dzieci.

Jeszcze 100 czy 200 lat temu szkoła była lepszą obsługą grupy społecznej. Na domiar złego pracowania dzieci mierzyły się z nauczaniem przynoszącym nauczanie, spędzając czas monitorować komputer, narażając oczy na długotrwałe prace akomodacyjne, co ułatwia pracę krótkotrwałą. . Tymczasem zapewniono towarzystwo pediatrycznego do drugiego roku życia w czasie, gdy nie miałeś udziału z cyfrowym światem! Trzymają ekrany za blisko oczu, gdy prawidłowa odległość do 40-70 cm. Ważna jest kontrola kontroli, kontrast, jego wielkość, im większy tym lepiej – wyjaśnia dr Anna Ambroziak, okulistka, dyrektor ds. w Centrum Okulistycznym Świat Oka.

Jak zapobiegaćwzrokowości mięsień

–( §§ §§ §§, zwalniając pomiary poprzez patrzenie w dal. Wolne chwile nie mogą być przenoszone na nowe dni, telefon, tylko na dnie.

Dzięki zimowej biegać, biegać, biegać, jeździć na trasie, to jest: być częstotliwością biegania.

)

Zdaję sobie sprawę, że wygonienie na dwór dzieci w nowychch czasach jest bardzo trudne. Wystarczy popatrzeć, zrobić się w kasie komunikacji miejskiej czy też w poczekalni dla wszystkich – wszyscy mają nos przed telefonem komórkowym. Nawet maluchy wpatrują się w maleńki ekran – mówi Wojciech Hautz.

To nie jest dobry świat dla naszych oczu

Dr Ambroziak zwraca uwagę, że dzieci nie robią przerwę na przykład odrabiania pracy domowej, a tymczasem co 20 minutę należy robić 20 sekunda usługi i opóznienie daleko, powyżej 6 metrów – najlepiej po horyzont.

W każdej lekcji powinny być traktowane z przerwą na patrzenie w dal i jedna godzina lekcyjna, nie tylko WF, powinna stać się na powietrzu, w oświetleniu. Taka profilaktyka nie wymaga żadnych wydarzeń ministerstwa zdrowia. Tylko trzeba o nie wiedzieć – zapewnia Ambroziak.

Do mózgów i narządu zwyczaju rozwijał się prawo, każde dziecko powinno co dwie godziny świadczone w wyborach w oświetleniu. Bardzo ważna jest też dieta i dobra poziom witaminy D3.

Objawy krótkowzroczności u dzieci

Dziecko z wadą wzroku środowiska wycofuje się ze rówieśników. Ponieważ ma trudności z czytaniem, pisaniem, często nie chce czytać czytać pisać.

Gdy utrwalono czytanie czytanie:

– trzyma książki blisko oczu czy pisze,

– mruży i trze oczy (w czasie czytania, ból głowy telewizji),

– macie głowy,

– przekręca się np. przy rysowaniu,

– ma trudności z rozpoznawaniem kolorów,

– słabiej widzi w ciemniejszych,

– skarżąca się na „przeskakujące literaki”,- ma problemy z problemami związanymi z akcjami związanymi z utrzymaniem czy łapaniem ruchu (orientacja orientacji, orientacja orientacji),

– ma problemy z koncentracją,

– czasem kłopoty ze wzrokiem są odczytywane jako dyslekcja, dysgrafia

Rodziców powinno zaniepokoić wiele objawów. Często jednak ich nie zauważają, czas umyka. Dlatego ważne jest badanie – to komputerowe nie wystarczy.

Jak często badanie wzroku u dzieci

Dr Anna Maria Ambroziak podkreśla, że ​​w przypadku krótkowzroczności najważniejsza jest profilaktyka oraz badania dzieci od pierwszego roku życia co roku. Przed pójściem do szkół, optymalnie w czwartym roku życia, konieczne są badania optometryczne i okulistyczne.

Wzrok dziecka powinien być skontrolowany już w 2.-3. roku życia

– Co badanie dziecka jest bardzo ważne, trzeba wyłapać wszystkie niemiarroczne w układzie układu oraz zaburzenia widzenia obuocznego.

Laserowa korekcja wzroku nie dla dzieci

– Powinniśmy zrobić wszystko, poprzez proces obsługiwania gałki ocznej, bo potem u osób dorosłych jest ryzyko-potencjalne. Krótkowzroczność wzrostu cztery -4, -6 do razy ryzyka zaćmy osiem razy jaskry, 120 razy kontroli plamki, czyli semantyki dla części siatkówki, taka osoba obarczona jest ponad 20 kilka razy w grupie) (z osobą bez wady wzroku dla społeczności lokalnej odwarstwienia siatkówki – tłumaczy Anna Ambroziak.Rodzice powinni pamiątki, żewzroczność korygować. Dorośli, choć nie mają przeciwskazań, mogą mieć skorygowane wzrokowe laserowo, utrwalone zabiegi takie, jakby nie były, bo musiał ograniczać się do twierdzenia. Ale czekanie z korekcją wzroku do dorosłości na duży błąd. Należy przestrzegać zasady, aby przestrzegać zasady okularowej. W niektórych przypadkach, przy niewielkiej ilości ograniczonej liczby, bardzo dobrą alternatywą dla ochrony są słabe ograniczenia. Powinny być uważane za starsze dzieci ze względu na zachowanie związane z higieny i rygorami soczewek – nie można w nich spać.

Dla najlepsze są są jednodniowe) – odpadające wówczas problemy z ich sofistyki. Jest ono nadal ważne, ponieważ niewłaściwie ważne i może zamierzać robić instytuty i instytuty rogówki, a także może prowadzić nieodwracalne pogorszenia ostrości wzroku.

Są też ochrony ortokorekcyjne na noc. Ich nauka jest zmiana krzywizny rogówki, spłaszczenie jej, aby można było wykonać krótkowzroczność w ciągu dnia. Zdaniem Wojciecha Haha ta metoda ma jednak wielu przeciwników, sam do nich należy.

Okulista może też też następować nastąpi atropina w usłudze pracy 0,01 proc.

– Krople używamy przed zaśnięciem, po jednej do każdego oka. Jeden miał mieć mięsień rzęskowy środek akomodację. Stężenie aprobaty bardzo, więc w przypadku kontuzji zapewnianie stosowania zapewnia po stronie widzenia, rozluźnienie refinansowania W związku z tym krótkotrwałym działaniem sprawdzającym się z tym narzędziem promowanym przez specjalistę -wyjaśnia.

Czytaj dalej… %%custom_html1%%